Біль у суглобах

Реабілітація після заміни колінного суглоба

Це хірургічна операція, суть якої зводиться до заміни пошкодженого елемента суглоба опорно-рухового апарату сучасним протезом (імплантів).

Однак сама операція не поверне вам здоров’я ніг в повному обсязі . Після цього хірургічного втручання необхідна тривала реабілітація, від правильного проведення якої залежить весь успіх справи. До процесу післяопераційного відновлення необхідно готуватися до хірургічного втручання. Ми докладно розповімо вам, як це зробити.

Передопераційна підготовка до реабілітації

Медичні обстеження і процедури:

 • Підготовку до операції і реабілітації після неї слід починати за кілька тижнів до хірургічного втручання. Перед госпіталізацією вам необхідно буде пройти повне медичне обстеження. Зазвичай в нього входить огляд профільних фахівців, здача аналізів, рентгенівський знімок. Все це потрібно для того, щоб перед операцією лікар зміг сформувати уявлення про особливості вашого організму. З огляду на хронічні і раніше перенесені вами захворювання, доктор отримає можливість розробити індивідуальну схему лікування, підібрати правильну анестезію і вид імпланта.
 • Також вам можуть запропонувати здати кров на випадок виникнення необхідності в її переливанні під час операції.
 • Ще одним важливим медичним пунктом підготовки до протезування суглоба є відвідування стоматолога. Справа в тому, що перед операцією необхідно позбутися від усіх осередків інфекції в організмі, а банальний карієс може спровокувати потрапляння бактерій в кровоносне русло.
 • Необхідно розповісти лікарю про всі лікарських і нелекарственних препаратах, які ви приймаєте, і відмовитися від частини з них. Це має величезне значення, так як деякі медикаменти підсилюють кровотечу, що може стати критичним моментом під час операції.

Спортивна та оздоровча підготовка

 • до операції ви повинні будете підійти в максимально хорошій фізичній формі. Для цього лікар, що знає всі особливості вашого стану здоров’я, повинен буде скласти план тренувань. Вам необхідно буде робити спеціальні вправи на зміцнення м’язів всього тіла. Це допоможе вам підготувати організм до користування післяопераційними ходунками і милицями. Крім вправ лікувально-фізкультурного комплексу, вам підійдуть плавання, водна гімнастика, заняття на велотренажері, скандинавська ходьба з палицями. Важливо поставитися до цих тренувань з усією серйозністю, адже від їх результату залежить те, наскільки швидко ви зможете реабілітуватися після хірургічного втручання.
 • Попросіть у друзів або візьміть напрокат милиці, щоб спробувати освоїти цей допоміжний елемент післяопераційної реабілітації. Як не дивно, вчитися користуватися милицями краще на здорових ногах.
 • Вам необхідно буде звернути увагу на свою вагу. Якщо він надлишковий, спробуйте трохи схуднути, адже від маси тіла залежить тиск на протезувати суглоб.
 • Перед хірургічним втручанням було б добре відмовитися від шкідливих звичок: вживання алкоголю необхідно виключити, а куріння звести до мінімуму (а в ідеалі — кинути). Це дозволить вам уникнути післяопераційних проблем з легкими, підвищить опірність організму нових навантажень, прискорить процес загоєння.

Підготовка комфортної післяопераційної середовища

 • Якийсь час після ендопротезування колінного суглоба вам доведеться пересуватися за допомогою милиць. Для того, щоб вам було зручніше у власному будинку, варто переставити всі предмети регулярного використання так, щоб вони знаходилися на рівні рук.
 • Якщо у вашому приватному будинку є сходи, заздалегідь подбайте про те, щоб мінімізувати необхідність регулярно нею користуватися. Для цього перенесіть всі необхідні вам речі на перший поверх.
 • Підготуйте на післяопераційний період надійне крісло. Воно повинно бути досить високим для того, щоб при сидінні ноги могли стояти рівно. Також варто подбати про хороших підлокітниках, на які можна спертися при підйомі.
 • Обладнайте ванну кімнату поручнями і сидінням для того, щоб ви могли приймати душ максимально безпечно.

