Лікування

Тендовагініт гомілковостопного суглоба: симптоми, діагностика і як лікувати

Тендовагініт гомілковостопного суглоба: симптоми, діагностика і як лікувати

Виділяють кілька різновидів недуги в залежності від різних критеріїв класифікації. Так, тендовагініт може бути септичний (коли запалення спровокувала бактеріальна інфекція), або асептическим (при наявності причин неінфекційного характеру). Патологічний ексудат, що накопичується в суглобових оболонках, може мати різний склад. Залежно від цього виділяють серозну (рідина має прозорий колір, не містить будь — яких сторонніх елементів), геморагічну (маються кров’янисті елементи), фибринозную (містить невеликі елементи сполучної тканини), гнійну (виявляються гнійні включення) форми. Останній варіант вважається найбільш небезпечним.

Залежно від клінічних проявів розрізняють гостру і хронічну форму. При гострому перебігу симптоми виражені більш інтенсивно. Хронічна форма характеризується стертою клінічною картиною.

Причини виникнення

До розвитку патології можуть привести численні несприятливі чинники, такі як:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

 1. Інфекційні захворювання.
 2. Патології аутоімунного характеру.
 3. Наявність вогнища запалення в організмі.
 4. Сепсис (зараження крові) та інші захворювання кровоносної системи.
 5. Травми нижніх кінцівок .
 6. Надмірні фізичні навантаження.
 7. Порушення обмінних процесів в організмі, що приводить до недостатнього харчування тка їй голеностопа.

Чим небезпечна патологія?

Тендовагініт супроводжується стійким запальним процесом, що вражає тканини гомілковостопного суглоба. Наявність запалення, в свою чергу, нерідко призводить до вторинного інфікування тканин, що ускладнює перебіг хвороби, доставляє пацієнтові серйозні незручності, пов’язані з болем і порушенням рухової активності.

Крім того, запалення може привести до розвитку нагноєнь, а це стан вже вважається небезпечним для життя, адже гнійні елементи швидко поширюються по всьому організму, приводячи до порушення роботи внутрішніх органів, стійкої інтоксикації організму.

Характерні симптоми

Клінічна картина патології може мати різну ступінь вираженості. Це залежить від стадії розвитку недуги і його форми. Основними ознаками патологічного процесу є:

 • Хворобливі відчуття. Больовий синдром виникає раптово, причому не тільки в момент руху, а й в стані спокою. Якщо у пацієнта виявлена ​​гнійна форма недуги, біль носить пульсуючий характер.
 • Набряклість пошкодженого суглоба (це пов’язано з накопиченням надлишкової кількості синовіальної рідини в його оболонках). Ущільнення можна помітити візуально, або методом пальпації. Воно має м’яку структуру, болісно на дотик.
 • Гіперемія шкірних покривів у вогнищі запалення, місцеве підвищення температури.
 • Погіршення загального самопочуття, слабкість, сонливість.
 • Скутість рухів, поява характерного хрускоту в суглобі, що виникає в момент рухової активності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як виявити і лікувати метастази меланоми? Смертність при метастазуванні

Тендовагініт гомілковостопного суглоба: симптоми, діагностика і як лікувати

Діагностика

Для того щоб виявити наявність патологічного процесу , необхідно провести цілий ряд діагностичних досліджень, таких як:

 1. Опитування і огляд пацієнта. Огляд включає в себе візуальну оцінку ураженогосуглоба, його пальпацію, перевірку рухових можливостей (пацієнт на прохання лікаря виконує нескладні вправи, після чого описує свої відчуття).
 2. Дослідження крові для виявлення запального процесу і антитіл до тих чи інших інфекційних збудників (необхідно для виявлення причини недуги).
 3. МРТ і рентгенографія для визначення стану твердих і м’яких структур потерпілого суглоба.

Тендовагініт гомілковостопного суглоба: симптоми, діагностика і як лікувати

Способи лікування

Основним терапевтичним мет будинок, що дозволяє усунути причину і симптоми недуги, є медикаментозна терапія, яка особливо добре справляється зі своїм завданням на ранніх етапах розвитку патології.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Пацієнту призначають прийом НПЗЗ або гормональних препаратів для усунення вогнища запалення і купірування больового синдрому. При вираженій болю показаний прийом препаратів — анальгетиків. Якщо причиною розвитку недуги є бактеріальна інфекція, потрібно обов’язковий прийом антибіотиків (найчастіше призначають препарати широкого спектра дії). Також важливо зміцнити організм і нормалізувати роботу імунної системи. Для цього пацієнтові призначають вітамінно-мінеральні комплекси, препарати — імуномодулятори.

В якості допоміжних способів лікування використовують методи фізіотерапії, масаж, помірне фізичне навантаження. Зазначені методи дозволяють зміцнити зв’язковий апарат пошкодженого суглоба, однак, застосовувати їх можна тільки на стадії ремісії, коли вдалося усунути гостре запалення і сильний біль.

При тяжкому перебігу недуги в запущеній стадії його розвитку пацієнтові призначають оперативне лікування. В ході операції лікар видаляє зайву суглобову рідину, а також ділянки, залучені в запальний процес.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Профілактика

Для того щоб знизити ризик розвитку тендовагініту голеностопа, необхідно захищати себе від інфекцій, травм, захворювань, що порушують кровообіг і метаболізм. Важливо правильно харчуватися, вести помірно-активний спосіб життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як лікувати гіпергідроз пахв?

Можливі ускладнення і наслідки

Тендовагініт гомілковостопного суглоба може привести до небезпечних ускладнень, таким як виражений больовий синдром, який заважає пацієнтові нормально рухатися, великому запалення, розвитку нагноєнь. Патологія постійно прогресує, і, з плином часу переходить в запущену форму. В цьому випадку застосовувати одні тільки консервативні методи лікування вже недоцільно, пацієнту може допомогти тільки хірургічна операція, після якої йому також буде потрібно тривалий час на відновлення.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Апітерапія: показання до застосування та протипоказання

Maxim

Препарати кальцію при переломах кісток

Undershmidtther

Подагра — лікування в домашніх умовах народними засобами, причини і симптоми захворювання

Coolio

Психосоматика ревматоїдного артриту: причини і що робити

Dmitry

Спондильоз шийного відділу хребта — симптоми і лікування

Pasha

Лікувальна гімнастика при остеохондрозі шийного відділу хребта: найефективніші вправи

Megusta

Дегенеративно — дистрофічні зміни поперекового відділу хребта: що це, симптоми і лікування

Pasha

Остеопороз стопи: симптоми, діагностика та лікування

Murcia

Вправи при шийному остеохондрозі по Бубновського: як правильно виконувати?

Maria

Залишити коментар