Біль у суглобах

Артрит пальців рук: діагностика і засоби для лікування

Перші симптоми — біль у суглобах пальців після сну — можуть здатися вам незначними. Але, якщо відразу ж не звернутися за допомогою до фахівця, захворювання буде прогресувати. Згодом больові відчуття будуть тільки посилюватися, а пальці втратять здатність згинатися і нормально функціонувати.

Хвороба може також деформувати ваші пальці і кисті рук, намагалися виглядати не естетично, що важливо для жінок. Запущений недуга, що залишився без лікування, може привести до інвалідності і втрати можливості самообслуговування.

Якщо ви хочете врятувати свої суглоби, не зволікайте і при перших ознаках артриту зверніться за допомогою до лікаря.

що таке артрит

В широкому сенсі слова будь-артрит — це запалення суглобів, що веде до витончення і руйнування хрящової тканини. В результаті захворювання суглоби втрачають свою гнучкість, а будь-який рух заподіює біль. Причиною артриту пальців рук може стати звичайна застуда, стрес, збій імунної системи, генетична схильність і багато іншого.

Причини виникнення артриту

 1. Інфекційні захворювання, в основі яких лежить ураження організму стрептококами і стафілококами. Найчастіше артрит виникає на тлі неправильного лікування ангіни, але може бути наслідком і звичайного ГРВІ. Також його виникнення може спровокувати скарлатина, хламідіоз, туберкульоз та інші захворювання.
 2. Проблеми з імунітетом можуть стати фактором, що провокує розвиток артриту на тлі загальної слабкості організму.
 3. Травми. Наслідки ударів або переломів, які проходять самі собою або вимагають оперативного втручання, можуть не турбувати вас роками. Однак, з віком або в поєднанні з іншими причинами вони можуть стати вогнищами артриту.
 4. Спадковість. Якщо ваші предки страждали від цієї недуги, то вам варто бути особливо уважним до стану своїх суглобів.
 5. Вік. У міру старіння організму швидкість обміну речовин знижується, хрящова тканина стає менш гнучкою. Також поштовхом до виникнення артриту може стати гормональний збій в період менопаузи у жінок.
 6. Професійна деформація. Артрит часто виникає у тих працівників, хто зайнятий працею, пов’язаних з напругою пальців і кистей рук. До небезпечних з цієї точки зору професіями можна віднести швачок, вишивальниць, художників, в’язальниць, складачів тексту, ювелірів.
 7. Стрес. Сильні емоційні потрясіння можуть впливати на всі функції нашого організму, в тому числі, провокувати розвиток артриту.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Симптоми захворювання

як зрозуміти, що у ваше життя прийшов артрит? Прислухайтеся до свого тіла. Вас повинні насторожити такі симптоми:

 1. Больові відчуття в суглобах пальців. Спочатку вони проявляються після сну, коли руки довгий час перебували в нерухомому стані. Якщо ви не звернули уваги на цей симптом, то далі вас чекає поява нічних болів. Поступово стануть викликати неприємні відчуття будь дії руками, особливо з навантаженням, пальці стануть гірше згинатися. Згодом процес перейде на кисті рук, що може загрожувати інвалідністю. Не чекайте розвитку захворювання — зверніться до фахівця при появі перших симптомів.
 2. Поява больових відчуттів при зміні погоди або скачках атмосферного тиску.
 3. Симетричні зміни суглобів, біль в одних і тих же місцях на пальцях правої і лівої руки.
 4. Почервоніння і натяг шкіри навколо запалених суглобів, локальне підвищення температури в проблемних місцях.
 5. Потовщення і поява набряків в пальцях на тому ж місці, де відчувається біль.
 6. Проблеми з рухливістю суглобів після відпочинку, загальна скованнос ть рук. Якщо після пробудження пальці вас не слухаються, а кисть починає функціонувати тільки після легкого масажу або зарядки, зверніть на це увагу.
 7. Скрип суглобів пальців під час руху ними (крепітація). Якщо клацання суглобів є варіантом норми, то скрип — це симптом артриту.
 8. Загальне підвищення температури тіла і лихоманка можуть бути першими симптомами ревматоїдного артриту пальців рук. Також для цього захворювання характерні слабкість, втрата маси тіла, зміна форми пальців, швидка стомлюваність.
 9. Поява підшкірних вузликів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Огляд контрактури: причини, симптоми, лікування ( консервативне і хірургічне )

