Біль у суглобах

Оніміння пальців лівої чи правої руки

Оніміння пальців, що це

Оніміння може бути наслідком різних захворювань. Найчастіше зустрічається оніміння мізинця, тоді як оніміння великого пальця спостерігається набагато рідше. Чому німіють пальці?

В першу чергу причиною може бути остеохондроз. Однак, існує ще цілий ряд підстав для цієї патології.

Можливі причини оніміння

 • Остеохондроз.
 • Синдром карпального каналу.
 • Гормональні порушення.
 • Запалення суглобів.
 • Поліневропатія.
 • Хвороба Рейно.
 • Травми.
 • Звуження присвятив судин.
 • Надмірне напруження м’язів.
 • Стресові стану.

Дуже важливо звертати увагу на якісний відпочинок. Подушку для сну необхідно підбирати таким чином, щоб м’язи шиї під час сну були розслаблені. Також необхідно стежити за правильним положенням тіла при роботі за комп’ютером. Якщо не звертати уваги на незручне положення тіла під час сну або неспання, може виникнути перенапруження м’язів шиї. Це призведе до здавлення розташованих поруч нервових волокон, які ведуть до м’язів рук.

Стиснення нервів на різних ділянках і викликає відчуття поколювання і навіть біль у кистях рук.

Також здавлювання нервів може бути наслідком тривалого напруги кистей рук при виконанні однотипної роботи, через що кровообіг в пальцях сповільнюється. При цьому може статися защемлення нервів, а також розвинутися набряки, аж до запалення сухожиль і суглобів.

Через зап’ясті проходить серединний нерв, який страждає в першу чергу. Спочатку в ранкові години може відчуватися оніміння пальців, яке згодом змінюється хворобливістю.

Не варто ігнорувати такі стани, в іншому випадку ситуація може перерости в хронічне захворювання з постійними болями в руках. Такий стан носить назву синдром карпального каналу. Даний синдром не обов’язково зачіпає обидві руки, як правило, німіють пальці на правій руці, тому що вона відчуває великі навантаження в порівнянні з лівої.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Нерідко до оніміння в руках призводить запалення суглобів, артроз. Спочатку захворювання може розвинутися в одному суглобі, однак і інші суглоби також можуть бути схильні до цього захворювання.

Якщо людина періодично відчуває оніміння або біль в лівій руці, але не звертається до лікаря для виявлення причин і лікування цього стану, є ймовірність, що запальний процес торкнеться і другий суглоб, наслідки можуть бути сумними.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Біль у суглобах пальців рук: причини і лікування, що робити якщо болять суглоби пальців

.ub9b6697522f750dae391bcdcf805bcf0 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .Ub9b6697522f750dae391bcdcf805bcf0: active, .ub9b6697522f750dae391bcdcf805bcf0: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .Ub9b6697522f750dae391bcdcf805bcf0 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .Ub9b6697522f750dae391bcdcf805bcf0 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .Ub9b6697522f750dae391bcdcf805bcf0 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .Ub9b6697522f750dae391bcdcf805bcf0: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Запалення колінного суглоба: як лікувати

Порушення мікроциркуляції крові, відчуття оніміння і поколювання можуть бути симптомом хвороби Рейно. Характерними ознаками даного захворювання є блідість рук, болючість в холодну вітряну погоду. Також ураження нервів кистей рук відбувається при поліневропатії. Причини розвитку даного захворювання можуть бути також різними.

Причини поліневропатії:

 • Цукровий діабет.
 • Гіповітаміноз .
 • Анемія.
 • Інфекційні захворювання.

Защемлення нервів також може виникати при деяких захворюваннях ендокринної системи, а також в ситуаціях, коли людина відчуває тривалий стрес, емоційні перевантаження.

Хронічне оніміння кистей може бути наслідком сильних ударів або травм, особливо переломів.

Неприємні відчуття не обов’язково затрагі ють всю кисть. Хворобливість може бути присутнім тільки з одного боку або зачіпати, наприклад, тільки вказівний палець або тільки мізинець. Такий стан може бути наслідком звуження просвіту судин. А оніміння пальців внаслідок тромбу в судині або наявності атеросклеротичних бляшок може загрожувати людині ішемічним інсультом.

Порушення кровопостачання хребетної артерії також може бути причиною оніміння пальців. Крім того, кровопостачання мозку йде через хребетні артерії, тому їх звуження або закупорка можуть привести до фатальних наслідків.

Тому якщо у пацієнта виникає відчуття, що німіють пальці рук на лівій або правій руці, необхідно звернутися за консультацією до лікаря, так як причиною цього може бути таке грізного стан, як інсульт.

оніміння рук внаслідок остеохондрозу

Найбільш частою причиною оніміння рук є остеохондроз , якому найбільш схильні люди старшого віку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чому виникає і як зняти оніміння пальців ніг?

Н чину остеохондроз шийного відділу хребта може викликати оніміння рук. При остеохондрозі внаслідок дегенеративно-дистрофічних змін пошкоджуються хребці і міжхребцеві диски.

При цьому стискаються нервові закінчення, хребетні артерії звужуються, порушується їх прохідність, що призводить до оніміння кистей рук.

