Лікування

Ювенільний остеохондроз: причини, симптоми і методи лікування

Ювенільний остеохондроз: причини, симптоми і методи лікування

Відмінною особливістю ювенільної форми недуги вважається той факт, що негативні процеси з тим же ступенем ймовірності можуть вражати і грудний відділ (при звичайному остеохондрозі у дорослих ця ділянка хребта страждає значно рідше).

захворювання розвивається поступово. Спочатку відбувається витончення тканин міжхребцевих дисків, після чого вони патологічно розростаються, формується характерне кістозне освіту. З плином часу міжхребцевий диск руйнується, дистрофічні процеси починають пошкоджувати кісткову тканину хребців. Формуютьсяспецифічні кісткові нарости — остеофіти, які з плином часу набувають все більших розмірів.

Причини виникнення

До числа несприятливих факторів розвитку ювенільного остеохондрозу відносять:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

 1. Надмірно швидке зростання скелета, в результаті чого збільшується навантаження на хребет, з’являються характерні зміни в розташуванні хребців .
 2. Підвищені фізичні навантаження. Опорно-руховий апарат підлітка сформований ще не в повній мірі, тому надмірна активність негативно позначається на стані всіх його елементів.
 3. Наявність вогнищ запалення в організмі.
 4. Генетичний фактор.
 5. Надлишкова маса тіла.
 6. Малорухливий спосіб життя, при якому відбувається ослаблення м’язової тканини, що захищає хребет.
 7. Неповноцінний раціон.
 8. Травми хребетного стовпа.
 9. Порушення обмінних процесів в організмі дитини.

Чим небезпечний недуга?

Захворювання швидко прог рессірует, і, за відсутності своєчасного лікування, може призводити до розвитку серйозних наслідків. Перш за все, це виражений больовий синдром і скутість, що заважають дитині нормально рухатися і виконувати навіть найелементарніші дії.

Разросшиеся остеофіти можуть здавлювати нервові закінчення хребта, призводять до звуження спинномозкового каналу і пошкоджень спинного мозку. А це загрожує стійкою втратою рухливості аж до повної паралізації.

Ювенільний остеохондроз: причини, симптоми і методи лікування

Симптоми

Клінічні прояви недуги можуть бути різними, в залежності від того, який відділ хребетного стовпа був пошкоджений. Так, при остеохондрозі шийного відділу з’являються запаморочення, дитина навіть може втратити свідомість. Виникає слабкість, головний біль, біль в області шиї і плечового пояса.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Вивих щелепи: симптоми і як вправити самостійно

Якщо пошкоджений грудний відділ, виникають такі прояви як біль в грудній клітці, поява візуальних змін в області даного відділу (кіфоз), порушення дихання. При поперековому остеохондрозі біль виникає при нахилах, піднятті ніг, розвивається поперековий лордоз (викривлення хребта в поперековому відділі).

Ювенільний остеохондроз: причини, симптоми і методи лікування

Діагностика

Виявлення недуги на ранній стадії його розвитку є досить проблематичним заходом, так як симптоми його не завжди виражені досить чітко. Проте, чим раніше буде поставлений діагноз і призначено лікування, тим більше шансів на успішний результат. Для постановки діагнозу призначають цілий комплекс досліджень, таких як:

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
 1. Рентгенографія для оцінки стану твердих структур хребетного стовпа.
 2. КТ для визначення стану не тільки кісткової тканини, але і м’язів, міжхребцевих дисків, кровоносних судин.
 3. МРТ для підтвердження діагнозу.
 4. УЗД призначають при остеохондрозі шийного відділу, коли пацієнта мучать сильні головні болі (дозволяє диференціювати недуга з патологіями головного мозку).

Ювенільний остеохондроз: причини, симптоми і методи лікування

Способи лікування

лікування ювенільного остео ондроза носить комплексний характер. Пацієнту рекомендована помірна фізична активність (спеціальний комплекс вправ, розроблений лікарем, заняття плаванням), використання масажних технік, фізіопроцедури (магнітотерапія, електрофорез, лікування струмами), носіння спеціальних ортопедичних конструкцій (корсет, шийний комір).

Необхідна і медикаментозна терапія, що включає в себе примі негормональних протизапальних засобів, гормональних препаратів при вираженій симптоматиці недуги, знеболюючих засобів, препаратів — хондопротектори для під становлення хрящових і кісткових структур хребта.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Найменування препаратів і їх дозування визначається в індивідуальному порядку для кожного конкретного пацієнта. При цьому враховується вік дитини, особливості його організму, стадія розвитку недуги.

Профілактичні заходи

Знизити ризик розвитку серйозної недуги можна, якщо дотримуватися нескладних правил профілактики, тобто забезпечувати організм помірною, але регулярними фізичними навантаженнями, дотримуватися принципів правильного харчування, уникати травм, стежити за вагою і поставою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Огляд плечолопаткового периартроза: причини, характерні симптоми, лікування

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Аналоги препарату Дексаметазон

Marina

Лікування суглобів імбиром: рецепти, показання та ефективність

Serega

Міозит плечового суглоба: що це, причини, симптоми і лікування

Serega

Факти про Вертебропластика хребта і її вартості в різних клініках

Lamaxima

мелоксикам

Coolio

Як лікувати артроз колінного суглоба народними засобами

Pasha

Доппельгерц Актив Глюкозамін + Хондроитин в лікуванні суглобових патологій

Alex

Корінцевий синдром шийного відділу: причини, симптоми і лікування

Lamaxima

Перелом тазостегнової кістки: симптоми, лікування і наслідки

Coolio

Залишити коментар