Біль у суглобах

Болить поперек: що робити і як лікувати

Цілком можливо, що причиною стали фізіологічні зміни або підвищені фізичні навантаження або переохолодження. Однак в більшості випадків такий синдром поперекової області супроводжує дуже серйозні захворювання. Виявити причину, усунути дискомфорт і призначити правильне лікування зможе тільки кваліфікований фахівець, тому при перших же симптомах негайно вирушайте до лікаря.

До якого лікаря звертатися

Що робити при перших больових симптомах? Як позбутися від болю і чим її лікувати, щоб больові відчуття не поверталися? Більшість людей, які відчувають подібне вперше, звичайно ж, звернуться до терапевта або проконсультуються у невролога.

Хворі більш молодого віку, ймовірно, вдадуться до послуг травматолога. Діагностика і лікування у цих фахівців кардинально різняться: терапевт, найімовірніше, направить хворого до невролога, щоб поставити діагноз і призначити лікування. Невролог буде лікувати вас протизапальними засобами, найчастіше в таких випадках застосовуються нестероїдні варіанти.

Травматолог частіше сам визначає, чим лікувати хворого, швидше за все, він запропонує використовувати методи мануальної терапії і фізіолікування. Завдання пацієнта в цьому випадку виконувати всі рекомендації лікаря, але при цьому обов’язково контролювати результати лікування.

Після закінчення 4 тижнів слід обов’язково проконсультуватися з лікарем. Якщо лікування не дало результатів, це привід відправити вас до вузького спеціаліста для перегляду діагнозу і призначення нових курсів терапії. У будь-якому випадку пацієнт повинен отримати точний діагноз виникнення патології і відповідний курс лікування, який не тільки зніме біль, але і назавжди усуне її причини.

Різновиди больових синдромів

Залежно від того, де проявляється біль, вона може бути:

  • Локальна. Вона проявляється в одному конкретному місці, іноді віддаючи в ногу або нижче.
  • Генералізована. У другому випадку синдром охоплює повністю всю спину, іноді віддаючи в кінцівки.

За тривалістю вони діляться на:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

  • Періодичні. Періодичні пропадають після того, як усунена причина. Зазвичай такий дискомфорт з’являється в результаті надмірних фізичних навантажень або фізіологічних особливостей тіла людини.
  • Постійні. Виникають через патологію скелета або внутрішніх органів гострого характеру. Зазвичай це відбувається через запалення кісток і хрящів, дистрофічних процесів в кістках або порушення кровообігу в судинах нижніх кінцівок. Рідше причиною того, чому постійно болить спина в області попереку, є ураження м’язів або внутрішніх органів.

В такому випадку діcкомфорт буде тільки посилюватися, оскільки на сьогоднішній день зупинити дистрофію або дегенеративні процеси в організмі не представляється можливим, відповідно не можна усунути вогнище патології.

Зусилля лікаря будуть спрямовані, в основному, на мінімізація больових відчуттів в області попереку, оскільки саме сюди виходять нервові волокна і нервові вузлики. Постійні болі в поперековому відділі зазвичай супроводжують такі хвороби, як міжхребцевий остеохондроз, поперекова грижа, сколіоз, люмбаго, ішіас.

.u3624aea6b797ebf853f398c93b44c543 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U3624aea6b797ebf853f398c93b44c543: active, .u3624aea6b797ebf853f398c93b44c543: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U3624aea6b797ebf853f398c93b44c543 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U3624aea6b797ebf853f398c93b44c543 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U3624aea6b797ebf853f398c93b44c543 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .U3624aea6b797ebf853f398c93b44c543: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Остеохондроз попереково-крижового відділу хребта: як вилікувати

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Який лікар лікує опіки?

При радикуліті попереку біль часто і різко віддає в ногу. Так само, як і при тромбофлебіті, ще одним характерним показником є ​​сильне запалення навколо пошкодженого кровоносної судини. Також дискомфорт в області попереку можуть викликати атеросклероз, ревматоїдний артрит, остеопороз. Крім того, на такі відчуття значно впливає фізіологія тіла пацієнта, наприклад, різна довжина нижніх кінцівок.

Загальні причини

Больові відчуття в районі попереку зліва чи справа можуть бути наслідком розвитку патологій життєво важливих внутрішніх органів, інфекційного зараження, ракової пухлини або хірургічного ускладнення, наприклад, виникнення спайок. При апендициті вони проявляються в правої клубової області, віддаючи в поперек вправо.

