Біль у суглобах

Кіфоз грудного відділу хребта: як виправити

Найчастіше діагностується кіфоз грудного відділу хребта, набагато рідше зустрічається деформація інших ділянок хребетного стовпа. Наприклад, кіфоз шийного відділу, якщо він не є вродженою, може виникнути лише після серйозних травм.

Епідеміологія

Дуже часто грудний кіфоз виникає у людини з самого народження через травми, отриманих при пологах і важких захворювань опорно-рухового апарату.

 • Велика ймовірність розвитку захворювання у дітей, особливо у підлітків у віці 14-16 років, частіше — у хлопчиків.
 • у людей старшого віку (у віці 25-30 років) дана патологія може розвинутися внаслідок того, що вони займаються деякими видами діяч ості, що поєднуються з систематичним знаходженням в неправильній позі.
 • Якщо говорити про людей похилого віку, то найчастіше страждають від кіфозу жінки.

Анатомія

Грудний відділ хребетного стовпа складається з 12-ти хребців, до їх відростках прикріплені ребра. Рухливість даного сегмента трохи менше, ніж поперекового і шийного. Це пояснюється тим, що його міжхребетні диски досить маленької висоти.

В районі грудей досить вузький хребетний канал, а тому будь-які травми, патології деформуючого характеру і неправильна постава можуть спровокувати виникнення різних захворювань.

Нормальні дуги хребта в районі спини знаходяться в крижовому і грудному відділах. Підтриманням балансу в шиї і попереку обумовлено існування двох протилежних дуг. Анатомія хребетного стовпа дозволяє забезпечити його функціональні можливості (амортизацію при рухах, зменшення тиску на міжхребцеві диски).

Якщо з якихось причин хребет відхиляється від природно правильної кривизни, то в результаті фізіологічний кіфоз грудного відділу хребта переходить в патологічний.

Причини розвитку

Є багато факторів, які можуть спровокувати розвиток кіфозу грудної клітини. Нижче представлені причини, за якими може виникнути придбане викривлення грудного відділу хребта:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

 1. Операції на хребті, а також оперативні маніпуляції з розкриттям грудної клітки.
 2. Травми хребта.
 3. Дегенеративні зміни, найчастіше грижа міжхребцевого диска, остеохондроз і спондильоз.
 4. Пошкодження в хребцях і міжхребцевих дисках, пов’язані з літнім віком пацієнта.
 5. Часткова нерухомість спинних м’язів, а також слабкий м’язовий корсет.
 6. Патологічні процеси в зв ‘ зочний апараті.
 7. Викривлення постави, недостатньо рухливий спосіб життя.
 8. Перенесений в грудному віці рахіт.
 9. Туберкульоз кісток.

В якості причин вродженого кифоза можна виділити спадкові особливості будови хребетного стовпа і неправильне внутрішньоутробний розвиток або травму, отриману дитиною під час пологів.

Види кифоза

З причин розвитку придбаний кіфоз можна класифікувати наступним чином:

 1. Постуральний. Може з’явитися в дитячому віці внаслідок слабкого розвитку спинних м’язів, а також в більш старшому віці внаслідок регулярного порушення постави.
 2. рахітичних. Виникає як наслідок важкої форми рахіту і тільки в дитячому віці.
 3. Дегенеративний. З’являється як ускладнення остеохондрозу хребта або грижі міжхребцевого диска.
 4. Сенільний. Виникає внаслідок вікових негативних змін в хребетному стовпі.
 5. Туберкульозний. Розвивається або у дітей в виплекав до 7 років, або у дорослих з серйозними імунодефіцитними станами.
 6. Компресійний (посттравматичний). Виникає в результаті отриманої травми хребта.
 7. Паралітичний. Виникає в результаті певних хвороб нервової системи.
 8. Тотальний. Виникає, як правило, в дитячому віці і зазвичай проходить самостійно.
 9. Хвороба Шейерманна-Мау, при якій в грудному відділі розростаються клиновидні хребці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Обмеження нерва в поперековому відділі хребта

За зовнішнім ознакою виділяють наступні різновиди кифоза:

 • дугоподібний (спина вигинається дугою),
 • углообразний (формування горба на спині).

.u5dc101549de8fc08115080701ccf02d2 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U5dc101549de8fc08115080701ccf02d2: active, .u5dc101549de8fc08115080701ccf02d2: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U5dc101549de8fc08115080701ccf02d2 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U5dc101549de8fc08115080701ccf02d2 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U5dc101549de8fc08115080701ccf02d2 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .U5dc101549de8fc08115080701ccf02d2: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Портороз міжхребцевих дисків: ознаки, причини, діагностика

Симптоми

Про наявність кіфозу свідчать такі симптоми:

 • плечі нахилені вниз і трохи вперед.
 • лопатки відведені назад.
 • живіт помітно випинається.
 • грудна клітка звужується.
 • опускається діафрагма .
 • спинні м’язи і м’язи преса стають слабкими.
 • з’являється сутулість.
 • з’являється горб, характерний для запущеної форми захворювання.
 • виникає плоскостопість.

