Хвороби

Поліартрит: що це і як лікувати

Полиартрит протікає в легкій і важкій формах, які розрізняються ступенем обмеження працездатності хворого.

Причини виникнення захворювання

Полиартрит зароджується в тканинах організму і в системі кровоносних судин. Швидко прогресуючі області запалення поширюються на хрящі, капсулу суглоба і зв’язки. В кінцевому підсумку суглоб деформується, завдаючи пацієнтові гострі болі.

Причини виникнення поліартриту:

 1. ГРВІ захворювання.
 2. прояв краснухи.
 3. вірусні інфекції.
 4. герпес.
 5. захворювання Епштейна-Барра.
 6. травми в тілі.
 7. проблеми з обмінними процесами в організмі .
 8. порушення імунітету.
 9. захворювання в нервовій системі.
 10. спадковість.

Види і симптоми

Класифікація видів поліартриту ґрунтується на причинах виникнення захворювання. Виділяють кілька груп, об’єднаних за ознакою походження поліартриту.

Ревматоїдний поліартрит

Це аутоімунне захворювання, яке призводить до системного ураження сполучних тканин. В результаті збою імунна система розпізнає власні клітини організму як чужорідні і намагається їх знищити. У більшості випадків (від 70% і більше) підсумком хвороби стає інвалідність. Недузі схильні головним чином люди вікової категорії від 30 до 35 років. Причому у жінок хвороба виявляється в три рази частіше, ніж у чоловіків.

Причини виникнення захворювання:

 • вроджені порушення суглобів.
 • спадкова схильність.
 • деякі інфекції.
 • переохолодження.
 • стрес.
 • інтоксикації і гіперінсоляція.

Ревматоїдний поліартрит проявляється в декількох формах:

 1. Класична форма (моноартріт, олігоартріт, синдром Фелти) — характерна низькою швидкістю розвитку. При такій формі суглоби пошкоджуються в дзеркальному порядку. В основному порушення зачіпають колінні суглоби.
 2. псевдосептическом форма (лихоманка, озноб, проливні поти і васкуліти) — слабовираженная, або відсутня симптоматика.
 3. Ювенільний ревматоїдний поліартрит — починає прогресувати в ранньому віці ( від 12 до 18 років).
 4. Суглобово-вісцеральна форма — відома не тільки суглобовими порушеннями, а й ускладненнями з боку внутрішніх органів (серце, нирки, легені, судини, нервова система).

Клінічні симптоми:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

 • Недуга частіше зачіпає дрібні суглоби — кисті рук, пальці. Поразки мають симетричний (дзеркальний) характер.
 • Хвороба протікає поступово від ледь відчутного оніміння вранці, до астралгіі, атрофії м’язів, зміни температури тіла, підвищеної пітливості, печіння в області рук і ніг, і вираженої деформації суглобів.
 • Хвороба веде за собою ряд ускладнень з боку серцево-судинної системи (перикардити, васкуліти, атеросклероз, вади серця), дихальної системи (плеврити і поразки інтерстиціальної тканини), нервової системи (цервікальний миелита, множинні мононеврити, сенсорний о-моторна нейропатія і компресійна нейропатія), органів зору (периферична виразкова кератопатія, склерит, епісклерит і сухий кератокон’юнктивіт).

Реактивний поліартрит

Передумовами для його освіти є інфекційні захворювання бактеріального, вірусного, грибкового, хламідіозного типу. Інфекційні ураження кишечника (сальмонельозу, шигельозу та ієрсиніозу), сечостатеві інфекції (уретриту, циститу, ендометриту, простатиту), інфекції дихальних шляхів і ЛОР-органів (пневмонії, гаймориту, бронхіту, ангіни, фарингіту) так само тягнуть за собою реактивний поліартрит. Хвороби частіше схильні до юнака.