.uddd020f2272a497b5b8df6a7e3ceaa61 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .Uddd020f2272a497b5b8df6a7e3ceaa61: active, .uddd020f2272a497b5b8df6a7e3ceaa61: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .Uddd020f2272a497b5b8df6a7e3ceaa61 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .Uddd020f2272a497b5b8df6a7e3ceaa61 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .Uddd020f2272a497b5b8df6a7e3ceaa61 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .Uddd020f2272a497b5b8df6a7e3ceaa61: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Ревматоїдний артрит: ознаки, причини і методи лікування

Діагностика артриту

Якщо ви виявили у себе хоча б один із симптомів артриту, варто записатися на прийом до артрології або ревматолога. Доктор зможе візуально оцінити запалення і деформацію суглобів, розпитає вас про турбують симптомах. З урахуванням наявних у вас гострих і хронічних захворювань, травм і спадкових патологій, лікар призначить діагностику. При складних випадках може знадобитися додаткова консультація травматолога, імунолога і алерголога.

Щоб зрозуміти причину виникнення артриту і правильно підібрати лікування, необхідно буде зробити рентген кистей рук. Це допоможе встановити ті зміни, які вже відбулися в кістковій і хрящовій тканинах. Також вам буде призначена комп’ютерна та магнітно-резонансна томографії, розширений біохімічний аналіз крові, ультразвукове дослідження дрібних суглобів кистей і стоп.

Найнеприємнішою процедурою стане аналіз синовіальної рідини — вузький маси, яка служить мастилом для суглобів. Для її дослідження доведеться робити пункцію під контролем УЗД.

Методи лікування

Для того, щоб вилікувати артрит, необхідно визначити причину його походження і стадію розвитку захворювання. Саме тому так важлива правильна і своєчасна діагностика. Будь-яка помилка або недостатність досліджень можуть привести до того, що пацієнт втратить рухливість кінцівок. Як лікувати артрит на пальцях рук? Найчастіше для боротьби з цією недугою використовують медикаментозні засоби:

 1. Нестероїдні протизапальні препарати вони здатні допомогти при загостренні захворювання, посилення больових відчуттів, сильних набряках.
 2. Ліки на основі хондопротектори — препаратів, що забезпечують захист хрящів суглобів. Оскільки процес регенерації хрящової тканини не швидкий, прийом таких засобів розрахований на довгий період (як мінімум, 3-4 місяці).
 3. При бактеріальному походження артриту лікарі використовують в лікуванні системні антибіотики.
 4. десятиденний курс судинорозширювальних медикаментів.
 5. Препарати кальцію і різні полівітаміни можуть бути використані як для профілактики захворювання, так і при його лікуванні.
 6. Протималярійні кошти і стероїдні гормони. Вони призначаються лише у виняткових випадках тяжкої стадії захворювання, яке проходить без поліпшень на тлі лікування.