При холецестит дискомфорт дає про себе знати в районі правого підребер’я і спускається нижче і вправо в поперек в місце розташування жовчного міхура. Будь-які захворювання нирок проявляються тупий ниючий біль в спині з того боку, з якою спостерігається хвороба.

При сечокам’яної хвороби дискомфорт в цій області може виникнути при проходженні сформованих каменів по сечовидільної шляхах. Високий ступінь ожиріння також може сприяти появі дискомфорту внизу спини, оскільки викликає значні навантаження на цю область.

Різкий біль в цьому районі також може виникнути після сильного переохолодження. Гострий біль може стати супутником інфекційних захворювань, що протікають в кістковій тканині або сигналізувати про пізній стадії розвитку ракової пухлини.

  • Намагаючись зрозуміти, чому болить поперек, жінка повинна, в першу чергу, виключити як причину розвиток небезпечних гінекологічних захворювань, Причини, що викликають дискомфорт в цій області у жінок, можуть також включати вагітність, клімакс, проблеми з яєчниками, аднексит, в останньому випадку дискомфортні відчуття переміщаються в низ живота, відгукуючись в попереку і навіть в н жней кінцівки.
  • Болі в попереку з будь-якого боку у чоловіків часто є наслідком їхньої професійної діяльності або вказують на перебіг простатиту або епідидиміту. В останньому випадку патологія проявляється в паху, відгукуючись в попереку або в нозі.

Види медичних обстежень

Основне завдання обстеження виявити причини болю в попереку. У більшості випадків хворі зі скаргами на дискомфорт в районі хребта не здають додаткові аналізи і не проходять важливі дослідження. Лікуючий лікар обмежується ліквідацією больового синдрому, не вникаючи глибоко в причини його виникнення. Життєво необхідні в такому випадку аналіз крові, аналіз сечі і рентгенографія допомогли б вчасно виявити серйозні патології в організмі пацієнта.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Кіста Беккера під коліном: як лікувати в домашніх умовах народними методами

Проведене в рамках аналізу крові виявлення відхилень швидкості осідання еритроцитів і підвищений рівень лейкоцитів можуть свідчити про запалення або інфекції, а виражена анемія — про можливу наявність пухлинного процесу.

При підозрі на патологію нирок проводять аналіз сечі, на основі якого пацієнта направляють на УЗД і прийом до уролога. При постановці діагнозу найбільш популярним затребуваним дослідженням вважається рентгенографія, яка дозволяє побачити патологію кісток в організмі, запалення хребетних суглобів, місце здавлювання нервів.

Ступінь прозорості скелета на знімку допоможе виявити остеопороз. Рентгенографія використовується для первинного дослідження, при виявленні проблем пацієнт направляється на подальше обстеження томографію.

Існує два види томографії — комп’ютерна рентгенівська та магнітно-резонансна. Комп’ютерна томографія застосовується для детального обстеження кісткових структур, магнітно-резонансна томографія дає лікареві можливість ретельно досліджувати стан м’яких тканин, спинного мозку, корінців. МРТ дозволяє детально розглянути хребетні грижі, зміни судин і м’язів. Спеціаліст по МРТ зазвичай є найважливішою інстанцією при діагностиці та визначення порядку подальшого лікування.

.uabf01bf9b2f56e93d4c9f76e361d4658 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .Uabf01bf9b2f56e93d4c9f76e361d4658: active, .uabf01bf9b2f56e93d4c9f76e361d4658: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .Uabf01bf9b2f56e93d4c9f76e361d4658 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .Uabf01bf9b2f56e93d4c9f76e361d4658 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .Uabf01bf9b2f56e93d4c9f76e361d4658 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .Uabf01bf9b2f56e93d4c9f76e361d4658: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Лікування суглобів: чим і як лікувати хворі суглоби

Ознаки, на які слід звернути увагу

Болі в області спини, які не викликані фізіологічними причинами, обов’язково повинні насторожити і лікаря, і самого пацієнта. При постановці діагнозу в такому випадку слід звертати увагу на вторинні ознаки, які можуть свідчити про додаткові патологічних процесах в організмі хворого.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Характерними ознаками наявності таких процесів є: швидка раптова втрата маси тіла, інфекційні захворювання нирок і сечового міхура, посилення болю в спокої або після нічного сну, підвищення температури тіла, зміни аналізу крові.

