Біль у суглобах

Біль у хребті: гострий, колючий, пульсуюча і тягне

В чому полягають причини болю в хребті? Методи діагностики

Якщо болить хребет в області попереку або в будь-якій іншій області, необхідно звернутися до лікаря для проведення зовнішнього огляду. Проте точних відомостей про походження болю в такий спосіб не отримати. Для вірного діагнозу потрібна єдина картина захворювання, яка буде складатися з конкретних скарг пацієнта і результатів інструментальної діагностики. Дана діагностика проводиться посредствам комп’ютерної томографії або МРТ.

Болі в спині і в хребті можуть мати різні причини. Іноді вони свідчать про наявність захворювань, які не пов’язані з опорно-руховим апаратом. Такий біль може бути симптомом інших порушень в діяльності організму, наприклад, ознакою раку стравоходу.

Що робити, якщо болить хребет?

Спинальні хірурги чекають до тих пір, поки не пройде термін амбулаторного лікування хребта. Він становить звичайно 3 місяці. До цього часу вони відмовляються від проведення будь-якого хірургічного втручання. Болі в області спини часто проходять самі собою, не супроводжуючись будь-якої специфічної симптоматикою. Про те, що потрібно почати лікувати хребет і звернутися до фахівця говорять такі ознаки:

 • Біль носить постійний характер і є присутнім при будь-якому положенні тіла. Іноді людина може знайти таке положення, в якому йому стає краще і біль на нетривалий час вщухає. Якщо знайти таке положення не виходить, необхідно терміново звертатися до лікаря.
 • Нічні болі, від яких людина часто прокидається.
 • Проблеми з сечовипусканням. У цьому випадку після відвідування туалету пацієнт не відчуває, що сечовий міхур повністю випорожнився.
 • Підвищення температури тіла.

Звернути особливу увагу на болі в хребті також варто при наявності злоякісних пухлин в історії хвороб родичів.

При болях періодичного характеру провести діагностику дуже складно. Головною причиною виникнення таких болів в спині може бути нестабільність біля хребців. Їх зміщення практично неможливо зафіксувати, і в подальшому хребці також можуть приходити в рух. Причина такого явища полягає в наявності перелому дужок хребта. Дана травма може особливо гостро проявитися в зрілому віці, частіше після 40 років. Щоб виявити хронічну нестабільність хребців, і з’ясувати в якому стані знаходиться кістка, виконують комп’ютерну томографію хребта в зігнутому і розігнути положенні.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Защемлення нерва в хребті: симптоми і методи лікування

.ubb35f3c1306980bbd5fec55eda59cae6 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .Ubb35f3c1306980bbd5fec55eda59cae6: active, .ubb35f3c1306980bbd5fec55eda59cae6: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .Ubb35f3c1306980bbd5fec55eda59cae6 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .Ubb35f3c1306980bbd5fec55eda59cae6 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .Ubb35f3c1306980bbd5fec55eda59cae6 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .Ubb35f3c1306980bbd5fec55eda59cae6: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Рак хребта: симптоми і прояв

Як класифікуються болю в спині?

Хворобливі відчуття можуть виникати не тільки в тому відділі хребта, де знаходиться їх джерело, а й віддавати в ногу або руку. Іноді біль локалізується в кістках або суглобах.

Даний принцип покладено в основу класифікації болів в спині в медичній практиці, яка дозволяє визначити справжню причину болю:

 • Переважна в області спини біль називається back dominant pain.
 • болі, які проявляються неприємними відчуттями в ногах, позначаються як leg dominant pain.

Пацієнти не можуть самі визначити, де знаходиться причина болю і від якого типу болю вони страждають. Спеціаліст вирішує цю проблему, поставивши пацієнту наступне питання: «Який вогнище болю вам хотілося б прибрати швидше за інших?»

У будь-якої патології є власні клінічні прояви, але болю в хребті присутні в симптоматиці дуже багатьох захворювань. Важливо ретельно проаналізувати скарги пацієнта і деталізувати наявні симптоми. Такий підхід дуже ефективний при проведенні диференціальної діагностики.

Характеристики больового синдрому:

 • біль носить гострий, різкий або тупий характер.
 • біль має колючий, стріляючий, що тягне, ниючий постійний характер.
 • біль може пульсувати.
 • біль поширена по всьому хребту або локалізована близько певного місця.
 • біль двостороння або одностороння.
 • біль проявляється сильно, слабо або помірно .
 • біль вражає грудний, поперековий або шийний відділ хребта.
 • відбувається віддача болю в серці, живіт, ноги, грудну клітку і в ноги.
 • наблюд ється посилення болю під час рухів головою, верхніми і нижніми кінцівками, тулубом. Також відбувається збільшення больових відчуттів при кашлі, сміху або диханні.
 • біль виникає після погрішностей в дієті, переохолодження, при великій психоемоційної навантаженні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Хрускіт в хребті: причини і лікування, чому хрумтить хребет у людини

Навіть невеликий дискомфорт в області спини може привести до серйозних проблем зі здоров’ям. При будь-якому відхиленні від норми потрібно звертатися до лікаря, так як такий біль є дуже тривожним сигналом.