Крім медикаментозних препаратів внутрішнього застосування (таблетки, уколи), використовуються зовнішні кошти. У їх числі мазі зі зміїним або бджолиною отрутою, препарати з новокаїном, протизапальні крему і примочки. Приходить на допомогу і фізіотерапія — прогрівання, парафінові ванни і т.д. Гарну дію для зняття симптоматики можуть надати масаж, лікувальна гімнастика пальців, акупунктура.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Артроз скронево - нижньощелепного суглоба: причини, симптоми, лікування

Лікувальна фізкультура при артриті

Заняття лікувальною гімнастикою при будь-яких захворюваннях повинен порекомендувати лікар. Він, знаючи всі особливості перебігу вашої хвороби, здатний оцінити користь від такої фізкультури і не допустити її дії на шкоду. Розминку для пальців рук можна проводити в період гострого перебігу хвороби — це погіршить стан суглобів. Для того, щоб вправи ЛФК були корисні, необхідно повторювати кожне з них не менше п’яти разів, але не допускати появи больових відчуттів. Займатися лікувальною гімнастикою рук ви можете в будь-якому положенні, але зручніше за все робити це стоячи або сидячи.

Ось основні вправи для розробки суглобів рук:

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
 1. Витягніть руки вперед і покрутіть кистями спочатку в одну сторону, потім в іншу. Виконувати вправу потрібно повільно, з якомога більшою амплітудою.
 2. Стисніть руку в кулак, а потім випрямити пальці.
 3. Посувайте кистями рук вліво і вправо, витягнувши напівзігнуті руки перед собою.
 4. Поверніться до першого вправі і повторіть обертальні рухи.
 5. Розслабте руки.

Такі нехитрі вправи допоможуть вам поліпшити кровопостачання і повернути рухливість суглобів.

Народні засоби

В лікуванні артриту пальців рук можуть застосовуватися і методи нетрадиційної медицини. Правда, вони не зроблять ваші суглоби здоровими, але цілком зможуть полегшити симптоматику захворювання. Їх не використовують в якості основного лікування — це допоміжні засоби для боротьби з больовими відчуттями. Головний плюс народної медицини — доступність препаратів і можливість боротися з недугою в домашніх умовах. Які ж рецепти наших бабусь можуть виявитися корисними при артриті?

 • Компрес з морської солі має прогріває ефектом. Робиться він так: морську сіль нагрівають в духовці, пересипають в невеликій тканинний мішечок і прикладають до хворих суглобів на годину. Для посилення ефекту зверху варто покласти вату, а руку одягнутися в рукавички з бавовни. Після закінчення часу компрес знімається, а кисті розтирають невеликою кількістю ялицевої олії.
 • знеболюючим ефектом володіє компрес з звичайної картоплі. Митий овоч слід дрібно нарізати разом зі шкіркою і нагріти в воді трохи сильніше температури тіла (до 38 градусів). Діставши картоплю з каструлі, які не віджимають її. Перекладіть масу в зшитий за формою вашої руки мішечок з мішковини і надіньте його на руку. Для посилення ефекту оберніть руку поліетиленом або одягніть на неї звичайний пакет. Зазвичай такий компрес роблять на ніч, тому що вдень ходити з ним не дуже зручно. Якщо це лікування приносить вам полегшення, продовжуйте його протягом тижня. До речі, сік картоплі при артриті корисно вживати і всередину. Замочіть на ніч у холодній воді кілька нарізаних з шкіркою картоплин. Вранці, процідивши настоянку, випийте її натщесерце. Даний засіб сприяє поверненню втраченої гнучкості суглобів і зниженню больових відчуттів.
 • Відмінним знеболюючим засобом є компрес з меду і гірчиці. Приготувати його нескладно: змішайте по одній столовій ложці меду, сухої гірчиці і рослинного масла. Підігрійте отриману масу і прикладіть до хворих суглобів на 60 хвилин.
 • З гірчиці також можна приготувати мазь для компресів. Робиться вона так: змішайте 50 г сухого порошку гірчиці, стільки ж камфорного масла і флакон 70% -ного спирту. Потім додайте до отриманого розчину збиті білки двох курячих яєць і знову все перемішайте. Нанесіть отриману мазь на марлю, оберніть їй кисті рук і залиште на ніч.
 • Якщо змішати столову ложку меду з половиною столової ложки кориці і приймати отримане ласощі натщесерце, ви отримаєте відмінний природний антисептик. Такий засіб допомагає оздоровленню організму і сприяє зміцненню імунітету.
 • Мазь з гірчиці: на флакон 70% медичного спирту беремо 50 мл олії камфорного, сюди ж додаємо 50 г сухого порошку гірчиці. Всі компоненти змішуємо, додаємо окремо збиті білки 2 яєць, перемішуємо. Цю мазь накладаємо на марлю, яку обертає хворе місце, закріплюємо і спимо вночі з таким компресом.
 • Лікування укусами бджіл. Суть методу проста: до руки підноситься бджола і жалить вас в потрібну точку. Отрута, потрапляючи в організм, провокує прилив крові, а це прискорює обмін речовин, знижує набряклість і притуплює біль.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Симптоми і лікування нейродерміту: ефективні мазі та інші засоби

