Хвороби

Защемлення нерва в шийному відділі: чим лікувати

Будова шийній частині

Хребет в тілі людини має особливо важливе значення, оскільки він забезпечує опору всього організму, рух, баланс і правильне положення тіла в просторі, компенсує навантаження на організм . Шийний відділ хребта складається з 7 хребців, які з’єднуються міжхребцевими дисками, прилеглими до хребців дуже щільно і пом’якшувальні все навантаження на цю частину хребта. При защемленні нервових закінчень міжхребцевими дисками виникає сильний біль, обмежується рухливість, порушується працездатність людини.

Будова шийного відділу хребта:

Причини виникнення

Больові відчуття в шийному відділі хребта можуть виникнути у будь-якої людини, незалежно від віку, професії та соціального стану. Защемлення нерва в шийному відділі зазвичай викликається тиском на нервові закінчення. Нервові корінці можуть виявитися затиснутими між двома сусідніми хребцями, міжхребцевими дисками або новоутвореннями, що мають патологічний характер.

Оскільки нервових закінчень в цій області значно більше, то і больовий синдром, що виникає при стисненні, більш виражений і становить велику небезпеку .

Стиснення нервових закінчень може відбуватися з різних причин, найчастіше це причини травматичного характеру. Проблеми з міжхребцевими дисками при остеохондрозі, нарости кісткових тканин при спондилезе і спадкова патологія хрящової тканини також можуть викликати таку біль. Будь-які хронічні захворювання, розростання рубцевих тканин і пухлин, наслідки родової травми, а також аневризми судин шийного відділу іноді здатні викликати такі симптоми.

Защемлення нервів може проявитися і у здорової людини при надмірних фізичних навантаженнях, сильному переохолодженні, стресі і депресії, наборі зайвої ваги, малоактивним способі життя і навіть просто при неправильному положенні хребта протягом тривалого часу. Крім того, зрілий вік може служити причиною виникнення таких патологій, оскільки виснажується хрящова тканина між хребцями, і вони можуть викликати здавлювання нервових закінчень.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Симптоми

Через хребетний канал проходить величезна кількість нервів і кровоносних судин, необхідних для правильного кровопостачання всього організму і стабільної роботи нервової системи. Практично всі органи людини пов’язані з центральною нервовою системою через нерви, що проходять в хребетному каналі, саме тому защемлення нервових закінчень в цій області може викликати порушення в роботі як центральної, так і периферичної нервової системи.

При защемленні нерва в шийному відділі симптоми проявляються практично миттєво. В першу чергу це сильний біль в районі верхньої частини тулуба, яка може супроводжуватися різким головним болем і запамороченням, при цьому зазвичай знижується чутливість верхніх кінцівок, аж до їх оніміння. Внаслідок цього хворий може відчувати порушення концентрації уваги і пам’яті, деякі розлади мови, можливий набряк слизових і біль при ковтанні.

Рухливість шиї різко обмежена, що позначається на працездатності людини. При запаленні трійчастого нерва різкий біль мігрує в області голови.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Тендиніт плечового суглоба: як лікувати

Іноді виявляються тільки деякі симптоми, це залежить від ступеня здавлювання і локалізації патології. Якщо відбувається здавлювання не тільки нервових закінчень, а й кровоносних судин, це може привести до порушення кровообігу в мозку.

.uc588a2f4eb1404c9133800b2c6a2bee3 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .Uc588a2f4eb1404c9133800b2c6a2bee3: active, .uc588a2f4eb1404c9133800b2c6a2bee3: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .Uc588a2f4eb1404c9133800b2c6a2bee3 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .Uc588a2f4eb1404c9133800b2c6a2bee3 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .Uc588a2f4eb1404c9133800b2c6a2bee3 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .Uc588a2f4eb1404c9133800b2c6a2bee3: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Спондильоз хребта: ступеня, локалізація, ознаки

Діагностика

Діагностику захворювання навіть при подібних виражених симптомах повинен проводити тільки фахівець-невропатолог. Саме він з’ясує, чи свідчать симптоми про затисканні шийних нервів, де і в якій мірі вираженості знаходиться патологія, в якому саме хребці пройшло защемлення.

