Біль у суглобах

Болі в кистях рук: причини і лікування

Причини виникнення болю

Багато, що зіткнулися з цією недугою, намагаються з’ясувати: чому ж болить кисть руки? Причинами появи дискомфортних відчуттів в руках можуть бути як внутрішні захворювання організму, так і зовнішні чинники. Травми, удари, занадто високі навантаження на м’язи рук здатні привести до виникнення дискомфортних відчуттів у кінцівках. Малорухливий спосіб життя, тривале перебування рук в напрузі (при шитті, наборі тексту і т.д.) також сприяють розвитку патологічних станів. Навіть незбалансоване харчування, порушення обміну речовин, вікові зміни організму можуть стати передумовами для неприємних відчуттів в руках.

Найчастіше такий біль є симптомом хвороби суглобів, в тому числі подагри, хондроза, артриту, кісти хребта, тунельних синдромів. Специфічні болю в лівій кисті можуть свідчити про ішемічну хворобу серця. Тому так важливо правильно визначити причину виниклих болів, щоб вибрати лікування, що підходить для вирішення саме вашої проблеми.

Правильна постановка діагнозу — завдання для профільних фахівців, тому при появі перших «дзвіночків» поспішіть до лікаря.

Симптоми

спочатку болю в кистях рук виникають зазвичай під впливом зовнішніх чинників, наприклад, при важких фізичних навантаженнях або травмах. Але якщо захворювання не лікувати, воно перейде в хронічну форму, і тоді больові відчуття стануть вашими постійними супутниками. Крім цього, можуть з’явитися і інші симптоми, характерні для того чи іншого захворювання (хрускіт в суглобах, деформація пальців, набряки і т.д.). Їх прояви залежать від того, що стало причиною патології: травма, запалення або дегенеративно-дистрофічний процес.

Перед візитом до лікаря прислухайтеся до своїх відчуттів: визначте характер болю, її локалізацію, за яких заняттях вона посилюється. Поспостерігайте за реакціями свого організму, щоб чіткіше сформулювати проблему. Це буде відігравати важливу роль для призначення потрібних саме вам діагностичних досліджень. Зазвичай лікарі просять описати больові відчуття з точки зору наступних характеристик:

  • в який час доби (ранок, день, ніч) кисть руки болить найчастіше.
  • поширюється біль локально (в якомусь одному суглобі) або зачіпає всю кисть руки.
  • яка інтенсивність її прояви: гострі напади або тупий біль.
  • є біль постійної або носить періодичний характер.
  • як її можна характеризувати: колючі відчуття, пульсуючі, пекучі, ниючі.
  • проблема носить симетричний характер (на обох руках) і Чи їй схильна тільки одна кисть.

Ревматоїдний артрит

Серед захворювань опорно-рухового апарату часто зустрічається ревматоїдний артрит. Його розвиток відбувається симетрично на обох руках. Запальний процес в суглобах носить деструктивний характер, дрібні суглоби не просто втрачають функціональність — вони руйнуються. Прояв хвороби зазвичай починається зі скутості в кистях рук після довгого перебування тіла в нерухомому стані — вранці, після сну. Далі пацієнти помічають появу під шкірою рук ревматоїдних вузликів і деформацію пальців. Зазвичай починають опухати фаланги, і пальці набувають веретеноподібної форми. Ревматоїдний артрит уражаються кілька груп суглобів, тому він носить назву поліартриту.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

При розвитку захворювання недугу піддаються не тільки долоні, але і коліна, і гомілковостопні суглоби ніг. Поява анкилозов (зрощення суглобів за допомогою кісткової тканини) веде до зниження рухливості суглобів, неможливості згинати й розгинати кінцівки. Страждають і внутрішні органи, особливо серце і нирки. При важких формах перебігу хвороби може спостерігатися збільшення лімфовузлів і селезінки, поява висипу і лихоманки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Симптоми і особливості лікування поліпів сигмовидної кишки

.u775d223b3a01b6e1358b775509c8b5d5 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U775d223b3a01b6e1358b775509c8b5d5: active, .u775d223b3a01b6e1358b775509c8b5d5: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U775d223b3a01b6e1358b775509c8b5d5 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U775d223b3a01b6e1358b775509c8b5d5 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U775d223b3a01b6e1358b775509c8b5d5 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .u775d223b3a01b6e1358b775509c8b5d5: hover .postTitle {text-decoration: underline! important. } Читайте також: Чому болять суглоби пальців рук: причини і лікування

Всі ці симптоми істотно знижують якість життя людини, заважають йому нормально працювати і ведуть до інвалідності. Саме тому так важливо не запускати хворобу.