Перші пару тижнів захворювання протікають безсимптомно, а далі приходять озноб, підвищення температури тіла, загальна слабкість організму, мігруючі вогнища болю. Одночасно виникають пошкодження слизових оболонок уретрит, кон’юнктивіт і афтознийстоматит. Відомі випадки розвитку міокардиту. Подібні симптоми реактивного поліартриту можуть турбувати від 2 до 3 місяців, а потім перейти в хронічну форму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Повний огляд ахіллобурсіта: чому виникає, характерні симптоми, як лікувати

Обмінний (кристалічний) поліартрит

Супроводжує хвороби обміну. А саме ті, що призводять до відкладення солей в суглобах. Наприклад, при подагрі сечова кислота, що не виведена з органів і тканин, кристалізується і утворює відкладення, які стикаються з тканинами, запалена їх. Вогнища запалення зачіпають плюснефаланговие, пястнофаланговие, ліктьові, гомілковостопні або колінні суглоби.

.u13cebc673253cec706df653c8749c3ab {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U13cebc673253cec706df653c8749c3ab: active, .u13cebc673253cec706df653c8749c3ab: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U13cebc673253cec706df653c8749c3ab {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U13cebc673253cec706df653c8749c3ab .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U13cebc673253cec706df653c8749c3ab .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .U13cebc673253cec706df653c8749c3ab: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Полиартрит пальців рук: як лікувати хворобу

Подагричний поліартрит протікає хвилеподібно — то стихаючи, то, нагадуючи про себе черговим рецидивом. Негативний результат виражається в формуванні тофусів — невеликих вузликів, заповнених кристалами сечової кислоти, збитих в кашоподібну субстанцію.

Псоріатичний поліартрит

За статистикою, 5 -7% пацієнтів з діагнозом псоріазу, страждають ще й відповідним видом поліартриту. Виною тому стреси і наслідки перенесеної інфекції. У 75% ситуацій спочатку проявляються шкірні висипання, а потім дають про себе знати болю в суглобах. Над ураженими ділянками шкірних покривів утворюються припухлості, а самі області набувають багряно-синюшний відтінок.

Існує кілька типів псоріатичного поліартриту:

 • поліартрит міжфалангових суглобів.
 • сакроілеіт і спондиліт.
 • симетричний поліартрит.
 • олігоартікулярний асиметричний поліартрит (уражається менше 5 суглобів, як правило — один великий і кілька дрібних).
 • мутілірующій ( спотворює) поліартрит, що супроводжується вираженими деформаціями.

інфекційних й специфічний поліартрит

Даний вид поліартриту часто супроводжує такі інфекції як сифіліс, туберкульоз, гонорея, дизентерія і бруцельоз на їх кінцевих стадіях. При сифілітичному поліартриті поразки стосуються великих суглобів (гомілковостопний, ліктьовий, колінний, плечовий). Відзначається больовий синдром, інтенсивність якого наростає до ночі. При пальпації пошкоджених ділянок пацієнти не відчувають дискомфорту. Виникнення сифилитических гумм веде до деформування суглоба. Гонорейний поліартрит знаходиться в стадії зародка ще місяць після інфікування, а після різко проявляється високою температурою і потужним больовим синдромом. Так само, переважно, зачіпає великі суглоби. При гнійних ускладненнях здатний привести до анкілозу — нерухомості суглоба. Дизентерійний поліартрит підстерігає на стадії лікування. Дається взнаки підвищенням температури тіла і незначними болями. Протікає доброякісно. Бруцеллезний поліартрит супроводжується яскравою симптоматикою — болі, набряклість, утруднення рухів у великих суглобах на тлі хвилеподібною лихоманки, збільшення лімфатичних вузлів і гепатоспленомегалія.

Перш ніж приступати до лікування інфекційного поліартриту, слід усунути саму причину захворювання — специфічну інфекцію.

Діагностика

Технологія лікування повинна підбиратися кваліфікованим фахівцем індивідуально, спираючись на першопричину виникнення недуги і його активні симптоми. Потрібно пам’ятати і про ймовірність спільного протікання декількох захворювань або невластивого течії поліартриту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що таке нестабільність коліна і як її лікувати?