Діагностика проводиться, перш за все, на основі скарг пацієнта, тому, перш, ніж звертатися до лікаря, ретельно проаналізуйте, де локалізується больовий синдром, які ще ділянки тіла порушені, куди віддає біль. Це допоможе лікарю правильно визначити місця здавлювання нервових закінчень. Крім того, невропатолог призначить інструментальне обстеження: рентгенографію хребців, електроміографію шийних м’язів, при необхідності комп’ютерну та магнітно-резонансну томографію шийного відділу.

Особливі труднощі виникають при діагностиці хвороби у новонароджених і дітей молодшого віку, оскільки у таких пацієнтів м’язи шиї ще недостатньо розвинені для повноцінного забезпечення підтримки голови і рухової функції. Максимальне навантаження на шийний відділ і, отже, травмування зазвичай відбуваються під час пологів. Причинами такої травми можуть стати неправильне положення плода, приношення вагітність, занадто великі розміри дитини, обвиття пуповиною, гідроцефалія, а також наявність цукрового діабету у матері.

Іноді проблема виникає ще на стадії вагітності: при неправильному передлежанні малюка, малих розмірах таза у матері, наявності будь-яких травм або захворювань хребта, також причиною може стати літній вік матері. У маленьких дітей основними симптомами для діагностики хвороби є: постійний сильний плач при зміні положення дитини, сильна напруга шийних м’язів, помітне зміщення верхніх сегментів хребта або ущільнення м’яких тканин в цій області.

Медикаментозна терапія

Стандартне медикаментозне лікування включає в себе, перш за все, необхідні знеболюючі препарати, вибір препарату залежить від ступеня вираженості больових відчуттів. Іноді лікар може додатково призначити кортикостероїди. Для зменшення причини спазму застосовуються спазмолітики в комплексі з протизапальними мазями і таблетками. Крім того, для швидкого відновлення пошкодженої області шиї призначаються лікарські засоби з вітаміном Е і вітамінами групи В.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чи може з'явитися прищ на родимці? Як потрібно лікувати таку проблему?

Якщо пацієнт страждає остеохондрозом, показано застосування хондропротекторів для якнайшвидшої регенерації хрящової тканини. У разі, якщо здавлювання торкнулося не тільки нерви, а й кровоносні судини, для якнайшвидшого відновлення мозкового кровообігу доктор призначить нейропротектори і ноотропні препарати.

Ні в якому разі не можна займатися самолікуванням, кожен медикамент, які ви приймаєте, потрібно обговорювати з лікарем, щоб уникнути негативного взаємодії препаратів між собою і важких наслідків.

В будь-якому випадку захворювання такого характеру обов’язково вимагає комплексних методів лікування, тому крім медикамент озной терапії лікар призначить вам фізіотерапію, масаж і лікувальну фізкультуру.

Фізіотерапія

Комплексний характер лікування подібних захворювань має на увазі обов’язкове включення в курс терапії фізіотерапевтичних процедур для поліпшення стан хворого і прискорення одужання.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Фізіотерапевтичні процедури, крім того, допоможуть значно знизити больовий синдром і м’язові спазми. Зазвичай лікар-фахівець вибирає з кількох можливих варіантів: ультразвукове лікування, магнітна стимуляція, УВЧ-терапія, лазерне лікування. На додаток до цих процедур пацієнту можуть бути запропоновані сеанси масажу, голковколювання і заняття лікувальною гімнастикою. Такі заняття має проводити тільки кваліфікований фахівець, для того щоб отримати максимальний ефект від кожної процедури.

Лікувальний масаж не повинен становити більше 10-15 сеансів, проводити його обов’язково повинен компетентний професіонал, точно знає, які процедури можна застосовувати при защемленні нерва, щоб ні в якому разі не нашкодити пацієнту.

Якщо комплекс медикаментозного лікування і фізіотерапевтичних процедур не дають ніякого позитивного результату, і стан хворого постійно ухудшаетс я, лікуючий лікар може призначити операційне втручання, проте такий захід застосовується тільки в самих крайніх випадках.

