Лікування

Розрив зв’язок ключично — акроміального зчленування: причини, симптоми і лікування

Розрив зв'язок ключично - акроміального зчленування: причини, симптоми і лікування

Класифікація

Суть класифікації полягає в характеристиці утворилися пошкоджень:

  1. 1 ступінь. Формується некритичний надрив в ключично-акроміальной зв’язці, як правило він супроводжується больовими проявами через розтягнення зв’язок. Загальна цілісність не порушена.
  2. 2 ступінь. Утворюється частковий розрив зв’язок з посиленням болю. На знімку помітно збільшення суглобової щілини. Верх ключиці утворює невеликий виступ над акроміону.
  3. 3 ступінь. Відрізняється розривом ключично-акроміальной зв’язки при виникненні обмежень рухових функцій кінцівки. При рухах рукою виникає різкий біль.
  4. 4 ступінь. Край ключиці сильно змінює положення по відношенню до акромиону, відбувається зміщення назад.
  5. 5 ступінь. Відбувається відрив ключиці від лопатки одночасно зі зміщенням.
  6. 6 ступінь. Ключиця розташовується між дзьобовидним і акроміальним відростками лопатки в результаті чого формується її защемлення. Досить рідкісна ситуація.

Розрив зв'язок ключично - акроміального зчленування: причини, симптоми і лікування

Симптоми

Симптоми залежні від тяжкості впливу на ключично-акроміального зчленування. Найбільш часто виникає легка хворобливість при початковому розриві зв’язок, якщо травма серйозна, то виявляються деформаційні зміни, спалахи больових проявів і значні набряки. Деформації можуть бути викликані зміщенням і вивихом ключиці, зміною її нормального положення.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Досить часто біль може віддавати в сусідні ділянки (наприклад, шию). Одночасно з цим може спостерігатися обмеження рухових можливостей в кінцівки і патологічна нестабільність ключиці.

Діагностика

Найбільш правильна діагностика полягає в первинному огляді області де виникли ушкодження, для цього проводиться пальпація і виконання спеціальних рухових тестів. Після цього необхідно пройти в рентгенографічний кабінет і зробити знімок ключично-акроміального зчленування.

Розрив зв'язок ключично - акроміального зчленування: причини, симптоми і лікування

Знімок дозволить з’ясувати ступінь зміщення ключиці і її цілісність. При необхідності виявити супутні пошкодження призначається МРТ.

Лікування

Проведення лікувальних заходів полягає у виконанні таких дій:

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
  1. Легкі ступеня розривів усуваються за допомогою нетривалої іммобілізації шляхом поміщення руки на косинку і місцевим введенням знеболюючих препаратів (розчин новокаїну). Якщо спостерігається неповний вивих, то при зниженні больового порогу використовуються спеціальні ЛФК та ​​вплив фізіотерапією для ліквідації Гематомний проявів. Тривалість залежить від інтенсивності відновлення.
  2. В обставинах розриву зв’язок основним лікуванням призначається проведення операційних дій. У завдання входить створення умов для належної фіксації зчленування в правильному положенні, завдяки цьому усувається вивих і створюються умови для відновлення пошкоджень в зв’язках. Традиційно фіксація зчленувань забезпечується спицями або гвинтами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Доппельгерц Актив Глюкозамін + Хондроитин в лікуванні суглобових патологій

Також застосовуються методи реконструкції з використанням надміцної нитки і металевих гудзиків. Таке втручання необхідно проводити або малоінвазивними методами, або із застосуванням артроскопического методу.

Розрив зв'язок ключично - акроміального зчленування: причини, симптоми і лікування

Після операції можуть бути задіяні нестероїдні протизапальні засоби, що допомагають в відновлювальний період. Використовуються як внутрішні ін’єкції, так і зовнішні мазі. Через приблизно 15 днів можна буде відмовитися від бандажа і приступати до комплексам изометрических і загальнозміцнюючих вправ для відновлення вихідних функцій.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Наслідки і ускладнення

Якщо будуть несвоєчасно вжиті заходи щодо усунення проблем з акроміально- ключичним зчленуванням у вигляді формування розривів різних ступенів це створить умови для патологічного зміни дислокації ключиці по відношенню до свого спочатку правильному анатомічному положенню. Вона може зміститися вгору при цьому плечовий пояс зміститься вниз. Така зміна суглобових частин обов’язково спровокує серйозні больові прояви і порушення рухових можливостей.

Профілактика

Однією з головних рекомендацій щодо запобігання травм ключично-акроміального зчленування це бережливе ставлення до власного здоров’я. В дану рекомендацію включається не тільки усвідомлене запобігання травмонебезпечних ситуацій, а й підтримку належної еластичності тканинних структур шляхом виконання помірних ЛФК. Вони забезпечать посилену стійкість зв’язок до будь-якого впливу.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Якщо продуло грудну клітку: симптоми і що потрібно робити

Coolio

Плечова плексопатия: види, симптоми і лікування

Undershmidtther

Як лікувати остеохондроз в домашніх умовах? Медикаменти, ЛФК, дієта, масаж

Andrey

Ортопедичний корсет від сколіозу і інших хвороб

Coolio

Ібупрофен при вагітності

Coolio

Лікування артрозу стопи в домашніх умовах

Marina

Розсікаючий остеохондрит колінного суглоба — симптоми, діагностика і як лікувати

Axel

Посттравматичний артроз: причини, діагностика та методи лікування

Sasha

Меніскопатія колінного суглоба: причини, симптоматика і лікування

Axel

Залишити коментар