Хвороби

Грижа Шморля: ознаки, причини і лікування

Небезпека захворювання

При прогресуванні хвороби хребці стоншуються, насилу витримують фізичні навантаження, що може привести до компресійного перелому. Патологічний процес в значній мірі порушує функції хребта, тривалий перебіг хвороби може призвести до інвалідності. Збільшене навантаження на міжхребцеві суглоби сприяє розвитку раннього артрозу.

Якщо хвороба вже з’явилася, в подальшому на її основі може розвинутися міжхребцева грижа. Вона небезпечна своїми ускладненнями, тому навіть при відсутності зовнішніх симптомів необхідно приступити до лікування відразу ж, як тільки вона виявлена ​​на рентгенографічних досліджень.

Строго дотримуючись рекомендацій лікаря, виконуючи всі заходи, ведучи здоровий спосіб життя і ретельно стежачи за своїм здоров’ям, ви забезпечите собі здорову спину на довгі роки.

Причини хвороби

Хвороба часто носить спадковий характер через особливості будови хребців. Розвитку хвороби також може сприяти занадто швидке зростання дитини в дитячому віці, коли розвиток хрящової тканини випереджає зростання кісткової.

Крім того, проблема може виникнути внаслідок травми при піднятті ваги або падінні, мікротравм спини, а також граничних фізичних навантажень на неї, наприклад, в спорті.

Таке захворювання, як остеопороз в літньому віці або зменшення кровопостачання хребців, які впливають на їх міцність, також сприяють розвитку патології.

Простий недолік кальцію в орган вим, порушення обмінних процесів, малорухливий спосіб життя також можуть стати одним з факторів, що вплинули на розвиток хвороби.

Симптоми

При пальпації іноді можлива невелика біль, ніяких неврологічних або судинних змін не відбувається. Патологія найчастіше виявляється зовсім випадково на рентгенографії під час проведення інших обстежень.

Грижа Шморля на хребті зазвичай ніяк себе не проявляє, оскільки відсутній тиск на нерви і судини, м’язові спазми і запалення.

Єдиним симптомом зазвичай є невелика біль, що виявляється при фізичних навантаженнях. Саме тому рідкісні скарги, які виникають при такій патології це неможливість виконувати фізичні дії в повній мірі під час спортивних занять.

Місце локалізації

Патологія може виникнути в будь-якому відділі рухомої частини хребта, але досить часто воно вражає шийний відділ через крихкість шийних хребців.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Локалізація в поперековому відділі

При розташуванні в поперековому відділі хребта, захворювання, частіше за все, не дає ніяких симптомів пацієнти можуть скаржитися лише на діскомфор т в цій області і недостатню гнучкість спини. Воно зазвичай виявляється випадково при діагностиці іншого захворювання.

Пацієнт починає помічати больові відчуття, коли захворювання прогресує або дає ускладнення. Саме в цій області найчастіше відбувається компресійний перелом при надмірному навантаженні, отже, хвороба вимагає обов’язкового лікування вже на початковій стадії.

На поперековий відділ хребта в організмі доводиться дуже велике навантаження, тому тут розташовані п’ять найбільших хребців, рентгенологічний діагноз в цьому випадку буде виглядати наступним чином: «Грижа Шморля L1, L2, L3, L4 або L5».

Розташування в грудному відділі

Таке розташування зустрічається набагато рідше, ніж інші типи. Захворювання локалізується на рівні 8-12 хребців. Відсутність симптомів пояснюється поразкою тільки кісткової тканини, яка не зачіпає нервові закінчення.

Хвороба може супроводжуватися підвищеною стомлюваністю в цій області, але практично ніколи не присутній больовий синдром: біль виникає тільки при підвищених фізичних навантаженнях, при цьому її ступінь зменшується в спокої, біль може віддавати в руки.

.uff55a4d32541fb679745f8cb24bc1379 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .Uff55a4d32541fb679745f8cb24bc1379: active, .uff55a4d32541fb679745f8cb24bc1379: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .Uff55a4d32541fb679745f8cb24bc1379 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .Uff55a4d32541fb679745f8cb24bc1379 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .uff55a4d32541fb679745f8cb24bc1379 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .Uff55a4d32541fb679745f8cb24bc1379: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Біль у хребті: гострий, колючий, пульсуюча і тягне

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Лікування гігроми зап'ястя народними засобами

Загальна стомлюваність в такому випадку є наслідком порушення діяльності внутрішніх органів: серця і легенів, в цьому випадку пацієнт може відчувати задишку і частий пульс.

Локалізація в шийному відділі

Основною причиною розташування патології в шийному відділі є м’якість хребців цієї частини. При невеликих розмірах на першому етапі пацієнт не відчуває ніяких тривожних симптомів, подальший розвиток супроводжується слабкістю, стомлюваністю, виникненням больового синдрому в області шиї. Найбільш сильно біль проявляється при виконанні фізичних вправ і навантаженнях.

На більш пізніх етапах, при збільшенні розміру і розвитку ускладнень, пацієнти скаржаться на порушення мозкового кровообігу, яке проявляється сильним головним болем, стомлюваністю, слабкістю, сонливістю.