Для уточнення діагнозу проводять такі обстеження:

 1. рентгенографія.
 2. УЗД суглобів.
 3. сцинтиграфія.
 4. МРТ, КТ.
 5. дослідження синовіальної рідини.

Які аналізи потрібно здати, щоб підтвердити поліартрит :

 • біохімічний аналіз крові.
 • тесту на швидкість осідання еритроцитів.
 • визначення рівня креатиніну.
 • визначення рівня АСТ.
 • аналіз сечі.
 • тест на ревматоїдний фактор.

Після виявлення ознак захворювання, відправляють на додаткові процедури:

 1. УЗД органів черевної порожнини.
 2. ЕКГ.
 3. біопсію синовіальної оболонки (для виключення кристалічного поліартриту).
 4. ПЛР.
 5. реакцію Вассермана.
 6. мікрореакцію преципітації.
 7. бактеріоскопію.
 8. тест на імуноферментний аналіз.

Дослідження доповнюються консультаціями профільних фахівців, якщо виникає ймовірність виявлення специфічного поліартриту (сифілітичний, гонорейний, туберкульозний, дизентерійний). Тут не можна точно сказати, до якого лікаря звертатися, так як особливості захворювання можуть привести вас як до інфекціоніста, так і до венеролога і фтизіатра.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Лікування поліартритів

Для позбавлення від поліартриту необхідна комплексна терапія, яка поєднує в собі як медикаментозне лікування, так і фізіотерапевтичні процедури. Для зняття больового синдрому і блокування запальних процесів виписують нестероїдні протизапальні препарати та анальгетики. При тяжкому перебігу захворювання допомагають кортикостероїди. В окремих випадках пацієнту може знадобитися застосування антигістамінних засобів, антибіотиків або імунодепресантів. Щоб уникнути атрофії рухової здатності суглобів обов’язкові:

 • масаж і ЛФК.
 • физиолечение: фонофорез, електрофорез, аплікації димексиду, ультразвук, УВЧ, озокерит, парафін, магнітотерапія і баротерапия.

в період лікування пацієнту потрібна особлива дієта, багата кальцієм і вітаміном Д. А як реабілітаційних заходів рекомендують санаторно-курортне лікування.

вилікувати поліартрит, але полегшити стан пацієнта можуть:

 1. Терапія голковколюванням. Під час процедури голкорефлексотерапії фахівець стимулює відповідні точки на тілі, шляхом безболісного введення в них голок. В результаті йдуть больові відчуття, спадає набряк в суглобі, і відновлюються імунні процеси.
 2. моксотерапія. Активізує віддалені точки тіла, які відповідають за нормалізацію обміну речовин і імунітету.
 3. Фармакопунктура. Після впливу на пошкоджену зону невеликої кількості гомеопатичного препарату, послаблюються набряк і запалення. Відбувається иммуномодуляция.
 4. Мануальна терапія. Шляхом витягування суглобів, усувається їх скутість, і активізуються процеси загоєння.

.u205f6d70cb14e9bd7f183afbb3596f7f {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U205f6d70cb14e9bd7f183afbb3596f7f: active, .u205f6d70cb14e9bd7f183afbb3596f7f: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U205f6d70cb14e9bd7f183afbb3596f7f {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U205f6d70cb14e9bd7f183afbb3596f7f .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U205f6d70cb14e9bd7f183afbb3596f7f .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .U205f6d70cb14e9bd7f183afbb3596f7f: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Полиартрит пальців рук: як лікувати хворобу

На тлі лікування корисний прийом гомеопатичних ліків, які призначаються за рецептом лікаря.
Чи можна вилікувати поліартрит медикаментозно?

При поліартриті необхідні протизапальні засоби . Виходячи з того наскільки запущено захворювання і яким з його видів страждає пацієнт, що виявляється при діагностиці, ліки використовують в різних формах — уколи, таблетки, мазі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що таке гиперкератоз? Як лікувати таке захворювання?

