Біль у суглобах

Вивих ліктьового суглоба і переломовивіх

Види вивихів ліктьового суглоба і симптоми

В медичній науці даний вид травми підрозділяють на наступні види:

 1. задній вивих (кістки передпліччя зміщені назад).
 2. передній вивих (кістки передпліччя зміщені вперед).
 3. бічний вивих (кістки передпліччя відходять в бік).
 4. вивих променевої кістки.

Останній вид вивиху ліктьового суглоба найчастіше поширений у дітей.

Вивих ліктьового суглоба характеризується різними симптомами. Нижче наведені найбільш характерні ознаки пошкодження:

 • видима деформація суглоба.
 • гострий біль пошкодженої області.
 • рука або зігнута в лікті, або надмірно розігнути.
 • припухлість в області суглоба.
 • внутрішній крововилив у вогнищі локалізації травми.
 • неможливість згинання та розгинання руки.

людини з симптомами вивиху плечового суглоба потрібно негайно відвезти в лікарню. Ні в якому разі не вправляється кістка самостійно.

Ви можете тільки надати першу допомогу, яка полягає в наступних діях:

 • Фіксація пошкодженої кінцівки за допомогою косинки, бинта і палиці.
 • Потерпілий повинен випити знеболюючі препарати для того, щоб зняти больовий синдром.
 • До місця пошкодження слід прикласти холод.

Діагностика і лікування вивиху ліктьового суглоба

Лікарі в спеціалізованому медичному закладі проводять вправлення вивиху ліктьового суглоба. Після цього пацієнтові накладають гіпсову пов’язку. Останню носять протягом декількох тижнів. Остаточне відновлення після вивиху ліктьового суглоба відбувається через 4-6 тижнів після отримання травми.

Після того, як гіпсову пов’язку видаляють, необхідно зайнятися розробкою ліктьового суглоба після вивиху. Це необхідно для якнайшвидшого відновлення рухових здібностей кінцівки, а також для запобігання можливих ускладнень. Серед наслідків цього пошкодження виділяють остеоартроз і порушення рухливості ліктьового суглоба. Лікуючий лікар підкаже, які види вправ підійдуть саме вам. Зазвичай хворим показана лікувальна фізкультура, масаж, фізіотерапія тощо.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Лікарі діагностують вивихи і переломовивіхі за допомогою:

 • рентгенівського дослідження.
 • комп’ютерної томографії.
 • магнітно-резонансної томографії.

переломовивіх ліктя

Варто докладніше зупинитися на лікуванні переломовивихів ліктьового суглоба. Справа в тому, що з даним видом пошкодження знайоме не так багато людей, як зі звичайним вивихом. Недостатня інформованість тягне за собою можливі ускладнення.

Практично 26% вивихів кісток передпліччя породжується пошкодженням кісткових стабілізаторів. Ці ушкодження можна також назвати і переломовивіхах кісток передпліччя, яким схильна до досить велика група пацієнтів. Переломовивіхах називають вивих кісток ліктьового суглоба з переломом однієї або декількох з них. Дуже часто нестабільність, що виникає при отриманні такої важкої травми, призводить до незворотних ушкоджень хряща, розвитку остеоартрозу. Останнє це біль, порушення функцій і інвалідизація пацієнта.

.uc9d268ce90cd1ae015b5e93382a9904e {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .Uc9d268ce90cd1ae015b5e93382a9904e: active, .uc9d268ce90cd1ae015b5e93382a9904e: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .Uc9d268ce90cd1ae015b5e93382a9904e {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .Uc9d268ce90cd1ae015b5e93382a9904e .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .Uc9d268ce90cd1ae015b5e93382a9904e .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .Uc9d268ce90cd1ae015b5e93382a9904e: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Розтягнення зв’язок гомілкостопу: ознаки, діагностика та лікування

Незадовільні результати лікування складають від 33 до 44% випадків. Це досить велика цифра: виходить, практично кожен другий пацієнт отримує неправильне лікування і незадовільні його результати. Існує ще одна статистика: повторне хірургічне втручання потрібне від 26 до 50% пацієнтів, а це також величезні цифри.