Множинні грижі Шморля

При ураженні великої частини хребта, патологія проявляється хронічним больовим синдромом в вертикальному положенні, що призводить до підвищеної стомлюваності і значного зниження працездатності здатності пацієнта.

У таких хворих візуально діагностується порушена постава, сильна сутулість, неприродно пряма форма спини, оскільки при такому захворюванні нахил хребетного стовпа вперед більше нормального.

При генетичної схильності пацієнта або нестачі кальцію в організмі грижі можуть розвиватися безсимптомно, виявляються випадково в дитячому віці і при ураженні центральної частини хребців можуть зникати самостійно.

Локалізація на передній частині тягне за собою деформацію хребців і можливість компресійного перелому. У будь-якому випадку необхідно звертатися до кваліфікованого фахівця для точної постановки діагнозу і своєчасного лікування.

Міжхребетний варіант

Одинична міжхребцева грижа Шморля найчастіше протікає абсолютно безсимптомно, оскільки не зачіпає нервових закінчень. При наявності значної їх кількості, особливо в одному відділі хребта, спостерігається велике обмеження рухливості пацієнта, можливо також викривлення спини.

Окремі види, як правило, утворюються в більш старшому віці в районі попереку.

Множинні вражають людей молодого віку, розташовуються, найчастіше, в грудному відділі. У будь-якому випадку захворювання, згідно медичною статистикою, діагностується випадково, при проходженні пацієнтом загального обстеження або для підтвердження іншої хвороби.

Центральне розташування

Такий варіант зустрічається найчастіше, звичайно він протікає сприятливо і при лікуванні досягаються кращі результати. Як і при інших типах, хвороба протікає без видимих ​​симптомів: діагностувати її можливо лише за допомогою томографії або рентгенографії.

Якщо грижа розростається до значних розмірів, можливо прояв симптомів, які схожі з симптоматикою остеохондрозу: пацієнт відчуває дискомфорт в області спини, коли ходить або довго стоїть, виникає біль в попереку, що віддає в нижні кінцівки, така ж біль можлива при нахилі. У деяких випадках рухливість хребетного стовпа сильно обмежена.

При таких симптомах необхідно терміново звернутися до лікаря, тільки він може відрізнити захворювання і призначити відповідне саме вам лікування.

Небезпека при вагітності

Хребетна грижа Шморля не є протипоказанням до вагітності, особливо в тому випадку, адже раніше вона себе ніяк не проявляла. Незалежно від цього весь період вагітності пацієнтка повинна перебувати під особливим контролем лікаря, при необхідності призначаються консультації ортопеда і невролога.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що значить артеріальний тиск 140 на 70: причини і небезпека

Проблема зазвичай полягає в тому, що при виношуванні дитини дуже сильно зростає навантаження на хребет. Цілком можливо, що лікар порадить вам відвідувати басейн, і навіть постійно носити підтримуючий бандаж.

Якщо ви тільки плануєте зачаття дитини, обов’язково відвідайте лікаря-ортопеда, який призначить комплекс фізичних вправ для зміцнення м’язового корсету спини це дозволить вам надалі під час вагітності зберегти здоров’я спини.

Наслідки

Чим небезпечна грижа Шморля? Варіанти розвитку можуть бути найрізноманітнішими. При сприятливому протягом вона ніяк себе не проявляє, розростається і не викликає ускладнень. У разі негативного варіанту розвиток такого процесу може сприяти утворення міжхребцевої грижі. Оскільки такий варіант супроводжується зачіпанням нервових закінчень, судин і навіть спинного мозку, виникають сильні болі і наслідки, які потребують хірургічного втручання.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Цілком можливий компресійний перелом хребта, особливо при заняттях спортом і екстремальних фізичних навантаженнях. У пацієнтів може спостерігатися викривлення і незвичайна рухливість хребта, що сприяє виникненню і розвитку артрозу суглобів.

Всі ці фактори можуть сильно обмежувати рух пацієнта, супроводжуватися сильним больовим синдромом, знижувати працездатність і навіть привести до інвалідності. Саме тому так важливо вчасно почати лікування, щоб зупинити розвиток хвороби.

Діагностика

Ні в якому разі не проводите діагностику захворювання самостійно правильно визначити хворобу , з огляду на всі пов’язані з цим фактори, може тільки кваліфікований фахівець. Тому, виявивши у себе тривожні симптоми, негайно звертайтеся до лікаря.

.u9f5e1655a15bdd0755241985cfab5e69 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U9f5e1655a15bdd0755241985cfab5e69: active, .u9f5e1655a15bdd0755241985cfab5e69: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U9f5e1655a15bdd0755241985cfab5e69 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U9f5e1655a15bdd0755241985cfab5e69 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U9f5e1655a15bdd0755241985cfab5e69 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .U9f5e1655a15bdd0755241985cfab5e69: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Защемлення нерва в шийному відділі: чим лікувати

Перед візитом ретельно проаналізуйте свої відчуття, щоб чітко описати їх доктору. Обов’язково зазначте, коли і в якому стані проявляється больовий синдром, де розташована біль, наскільки вона залежить від ступеня фізичних навантажень, зникає чи в спокої і в положенні лежачи.

