Хвороби

Шийний хондроз: ознаки хвороби і як її вилікувати

Причини

Більшість людей, які страждають хондроза шийного відділу, що зазнають хворобливі відчуття в області шийного відділу хребта, цікавляться причинами появи цього захворювання.

Перелічимо основні причини, що викликають шийний хондроз:

 • погана постава.
 • відсутність руху — гіподинамія.
 • сидяча робота, неактивний спосіб життя.

При хондрозе шийного відділу хребта ушкоджуються суглоби в області шиї, що призводить до серйозних ускладнень. Якщо захворювання прогресує, то, як правило, відбувається защемлення нервових волокон і передавлювання судин.

Нерідко на практиці лікарі стикаються зі складними і запущеними випадками хондроза шиї, коли у пацієнтів присутня паталогічна зміна і пошкодження міжхребцевих дисків, і, як наслідок, відсутність нормального функціонування нервових закінчень. Такі важкі випадки шийного хондроза супроводжуються регулярними головними болями, запамороченнями, а також порушенням чутливості шкіри.

Симптоми

Хондроз шийного відділу хребта дає знати про собі не відразу. Дуже часто до лікарів звертаються пацієнти з уже явно вираженими ознаками шийного хондроза. У таких випадках симптоми цього захворювання видно в наявності. Тим часом, лікування шийного хондроза набагато ефективніше на ранніх стадіях захворювання, а в запущених випадках терапія не виявляється настільки дієвою і результативною.

Для своєчасного розпізнавання хондроза шийного відділу хребта необхідно знати основні симптоми цього захворювання:

 • сильні головні болі.
 • біль в області серця.
 • запаморочення і нудота.
 • хрускіт в області шиї.
 • оніміння пальців рук.
 • перепади тиску.

Є ще ряд інших ознак хондроза шийного відділу по воночніка, які сигналізують про появу вегето-судинної дистонії. В цьому випадку в області шиї з’являється відчуття скутості, а будь-який, навіть найменший рух головою нерідко викликає дуже сильні болі, причиною яких є перенапруження м’язів плечей і шиї.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Симптоми шийного хондроза у жінок, як правило, проявляються в набагато більшою мірою, ніж аналогічні симптоми цього захворювання у чоловіків.

При виявленні перших симптомів шийного хондроза важливо терміново звернутися за медичною допомогою, в лікувальному закладі провести діагностику і за допомогою лікаря вибрати відповідну методику ечень.

Види шийного хондроза

Залежно від складності і занедбаності захворювання виділяють різні стадії хондроза шийного відділу хребта, які, в свою чергу, обумовлюють методи терапії.

 1. Перша стадія шийного хондроза характеризується практично повною відсутністю ознак захворювання. У цьому випадку визначення зміни форми і структури хребців шийного відділу можливо лише при проведенні рентгенографії.
 2. Друга стадія шийного хондроза має на увазі такий стан, при якому хворобливі відчуття у пацієнта з’являються при нахилах голови, поворотах і різких рухах.
 3. При протіканні третьої стадії хондроза шиї гострий біль з’являється навіть у стані спокою. А лікар при огляді пацієнта фіксує деформацію хребетного стовпа.
 4. Четверта стадія захворювання є найбільш занедбаною: біль у пацієнта виникає при будь-якому русі шиї і голови. Лікування шийного хондроза в даній стадії практично неможливо, не допомагає навіть оперативне втручання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як вилікувати лупу в домашніх умовах?

.u299a335625bc9feef091e1e0d53f0ea7 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U299a335625bc9feef091e1e0d53f0ea7: active, .u299a335625bc9feef091e1e0d53f0ea7: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U299a335625bc9feef091e1e0d53f0ea7 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U299a335625bc9feef091e1e0d53f0ea7 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U299a335625bc9feef091e1e0d53f0ea7 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .U299a335625bc9feef091e1e0d53f0ea7: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: трохантера: причини, ознаки і як лікувати

Діагностика

Вибір методів і способів лікування шийного хондроза можливий тільки після проведення діагностики та визначення стадії захворювання. Методика проведення обстеження включає в себе томографію і рентгенографію хребта.