План на перші 2-3 тижні після хірургії

Операція по заміні колінного суглоба проведена успішно, і тепер майбутнє ваших ніг практично повністю буде залежати від ваших старань. Перші кроки по реабілітації будуть спрямовані на розробку колінного суглоба і профілактику можливих після хірургічного втручання ускладнень. Що вас чекає в післяопераційний період?

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

 1. Перший час після операції вам доведеться провести в стаціонарі, де за тим, як прижився імплант, спостерігатимуть фахівці. Уже на наступну добу після хірургічного втручання вас чекає перша перев’язка. Протягом двох тижнів ці процедури необхідно буде проводити регулярно — в середньому, один раз в 2 або 3 дні. Також через 14 днів зазвичай проводиться видалення післяопераційних швів. Можливо, вам вдасться цього уникнути, якщо шви будуть накладені розсмоктуючими нитками.
 2. Після операції протезувати нога повинна буде знаходитися в піднятому положенні. Зазвичай для цих цілей під неї підкладають спеціальний валик, що забезпечує необхідне положення кінцівки і не дає їй стикатися з іншою ногою.
 3. Для зниження ризику тромбозу в венах ніг доведеться вдатися до тугому бинтування кінцівок. Зазвичай для цих цілей використовують спеціальні еластичні бинти.
 4. З першої ж доби після проведення ендопротезування колінного суглоба починається курс лікувально-відновлювальної фізкультури. Він проводиться під наглядом і за допомогою медичних працівників. Перші вправи, які необхідно виконувати, будуть спрямовані на відпрацювання рухів зі згинання та розгинання суглоба. Протягом 7-10 днів вам потрібно буде добряче попрацювати і добитися ходу колінного суглоба до кута в 90 градусів.
 5. Знаходження в стаціонарі також забезпечить вам можливість займатися на механотерапевтичний апараті. Це пристрій спеціально розроблений для післяопераційної реабілітації. Даний апарат налаштовується фахівцем під ваші особливості і працює за індивідуальною програмою. Пристрій сам буде згинати й розгинати вашу ногу під заданим градусом. Але не поспішайте розслаблятися: ваших зусиль заняття на такому тренажері не скасовують.
 6. Зазвичай через один-два дні після протезування відбувається видалення дренажів з прооперованої ноги. Після цієї процедури пацієнтам дозволяється сидіти, а також ходити на милицях без опори на хвору кінцівку. Всі ці дії в перший час строго обмежені за часом і виробляються під наглядом медичного персоналу. Не поспішайте швидше стати на ноги — це може згубно позначитися на приживлюваності імпланта. Не переживайте: вже через 20 днів ви зможете гуляти протягом півгодини тричі на день, а також сидіти не менше 20 хвилин на добу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Випадання волосся після гірчичною маски

Крім процедур , пов’язаних безпосередньо з розробкою колінного суглоба, після операції вас чекає знайомство з методами профілактики післяопераційних ускладнень. Зазвичай, якщо вони виникають, це пов’язано із захворюваннями серцево-судинної системи, порушенням функції шлунково-кишкового тракту, проблемами легенів, тромбозами і набряками. Тому в післяопераційний період, крім перерахованих вище, проводяться такі процедури:

 • Дихальна гімнастика. Вас навчать розрізняти грудне і діафрагмальне дихання, що сприяє кращому насиченню клітин організму киснем.
 • Ультрависокочастотна терапія, або прогрівання за допомогою струмів високої частоти. Дана процедура проводиться для впливу на можливі осередки запалення, які бувають після хірургічного втручання.
 • Магнітотерапія. Вплив магнітного поля дозволяє прискорити процес реабілітації. Воно покращує постачання тканин киснем, активізує обмінні процеси в організмі, знижує набряклість.
 • Електрофорез, який дозволяє за допомогою постійного струму доставляти лікарські препарати до місця ураження. Це знижує навантаження на шлунково-кишковий тракт і печінку, що дуже важливо після хірургічного втручання.
 • Охолодження прооперованого колінного суглоба за допомогою компресів з льоду для зниження набряклості.
 • Лікування антибіотиками і іншими протизапальними препаратами.