В результаті ушкодження міжхребцевих дисків з’являються протрузии і грижі, поруч розташовані нервові закінчення і судини стискаються. На пошкоджених хребцях можуть з’являтися остеофіти (кісткові нарости), також відбувається здавлення нервів.

Таким чином, якщо болить лікоть, і німіють пальці лівої руки, це може бути сигналом починається шийного остеохондрозу. Відчуття оніміння різних ділянок тіла є результатом здавлювання нервових певних ділянок хребта.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Приміром, при пошкодженні 8 шийного хребця буде відбуватися оніміння мізинця і безіменного пальця. При пошкодженні 7 хребця оніміння буде відчуватися в безіменному і середньому пальці. Якщо проблеми з 6 хребцем, німіють великий, вказівний і середній пальці.

Діагностування захворювання

В рішенні проблеми оніміння головне завдання — встановлення вірного діагнозу . Наприклад, якщо терпнуть пальці на лівій руці, це може свідчити також про передінфарктному або передінсультному стані, що необхідно виключити в першу чергу.

.uff213db47461b6ef0299a8a58a1e213e {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .Uff213db47461b6ef0299a8a58a1e213e: active, .uff213db47461b6ef0299a8a58a1e213e: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .Uff213db47461b6ef0299a8a58a1e213e {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .Uff213db47461b6ef0299a8a58a1e213e .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .Uff213db47461b6ef0299a8a58a1e213e .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .Uff213db47461b6ef0299a8a58a1e213e: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Артрит пальців рук: діагностика і засоби для лікування

Однак якщо німіє палець на правій руці, це також може говорити про загрозливий інсульті. Тільки своєчасна діагностика даного стану допоможе уникнути важкого стану порушення мозкового кровообігу. Далі грамотний фахівець в клініці повинен виконати ретельне обстеження з метою визначення стану хребта, наявності або відсутності остеохондрозу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Біль в кінчиках пальців рук

Наступним етапом обстежень буде виявлення запалень, защемлень або пошкоджень нервів, які відповідають за рухливість кисті і пальців.

Проведення діагностичних процедур

 • Рентгенологічне дослідження шийного відділу хребта в різних проекціях.
 • Допплерографія і ангіографія судин.
 • МРТ хребта.
 • КТ головного мозку.
 • Електроенцефалографія.

Лікування оніміння пальців

Якщо вночі або вранці німіють два пальця або німіють три пальці на руці, не варто залишати це без уваги. Слід негайно звернутися за допомогою до фахівця.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

В разі оніміння рук після незручного розташування тіла під час сну, слід підібрати ортопедичну подушку, яка дозволить вашому хребту приймати правильне положення під час відпочинку.

при виявлених защемлення нервових закінчень невропатолог призначить необхідні лікарські препарати, вітаміни і фізіотерапевтичне лікування. Також знадобиться пройти лікування по відновленню роботи нервових закінчень, якщо оніміння викликано надмірними фізичними навантаженнями або внаслідок неправильного розташування тіла при роботі за столом. Причини, що сприяють розвитку захворювання, необхідно усунути.

При запаленнях суглобів, остеохондрозі потрібне особливе лікування.

Види терапії при оніміння

 • Медикаментозне. Лікарські препарати допоможуть зняти запальний набряк, полегшити больовий синдром, приведуть в ному роботу судин і нервів. Вітаміни і хондропротектори відновлять функції тканин.
 • Місцево призначається мануальна терапія і масаж.
 • Фізіотерапія стимулює кровообіг і відновлення тканин. В основному це лазерне вплив, ультразвук, магнітотерапія.
 • Лікувальна гімнастика найчастіше допомагає вирішити проблему оніміння рук або поліпшити стан.

Попередження оніміння пальців

Пошкодження судин і нервів може бути причиною оніміння. Здоровий спосіб життя, відмова від куріння, надмірного вживання алкоголю, солоної і гострої їжі дозволить зберегти судини здоровими. Також необхідно включити в раціон м’ясо, рибу, морепродукти, овочі і фрукти, зелень.

Якщо за родом діяльності доводиться виконувати активні рухи руками, необхідно кожні 45-60 хвилин давати рукам відпочинок, для відновлення кровотоку виконувати нескладні вправи , гімнастику. Якщо виконання таких рекомендацій не допомагає, виникають підозри про наявність більш серйозних проблем, необхідно звернутися до лікаря.

.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Хвороби суглобів: як називаються, симптоми і лікування захворювань

Andrey

Болить коліно — до якого лікаря звернутися?

Tanya

Гострий біль в попереку: причини, перша допомога, діагностика, лікування

Marina

Шейный остеохондроз: симптомы и лечение

admin

Що робити, якщо крутить суглоби ніг і рук: поради і причини

Tanya

Повний огляд бурситу гомілковостопного суглоба: симптоми і лікування

Andrey

Кіфоз грудного відділу хребта: як виправити

Bobby

Що робити, якщо болять всі кістки і суглоби

Sasha

Розбираємося чому болять всі суглоби одночасно і як це лікувати

Bobby

Залишити коментар