Шийний відділ хребта відрізняється від поперекового тим, що не має зв’язку зі спинним мозком. В області попереку знаходяться тільки нервові закінчення. При надмірному тиску на шийний відділ хребта можуть статися травми спинного мозку, що носять необоротний характер. Такий вид захворювання називають шийної миелопатией.

Пацієнт з подібним діагнозом відчуває сильну слабкість в ногах. Також у нього спостерігається порушення грубої моторики рук, що ускладнює багато повсякденні дії, такі як, наприклад, застібання гудзиків. Ще одним симптомом є порушена координація рухів. Так як подібні болі не носять систематичного характеру, то на ранніх стадіях діагностику шийної мієлопатії проводити дуже складно.

.ub5e33cb624f75112a0761d4027936685 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .Ub5e33cb624f75112a0761d4027936685: active, .ub5e33cb624f75112a0761d4027936685: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .Ub5e33cb624f75112a0761d4027936685 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .Ub5e33cb624f75112a0761d4027936685 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .Ub5e33cb624f75112a0761d4027936685 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .Ub5e33cb624f75112a0761d4027936685: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Болить поперек: що робити і як лікувати

Як лікуються болі в хребті?

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Захворювання, викликані звуженням спинального каналу, вимагають хірургічного втручання. При виявленні васкулярної кульгавості лікарі проводять спеціальне обстеження «допплер судин». За його результатами фахівці вирішують яке лікування необхідно пацієнту. Це можуть бути інвазивні процедури у вигляді катетеризації судин або операція. Зміцнити вже наявні і розвинути додаткові бічні судини можна за допомогою збільшення фізичної активності, яка забезпечить приплив крові до м’язів ніг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Кіста в хребті

Щоб прибрати болю в хребті незалежно від їх характеру і причин виникнення, необхідно зміцнювати м’язи опорно-рухового апарату . Це рекомендується робити навіть при наявності нестійких хребців.

Ізраїльські фахівці не радять носити ортопедичні пояси при болях в спині. Внаслідок їх використання м’язовий «пояс» людини біля хребта буде слабшати.

Також пацієнт може спробувати прислухатися до власних відчуттів. Наприклад, при відсутності інтересу до рекомендованого лікарем плавання це заняття не принесе ніякої користі.

Піднімати тяжкості на витягнутих руках при болях в спині не рекомендується. Підняття будь-якого вантажу повинно здійснюватися завдяки м’язовій силі ніг, тому його потрібно переводити ближче до тіла. Спина не повинна бути в цьому задіяна. За законами фізики тиск на хребет в такому випадку зменшиться. Для того щоб зняти одноразову різкий біль, можна використовувати призначені лікарем медикаменти.

Чим допоможе фізіотерапія?

При багатьох захворюваннях запального і дистрофічного характеру рекомендується застосовувати фізичні методи лікування. При хронічній і гострій негнійний патології, для поліпшення кровообігу і біохімічних процесів в тканинах ці методи дають найкращий ефект.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Процедури:

 • магнітотерапія.
 • УВЧ-терапія.
 • синусоїдальні струми.
 • лікування лазером.
 • фоно і електрофорез.
 • рефлексотерапія.
 • бальнеотерапія.

Застосовувати фізіотерапевтичні засоби для зняття болю в області спини необхідно після виявлення у пацієнта можливих протипоказань:

 • ниркова і серцева недостатність.
 • інфекційна патологія, яка супроводжується лихоманкою.
 • важкий стан пацієнта.
 • шкірні захворювання.

Можливості масажу та лікувальної фізкультури для лікування спини

При появі болю в спині через патології хребетного стовпа можна застосовувати для лікування ручний масаж. Ця процедура відмінно розслаблює м’язи, прогріває м’які тканини і покращує кровообіг. Пацієнтам із захворюваннями органів дихання і труднощами з відходженням мокротиння рекомендується вібраційний масаж.

Важливим компонентом терапії захворювань опорно-рухової системи є ЛФК. Певний комплекс вправ призначається пацієнту з урахуванням поразки конкретного відділу хребта. Це дозволяє зміцнити зв’язки і сухожилля, розтягнути і натренувати м’язи. Але вправи можна виконувати тільки при відсутності больового синдрому. Елементи лікувальної фізкультури можна включати також в реабілітаційні заходи, які призначаються після лікування серцево-судинних захворювань і пневмоній.

.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Біль в колінному суглобі при згинанні і розгинанні: повний список причин, як лікувати недугу

Marina

Бурсит колінного суглоба: чим і як лікувати

Alfonso

Болі в області серця при остеохондрозі: кардіологічні симптоми

Dmitry

Біль в руці від ліктя до кисті: причини болю, методи лікування

Elena

Забій куприка при падінні: що робити, симптоми, лікування і наслідки

Undershmidtther

Чому болять пальці на ногах і що з цим робити

Elena

Ендопротезування кульшового суглоба: що потрібно знати про операції

Sasha

Хвороби суглобів: як називаються, симптоми і лікування захворювань

Andrey

Болять коліна при присіданні навпочіпки: причини появи болю

Elena

Залишити коментар