Зазвичай при кіфозі пацієнт і випробовують больовий синдром, який виникає внаслідок компресії внутрішніх органів і надмірного напруження спинних м’язів.

Біль може відчуватися не тільки в центрі спини, але і переходити на шию і в поперек. Від болю може з’явитися обмеженість рухів спини, відчуття скутості. При стисненні нервових корінців больовий синдром набуває стріляючий характер, пізніше можуть приєднатися втрата чутливості деяких ділянок тіла і відчуття оніміння.

Коли кіфоз набуває яскраво виражений характер, організм починає проявляти компенсаторну реакцію у вигляді розвитку шийного і поперекового лордозу. В результаті патологічних змін в хребетному стовпі він починає відчувати надмірний тиск, і людина швидко стомлюється навіть у разі виконання ним мінімальної фізичного навантаження.

Ступені розвитку

В нормальному стані кут вигину хребта варіюється від 15 до 30 градусів. Розрізняють такі ступені патологічного кіфозу:

 1. 1ая ступінь (легкий кіфоз). Кут вигину від 31 до 40 градусів.
 2. 2ая ступінь (помірний кіфоз). Кут вигину може досягати 60 градусів.
 3. 3я ступінь (важкий кіфоз). Кут вигину перевищує 60 градусів.

Наслідки викривлення хребта

Крім естетичних проблем і відчуття втоми в спині, кіфоз на останніх стадіях може призвести до дуже небажаних наслідків. Викривлення хребта провокує компенсаторное звуження грудної клітини, через це вентиляційні обсяги легких помітно зменшуються. А це може призвести до систематичного появи і складного лікування патологій бронхів і трахеї.

Через зменшення порожнього простору в грудях розвиваються серцево-судинні захворювання і компресія шлунка а. Коли органи в районі грудної клітки стискаються, погіршується функціонування печінки, нирок і тонкого кишечника. При запущених формах викривлення хребетного стовпа до основних симптомів часто приєднуються запори, кишкова непрохідність.

Внаслідок перерозподілу навантаження на хребет посилюється тиск на тазостегнові і колінні суглоби, а це може привести до появи артрозу і зносу межсуставних хрящів. Через наслідки грудного кіфозу змінюється швидкість кровообігу в судинах, які відповідають за харчування головного мозку і шийних хребців. Це небезпечно тим, що веде не тільки до виникнення шийного остеохондрозу, але і до раннього старіння мозку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Причини і особливості лікування грудного кіфозу

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Діагностування

Виражений кіфоз людина може виявити у себе сам за допомогою нескладних вправ.

 • Потрібно притулитися спиною до стіни і спробувати торкнутися її потилицею, не відводячи голову назад. У разі, якщо у людини виникають труднощі у виконанні цієї вправи, то, швидше за все, у нього кіфоз.
 • Можна зробити ще одну вправу: зігнутися в напрямку статі і нахилитися вперед. У такому положенні в дзеркалі буде видно, чи є на рівні грудей таке місце на хребті, яке до кінця не розігнувся.

Подібні вправи застосовують хірурги і ортопеди при першому огляді хворого. Для точного розрахунку кута нахилу хребта і виявлення ступеня кифоза роблять рентген в бічній проекції. Для виявлення першопричини кифоза роблять хребет фотографують за допомогою МРТ, КТ. Іноді використовують ангіографію.

Лікування кіфозу грудного відділу хребта

На перших стадіях виявлення кифоза у дорослих або в разі постурального типу патології у дітей перевага віддається консервативним методам лікування.

Основні методи лікування

 • Лікування препаратами — НПЗП для усунення болю, міорелаксанти і ліки, що поліпшують кровообіг.
 • Вітамінні і мінеральні комплекси, препарати кальцію.
 • лікування глюкокортикостероїдами.
 • Зовнішня терапія — мазі і креми з знеболюючим ефектом, що розігрівають бальзами і т.д.
 • ЛФК.
 • Плавання.
 • Масаж.
 • Мануальна терапія.
 • Сон на ортопедичні матраци.
 • Для ефективного лікування кіфозу потрібно забезпечити спокій хребту. Вітається носіння бандажів, корсетів, однак довге перебування в корсетах може спровокувати ослаблення тонусу м’язів.
 • Іноді застосовують тракцию хребта.