Нерідко симптоми шийного хондроза плутають із захворюваннями серця і судин. При виникненні сумнівів щодо діагнозу хворому призначають кардіограму і роблять УЗД серця.

Лікування

Зміна форми хребців є серйозною патологією, яка може спровокувати подальшу деформацію хребта, руйнування його структури і призведе до неможливості нормального функціонування шийного відділу. На початкових стадіях хвороби ефективно застосовується консервативна терапія шийного хондроза, яка має на увазі:

 1. застосування медикаментозних препаратів.
 2. лікувальну гімнастику.
 3. фізіотерапевтичні процедури.
 4. носіння спеціального корсета.

В тих випадку, коли лікування гострого шийного хондроза не має видимих ​​результатів, необхідно проведення хірургічного втручання. Без рішучих і кардинальних заходів в цьому випадку існує загроза для здоров’я хворого.

Медикаментозна терапія

Лікування шийного хондроза підбирається індивідуально, залежно від того, які симптоми цього захворювання спостерігаються у пацієнта. При виявленні хондроза на першій стадії позбутися від цього захворювання можна за допомогою проведення медикаментозної терапії. Пацієнту призначаються ліки, що володіють протизапальним ефектом, а також анальгетики і деякі інші препарати.

Для лікування шийного хондроза використовуються як таблетки, так і препарати, які вводяться внутрішньом’язово. Плюс останніх полягає в більш оперативному усуненні запальних процесів і сильних болів в спині. Крім того, хворому призначаються ті препарати, які допомагають швидко відновити міжхребцеві диски.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ознаки алергічного фарингіту, діагностика та ефективні способи лікування

Зараз великою популярністю при лікуванні хондроза шийного відділу користуються натуральні лікарські засоби. Вони не містять штучних компонентів і добавок, основою цих препаратів є природні компоненти. Також при лікуванні шийного хондроза призначаються препарати, що містять похідне хініну, глюкозамін, що отримується з панцирів ракоподібних.

Не менш дієвим засобом, що сприяє позбавленню від такої недуги, як шийний хондроз, є гіалуронова кислота. Насичуючи вологою хрящову тканину хребта, гіалуронова кислота захищає її від висушування і руйнування. Крім того, вона сприяє оперативному лікуванню хвороби і в сукупності з іншими засобами забезпечує повне позбавлення від недуги.

Знання про способи лікування шийного хондроза, про терапію цього захворювання на ранніх стадіях, його лікуванні в домашніх умовах допомагають оперативно зупинити розвиток хондроза шиї, а також забути про нього повністю.

Знаючи, як лікувати хондроз шиї, можна швидко і результативно позбутися протікання патології.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Лікувальна гімнастика

проведення процедур по лікуванню шийного хондроза, як прави ло, супроводжується регулярним виконання пацієнтом спеціальної гімнастики. Всі види вправ, весь комплекс вправ підбирає пацієнтові лікар. Особливу увагу потрібно звернути на те, що гімнастика, як правило, не проводиться в стадії загострення з сильними болями.

Якщо хвороба знаходиться в запущеній стадії або пацієнт звертається до лікаря в період загострення , йому, швидше за все, буде запропоновано носити лікувальний корсет, що забезпечує відносну нерухомість шиї і допомагає мінімізувати кількість хворобливих відчуттів.

Масаж

Методику лікування хондроза шиї визначає лікар залежно від ступеня занедбаності захворювання , його стадії. Після здійснення комплексу лікувальних вправ пацієнтові призначається щадний і легкий масаж. Процедури масажу можна проводити в домашніх умовах. Масажист повинен бути гранично акуратним, оскільки невірні і різкі рухи можуть нашкодити травмованим хребців. Зрозуміло, масаж при хондрозе шийного відділу хребта повинен проводити виключно фахівець. Дилетант-масажист в даному випадку не тільки не принесе хворому користь, але може надати і великої шкоди невмілими діями, спровокувати ускладнення.