.ud3f03a535d456c159220284f8783ec57 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .Ud3f03a535d456c159220284f8783ec57: active, .ud3f03a535d456c159220284f8783ec57: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .Ud3f03a535d456c159220284f8783ec57 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .Ud3f03a535d456c159220284f8783ec57 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .Ud3f03a535d456c159220284f8783ec57 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .Ud3f03a535d456c159220284f8783ec57: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Артроз кистей рук: як і чим його лікувати

Є протипоказання, необхідно проконсультуватися з фахівцем.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Наслідки артриту

з точки зору тяжкості необоротних наслідків запалення суглобів рук може завдати величезного удару по якістю вашого життя. Коли рух кистей почне супроводжуватися постійним болем, а пальці деформуються від вузлів і припухлостей, ви не зможете займатися багатьма речами. Руки будуть не просто погано виглядати, вони перестануть вас слухатися. Проблемою стане будь-яка дія, пов’язане з ручною працею: приготування їжі, шиття, застібання гудзиків і т.д. Все це веде до інвалідності і нездатності людини доглядати навіть за самим собою. Не доводьте свій організм до такого стану — звертайтеся за медичною допомогою своєчасно!

Лікування артриту на початковому етапі — запорука повного одужання.

Профілактика

Для того, щоб не потрапити в лапи хвороби, слід виконувати кілька простих рекомендацій.

 • Будьте активніше, нехай спорт стане частиною вашого повсякденного життя. Не давайте своїм суглобам нудьгувати в бездіяльності.
 • при виконанні монотонної ручної роботи протягом довгого часу не забувайте робити перерви. У момент відпочинку розминайте руки і пальці.
 • При інфекційних захворюваннях дотримуйтесь постільний режим, щоб уникнути ускладнень.
 • Дотримуйтеся правильного харчування, дотримуйтесь дієти. У вашому раціоні обов’язково повинні бути горіхи, морська риба, рослинні масла, лляне насіння, яйця, капуста, зелень. Продукти, насичені омега-3 жирними кислотами, зміцнюють судини і знижують ризик виникнення запальних процесів в організмі.

Поєднання здорового способу життя, різноманітного харчування і найпростішої гімнастики допоможуть вам уникнути артриту. Пам’ятайте, що все в ваших руках, і дуже важливо, щоб ці руки були здорові!

.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Про що говорить біль в тазостегновому суглобі при вагітності

Undershmidtther

Чому болить спина: основні причини і способи лікування

Murcia

Забій куприка при падінні: що робити, симптоми, лікування і наслідки

Undershmidtther

Біль в колінному суглобі: причини, лікування, чому болять коліна, що з цим робити, як і чим їх лікувати

Serega

Біль в коліні з зовнішньої сторони збоку — причини, методи лікування

Andrey

Чому з’являються болі в куприку при сидінні і вставанні: причини, діагностика та лікування

Maria

Чому біль в спині віддає в ногу: причини, лікування, що робити коли болить спина

Alfonso

Біль у суглобах пальців рук: причини і лікування, що робити якщо болять суглоби пальців

Elena

Чому болить тазостегновий суглоб: причини, що робити, як лікувати

Marina

Залишити коментар