Подагра

Болі в руках можуть стати наслідком розвитку подагри — хронічного метаболічного захворювання. При його появі порушуються обмінні процеси в організмі і збільшується концентрація сечової кислоти в крові. В результаті її солі відкладаються в тканинах і органах, що порушує їх нормальне функціонування. Зазвичай подагра починається з гострого запалення першого плюснефалангового суглоба правої або лівої ноги. Далі спостерігаються такі симптоми: почервоніння шкіри, локальне підвищення температури, набряклість, яскраво виражені больові відчуття. Уражені хворобою суглоби втрачають свою рухливість. При хронічному перебігу захворювання болю стають не такими гострими, але ураження суглобів триває — від цього можуть хворіти і руки.

Також під час розвитку недуги спостерігається поява вузликових ущільнень над суглобами і в районі вух. Страждають і нирки — в них відкладаються уратних камені.

Остеоартроз

Остеоартроз є дегенеративно-дистрофічних захворюванням, при якому уражаються хрящові тканини і суглоби. Найчастіше ця недуга діагностується у жінок пенсійного віку, які тривалий час займалися дрібним ручною працею. Пацієнтки скаржаться на хрускіт в суглобах, труднощі при згинанні і розгинанні пальців, скутість в кистях рук. Візуально спостерігається деформація пальців, близько суглобів з’являються вузлики Бушара і Гебердена. Хвороба носить симетричний характер, хоча зазвичай на провідній руці (правої — у правшів, лівої — у лівшів) пошкодження виражені яскравіше. Захворювання може також вражати гомілковостопні і колінні суглоби — такий тип недуги носить назву генералізованого остеоартрозу. Болі при артрозах виникають після навантажень на суглоби — частіше до вечора.

Поступовий розвиток хвороби без своєчасного лікування призводить до обмеження рухливості суглобів кистей рук. Це істотно впливає на якість життя, так як ускладнює навіть найпростіші дії з самообслуговування.

Травми

Причиною болю в руках можуть стати зовнішні фактори, наприклад, травма: перелом, вивих, забій, розтягнення. Гострий біль буде спостерігатися відразу після механічного впливу, потім (при незначних пошкодженнях) вона стихає. І якщо з переломом людина йде до лікаря і отримує повноцінне лікування, то банальні удари зазвичай залишаються поза увагою. А дарма: будь-яка мікротравма з часом може відгукнутися появою мікротріщин, що руйнують суглоби.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Причини вивиху надколінка, симптоми, діагностика та лікування

При досить серйозних механічних пошкодженнях у пацієнтів спостерігається різка болючість при пальпації, набряклість, поява гематом. Може статися деформація пальців або суглобів, зниження рухливості в травмованої зоні. За статистикою, від зовнішніх факторів частіше страждає права рука, так як правшів в нашому світі більше. Найслабшою ланкою зазвичай виявляється променезап’ястковий суглоб, оскільки на нього припадає максимальне навантаження при падінні на витягнуту руку. Серед травм ніг найбільше поширені пошкодження колінних суглобів і голеностопа.

Тунельні синдроми

Біль і пухлина в кисті може викликати защемлення серединного нерва в зап’ястному каналі — так званий тунельний синдром. Ця недуга часто має професійний характер. Їм страждають касири, піаністи, програмісти — люди, чиї руки протягом тривалого часу перебувають у напрузі. Саме вони найчастіше звертаються за медичною допомогою з питанням, що робити, якщо болить зап’ястя правої руки? Найчастіше від недуги страждає саме вона, так як права рука є провідною у більшості людей. Крім професійних причин, запустити розвиток патології можуть механічні травми і запальні процеси.

У пацієнтів з тунельним синдромом спостерігається ломота в долонях і пальцях, починають німіти кисті рук, відчувається поколювання на поверхні шкіри. Також розвиток недуги характеризується слабкістю при згинанні кисті, особливо великого і вказівного пальців. Тунельні синдроми можуть вражати і нижні кінцівки.

Остеохондроз

Больові відчуття в руках можуть з’явитися при розвитку остеохондрозу — захворювання хребта, пов’язаного з дистрофічними порушеннями суглобів і хрящів. Найчастіше верхні кінцівки реагують на розвиток шийного хондроза. Тоді у пацієнтів можуть спостерігатися такі клінічні прояви, як оніміння пальців, больовий синдром, ломота в суглобах рук. часто недуга супроводжується ранковою скутістю пальців, яка проходить після невеликого самомасажу.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

При остеохондрозі дискомфортні відчуття в області рук поєднуються з обмеженням рухливості суглобів шиї, попереку, м’язів грудей. Саме сукупність симптомів дозволяє поставити правильний діагноз в даному випадку.

