Хвороби

Коксартроз тазостегнового суглоба: що таке і як лікувати

Симптоми

Біль в області стегна — головний симптом коксартрозу кульшового суглоба. Спочатку вона невелика і виникає після фізичних навантажень, але з плином часу посилюється і супроводжує людину постійно.

Інтенсивність симптомів коксартрозу залежить від його стадії. Розглянемо симптоми захворювання:

 • біль ураженогосуглоба.
 • біль в коліні і області паху.
 • скутість рухів.
 • кульгавість .
 • вкорочення нижньої кінцівки.

МКБ-10 відносить правобічний і лівобічний коксартроз до захворювань сполучної тканини, кістково-суглобового апарату і м’язів, що знаходяться на 13 місці і включають 22 класу хвороб. Коксартроз тазостегнового суглоба розташовується в класі 13, блок «артрози М15 — М19».

Ступені коксартроза

I ступінь

На цій стадії виникають болі в коліні, суглобі або стегні після фізичних вправ. Всі симптоми зникають після відпочинку. Змін ходи і рухливості суглоба немає.

На I стадії коксартрозу ще можливо зупинити процес деформації суглоба, повністю зберігши його функції. Однак багато людей вважають за краще не звертатися до лікаря через незначних болів, а хвороба в цей час розвивається.

II ступінь

Через те, що захворювання розвивається, симптоми першої стадії посилюються . На другого ступеня коксартрозу біль в коліні віддає в область паху і присутній навіть під час спокою. Тривала ходьба і біг провокують кульгавість, а наступний відпочинок не сприяє полегшенню. Функції суглоба на цій стадії вже порушені, його рухливість обмежена, м’язи стають слабкими.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

III ступінь

Болі в суглобі турбують постійно. Людина відчуває біль в області всієї нижньої кінцівки навіть в нічний час, що призводить до розладу сну. Хворі коксартрозом змушені використовувати тростину під час ходьби через атрофії м’язів хребта, сідниці, гомілки і стегна, а також внаслідок яскраво вираженого порушення рухливості суглоба. Через слабість стегнових м’язів зміщується область тазу. Це тягне за собою скорочення хворий кінцівки і явну кульгавість.

Дегенеративно-дистрофічних захворювань кульшового суглоба, що є фактором деформації суглобового хряща, називається посттравматичним коксартрозом.

Він також характеризується механічним невідповідністю поверхні суглоба, ремоделированием субхондральної кістки, освітою остеофитов — кісткових розростань по краях суглоба.

Посттравматичний коксартроз виникає в результаті переломів тазових кісток, проксимального відділу бід ренной кістки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що таке бурсит п'яти. Причини, симптоми і лікування запалення

.uae6e0c3ef6a937b04e3789ebe56e67fe {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .Uae6e0c3ef6a937b04e3789ebe56e67fe: active, .uae6e0c3ef6a937b04e3789ebe56e67fe: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .Uae6e0c3ef6a937b04e3789ebe56e67fe {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .Uae6e0c3ef6a937b04e3789ebe56e67fe .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .Uae6e0c3ef6a937b04e3789ebe56e67fe .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .Uae6e0c3ef6a937b04e3789ebe56e67fe: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Дисплазія кульшового суглоба: як визначити і як лікувати

Діагностика

Постановка діагнозу зазвичай не викликає труднощів у лікаря. Розпізнавання захворювання базується на даних анамнезу і результатах рентгена ураженої ділянки.

При артрозі кульшового суглоба на рентгенограмі простежуються зміни стегнової кістки, суглобової щілини і самого суглоба.

Причини коксартрозу у дітей

Дитячий коксартроз розвивається агресивніше, ніж дорослий. Це пов’язано з підвищеним тонусом навколосуглобових м’язів. У дітей деформуючий артроз тазостегнового суглоба з’являється в результаті недостатнього або неправильного формування і розвитку компонентів суглоба.

Схильність до недуги обгрунтована спадковістю або патологією розвитку навколосуглобових тканин. Такі аномалії у дітей призводять до змін голівки стегна і впливають на розподіл навантажень.

Лікування

Чи можна вилікувати коксартроз? Існує кілька способів лікування цієї недуги. Розглянемо основні методи.