.u662de45634df751c9a32687a4f62bfee {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U662de45634df751c9a32687a4f62bfee: active, .u662de45634df751c9a32687a4f62bfee: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U662de45634df751c9a32687a4f62bfee {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U662de45634df751c9a32687a4f62bfee .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U662de45634df751c9a32687a4f62bfee .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .U662de45634df751c9a32687a4f62bfee: hover .postTitle { text-decoration: underline! important. } Читайте також: Озонотерапія: що це, користь і шкода

Набір процедур, що проводяться в післяопераційний період, сильно залежить від оснащеності медичної установи, в якому проводилося ендопротезування. Тому, перед тим, як погоджуватися на операцію, ознайомтеся з усіма можливостями реабілітації, які будуть вам надані після хірургічного втручання.

Загальна програма лікувальної післяопераційної гімнастики

Реабілітація в перший період після проведення ендопротезування коліна включає в себе регулярні заняття ЛФК. Спочатку вони проводяться за допомогою і під наглядом лікарів, через деякий час ви зможете робити ці вправи самостійно. Зазвичай комплексна зарядка робиться три рази на добу.

 • тренування голеностопа. Це одне з перших вправ, яке буде вам доступно після операції. Перебуваючи в лежачому положенні, потягніть носок на себе, не згинаючи ноги, а потім — від себе, ніби намагаєтеся стати навшпиньки. Зробіть 10-15 підходів, повторюйте через кожні дві-три години.
 • Статичне напруження м’язів. Завдяки тому, що перед операцією ви займалися лікувальною гімнастикою, ваші м’язи прийшли в тонус. І тепер вам необхідно нагадати їм про це. Проведіть «перекличку» м’язів опорно-рухового апарату: лежачи на ліжку, поперемінно напружуйте сідниці, передні і задні м’язи стегна. Це контрольоване напруга і розслаблення м’язів посилить циркуляцію крові, призведе нижні кінцівки в необхідний тонус.
 • Бічні «махи» ногою. Уявіть, що ви стоїте на рівній підлозі по стійці смирно. Ваше завдання: відводити прооперовану ногу в сторону і повертатися у вихідне положення. Незважаючи на буйство фантазії, стояти вам поки не можна, поетом вправа виконується лежачи. Не забувайте тягнути на себе шкарпетку під час відведення ноги і відпочивати між підходами.
 • Підйом ноги лежачи. Лежачи на спині, напружте передні м’язи стегна, потягніть носок на себе і підніміть прооперовану ногу десь на 20-30 см. Затримайте її в цьому положенні до 10 секунд — стільки, скільки зможете без больових відчуттів. Повільно поверніть ногу на кушетку, відпочиньте пару хвилин і повторіть вправу. Необхідно робити близько дюжини підходів з перервами на відпочинок і розслаблення м’язів.
 • Підйом ноги сидячи. Коли доктор дозволить вам сидіти, аналогічне попередньому вправу можна буде проводити на стільці. Для цього необхідно максимально випрямити ногу, спробувати трохи підняти її над підлогою і затримати в цьому положенні на 5-10 секунд.
 • Згинання ноги лежачи. Ляжте зручніше і повільно починайте підтягувати прооперовану кінцівку до себе, не відриваючи п’яти від кушетки. Досягнувши згину ноги під прямим кутом, тим же способом, не поспішаючи, поверніть її на місце.
 • Згинання ноги сидячи. Сівши на край ліжка, підклавши носок здорової ноги під п’яту прооперованої, спробуйте максимально зігнути ногу. Затримайте її в такому положенні на декілька секунд. Потім поверніть ногу у вихідне положення.
 • Для того, щоб уникнути пролежнів, вам необхідно буде робити підйоми тазу з положення лежачи, ноги зігнуті в колінах. Не забувайте, що навантажувати прооперовану кінцівку вам поки не можна, тому спирайтеся на здорову ногу і плечі. Також можете спробувати вигнути і підняти спину, додавши в якості точки опори голову.
 • Тренуйте руки: їх витривалість стане в нагоді вам при ходінні на милицях. Для цього рекомендується розводити руки в сторони, утримуючи стрічковий еспандер або пружний палять.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Артрит тазостегнового суглоба: симптоми і лікування у дітей та дорослих, повний опис хвороби

В перші два-три тижні після ендопротезування основна частина лікувальної фізкультури спрямована на відновлення рухової активності нижніх кінцівок. Також важливо в цей період привести в тонус і всі інші м’язи організму, підвищити витривалість до навантажень.

