Хвороби

Гігрома: що таке, види, ознаки, наслідки

Незважаючи на те, що захворювання піддається лікуванню, існує високий ризик рецидиву.

Гігрома (код за МКХ 10 — М71.3) має наступні локації:

 • поверхню лучезапястного суглоба.
 • гомілковостопний суглоб.
 • колінний суглоб.
 • ліктьовий згин.
 • фаланговой поверхню рук (зустрічається у людей, чия професія має на увазі високе навантаження на руки).

Види патології

Буває двох видів:

 • однокамерна — нееластичне яйце, всередині якого рідина з муцином.
 • многокамерная — еластична, з бічними відгалуженнями, здатна розширюватися всередину тканин.

Причини виникнення гігроми

На даний момент немає жодної повноцінної теорії про причинно-наслідкового зв’язку передумов і розвитку цього новоутворення (жодна з них не може описати все зустрічаються випадки).

Єдина причина виникнення, встановлена ​​практичним досвідом, — небезпечні тендовагініти, властиві людям, чия професійна діяльність включає багаторазове повторення однотипних рухів (піаніст, фасовщик, програміст і так алеї).

Фактори, що сприяють розвитку захворювання:

 • спадковість (кревні родичі пацієнта, що страждає гігрома, потрапляють в групу ризику).
 • первинні і повторні травми суглобів.
 • високе навантаження на суглоби і сухожилля.
 • діяльність, пов’язана з регулярним повторенням однотипних рухів (професійні музиканти, програмісти та інші люди, що працюють за комп’ютером).

Класифікація за місцем локації

Місце розташування Симптоми і ознаки Голова В результаті черепно-мозково вих травм скупчується цереброспінальної рідина, яка чинить тиск на головний мозок. Субдуральний освіту буває гострим, підгострим і хронічним. Хронічної вважається гігрома, терміном від 2 тижнів. Зап’ясті, тильна сторона кисті Найбільш поширений вид патології, заподіює сильні незручності, так як заважає трудової і побутової діяльності. У пацієнта утруднене згинання та розгинання суглоба, виникає біль. Для лікування потрібно хірургічне втручання. Променевозап’ястний суглоб Являє собою капсулу з домішкою фібрину. Новоутворення має форму кола (діаметр до 6 см), розташовується під шкірою. На початковій стадії кіста не болить, але з ростом починає тиснути на судини, утруднюючи руху. При сильному больовому синдромі необхідна операція. Стопа З’являється на зовнішній стороні фалангових кісток або у голеностопа. Освіта заважає ходьбі, носіння взуття. Найбільша небезпека, яку представляє захворювання, — передавлювання нервових закінчень в області поразки. Колінний суглоб Кіста утворюється на нозі в результаті скупчення рідини в порожнині синовіальної сумки. Найбільш схильні до захворювання люди, які відчувають високі навантаження на ноги (спортсмени, продавці, кур’єри). Сухожилля Розвивається освіту з суглобової синовіальної оболонки і тканини сухожиль. Гігрома заподіює значний дискомфорт, особливо якщо з’явилася в результаті травми. Больовий синдром посилюється при рухах або механічному впливі.

Симптоматика захворювання

Залежно від розміру новоутворення, клінічні прояви можуть бути різними. Невеликі гігроми практично непомітні для пацієнтів і завдають мінімум дискомфорту.

Зазвичай кіста не перевищує 2-5 см в діаметрі. Якщо пухлина збільшена, то синовіальна сумка розтягується, завдаючи біль і незручності.

При стисненні судин і нервових стовбурів з’являються симптоми:

 • поколювання шкіри в місці ураження, оніміння.
 • неврологічні болі.
 • застійні явища на ураженій ділянці.

Як виглядає гігрома: кістообразних пухлина має кулясту форму. На дотик освіту щільне і пружне через желеобразного вмісту.

Гігрома на фото буде чітко видна, так як новоутворення випинає в області суглоба.