 1. При I і II ступеня коксартрозу для усунення болю використовуються нестероїдні протизапальні препарати ( «Кеторол», «Диклофенак», «Пироксикам»). Дані кошти мають протизапальну і протинабрякову дію, в результаті чого біль притупляється. Однак ці препарати мають побічні дії, такі як придушення відновної здатності хряща. Якщо необхідно тривале застосування подібних ліків, то рекомендується вживання препарату «Моваліс», тому що в порівнянні з іншими засобами цієї групи, він включає в себе меншу кількість побічних ефектів.
 2. Призначаються судинорозширювальні засоби ( «Циннаризин», «Трентал» і т.п.), які покращують кровообіг, в результаті чого підвищується здатність хрящової тканини до відновлення.
 3. Сила больового синдрому скорочується через застосування міорелаксантів — препаратів, які зменшують спазм м’язів стегна і гомілки і покращують кровообіг в суглобі.
 4. Хондропротектори ( «Артроглікан» , «Терафлекс», «Дона» і ін.) сприяють у сстановленію і перешкоджають деформації хрящової тканини. Дані препарати при регулярному використанні здатні уповільнити або перервати розвиток коксартрозу. Відновлення хрящової тканини продовжується навіть після припинення вживання ліків.
 5. Лікування за допомогою гормональних препаратів ( «Гідрокортизону», «кеналога») можливо в разі, якщо коксартроз поєднується із запальними процесами м’язів і сухожиль, а так само при сильній болю. Ефект даних коштів зберігається тривалий кількість часу.
 6. Використання мазей і компресів не відзначено високою ефективністю. Це пов’язано з тим, що ліків для потрапляння в епіцентр болю потрібно подолати перешкоду у вигляді шкіри, жирової і м’язової тканин. Однак позитивну дію мазей існує, оскільки при їх нанесенні відбувається масаж стегна, а це активує кровообіг і знімає больові відчуття з м’язів.
 7. Ті ж цілі переслідує фізіотерапія, що складається з УВЧ-терапії, електро-, магніто-, лазеро- і кріотерапії, індуктотермії, світлолікування. Багато медики впевнені, що фізіотерапія буде особливо ефективна в поєднанні з масажем, який необхідно робити регулярно. Він покращує кровообіг, знімає спазм і набряк, зміцнює м’язи.
 8. Мануальна терапія здатна завдати шкоди хворому, якщо проводиться непрофесіоналом. Тому при такому методі лікування необхідно звернути увагу на кваліфікацію фахівця.
 9. При цьому захворюванні корисними будуть гімнастичні вправи, оскільки вони покращують кровообіг і зміцнюють м’язи. Особливо ефективним вважається купання в морській воді. Вправи розробляються індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням стадії коксартрозу і сили больового синдрому.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як розпізнати і лікувати грибок під пахвами? Корисна інформація для кожного

.ua7d3972d4db7478dbc47003ee6f8e0a2 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .Ua7d3972d4db7478dbc47003ee6f8e0a2: active, .ua7d3972d4db7478dbc47003ee6f8e0a2: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .Ua7d3972d4db7478dbc47003ee6f8e0a2 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .Ua7d3972d4db7478dbc47003ee6f8e0a2 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .Ua7d3972d4db7478dbc47003ee6f8e0a2 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .Ua7d3972d4db7478dbc47003ee6f8e0a2: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Хвороба Пертеса: симптоми і лікування

Хворим деформуючим артрозом кульшового суглоба III стадії допоможе тільки хірургічне втручання. В даному випадку проводиться операція з ендопротезування тазостегнового суглоба. При інших стадіях захворювання вилікувати його можна більш легкими шляхами.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Харчування при коксартрозе

При лікуванні цього захворювання харчування не грає головну роль. Воно може мати значення тільки в зменшенні маси тіла, але і це здатне привести до загострення коксартрозу.

З раціону необхідно видалити такі продукти:

 • жирні м’ясні бульйони.
 • жирні продукти.
 • напівфабрикати.
 • велику кількість солі.

Правильно підібраний режим харчування може вплинути на поліпшення здоров’я пацієнта. Хворому слід приймати їжу 5 разів на день, при цьому необхідно дотримуватися принципу роздільного харчування. Вибирати варто продукти, що містять велику кількість корисних речовин.

Під час лікування коксартрозу корисно вживання в їжу кисломолочних продуктів. Білок міститься в деяких видах риби і м’яса. У заливний рибі і холодець є колаген, який сприяє відновленню тканин.

Окремо варто сказати про вуглеводи, які насичують організм енергією.

Замість цукру краще вживати натуральний мед, а серед десертів корисним є желе з натуральних фруктів. Дієта — дуже важливий елемент лікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Розсікаючий остеохондрит колінного суглоба - симптоми, діагностика і як лікувати

Дотримання цих правил призведе до регенерації хрящової тканини, а також буде сприяти утворенню нових тканин.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

До якого лікаря звернутися

Що робити, якщо ви виявили ознаки коксартрозу ? При наявності симптомів потрібно звернутися до ревматолога, а після — до ортопеда-травматолога. Не зайвою буде допомога масажистів і фахівців з лікувальної фізкультури, а також фізіотерапевта.

Якщо хворий страждає надмірною вагою, слід отримати консультацію у ендокринолога й дієтолога, тому що ця проблема ускладнює перебіг коксартрозу.

Для постановки вірного діагнозу лікар призначить вам рентген, і стане ясно, як лікувати коксартроз.

Методи профілактики коксартрозу суглобів

Попередити розвиток коксартрозу можна в спеціалізованих санаторіях, де не тільки лікують хвороби суглобів, а й займаються профілактикою недуги. Це пригнічує прогресування хвороби і сприяє регенерації тазостегнового суглоба.

В спеціалізованих медичних установах використовуються такі методи профілактики, як лікувальний масаж, вплив на суглоби ультразвуком, лазерна терапія, електрофорез, лікування грязями. Дані процедури спрямовані на поліпшення кровообігу і зняття спазмів ураженої зони.

.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Контрактура колінного суглоба

Sasha

Вальгусна деформація стоп

Bobby

перелом кисті

Megusta

Гемартроз колінного суглоба

Alex

артрит ступень

Coolio

контрактура Дюпюітрена

Elena

Артроз 1 стадії

Maria

Хвороба Кеніга колінних суглобів

Alex

Остеопороз: що таке, ознаки, причини

Scooby

Залишити коментар