Діагностика

Спектр діагностичних процедур, які може призначити вам лікар при скарзі на хвороби рук , досить широкий. Вибір тих чи інших засобів дослідження залежить від конкретної симптоматики, наявності хронічних захворювань, загальної клінічної картини. Стандартний перелік діагностичних процедур зазвичай включає в себе загальний аналіз крові і сечі, розширений біохімічний аналіз крові, рентген, МРТ. Далі, коли будуть отримані перші результати досліджень, до постановки діагнозу можуть бути залучені вузькопрофільні фахівці: травматологи, кардіологи, вертебрологи і т.д. Все це необхідно для того, щоб виявити справжню причину больових відчуттів в кистях і призначити правильне лікування.

.u69dca6d98f0aca4d9993ba273d350d68 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U69dca6d98f0aca4d9993ba273d350d68: active, .u69dca6d98f0aca4d9993ba273d350d68: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U69dca6d98f0aca4d9993ba273d350d68 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U69dca6d98f0aca4d9993ba273d350d68 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U69dca6d98f0aca4d9993ba273d350d68 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .U69dca6d98f0aca4d9993ba273d350d68: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Оніміння пальців лівої чи правої руки

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ознаки, стадії і лікування алопеції у чоловіків

Своєчасне звернення за допомогою до лікарів може врятувати вас від незворотних змін в організмі.

Як лікувати біль у кисті рук?

Методи лікування болю в кистях рук можуть відрізнятися в залежності від того, яка причина недуги. Але в переважній більшості випадків захворювання опорно-рухового апарату рекомендується застосовувати комплексне лікування. У нього входить як медикаментозна терапія, так і фізіопроцедури, і заняття лікувальною фізкультурою.

Медикаментозна терапія

Підібрати правильне медикаментозне лікування може тільки лікар, на руках у якого є всі результати ваших діагностичних досліджень. Тут не буває універсальних засобів, що підходять усім без винятку — багато що залежить від причини хвороби. Наприклад, при лікуванні ревматоїдного артриту призначаються гормони, а в боротьбі з подагрою використовуються препарати, що перешкоджають утворенню сечових каменів в нирках. Залежно від діагнозу вам можуть прописати судинні, протинабрякові, протизапальні, знеболюючі препарати, міорелаксанти і вітамінні комплекси. Список дозволених до вживання ліків для вас повинен скласти лікуючий лікар. У своїх рекомендаціях він буде спиратися як на результати аналізів, так і на загальну картину ваших хронічних і гострих захворювань.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Фізіотерапія

Широко застосовуються для лікування хвороб опорно-рухового апарату методи фізіотерапії. Вони здатні зняти біль і набряклість, поліпшити кровообіг і прискорити обмінні процеси в організмі. Найчастіше при хворобах кістково-суглобової системи використовується парафінотерапія, магнітотерапія, кріотерапія, ультрависокочастотна терапія, фоно- і електрофорез.

Лікувальна гімнастика

Для пацієнтів, які не перебувають в гострій стадії захворювання, дуже корисні заняття лікувальною фізкультурою. Вони забезпечують необхідну рухову активність суглобів, покращують циркуляцію крові в проблемних місцях, допомагають відновленню рухливості кінцівок. При правильних заняттях ЛФК суглоби перестають нити, йде ломота і скутість рухів. Індивідуально підібрані комплекси вправ здатні позбавити вас від больового синдрому і нормалізувати м’язовий тонус.

Звичайно, заняття ЛФК повинні проводитися за згодою вашого лікаря, адже навіть у лікувальної гімнастики бувають протипоказання. Якщо кисть руки болить при згинанні, то фізкультуру доведеться відкласти до кращих часів.

В більшості випадків лікування хвороб рук проводиться консервативними методами, без хірургічного втручання. Воно може бути необхідно лише при сильних травмах або запущених стадіях більш серйозних хвороб . Іноді , коли хворий звертається за допомогою надто пізно , повністю відновити рухову активність верхніх кінцівок не може навіть оперативне втручання . Тому при появі перших дискомфортних відчуттів в зап’ястях і пальцях зверніться до фахівця , адже ваше здоров’я — у ваших руках .

.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Лікування колінного суглоба: основні хвороби та методи терапії

Alfonso

Вивих колінного суглоба: що робити і як лікувати

Lamaxima

Лордоз: що таке, види, причини

Maxim

Защемлення сідничного нерва: миогенной, дискогенна і вертеброгенное

Pasha

Що робити якщо коліно опухло і болить, причини, ефективне лікування

Scooby

Як правильно лікувати бурсит ліктьового суглоба в домашніх умовах

Bobby

Причини і лікування прострілів в шиї: різновиди, способи діагностики та профілактики

Marina

Огляд мазей від бурситу: Вольтарен Емульгель, Долгит, Фастум Гель, Фіналгон

Lamaxima

Причини появи болів в суглобах рук і ніг — повний аналіз, діагностика і лікування

Dmitry

Залишити коментар