.uec0448b7f8b93c1fdc8aa558c9c944f7 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .Uec0448b7f8b93c1fdc8aa558c9c944f7: active, .uec0448b7f8b93c1fdc8aa558c9c944f7: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .Uec0448b7f8b93c1fdc8aa558c9c944f7 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .Uec0448b7f8b93c1fdc8aa558c9c944f7 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .Uec0448b7f8b93c1fdc8aa558c9c944f7 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .Uec0448b7f8b93c1fdc8aa558c9c944f7: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Гемартроз: що таке, ознаки, ступеня, наслідки

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чому виникає міжхребцевий остеохондроз: причини, симптоми, лікування хвороби

Народні методики

Часто пацієнти, які страждають шийним хондроза, задають питання про те, як можна позбутися від хондроза шиї при використанні народних методів, без інтенсивної терапії таблетками, нерідко приводить до виникнення побічних ефектів.

Звичайно, існує безліч народних методів лікування хондроза шийного відділу хребта. Однак для того, щоб народні засоби надали якусь дію, потрібно запастися терпінням і застосовувати їх регулярно протягом щодо тривалого часу.

При лікуванні шийного хондроза використовують настоянку бузини. Для приготування цієї настойки бузину поміщають в скляну тару, заливають її спиртом, щільно закупорюють ємність і залишають в темному місці, щоб розчин настоявся. Готове ліки втирають в область шиї.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Дуже допомагають при шийному хондрозе і компреси з лопуха. Рецепт приготування їх досить простий: потрібно взяти сухі подрібнені листя лопуха (якщо листя цілі, покришити їх), залити окропом в емальованому або скляному посуді, закрити кришкою і ретельно укутати. Розчин витримати в теплому місці 15 хвилин, тому зцідити отриману рідину, яку застосовувати в якості компресів на шию.

Ще одним народним засобом, успішно застосовуються для лікування шийного хондроза, є сік хрону. Він дозволяє полегшити навіть дуже сильні болі, повністю нейтралізує відчуття скутості в спині. Для отримання лікарського засобу рослинного походження на основі хрону беруть свіжий сік хрону і горілку в рівних пропорціях (або сік хрону і спирт приблизно 2/3 до 1/3). Складові змішують, витримують хоча б добу. При застосуванні плавними рухами втирають отриманий розчин в область шиї.

Ефективність зазначених лікарських засобів в кожному окремому випадку може бути різною, але всі представлені рецепти допомагають значно полегшити стан хворого, а в комплексі — усунути прояви хвороби.

Є протипоказання, необхідно проконсультуватися з фахівцем.

Профілактика

Всім відомо, що лікування недуги набагато складніше і довше його профілактики . Для проведення профілактики хондроза шийного відділу хребта необхідно:

 • вести активний спосіб життя, більше рухатися, по можливості займатися спортом.
 • відмовитися від шкідливих звичок.
 • вживати овочі, що містять щавлеву кислоту.
 • не піднімати занадто важкі предмети.

Дуже важливо також придбати ортопедичний матрац і подушку, які будуть сприяти правильному розташуванню тіла і голови під час сну і відпочинку в лежачому положенні.

.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Гігрома на пальцях рук

Megusta

Перелом шийки плечової кістки

Andrey

Вальгусна деформація стопи у дитини

Megusta

Дисплазія тазостегнових суглобів

Coolio

Ішіалгія сідничного нерва

Megusta

Гімнастика Бубновського для шиї: зарядка при остеохондрозі

Undershmidtther

Що таке бурсит

Tanya

Як болить голова при шийному остеохондрозі: симптоми

Murcia

Коксартроз тазостегнових суглобів

Marina

Залишити коментар