На запущених стадіях захворювання викликає порушення венозного кровообігу на ураженій ділянці, що виникає через здавлювання великих вен. Проявляється наступним чином:

 • поява набряку нижче гігроми.
 • «синюшність» шкіри.
 • больовий синдром.
 • обмеження рухливості суглоба.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що таке дифузний остеопороз?

.u3c048e105018ad5ff00cca9f2576a531 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U3c048e105018ad5ff00cca9f2576a531: active, .u3c048e105018ad5ff00cca9f2576a531: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U3c048e105018ad5ff00cca9f2576a531 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U3c048e105018ad5ff00cca9f2576a531 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U3c048e105018ad5ff00cca9f2576a531 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .U3c048e105018ad5ff00cca9f2576a531: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Шишки на руках і пальцях: нарости на суглобах пальців рук

Крім судин стискаються і нервові стовбури, що також призводить до значного дискомфорту і болю.

В 35% випадків захворювання може не проявляти симптомів . Це відбувається, якщо освіту розташовується під зв’язкою або довгий час не збільшується в розмірах, а виявляється тільки при появі болю.

Можливі ускладнення

Ускладнення можливі при розтині гігроми (мимовільному, травматичному). У цьому випадку протягом тривалого часу вміст кісти проступає через що з’явилося отвір.

Пошкодження освіти загрожує запальною реакцією, а при попаданні інфекції — нагноєнням.

Клінічна картина характеризується ознаками запального процесу:

 • місцевим підвищенням температури.
 • почервонінням шкіри.
 • больовим синдромом.
 • припуханням пошкодженої області.

Діагностика гігроми

Для постановки діагнозу лікаря потрібно збір інформації про турбують симпто мах і огляд пацієнта.

Оскільки ознаки захворювання типові, її можна сплутати з іншими подібними патологіями. Лікування гігроми здійснює лікар-травматолог.

Діагностика захворювання з метою диференціювати його з іншими патологіями проводиться наступні медичні обстеження:

 • рентген.
 • ультразвукове дослідження ( УЗД).
 • пункція з біопсією.
 • томографія.

Якщо в результаті дослідження були виключені інші захворювання і зростання бактерій в біоптаті не сталося ( тобто, вміст кісти стерильно), лікар ставить діагноз «гігрома». Заключний висновок про стан пацієнта фахівець ставить на основі вивчення рентгенівського знімка.

Лікування

Щоб зрозуміти, як лікувати гігро, потрібно виходити з розмірів освіти. Невеликі пухлини добре піддаються консервативної терапії (лікування без операції). Великі, які заподіюють дискомфорт кісти прийнято видаляти хірургічним шляхом.

Консервативні методи

При патологіях невеликого розміру пацієнтові можуть призначити відвідування фізіотерапевтичного кабінету. За допомогою зігріваючих процедур і електрофорезу усувається симптоматика і зменшується розмір пухлини. Хвороба вимагає бинтування ураженої ділянки, зниження рухової активності.

Як показує практика, процедури малоефективні в лікуванні гігроми, проте дозволяють стримати її розвиток і знизити дискомфорт. При подібному способі лікування є ризик рецидиву.

Також фізіотерапевтичні процедури призначаються для відновлення після проведення інвазивного лікування, відкачування рідини з новоутворення.

Професійний масаж сприяє відтоку синовіальної рідини в напрямку суглобової щілини, що призводить до зменшення пухлини в розмірах і поліпшенню самопочуття пацієнта.

Ефективним методом лікування є пункція. За допомогою проколу вміст кісти видаляється, а в утворену порожнину вводиться склерозуючий речовина. Воно склеює стінки капсули, тим самим перешкоджає повторному накопиченню рідини. По завершенню процедури на місце проколу накладається пов’язка, що давить, яка забезпечує надійне склеювання стінок. Суглоб покривається гіпсом, щоб зменшити вироблення рідини і знерухомити його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що таке сироватка для обличчя? Як правильно вибрати і використовувати засіб?