Уколи і таблетки ефективно знімуть больовий синдром, а мазі відновлять кровообіг , допоможуть впоратися з набряком і запаленням.

Сприятливий вплив надає масаж з растиркой лікувальними мазями. Далеко не всі види артритів виліковні — необхідно починати лікування вчасно.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Результати лікування захворювання

Позитивний ефект від сумлінно проведених лікувальних заходів помітний відразу:

 • Проходять болі і запалення, які викликає поліартрит.
 • Суглоби починають активніше рухатися без затиснуті.
 • Знижується процес деформації, зупиняється прогресія захворювання.
 • Ускладнення поліартриту знижуються до нуля.
 • У пацієнта підвищується працездатність і активність.
 • восстанавлі ється обмін речовин, підвищується імунітет в організмі.

Профілактика

Убезпечити себе від ймовірності рецидиву поліартриту допоможуть прості поради:

 1. Ходіть на плавання і зміцнюйте всі м’язи.
 2. Робіть з ранку зарядку для розігріву, віддавайте перевагу розтяжці.
 3. Щодня гуляйте на повітрі півгодини, ходите на роботу пішки.
 4. При тренуваннях намагайтеся не робити різкі рух і стрибки, уникайте великих навантажень і перенапруг.
 5. Загартовуйте організм поступовими вправами.
 6. В момент руху завжди тримайте поставу рівно, не прогинайте спину.
 7. При сидячій роботі вставайте кожну годину і робіть легку розминку.
 8. Не піднімайте тяжкості, не давайте більше навантаження спині.
 9. При виникненні гаймориту, ангіни і тонзиліту, потрібно відразу починати лікування і звертатися до лікаря.
 10. Слідкуйте за вагою і не переїдайте.
 11. Відмовтеся від куріння і алкоголю.

Правильне харчування при захворюванні

Так як регенерація пошкоджених тканин вимагає від організму своєрідного допінгу у вигляді корисні речовин і мікроелементів, то правильна дієта — важливий елемент лікування. Подбайте про те, щоб у вашому щоденному меню були такі продукти:

 • Червоний перець, морква, гарбуз, помідори і квасоля.
 • Молочні продукти.
 • Нежирна риба, лляні насіння, яйця і риб’ячий жир.
 • Ягоди журавлини, брусниці та смородини для підняття імунітету (корисні морси і компоти з цих ягід).
 • яблука (2 яблука щодня ).

Замініть такі звичні приправи, як сіль і перець на гвоздику, куркуму і імбир. Пийте більше води (як мінімум 1,5 літра щодня) для оптимізації обмінних процесів в організмі, а для підняття імунітету і загального тонусу чаї з калини, звіробою і чорної смородини.

Уникайте продуктів, здатних погіршити перебіг хвороби :

 • Вироби з борошна.
 • Копчені продукти.
 • Гостра і маринована їжа.
 • Цукор і солодощі.
 • Екзотичні види фруктів.
 • Кава, газована вода і алкоголь.
 • Сіль.

Міркуючи про те, як лікувати поліартрит, важливо пам’ятати, що будь-яка терапія хороша в сукупності. Принципове значення має навіть не те, який аналіз здати, щоб точніше діагностувати вид недуги або до якого лікаря звернутися за лікуванням. Оздоровчі заходи повинні бути спрямовані, не тільки на внутрішні прояви хвороби, але і на зовнішню симптоматику. Крім того, відповідальний підхід до лікування вимагає від пацієнта зміни способу життя в цілому.

.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Відкладення солей в суглобах: як з цим боротися

Maxim

Препателлярний бурсит

Alex

Шишки на руках і пальцях: нарости на суглобах пальців рук

Serega

вивих ліктя

Marina

Ішіас: що таке, ознаки, методи лікування

Maria

Що таке гігрома

Marina

Артроз щелепно — лицьового суглоба

Alfonso

Що таке артрогріпоз

Axel

вивих коліна

Marina

Залишити коментар