.u75e420c0a4ef126ad3e31c2a60c540be {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U75e420c0a4ef126ad3e31c2a60c540be: active, .u75e420c0a4ef126ad3e31c2a60c540be: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U75e420c0a4ef126ad3e31c2a60c540be {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U75e420c0a4ef126ad3e31c2a60c540be .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U75e420c0a4ef126ad3e31c2a60c540be .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .U75e420c0a4ef126ad3e31c2a60c540be: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Кіфоз: що це таке, ознаки, фото

ЛФК

Одним з найдієвіших способів виправити неправильну поставу і зупинити подальший розвиток захворювання є ЛФК. Програма для виправлення кифоза підбирається в індивідуальному порядку. в основному заняття спрямовані на розминку хребта, зміцнення спинних м’язів, формування нормальної постави, а також на підтримку хребта. Ось деякі вправи:

 1. Встати прямо, взявши в руки гімнастичну палицю, завести руки за спину, притиснувши палицю до лопаток. Потім на вдиху потрібно присідати, а на видиху повернутися до первісної позу.
 2. Встати прямо, взявши в руки гімнастичну палицю, завести руки за спину, притиснувши палицю до лопаток. Потім на вдиху, закинувши голову, підняти руки вгору, а на видиху — на видиху повернутися до первісної позу.
 3. Лягти на живіт, упершись в передпліччя кистями рук. На вдиху закинути голову, піднявши при цьому грудну клітку. На видиху повернутися до первісної позу.
 4. Ставши на коліна, підняти голову і прогнути груди вниз, лікті розвести в сторони. У такому положенні проповзти не менше 50 кроків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Застосування шабельника болотного для лікування суглобів, хребта та інших хвороб

Хірургічне лікування

Операції показані в наступних випадках:

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

 • стрімкий розвиток кіфозу.
 • сильна біль, з якою не можуть впоратися знеболюючі препарати.
 • помітний естетичний вада хребта.

В Під час операції прибирають викривлені хребці, замінюють їх на штучні гвинти і стрижні, які повинні стабілізувати правильне положення хребта. Як правило, оперативне втручання включає 3 стадії:

 1. розсічення зв’язок хребта і видалення одного або декількох хребців.
 2. закріплення хребта металевими конструкціями і імплантатами.
 3. усунення металевого каркаса (через 2 роки).

Оперативне втручання може бути застосовано тільки щодо дорослих пацієнтів (старше 25-30 років). Після операції слід період реабілітації. Пацієнт при цьому повинен дотримуватися лікарські приписи, а саме:

 1. виконувати призначені комплекси ЛФК, які розрізняються силою навантаження в післяопераційний і пізній відновний періоди.
 2. проходити курс масажу, фізіотерапії.
 3. виключати негативні чинники, що сприяють викривленню хребта.
 4. займатися плаванням, ходьбою, іграми з м’ячем.
 5. правильно харчуватися і мати повноцінний сон.

лікування народними засобами

Народні методи лікування спрямовані на поліпшення кровооб ащенія, регенерацію м’язової тканини і зменшення болю в області хребта. Нижче наведені приклади рецептів:

 • Змішати 10 м подрібнених коренів лопуха і 15 м оману, протягом 10 хвилин поварити на водяній бані, дати відвару настоятися. Випивати по одній ложці до їжі при кожному прийомі їжі.
 • В рівних пропорціях змішати камфорний спирт і ялицеве ​​масло, отриманий розчин втирати в хвору спину двічі в день.
 • Взяти ложку трави деревію і залити її 200 мл. окропу. Настояти 2 години. Отриманий обсяг настойки необхідно випити за день, розділивши на кілька прийомів.
 • Взяти по одній ложці топленого свинячого жиру і мелених шишок хмелю, перемішати їх, поставити в темне місце на 3 дні. Обробляти отриманої маззю хвору ділянку тіла в міру необхідності.
 • При сильних болях можна протягом 15 хвилин приймати ванни з гірчичним порошком (береться 100 г. на наповнену ванну) і білим скипидаром (концентрація — згідно з інструкцією на упаковці) .

Профілактика

Для того щоб запобігти розвитку кіфозу, необхідно:

 1. Своєчасно лікувати інфекційні та хронічні захворювання.
 2. Спати на твердих матрацах.
 3. Правильно організувати робочу зону або місце для навчальних занять.
 4. підтримуючи ть хорошу фізичну форму.
 5. Боротися з ожирінням.
 6. Подбати про захист спини під час занять спортом.
 7. Стежити за поставою.
 8. літнім людям займатися спеціальною гімнастикою, приймати необхідні вітаміни і мінерали, хондопротектори.

Висновок

На сьогоднішній день медики вважають за краще призначати консервативні методи лікування кіфозу, а оперативне втручання використовується лише в випадку задавненої форми захворювання і ризику виникнення паралічу. Таким чином, пацієнти можуть і не здогадуватися про необхідність операції. Тому, щоб бути впевненим в компетентності призначеного лікування, краще звернутися за консультацією до декількох фахівців.

.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Чому німіє ліва рука від ліктя до пальців: способи лікування

Axel

Фіксатор для великого пальця ноги — опис, різновиди, застосування

Dmitry

Біль в руці від ліктя до кисті: причини болю, методи лікування

Elena

Реабілітація після заміни колінного суглоба

Undershmidtther

Біль у шиї з лівого боку: причини і наслідки

Serega

Болі під правою лопаткою ззаду зі спини — причини виникнення, лікування

Scooby

Біль в колінному суглобі при згинанні і розгинанні: повний список причин, як лікувати недугу

Marina

Причини, симптоми і лікування бурситу ліктьового суглоба: повний огляд

Undershmidtther

Болять коліна при присіданні навпочіпки: причини появи болю

Elena

Залишити коментар