Лікування

Остеохондроз 2 ступеня: симптоми, особливості та лікування

Остеохондроз 2 ступеня: симптоми, особливості та лікування

Це може бути один з таких видів остеохондрозу:

  • Шийний.
  • Немовля.
  • Поперековий.

Так патології класифікується по локалізації. Але яким би не був його тип, ця проблема може принести масу неприємних моментів, якщо вчасно не почати свій шлях до одужання.

src=»https://kmo-asson.com.ua/wp-content/uploads/2019/09/1568376500_Osteohondroz-2-stepeni-simptomy-osobennosti-i-lechenie_1.jpg» title=»Остеохондроз 2 ступеня: симптоми, особливості та лікування» alt=»Остеохондроз 2 ступеня: симптоми, особливості та лікування» width=»350″ height=»431″ /> Види остеохондрозу

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Відмінності і особливості 2 ступеня

На 2 стадії має місце посилення хворобливих проявів, і це легко пояснити. Якщо на попередній стадії міжхребетні диски починають втрачати свою еластичність і пружність, то на даному етапі починається їхня поразка. Хребці вже не можуть повноцінно фіксуватися між собою, щілину між ними зменшується. Крім того, відбувається випинання міжхребцевого диска — так звана протрузія. Хребці можуть навіть зміститися, особливо при впливі великих навантажень.

Нервові корінці ураженої ділянки дратуються, викликаючи больовий синдром. Головна небезпека полягає в тому, що хворий може кілька років прожити з чергуванням ремісій і нових загострень. Але чим раніше почати лікування — тим вище ймовірність швидкого настання повного одужання.

Як розпізнати захворювання

Скутість і яскраво виражений больовий синдром — перші супутники розвивається остеохондрозу в другій стадії. При цьому біль може мати не обов’язково точкову локалізацію, а поширюватися на інші ділянки тіла. Разом з тим знижується рухливість, а будь-які рухи, включаючи звичайну ходьбу, даються важко і викликають втому. Крім того, біль може віддавати і в інші частини тіла — наприклад, в ноги або в пах. Це є серйозним симптомом, після якого не варто зволікати.

Крім усього цього можна відзначити також загальне погіршення самопочуття — швидку стомлюваність, млявість, а нерідко — запаморочення і нудоту. Може знижуватися чутливість в областях поразки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Лікування вивиху коліна в домашніх умовах: перша допомога та народні засоби

Діагностика і перші кроки до здоров’я

Найчастіше першим доктором, до кого хворий звертається з подібними скаргами — це терапевт. Той в свою чергу проводить первинний опитування і направляє пацієнта здати ряд аналізів. Як правило, цього достатньо, щоб зрозуміти, чи можуть болю вказувати саме на розвиток остеохондрозу. Після цього лікар дає направлення до фахівця вузького профілю.

Хворобами, пов’язаними з хребтом, займаються вертебролог і невролог. Доктор проводить огляд і також може призначити додаткові аналізи. Грунтуючись на всіх отриманих даних, лікар ставить попередній діагноз. Однак він вимагає підтвердження за допомогою більш точних досліджень. Найчастіше вдаються до рентгену, КТ та МРТ. Після того, як діагноз підтверджений, можна переходити до етапу лікування захворювання.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Остеохондроз 2 ступеня: симптоми, особливості та лікування

Лікування: способи і ефективність

Недбале ставлення до власного здоров’я та відсутність лікування на даному етапі легко можуть привести хворого до розвитку 3 стадії. Тому дуже важливо приділити особливу увагу своєму організму і дотримуватися всіх приписів лікаря.

Як правило, при лікуванні остеохондрозу 2 стадії використовуються такі методи:

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

  1. Медикаментозне лікування. Тип препаратів залежить від кожного конкретного випадку — особливостей організму людини і проявів захворювання. Це можуть бути знеболюючі і анальгетики, протизапальні засоби, препарати, які повертають еластичність хрящової тканини, вітаміни та інші.
  2. Масаж. Пацієнти відчувають в ураженій області не тільки біль, але і скутість. Це обумовлено тим, що м’язові волокна за допомогою спазму намагаються захистити себе від подальших руйнувань. Хороший масажист здатний позбавити від багатьох неприємних і хворобливих відчуттів. Головне при цьому — уникнути защемлення нервових закінчень, що може привести до погіршення ситуації.
  3. Фізкультура. Нерідко вправи є необхідним етапом на шляху до одужання. Підібрані фахівцем і правильно виконуються фізичні вправи допоможуть уникнути ускладнень, зміцнити м’язи і знизити біль.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Синдром хребетної артерії: причини, стадії і лікування

Це основні способи лікування, які призначаються при даній патології. Важливо пам’ятати, що найбільшу ефективність вони мають, працюючи в комплексі.

Але набагато краще не лікувати наслідки, а попередити хворобу. І першим соратником тут стане спорт і помірні навантаження. А правильна організація розпорядку дня, праці та відпочинку, і раціону здатна істотно скоротити шлях до здоров’я і внутрішньої гармонії.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Лікування хребта і суглобів за методикою Бубновського

Serega

Лікування зв’язок колінного суглоба в домашніх умовах

Murcia

Гігрома лучезапястного суглоба кисті: причини, методи діагностики і лікування

Alex

Ортопедичний корсет від сколіозу і інших хвороб

Coolio

Гірудотерапія при подагрі: як лікувати хворі суглоби п’явками

Tanya

Могильна кістка на руці: що це таке, причини і що робити

Maxim

Спондильоз грудного відділу хребта: що це, симптоми і лікування

Alfonso

Видалення меніска колінного суглоба: проведення операції і наслідки

Megusta

Шийний лордоз випрямлений: що це значить, симптоми і лікування

Alex

Залишити коментар