На підставі ваших скарг і історії хвороби, з огляду на вашу спадковість, лікар проведе візуальний огляд і пальпацію хребта, після цього призначить вам додаткові способи дослідження: можливо, рентгенографію або томографію. На базі зібраних фактів доктор направить вас до вузьких спеціалістів для підтвердження діагнозу ортопеда, невропатолога, вертебролога.

Лікування

Як тільки рентгенографія виявила наявність патології , необхідно відразу ж почати лікування. Якщо вас ніщо не турбує, симптоми відсутні, то воно буде сприяти попередженню розвитку патологічного процесу.

В будь-якому випадку те, як лікувати ваше захворювання, визначає фахівець саме він підбере оптимальну терапію, з огляду на стать, вік, особливості життя пацієнта, ступінь розвитку захворювання, супутні патології. Таке лікування буде направлено на усунення причини виникнення грижі, а не тільки усунення симптомів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Вертеброгенна люмбалгия: опис захворювання і способів лікування

Правильно підібрана терапія допоможе впоратися з больовим синдромом, налагодити обмінні процеси в кістковій тканині, нормалізувати кровообіг м’язів, відновити гнучкість хребта і попередити ускладнення.

Найчастіше пацієнтам призначають консервативне лікування, метою якого є зміцнення кістково-м’язового скелету. Така терапія включає в себе правильне харчування, контроль власної ваги, прийом вітамінів і препаратів кальцію, обов’язкові фізичні вправи, в тому числі, плавання і лікувальний масаж.

При необхідності додаються мануальна терапія, голкорефлексотерапія. У важких випадках призначається витягування хребта, іноді включаються також лікування медичними п’явками і продуктами бджільництва.

Лікування грижі Шморля хребта народними засобами, передбачає на додаток до масажу і фізичних вправ застосування настоянок рослин. Операція при такому захворюванні не відображено, при виявленні дрібної хребцевих грижі Шморля використовується консервативне лікування, що включає терапевтичні заходи.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Хірургічне втручання можливо тільки в дуже важких випадках, коли стан пацієнта значно погіршився і викликає порушення функціонування внутрішніх органів.

Лікувальна гімнастика

Лікувальна фізкультура застосовується на всіх етапах боротьби з проблемою від профілактики до реабілітації, вона допомагає поліпшити кровообіг і обмінні процеси, зміцнює імунітет і кістково-м’язову систему, покращує психоемоційний стан.

Комплекс вправ при лікуванні підбирає лікар-фахівець. Всі вправи виконуються в комплекті з розтяжкою і масажем. Основна мета такої гімнастики зміцнити м’язовий корсет спини.

Базові руху включають в себе підтягування, махи руками з гантелями, жими штанги з положення лежачи, тренування преса, сідничних м’язів і м’язів спини. Комплекс лікувальної фізкультури обов’язково проводиться під суворим контролем лікаря, при необхідності він доповнюється дихальними вправами.

Масаж

Масаж при подібної патології є дуже важливою складовою всього процесу, від профілактики до лікування і реабілітації. Ефективність даного методу реальна, тільки якщо масаж проводить кваліфікований фахівець: саме він знає, як проводити маніпуляції, щоб не посприяти патологічного розвитку процесу.

Крім загального масажу, дієвим способом вважається точковий масаж: як і загальний, він розслабляє м’язи спини пацієнта, знімає втому і больовий синдром, покращує кровопостачання тканин і зміцнює м’язовий корсет. Масаж є тільки частиною загальної терапії, що включає і інші методи лікування.

Профілактика

Профілактика грижі Шморля полягає у веденні активного і здорового способу життя на всіх етапах і у всіх періодах життя. Незалежно від віку слід постійно виконувати фізичні вправи, займатися плаванням або бігом, або спортивною ходьбою. Дієвим засобом профілактики є масаж і інші фізіотерапевтичні процедури.

Якщо ваша робота пов’язана з тривалим перебуванням на ногах, довготривалим сидінням в одному положенні, надмірними навантаженнями, професійним спортом, ви повинні особливо ретельно стежити за здоров’ям свого хребта. Навіть при невеликих відхиленнях необхідно звертатися за допомогою до лікаря. Протягом усього життя обов’язково слід контролювати свою вагу, оскільки зайві кілограми створюють додаткове навантаження на м’язи спини і хребта.

Необхідно також виключити шкідливі звички, такі, як куріння і вживання спиртних напоїв, так як вони в значній мірі впливають на кровообіг тканин нашого організму. Ваше здоров’я багато в чому залежить від вашого способу життя пам’ятайте про це!

.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

вивих руки

Bobby

ЛФК при плечелопаточном періартриті

Scooby

двосторонній коксартроз

Coolio

гипнагогический миоклонус

Axel

Що таке гемангіоліпома хребця

Maria

Дистрофічні зміни шийного відділу хребта

Megusta

вивих надколінка

Tanya

Артроз реберно — хребетних зчленувань

Axel

Ішіас: що таке, ознаки, методи лікування

Maria

Залишити коментар