Хірургічне лікування

Показання до хірургічного видалення гігроми:

 • больовий синдром, який проявляється як при рухах, так і в стані спокою.
 • неможливість повноцінної рухової активності.
 • прискорене зростання кісти.

Операція може бути проведена і в косметичних цілях.

Особливою рекомендацією до лікування хірургічним методом є швидке збільшення новоутворення в розмірах, оскільки гігроми меншого діаметра видалити набагато простіше, ніж великі пухлини.

В післяопераційний період необхідно забезпечити спокій тієї частини тіла, де було новоутворення. Це допоможе скоротити термін відновлення.

При сприятливому розкладі реабілітація займає не більше одного тижня, проте точна кількість часу, необхідного для повернення до нормальної діяльності, визначається індивідуально. Все залежить від обсягу операції, наявності ускладнень.

Набряк прооперованої області, виступ сукровиця або гною через шви можуть свідчити про прорізуванні шкіри шовним матеріалів, розбіжності рани. В цьому випадку потрібно повторна операція.

В ході хірургічного втручання будуть видалені відмерлі тканини, усунутий вогнище запалення. На реабілітацію потрібно до двох тижнів.

Народні методи лікування

Багато пацієнтів вважають за краще позбавлятися від гігроми народними засобами. Найефективніші з них — застосування компресів і відварів на основі рослинних компонентів.

Для усунення невеликих новоутворень можна використовувати мідну монетку:

 • її потрібно прикласти до ураженого місця.
 • туго прив’язати, що не перетискаючи тканин.

Через кілька днів гігрома розсмоктується.

Компреси і розтирання

Як видалити гігро в домашніх умовах? Для цього можна використовувати народні методи лікування. Однак в застосуванні способів нетрадиційної медицини важливо дотримуватися методичність і регулярно виконувати необхідні операції.

.u3206fa7d0aa47a5e256dadab2c95b363 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U3206fa7d0aa47a5e256dadab2c95b363: active, .u3206fa7d0aa47a5e256dadab2c95b363: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U3206fa7d0aa47a5e256dadab2c95b363 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U3206fa7d0aa47a5e256dadab2c95b363 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U3206fa7d0aa47a5e256dadab2c95b363 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .U3206fa7d0aa47a5e256dadab2c95b363: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Гігрома зап’ястя: причини виникнення та лікування

Рецепт 1: розтирання з фізалісу

 1. на м’ясорубці подрібнити плоди фізалісу.
 2. на ніч прикласти складу до ураженої ділянки .
 3. покрити тканиною, накрити целофаном.
 4. зафіксувати бинтом.
 5. вранці змити компрес.
 6. ввечері вимити гігро теплою водою з милом , повторити процедуру.

Повторювати компреси щодня протягом двох тижнів. Після курсу лікування пухлина проходить, а на її місці залишається невеликий слід, який незабаром зникає.

Рецепт 2: лікування морською сіллю і йодом

 1. взяти півлітра гарячої води, розчинити не менше 100 гр. солі.
 2. додати кілька крапель йоду.
 3. перед сном змочити марлю в розчині і протерти місце укусу.
 4. накласти на гігро чисту вовняну тканину і папір для компресів.
 5. зафіксувати бинтом.

Повторювати процедуру протягом тижня, при необхідності повторити після триденної перерви. Спосіб усуває симптоми захворювання, знижує набряк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що таке плоско - вальгусна стопа і як її лікувати?

Рецепт 3: відвар з сосни

 1. гілки молодий сосни залити теплою водою, кип’ятити протягом 20 хвилин.
 2. замістити тісто з борошна, води, дріжджів і соди, випекти корж.
 3. покрити гігро бинтом, вилити поверх гарячий відвар.
 4. бинт зняти, розрізати корж, покласти м’якушем на новоутворення.