Якщо подивитися на рентген різних пацієнтів з вивихами ліктьового суглоба, то практично неможливо виявити 2 однакових знімка. У кожному разі травма носить індивідуальний характер. Це говорить про крайню полівалентності і поліморфізм даного ушкодження. Іншими словами, жодне з пошкоджень не можна привести до якогось єдиного знаменника. Однак в медичній літературі все-таки існує класифікація цих ушкоджень. Точніше, робилися спроби розбити пацієнтів на певні групи.

Отже, розглянемо види переломовивихів:

 • Пошкодження Монтеджи.
 • «Trans-olecranon». Перелом ліктьового відростка з вивихом кісток передпліччя вперед.
 • Жахлива тріада. Перелом головки променевої кістки, вінцевого відростка і вивих кісток передпліччя назад. Також в структуру цього пошкодження входить важка деформація зв’язкового апарату.
 • Вивих кісток передпліччя з пошкодженням кісткових стабілізаторів (ГЛК, вінцевий відросток).
 • Рідкісні пошкодження (Ессекс-Лоресті).

Розглянемо кожен вид вивиху і спосіб його лікування більш докладно.

пошкодження Монтеджи

Це пошкодження кісток передпліччя з вивихом головки променевої кістки.

Ключем до лікування даного виду переломовивіхі є відновлення довжини ліктьової кістки. При цьому, як правило, відбувається мимовільне вправлення головки променевої кістки, але в деяких випадках цього не трапляється. З цієї причини доводиться робити додатковий доступ, усувати интерпозицию області плечелучевая зчленування. Як правило, відбувається интерпозиция кільцеподібної зв’язкою.

Найбільш важким пошкодженням є така травма, коли ламається ліктьова кістка, і головка променевої кістки вивіхівается ззаду. Дані пошкодження можна розділити на 4 типи в залежності від місця пошкодження ліктьової кістки. Тяжкість пошкодження залежить від локалізації травми і кількості осколків.

Як правило, даний механізм травми включає в себе також перелом головки променевої кістки, яка може мати принципове значення для встановлення анатомічної стабільності ліктьового суглоба. У такій ситуації з’являються показання до ендопротезування головки променевої кістки для того, щоб стабілізувати ліктьовий суглоб.

«Trans-olecranon» переломовивіхі (Переломовивихи Мальгеня)

Травма відбувається в результаті аксиальной навантаження. Як правило, це пошкодження в плечелоктевом суглобі, при цьому кістки передпліччя пов’язані між собою.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Досить частотними є переломи головки променевої кістки. Важливо, що бічні зв’язки, які є первинними стабілізаторами ліктьового суглоба, залишаються інтактними (пов’язаними). ​​

Ключем до лікування даного виду пошкодження є анатомічне відновлення блоковидной вирізки ліктьової кістки. Цього буває достатньо для того, щоб створити анатомічну стабільність в ліктьовому суглобі. Як правило, хворому не потрібна додаткова іммобілізація в ранньому післяопераційному періоді, і пацієнт може займатися активною реабілітацією з першої доби з моменту операції.

Жахлива тріада ліктьового суглоба

Чому цей вид травми отримав таку дивну назву? Справа в тому, що результати лікування цього пошкодження вкрай незадовільні. Довгий час не існувало єдиних протоколів лікування цих травм. Складність полягає в тому, що пошкоджуються всі первинні стабілізатори ліктьового суглоба. В даному випадку відбуваються такі деформації:

 • ламається вінцевий відросток (первинний стабілізатор).
 • рвуться медіальні, латеральні, колатеральних зв’язки (латеральна зв’язка має першорядне значення).
 • ламається головка променевої кістки, а це найважливіший вторинної стабілізатор ліктьового суглоба.

.u90ce3993fe3b58e6b1db7fa09df97414 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U90ce3993fe3b58e6b1db7fa09df97414: active, .u90ce3993fe3b58e6b1db7fa09df97414: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U90ce3993fe3b58e6b1db7fa09df97414 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U90ce3993fe3b58e6b1db7fa09df97414 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U90ce3993fe3b58e6b1db7fa09df97414 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .U90ce3993fe3b58e6b1db7fa09df97414: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Епікондиліт ліктьового суглоба: що таке, ознаки

Через всю складність даного виду переломовивіхі довгий час розроблялися різні алгоритми лікування. Медики в підсумку прийшли до єдиного знаменника. Цей алгоритм застосовується і в Росії, але вітчизняні лікарі дотримуються стандартних методів лікування. Працює це таким чином.