Крім ЛФК, вам можуть бути показані і такі види активностей, як водна гімнастика в басейні, ходьба по ступінчастому тренажеру, сухий підводний масаж. Перші тренування ви будете проводити під контролем лікарів, а через 2-3 тижні, коли вас випишуть зі стаціонару, зможете продовжити їх вдома, самостійно. До цього моменту больові відчуття вже зазвичай проходять, тому заняття не повинні доставляти вам дискомфорту.

Домашні реабілітаційні тренування

Коли через 15-20 днів після операції ви, нарешті, опинитеся вдома , не поспішайте розслаблятися. Навпаки: до освоєним в стаціонарі вправ необхідно буде додати нові навантаження. Домашні заняття — дуже важливий реабілітаційний етап. Скільки триває відновлення після хірургічного втручання? Все індивідуально, але в середньому — близько півроку, а насправді — все життя. Тому що наявність протеза в колінному суглобі, так чи інакше, змінить все ваше звичне існування.

Для домашньої реабілітації ідеально підійде ходьба. Незважаючи на будь-які погодні умови, гуляти для розробки колінного суглоба вам тепер доведеться довше і частіше. Зазвичай в цей період прогулянки тривають від 40 хвилин до однієї години і повторюються чотири рази в день.

Залежно від вашого самопочуття і загального стану, ви можете користуватися милицями, спеціальними ходунками або тростиною. Додаткова опора вам не завадить, адже спиратися на прооперовану ногу ви можете поки лише з 50% -ної навантаженням. Повне навантаження на ногу можлива лише з дозволу лікаря через два місяці після ендопротезування.

Також в цей період вам будуть рекомендовані заняття на велотренажері — природно, в мінімальному темпі і щадному режимі.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Слід також продовжити свої заняття в басейні: аквагімнастика і плавання допомагають тримати в тонусі весь організм. Після восьми тижнів з моменту операції зазвичай вирішуються заняття такими видами спорту, як настільний теніс, гольф, стрільба, повільні лижні прогулянки.

Простіше кажучи, ваше життя в післяопераційний період повинна стати помірно-активної: надмірні навантаження вам так ж протипоказані, як і повний спокій. Спробуйте знайти золоту середину і отримати задоволення від нової життєвої ситуації.

Лікувальна гімнастика в перші чотири місяці

До вправ, що проводяться вами в стаціонарі, слід додавати нові, поступово збільшуючи навантаження на колінний суглоб :

