Хвороби

Хондромаляція надколінка: що таке, ознаки, фактори ризику

Це захворювання поширене серед молодих людей, що займаються спортом, хоча також зустрічається у дорослих, які страждають на артрит коліна.

Причини виникнення захворювання

Колінна чашечка в нормі знаходиться над колінним суглобом. При згинанні коліна задня частина колінної чашечки ковзає по хряща стегнової кістки в коліні. Сухожилля і зв’язки з’єднують колінну чашечку з великогомілкової кісткою і стегнової м’язом. Коли одна з цих складових не працює належним чином, це може викликати тертя колінної чашечки про стегнову кістку. Ця патологія може призвести до руйнування колінної чашечки — хондромаляція надколінка 1 ступеня.

Причини неправильного руху колінної чашечки:

 • її вроджене неправильне положення.
 • слабкі підколінні сухожилля і чотириглаві м’язи.
 • дисбаланс в роботі приводять і відводять м’язів.
 • повторюється навантаження на колінні суглоби, наприклад, при бігу, стрибках або катанні на лижах.
 • прямий удар або травма колінної чашечки.

Фактори ризику

Існує ряд факторів, які збільшивши ють ризик розвитку хондромаляція надколінка.

 • Вік. Підлітки в групі ризику даного захворювання. Під час стрибків зростання у дітей м’язи і кістки дуже швидко розвиваються, це може призводити до тимчасового м’язового дисбалансу.
 • Пол. Хондромаляція виростків стегна частіше розвивається у жінок, ніж у чоловіків, внаслідок меншої м’язової маси.
 • Плоскостопість може додавати додаткове навантаження на колінні суглоби.
 • Попередні травми. Травми коліна, наприклад, зміщення, можуть підвищити ризик розвитку хондромаляція надколінка 2 ступеня.
 • меніскектомія, видалення суглобового меніска, може провокувати розплющення виростків стегнової кістки і звуження суглобового простору.
 • Надмірне навантаження на колінні суглоби.
 • Артрит. Хондромаляція внутрішнього виростка стегнової кістки може бути симптомом артриту, захворювання, пов’язаного із запаленням суглобових поверхонь і тканин. Запалення заважає колінної чашечки правильно функціонувати.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Дуже часто людям, які потрапили в автокатастрофу, діагностують Хондромаляція медіального виростка стегнової кістки. Травма є результатом сильного удару об приладову панель автомобіля.

Симптоми

Хондромаляція хряща колінного суглоба зазвичай супроводжується тупий, ниючий біль в передній частині коліна. Біль посилюється при підйомі або спуску зі сходів. При згинанні або розгинанні коліна пацієнт скаржиться на відчуття скреготу або хрускоту, але це не завжди показник руйнування хрящової тканини. Біль може також бути посилений тривалим сидінні або під час тренування з надмірним навантаженням на суглоби, наприклад, довге стояння або деякі вправи. У деяких випадках уражене коліно може виглядати запалених і набряклим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що таке хмиз вим'я? Причини, симптоми і лікування гідраденіта

.ucc0402724f9118fb51f20ba6a81375fe {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .Ucc0402724f9118fb51f20ba6a81375fe: active, .ucc0402724f9118fb51f20ba6a81375fe: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .Ucc0402724f9118fb51f20ba6a81375fe {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .Ucc0402724f9118fb51f20ba6a81375fe .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .Ucc0402724f9118fb51f20ba6a81375fe .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .Ucc0402724f9118fb51f20ba6a81375fe: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Набряк колінного суглоба: причини і лікування

Слід звернутися до лікаря, якщо біль в коліні не проходить протягом декількох днів.

Діагностика та стадії розвитку захворювання

Лікар оглядає уражену ділянку на наявність набряку і чутливості, деформації, порівняє уражене коліно зі здоровим. Він може також перевірити наскільки симетрична колінної чашечки по відношенню до стегнової кістки, так як перекіс може бути ознакою хондромаляція колінного суглоба.

Для визначення чутливості і серйозності захворювання лікар проводить пальпацію з тиском розігнути коліна, а також може запитати, чи були кровотечі або запалення в області коліна.

Після цього лікар запропонує додаткові діагностичні обстеження:

 • Рентген найчастіше використовують тільки для встановлення причини болю, для виявлення артриту, руйнування кісток або перекосу колінної чашечки.
 • Артроскопія, мінімально інвазивна процедура для візуального огляду стану медіального виростка стегнової кістки та коліна в цілому зсередини. Проводиться шляхом введення ендоскопа, гнучкої трубки з камерою, в колінний суглоб. Даний метод використовується тільки для підтвердження хондромаляція.
 • На знімках МРТ чітко видно як виглядає уражену ділянку і яка ступінь його руйнування, наприклад, при хондромаляція лікар може помітити патологічне розм’якшення латерального виростка стегнової кістки.

Існує чотири ступені хондромаляція надколінка:

 • 1 ступінь має розм’якшення хряща надколінка.
 • 2 ступінь: розм’якшення хряща з відхиляється від норми характеристиками порожнини, початок ерозії тканин. Хондромаляція медіального виростка стегнової кістки 2 ступеня часто є результатом надмірних спортивних тренувань, тому необхідно робити перерву в кілька днів між ними.
 • 3 ступінь характеризується витончення хряща і активним руйнуванням тканин.
 • найважча , 4 ступінь означає значне руйнування хряща, медіального виростка, оголення кістки, тобто тертя двох кісток один про одного.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що таке гемартроз колінного суглоба

лікування хондромаляція

Метою лікування хондромаляція є зниження навантаження на колінну чашечку і суглоб. Відпочинок, нерухомість кінцівки, прикладання льоду можуть бути першою стадією лікування. Порушення хрящової тканини часто відновлюється саме при належному відпочинку. Лікар може прописати кілька тижнів приймати протизапальні ліки, наприклад, Ібупрофен, для зняття набряку і запалення навколо суглоба.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Лікування народними методами при хондромаляція великогомілкової кістки також направлено на зняття запалення і зменшення больових відчуттів за допомогою холодних компресів і мазей .