Спочатку встановлюється вінцевий відросток. Це досить крихкий фрагмент, прошити його практично неможливо: він фрагментируется при прошивці. З цієї причини прошивається капсула і плечовий м’яз над вінцевих відростком, в ліктьової кістки формуються канали в передньо-задньому напрямку. Таким чином, весь комплекс (передня капсула, плечовий м’яз) підтягується до залишковим вінцевої відростку. Цим самим встановлюється передня стабільність. Надалі лікарі працюють з головкою променевої кістки, тому що розширюються показання до її ендопротезування. Протез дає більшу стабільність, ніж остеосинтез, тому що мінімальне відхилення при остеосинтезі може викликати нестабільність. В останню чергу відновлюються латеральна і колатеральних зв’язки.

Вивих кісток передпліччя з пошкодженням кісткових стабілізаторів

Не менш важливою травмою є вивих кісток передпліччя з пошкодженням кісткових стабілізаторів. Це, наприклад, пошкодження передньої медіальної частини вінцевої відростка, до якого кріпиться медійна колатеральних зв’язка. В даному випадку можна говорити як про нестабільність ліктьового суглоба, так і про повному вивиху. На рентгенограмі є можливість побачити розширення суглобової щілини: начебто немає вивиху, але при цьому є нестабільність. В подальшому вона викличе передчасний посттравматичний остеоартроз. Останній характеризується болем і інвалідизацією. Остеоартроз буде досить швидко розвиватися. З цієї причини використовуються різні методи фіксації венечного відростка спеціальним пластинами, анкерами і т.д. Головне в такій ситуації прибрати нестабільність.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Ессекс-Лопресті

Важке, рідкісне пошкодження. Дана травма виникає в результаті падіння пацієнта, коли ламається головка променевої кістки, розривається дистальное членування, рветься межкостная мембрана, яка є складним складом в області кісток передпліччя і відбувається роз’єднання кісток передпліччя. Як правило, результат лікування таких пацієнтів вкрай незадовільний. Лікарі навчилися відновлювати головку променевої кістки, фіксувати дистальное членування. Однак медикам досі не під силу фіксувати межкостную мембрану.

Операцію пацієнтові проводять за класичною методикою. Для цього потрібно виконати відновлення головки променевої кістки, синтез, протезування. Залежно від тяжкості ушкодження фіксують зчленування на 4 6 тижнів, але в подальшому пацієнт буде скаржитися на біль в середній третині передпліччя. При обертанні передпліччям буде відчуття зміщення кісток. Вони будуть працювати як би незалежно один від одного. З’явиться відчуття тертя, що викличе больовий синдром, почуття нестабільності кісток. Таким чином, пацієнт не зможе повноцінно працювати рукою.

Після операцій при будь-якому вигляді переломовивіхі застосовується спеціальний протокол для реабілітації пацієнта. Вправи для відновлення рухової здатності кінцівок розробляються фахівцями і залежать від тяжкості отриманої травми.

Досі переломовивіхі кісток передпліччя залишаються викликом для хірурга. Це пов’язано з крайньою нестабільністю такого пошкодження. Досить часто виникають ускладнення, такі як вивих в області ліктьового суглоба або остеоартроз.

.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Запалення тазостегнового суглоба: симптоми і лікування

Axel

Болі в шийних лімфовузлах: причини, симптоми і лікування

Maria

Чому після сну болить спина вранці і як лікувати таку біль

Andrey

Ендопротезування кульшового суглоба: що потрібно знати про операції

Sasha

Що робити, якщо болять суглоби — лікування, повний опис причин виникнення болю

Lamaxima

Біль у шиї з правого і лівого боку: причини, лікування

Alex

Біль в колінному суглобі: причини, лікування, чому болять коліна, що з цим робити, як і чим їх лікувати

Serega

Що робити якщо коліно опухло і болить, причини, ефективне лікування

Scooby

Біль в ліктьовому суглобі: чим лікувати

Megusta

Залишити коментар