 • Згин ноги. Постеліть килимок, ляжте на живіт і спробуйте максимально зігнути ногу в коліні, дотягнутися п’ятою до п’ятої точки. Ймовірно, після операції вам це не вдасться, але в цьому питанні важливий процес, а не результат. Аналогічне вправу можна проробляти і з положення стоячи, спираючись на здорову ногу і поручні (або стійку горизонтальну поверхню, наприклад, стіл).
 • Крокуємо по сходах. Знайдіть сходинки з поручнями, адже вам знадобиться додаткова опора. Стоячи на здоровій нозі внизу сходів, занесіть прооперовану кінцівку на щабель вище. Так само можна тренувати і спуск зі сходів, і бічні кроки.
 • З ноги на ногу. Для того, щоб задіяти всі дрібні м’язи опорно-рухового апарату, дуже корисно виконувати вправу з перенесенням ваги з однієї кінцівки на іншу. Для цього вам краще спочатку знайти опору, за яку ви будете триматися, і поставити ноги всій ступень на підлогу. Спочатку обіпріться на здорову ногу, а потім повільно почніть переносити вагу з неї на протезувати кінцівки і назад.
 • П’ятка, носик. Аналогічне попереднього вправу можна виконувати не тільки з бічної амплітудою, але і з перенесенням ваги з носка на п’яту і з п’яти на носок. Тримайтеся за поручні — протезувати нога в перший час може вас не слухатися, а падіння чреваті пошкодженням імпланта.
 • Рухаємо стіну. Уявіть, що ви атлант, що володіє неймовірною силою, і ви хочете розширити межі свого будинку. Встаньте лицем до стіни на відстані витягнутих рук, упріться ними в поверхню. Здорову ногу трохи зігніть в коліні, а протезувати — максимально відставте назад. Обидві кінцівки повинні стосуватися підлоги всією стопою. Тепер прикладіть зусилля в області рук, як би намагаючись зрушити стіну, відчуйте натяг м’язів в прооперованої нозі. Якщо з першого разу виконати роботу атланта не вдалося, не переживайте: у вас попереду ще десяток підходів.
 • Напівприсідання. Ця вправа краще також виконувати у опори. Поставте ноги на ширину плечей, встаньте твердо на обидві стопи, випряміть спину. Зробіть неглибоке присідання (до 45 градусів) і поверніться у вихідне положення. Бійтеся перестаратися: якщо ви сядете занадто низько, це може привести до вивиху колінного суглоба, тому надмірне завзяття тут неприпустимо.
 • Робота з еспандером. Для розробки глибинних м’язів опорно-рухового апарату часто використовують еспандер. Один його кінець кріпиться до кісточки, інший — до статичної опорі (стільця або здорової ноги), а далі виконуються вправи на згинання та розгинання ноги. За рахунок опору еспандера створюється додаткове навантаження на м’язи протезувати ноги, починають працювати ті з них, які раніше були не задіяні. Завдяки таким тренувань вже скоро протезувати нога зможе рухатися так само органічно, як і здорова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Артроз колінного суглоба

.ua6703eb2fd589c6d0972fd56f22c02a8 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .Ua6703eb2fd589c6d0972fd56f22c02a8: active, .ua6703eb2fd589c6d0972fd56f22c02a8: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .Ua6703eb2fd589c6d0972fd56f22c02a8 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .Ua6703eb2fd589c6d0972fd56f22c02a8 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .Ua6703eb2fd589c6d0972fd56f22c02a8 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .Ua6703eb2fd589c6d0972fd56f22c02a8: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Лікування поперекового радикуліту народними засобами

Як проходить реабілітація після операції, наскільки швидко вдається відновити рухові функції організму, багато в чому залежить від пацієнта. Якщо ваші заняття будуть регулярними і якісними, безсумнівно, хороший результат не змусить себе чекати. Для того, щоб правильно виконувати комплексну гімнастику, ви можете подивитися вправи в відео на нашому сайті. Робіть їх разом з інструктором і робіть свої перші кроки на оновленій нозі!

Природні помічники в реабілітації

Для якнайшвидшого відновлення опорно-рухового апарату після імплантації імпланта в колінну чашечку пацієнтам часто призначають різні фізіопроцедури. Що може допомогти в розробці колінного суглоба?

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

 • По-перше, це лікувальна грязь. Грязелікування як метод справлятися з багатьма недугами, особливо, з проблемами суглобів, відомо з давніх часів. В сучасних умовах його часто використовують в лікарнях і санаторіях для післяопераційної реабілітації пацієнтів. Корисні властивості лікувальної грязі досить великі: вона має протизапальну і антибактеріальну дію, підвищує загальний тонус м’язів, імунітет. Також вона сприяє прискоренню обмінних процесів в організмі, що дуже важливо в післяопераційний період. Грязелікування можна проводити як в стаціонарі свого міста, так і в лікарнях на території Росії (наприклад, в П’ятигорську, в Волгоградської області на озері Ельтон, в Криму і т.д.), і за кордоном. Все залежить від ваших фінансових можливостей. Якщо вони не великі, то організувати лікування можна і в домашніх умовах, купивши бруд в аптечному пункті.
 • По-друге, прекрасно сприяють реабілітації після ендопротезування коліна мінеральні води. Лікування ваннами з мінеральною водою (бальнеотерапія) — це також давно відомий спосіб відновлення і зміцнення організму. Такі водні процедури з рідиною з натуральних мінеральних джерел позитивно впливають на зміцнення кістково-хрящових тканин, дихальну систему, загальний стан здоров’я. Вони покращують кровотік і заряджають енергією втомлених від лікування пацієнтів. До речі, в мінеральній воді корисно не тільки купатися, але і пити її для очищення організму і насичення клітин киснем.
 • По-третє, важливою частиною реабілітації є аквагімнастика. Вона благотворно впливає на розробку дихальної системи, що дуже важливо після хірургічного втручання. Також виконання вправ у воді прискорює кровообіг і покращує тонус кровоносних судин. Це корисно для всього організму і, особливо, для серцево-судинної системи. Головним плюсом цього виду фізіопроцедур після ендопротезування колінного суглоба є те, що в воді знижуються навантаження на імплант. Таким чином, ви зможете максимально безпечно і ефективно розробляти протезувати ногу, не боячись нашкодити собі власною вагою.