Лікувальна гімнастика

Лікування хребта це завжди комплексна процедура, яка не обмежується тільки прийомом медикаментів. Велике значення має включення в цей комплекс лікувальної гімнастики, яка сприяє найбільш швидкому відновленню рухливості і працездатності пацієнта. Індивідуальні фізичні вправи для кожного випадку підбере лікар-фахівець, саме він буде контролювати виконання вправ і досягнутий результат. самі прості вправи для підтримки здоров’я м’язів спини і шиї можна виконувати вдома самостійно.

.u701ed7a220dc80b521884dbf4a65fb30 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U701ed7a220dc80b521884dbf4a65fb30: active, .u701ed7a220dc80b521884dbf4a65fb30: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U701ed7a220dc80b521884dbf4a65fb30 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U701ed7a220dc80b521884dbf4a65fb30 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U701ed7a220dc80b521884dbf4a65fb30 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .U701ed7a220dc80b521884dbf4a65fb30: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Хвороба Бехтерева (анкілозуючий спондилоартрит): що таке і як проявляється

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Натертості між ніг: чим лікувати?

Відновлення працездатності хребта дуже довгий з важкий процес. Включення фізичних вправ в щоденну активність необхідно кожного пацієнта. Такі вправи чудово підійдуть і для профілактики захворювань будь-якого відділу хребта.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Народні засоби

Такі домашні лікувальні засоби можуть дати позитивний ефект в процесі лікування, проте їх можна застосовувати тільки за умови попередньої консультації з лікарем тільки як частина загального курсу терапії.

  • як загальнозміцнюючий засіб знижує больові відчуття рекомендується лікувальна ванна з прокип’ячене і настояну відваром з ромашки, кори їли і дуба, кропиви, шавлії, каш ана або лепехи, приблизно 250 г трав наполягають в 3 л рідини, потім додають в ванну.
  • Дуже добре допомагають компреси: холодний знімає набряки, гарячий компрес на 15 хвилин кілька разів на день знімає біль, можна застосовувати для компресу відвар з чорної редьки і житнього борошна.
  • Самостійно приготовані мазі використовуються для зменшення больових відчуттів. Подрібнені шишки хмелю змішуються з 20 г будь-якого жиру, наноситься така мазь на уражену область кожні 4 години.
  • Можна приготувати мазь, змішавши ялицеве ​​масло навпіл з валеріаною, або залити розтопленим вершковим маслом розтерті в порошок ялівець і лавровий лист , в пропорції 1: 6.

Кожне застосовується засіб має бути обов’язково оцінений лікарем.

Профілактика

Защемлення шийних нервів являє собою складне захворювання з тривалим періодом лікування, обов’язковим наглядом у лікаря і викорис зованием комплексної лікувальної терапії. Щоб уникнути таких серйозних проблем і витрат, необхідно постійно проводити профілактичні заходи, спрямовані на зміцнення м’язів шиї і хребта, що перешкоджають розвитку такого серйозного захворювання.

Детальніше про заходи профілактики вам розповість лікар-фахівець, проте більшість з них нам давно відомі. Медики рекомендують зміцнювати шийні м’язи будь-яким можливим способом, принести користь можуть навіть невеликі перерви в роботі з виконанням фізичних вправ для шиї, особливо, якщо у вас сидяча робота.

Для уникнення травмування піднімайте важкі предмети, не робіть різких рухів головою, особливо в зрілому віці. Для сну використовуйте ортопедичні подушки і матрац.

Для профілактики защемлення шийного нерва рекомендується цілий комплекс оздоровчих вправ, які вам покаже лікар-фізіотерапевт. Найпростіші з них нахили голови без різких рухів, розминка плечей, вправи для шиї за участю рук і голови. Будь-які вправи на підтримку тонусу м’язів шиї допоможуть вам зміцнити м’язовий корсет і уникнути важких наслідків здавлювання шийних хребців.

.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

вивих руки

Bobby

Гігрома в області стопи

Marina

бурсит ліктя

Murcia

Артрозо — артрит плечового суглоба

Dmitry

Що таке алкогольна полінейропатія

Sasha

п’ятковий бурсит

Axel

вивих щелепи

Alfonso

Гігрома колінного суглоба

Andrey

Що таке гіперкінези

Serega

Залишити коментар