Рекомендується виконувати на ніч.

Рецепт 4: червона глина від гігроми

 1. змішати 3 столових ложки червоної глини з півтора склянками солоної теплої води.
 2. l i домогтися густий, однорідної маси.

 3. намазати склад на гігро, зверху накрити поліетиленом.
 4. зафіксувати бинтом.

Краще робити компрес на ніч, так як тримати його необхідно не менше 12 годин. Повторювати процедуру 1-2 тижні до усунення симптомів захворювання.

Рецепт 5: компрес з полину

 1. свіжі стебла полину подрібнити в кашку.
 2. викласти на щільну тканину або компресним папером, накласти на гігро.
 3. зафіксувати бинтом.
 4. залишити на ніч.

Рецепт 6: гарячий парафін

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

 1. розтопити парафін на водяній бані.
 2. нанести за допомогою пензлика рідкий парафін на новоутворення.
 3. накрити целофаном, утеплити.
 4. видалити компрес

Рецепт 7: капустяний лист проти гігроми

 1. злегка відбити капустяний лист, щоб він розм’як і почав давати сік.
 2. намазати лист медом, докласти до новоутворення.
 3. зафіксувати компрес бинтом.
 4. проробляти процедуру до одужання.


Витримувати компрес потрібно не менше 8 годин, кожні 2 години замінюючи капустяний лист.

Рецепт 8: компрес з меду і алое

 1. очистити листя алое від верхнього шару, розім’яти желеподібну част в кашку.
 2. додати мед, добре розмішати.
 3. отриману суміш накласти на уражену ділянку, укрити целофаном.
 4. залишити компрес на ніч.

Чим небезпечне застосування народної медицини? Використовувати нетрадиційні методи можна тільки в разі точно відомого діагнозу. Ні в якому разі не можна займатися самолікуванням, не проконсультувавшись з лікарем.

Якщо новоутворення має злоякісний характер або йде запальний процес, то невірна терапія може погіршити хворобу, викликати ускладнення і небезпечні наслідки для всього організму.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Прогноз

Головне в лікуванні гігроми — своєчасне звернення до лікаря. Якщо захворювання було вчасно діагностовано, вибрано вірне лікування, відповідне його характеру і складності, то після видалення кісти пацієнт зможе повернутися до звичайної діяльності в короткий термін.

Зазвичай захворювання не дає ускладнень, легко піддається консервативним і хірургічним методам лікування .

Профілактика і корисні поради

Що робити, щоб захворювання не доставило серйозних проблем? При виявленні пружною кулястої припухлості в області суглоба або сухожилля необхідно негайно звернутися до лікаря. Після обстеження фахівець визначить діагноз і призначить лікування.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

На жаль, дієвого на всі 100% способу профілактики гігроми не існує, оскільки немає встановлених причин її появи. Однак можна значно убезпечити себе, виконуючи кілька простих правил:

 • уникати травм, а при їх виникненні негайно починати лікування.
 • виконувати розминки для суглобів, особливо, якщо діяльність передбачає однотипні повторювані рухи.
 • не запускати захворювання, що провокують розвиток гігром (бурсити, тендовагініти).
 • не нехтувати використанням еластичного бинта для фіксації ослаблених травмами суглобів.

При правильному підході до лікування і уважне ставлення до своєму організму захворювання не буде загрожувати вашому здоров’ю!

.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

П’яткова шпора: лікування в домашніх умовах народними засобами

Andrey

Запалення суглобів на ногах

Alex

Коксартроз тазостегнових суглобів

Marina

Що таке артрогріпоз

Axel

Тендиніт плечового суглоба: як лікувати

Maxim

Адгезивний капсуліт плечового суглоба

Elena

Вальгусна деформація стоп

Bobby

Псоріатичний артрит: як лікувати

Bobby

гипнагогический миоклонус

Axel

Залишити коментар