Життя після відновлення

Як би вам не хотілося, але навіть при успішній операції та реабілітації ваше життя після ендопротезування ніколи не буде колишньою. Але не лякайтеся: вона не стане гірше — вона просто стане іншою. Якщо ви мало рухалися, то тепер прогулянки і лікувальна гімнастика стануть вашими постійними супутниками. Якщо, навпаки, захоплювалися екстремальним або силовим спортом, то після ендопротезування про це доведеться забути. Ця операція не знижує якість життя, але дещо обмежує види активності людини. Давайте розберемося, які заборони з’являться у вашому житті після імплантації імпланта в коліно.

В перші 2-3 місяці вам не рекомендується сідати за кермо автомобіля, щоб не перенавантажувати протезувати кінцівки. Якщо ви любитель попаритися в лазні або посидіти в сауні, то в перші 10 тижнів після операції від цього варто утриматися. Високі температури можуть спровокувати тромбоз — не ризикуйте своїм здоров’ям. Також слід звернути увагу на рухову активність протягом дня: довго сидіти або стояти вам тепер теж не можна.

Помірні навантаження, зарядка, ЛФК, фізіопроцедури — ось, що необхідно після хірургічного втручання для повної реабілітації. Але не перестарайтеся: силові тренування і підняття важких предметів вам тепер категорично протипоказані. Також вкрай небажано займатися занадто активними або агресивними видами спорту: єдиноборствами, сноубордом, гірськими лижами. Із способів проведення дозвілля доведеться виключити ігрові види спорту і спортивні танці. Також вам не варто захоплюватися такими видами діяльності, де потрібні глибокі присідання і повзання рачки.

Чим же тоді займатися, як урізноманітнити своє дозвілля? У вашому розпорядженні залишаться багато видів спорту: гольф, бадмінтон, настільний теніс, плавання і багато інших. Якщо ви не знаєте, чи не зашкодить якась нова діяльність протезувати нозі, краще порадьтеся зі своїм лікуючим лікарем. Він обов’язково підкаже, що робити дозволено, а що ні.

При правильній експлуатації колінний імплант може прослужити вам багато років, навіть чверть століття. Термін його роботи залежить тільки від вас. Тому сміливо ступайте в нове життя на здорових ногах і йдіть своїм шляхом з посмішкою і гарним настроєм!

.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Болі в області серця при остеохондрозі: кардіологічні симптоми

Dmitry

Ендопротезування кульшового суглоба: що потрібно знати про операції

Sasha

Плоско — вальгусна деформація стоп у дітей: лікування, причини, симптоми

Tanya

Чому хрустять коліна?

Megusta

Причини появи болів в суглобах рук і ніг — повний аналіз, діагностика і лікування

Dmitry

Симптоми і лікування синдрому кінського хвоста в попереку

Pasha

До якого лікаря звернутися, якщо болить спина?

Sasha

Біль в горлі при шийному остеохондрозі: як діагностувати, ніж лікувати

Coolio

Біль в попереку віддає в ногу — повний аналіз, причини, лікування і профілактика

Andrey

Залишити коментар