Лікувальна фізкультура

Хондромаляція суглобових поверхонь колінних суглобів зазвичай лікується медикаментозно в комплексі зі спеціальними вправами менше ніж за кілька місяців. Швидкість відновлення залежить від того, як скоро ви приступите до фізичних вправ.

Фізичні вправи спрямовані на зміцнення чотириголового м’яза, підколінних сухожиль, приводять і відводять м’язів. Здоровий м’язовий тонус допомагає запобігти перекосу колінної чашечки. ЛФК включає в себе плавання, їзда на велотренажері і повна відмова від підняття важких предметів. Крім того, ізометрична фізичне навантаження при хондромаляція надколінка 3 ступеня може включати в себе послідовне напруга і розслаблення м’язів, що допомагає підтримувати м’язову масу.

.udf7a81178745d4cdc557b1d0f725ecbe {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .Udf7a81178745d4cdc557b1d0f725ecbe: active, .udf7a81178745d4cdc557b1d0f725ecbe: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .Udf7a81178745d4cdc557b1d0f725ecbe {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .Udf7a81178745d4cdc557b1d0f725ecbe .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .Udf7a81178745d4cdc557b1d0f725ecbe .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .Udf7a81178745d4cdc557b1d0f725ecbe: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Туберкульоз кісток і суглобів: діагностика та лікування

Оперативне втручання

В зв’язку з тим, що суглобові хрящі дуже довго відновлюються, хондромаляція може стати постійною проблемою. Однак неоперативне лікування часто може позбавити від болю на кілька місяців. Слід проконсультуватися з лікарем, чи можна вилікувати Хондромаляція надколінка 4 ступеня без операції, але найчастіше такі методи не допомагають, і лікар запропонує операцію з видалення ураженої ділянки хряща.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Перед цим може бути проведена така процедура, як артроскопія , яка необхідна для обстеження суглоба і уточнення перекосу або асиметрії колінної чашечки. Для цієї процедури через невеликий розріз в суглоб вводиться камера. Ще одна рутинна процедура — поверхнева резекція, розрізання декількох зв’язок, що послабить напругу і дозволить коліну нормально функціонувати. Інші варіанти операції — вирівнювання задньої частини колінної чашечки, установка трансплантата хряща або зміщення місця прикріплення стегнової м’язи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що таке медикаментозна блокада кульшового суглоба: показання, препарати, техніка виконання

Профілактика

Існує величезна кількість різних комплексів вправ при хондромаляція коліна. Ось деякі з них:

 • Сидячи на стільці, злегка витягніть ногу вперед і затримайте її в цьому положенні на 5 секунд. Поміняйте ноги.
 • Лежачи на спині на ліжку або на м’якому підлозі, повільно підніміть одну ногу на півметра вгору, потім повільно опустіть. Потім іншу ногу.
 • Займіться пілатесом. Робіть вправи по 30-50 хвилин, пропускайте ті вправи, які викликають хворобливі відчуття.
 • Плавати з дошкою для плавання і ластами. Енергійне плавання при малих зусиллях зміцнить ваші чотириглаві м’язи і підколінні сухожилля.
 • Менше ходите по асфальту, гуляйте в парку по траві і по стежках в лісі. Чергуйте прогулянки з бігом підтюпцем у взутті на плоскій підошві.
 • Коли стане простіше рухатися, можете займатися більш рухливими видами спорту, пограти в футбол з дітьми або залишати фрісбі.
 • Якщо коліна стали витримувати навантаження, спробуйте вправи на тренажері для жиму ногами. Згинайте коліна щодо пальців ніг на кут не більше 40-45 градусів для стимуляції чотириглавих м’язів.

Для зменшення ризику розвитку хондромаляція колінного суглоба слід дотримуватися наступних рекомендацій:

 • Завжди робіть розминку і розтяжку перед заняттям спортом, особливо, легкою атлетикою.
 • Уникайте навантаження на коліна. Носіть наколінники, якщо ваша робота пов’язана з довгим сидінням на колінах.
 • Зміцнюйте м’язовий тонус підколінних сухожиль, чотириглавих, приводять і відводять м’язів.
 • Носіть спеціальні вкладиші в взуття при плоскостопості, це допоможе знизити тиск на коліна і запобігти перекосу колінної чашечки.

Очевидно, що надмірна вага також дає додаткове навантаження на коліна і інші суглоби. Підтримка здорового ваги може допомогти знизити її, тому рекомендується знизити споживання солодкої і жирної їжі, збільшити в раціоні кількість овочів, фруктів і цільнозернових продуктів, а також займатися спортом не менше 30 хвилин в день, 2-3 рази в тиждень. Якщо вас цікавить, якими єдиноборствами можна займатися, то необхідно проконсультуватися з лікарем.

.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Гігрома в області зап’ястя

Marina

Грижа хребта в шийному відділі

Pasha

Артрозо — артрит плечового суглоба

Dmitry

Артроз щелепно — лицьового суглоба

Alfonso

Тендиніт ( запалення сухожиль )

Maria

Що таке брахидактилия

Maria

Поліартрит: що це і як лікувати

Lamaxima

Варусна установка стоп

Maria

контрактура Дюпюітрена

Elena

Залишити коментар