Дискомфорт в поперековому відділі хребта може викликати встановлений раніше діагноз «ос еопороз », прийом препаратів, що знижують рівень кальцію в організмі, вік понад 50 років, клімакс у жінок, серйозні неврологічні відхилення, які свідчать про глибоке ураження спинного мозку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Хрускіт в тазостегновому суглобі: причини, ніж це небезпечно і що робити

Крім того, такі симптоми можуть з’являтися після перенесених травм незалежно від терміну давності: для молодих людей це може бути падіння з висоти понад два метри, для літніх дуже небезпечною травмою є навіть падіння з висоти власного тіла. І останнє: вас повинна насторожити неефективність запропонованого лікарем лікування протягом місяця і більше.

Лікування болю в попереку

Згідно з останніми медичними стандартами терапевти проводять лікування тільки неускладнених форм больового синдрому хребта, при цьому вони рекомендують найчастіше медикаментозну терапію нестероїдними протизапальними засобами для зняття больового синдрому.

Проводячи таке лікування, дуже важливо позбавити пацієнта від зайвого навантаження на хребет, тобто виключити дії, пов’язаний ні з підйомом тягарів, знаходження довгий час в статичної вертикальної позі, іноді потрібно знизити вагу тіла. Пацієнт повинен регулярно проводити рекомендовані лікарем фізичні вправи в домашніх умовах, дотримуючись граничні навантаження.

Неврологи в основному лікують гострий біль розслабленням спазмованих м’язів, застосовуючи комплексну терапію з міорелаксантами і вітамінами групи В, що забезпечують харчування і регенерацію нервових волокон. При хронічному синдромі ефективність даних процедур мінімальна. Часто хірурги рекомендують пацієнтам носити бандаж на попереку, щоб підтримувати м’язи спини.

Така підтримка знімає больові відчуття на час носіння, це зручно в екстреній ситуації, наприклад, в дорозі, але ніякого лікувального ефекту не дає.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Традиційні фізіопроцедури, «блокади», масаж, народні засоби або маніпуляції на хребті виробляють такий же тимчасовий ефект без лікування. При хронічному варіанті лікувальна фізкультура і плавання нададуть значно більший вплив на результат.

В випадках серйозного пошкодження структур спинного мозку, великих грижах дисків, компресійних переломах або пухлинах, що переходять у важкі наслідки, необхідно хірургічне втручання.

Сучасна медицина має в своєму арсеналі повний спектр найрізноманітніших оперативних втручань, що проводяться на хребті, техніка виконання цих операцій постійно вдосконалюється, великий досвід постійно поп лняется, тому при наявності показань до хірургічного лікування хребта без сумнівів погоджуйтеся на таке втручання.

Профілактика

Найпопулярніша помилка при гострій колючої або тупий біль в спині в області попереку це дотримання постільного режиму . Рух при такій патології опорно-рухового апарату життєво необхідно, перебування в горизонтальному нерухомому положенні підвищує вартість одужання і значно збільшує його терміни.

При запальних захворюваннях хребта і суглобів фізична активність — головний метод боротьби з наступаючою інвалідністю, оскільки такі захворювання носять прогресуючий характер.

Постійно виконуючи вправи, які сприяють підтримці гнучкості і зміцнення м’язів, ви не тільки лікуєте вже наявні хвороби, а й проводите дієву профілактику таких захворювань, за ефективністю не поступається кращій медикаментозної терапії.

.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Чому виникають болі в шиї і потилиці: список причин і способи лікування

Alex

Лікування болю нижче попереку у жінок: зона крижів

Megusta

Народні методи лікування болю в колінних суглобах: як не нашкодити собі

Dmitry

Чому болить тазостегновий суглоб: причини, що робити, як лікувати

Marina

Болить суглоб в щелепи: причини і лікування. Що робити при жуванні

Marina

Чому німіє ліва рука від ліктя до пальців: способи лікування

Axel

Лікування причин хрускоту тазостегнового суглоба: профілактичне і медикаментозне

Axel

Болі в спині при вагітності на різних термінах: причини, лікування, повний опис проблеми

Alex

Лікування колінного суглоба: основні хвороби та методи терапії

Alfonso

Залишити коментар