Біль у суглобах

Чому болять пальці на ногах і що з цим робити

Подагра

Чому болить великий палець на нозі? Саме таким чином проявляється зазвичай дуже серйозне захворювання подагра. Причиною подагри є накопичення солей, які виробляються через надлишок сечової кислоти в крові.

Больовий синдром зазвичай проявляється на великому пальці ноги, при цьому видимі причини для болю (наприклад, мозолі, врослий ніготь і т.д .) відсутні. Згодом вона поширюється практично на всю ногу, включаючи подушечки. При подагрі великий палець ноги змінюється зовні опухає і болить, особливо сильно це проявляється вночі і зазвичай супроводжується підвищенням температури тіла.

Найчастіше до ранку больовий синдром стихає, проте такі напади можуть відбуватися щодня протягом дуже довгого часу. Тому необхідно терміново звертатися до лікаря, щоб не дати хворобі можливості розвиватися.

Сольові відкладення в суглобах

Лікар порадить вам відповідну дієту, яка дозволить значно знизити можливість вироблення солей в організмі , усунувши основні причини виникнення подагри. Вам доведеться повністю виключити вживання алкогольних напоїв, кави, какао, утриматися від прийому м’яса і жирної їжі. Заборонені лазні і сауни, під час хвороби краще приймати душ.

Тільки кваліфікований фахівець може точно визначити причину больового синдрому і призначити відповідне лікування, при цьому виключивши інші можливі причини болю, наприклад, перелом або сильний удар.

артрит

Причиною того, чому болить палець на нозі, може бути артрит — хронічне або гостре запалення суглобів і оточуючих їх тканин. Він виникає на тлі одного з системних захворювань сполучної тканини, наприклад, ревматизму, вовчака, псоріазу. Захворювання супроводжується дуже сильним болем, яка не припиняється навіть в стані спокою і значно зростає при навантаженнях на суглоб.

Уражена місце сильно опухає і стає багряного кольору. Можлива деформація суглоба, хруст при русі, часткове або повне обмеження рухових функцій. Залежно від того, на тлі якої хвороби з’являється артрит, больовий синдром може розвиватися на пальцях рук і ніг одночасно.

Тільки кваліфікований лікар може поставити точний діагноз, визначити, яке захворювання є причиною артриту. Не намагайтеся вилікуватися самостійно, звертайтеся до фахівця.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Ви можете лише полегшити свій стан знеболюючими і протизапальними засобами. Для зняття набряку можна використовувати холодні компреси з настоїв трав, які так само зменшать температуру тіла.

Артроз

Якщо сильно болить суглоб великого пальця на нозі, ймовірною причиною може бути артроз, який впливає на руйнування хрящових тканин суглоба. На початкових стадіях захворювання біль з’являється тільки при фізичних навантаженнях.

Артроз пальців ніг

Якщо при ходьбі у вас болять пальці ніг, спробуйте замінити взуття на більш зручну, щоб виключити дану причину.

Існує кілька додаткових симптомів, за якими ви можете визначити дане захворювання. Якщо ви відчуваєте оніміння кінцівок вранці, хрускіт в суглобах під час руху, рухова функція знижена і при пальпації ви помічаєте ущільнення на краях суглобів, це важлива причина негайно звернутися до лікаря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чому виникають висячі бородавки на шиї і тілі? Кращі методи лікування хвороби

Медична статистика свідчить, що артроз, в основному, переслідує жінок, які протягом тривалого часу носять незручне взуття з витягнутим носком. Таке взуття викликає деформацію великого пальця, яка поширюється потім на всю стопу, змінюючи її форму до такої міри, що у важкій стадії вона вже не може бути вилікувана.

.u65a3adaca414b09b909fe995cc9a314c {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U65a3adaca414b09b909fe995cc9a314c: active, .u65a3adaca414b09b909fe995cc9a314c: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U65a3adaca414b09b909fe995cc9a314c {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U65a3adaca414b09b909fe995cc9a314c .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U65a3adaca414b09b909fe995cc9a314c .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .U65a3adaca414b09b909fe995cc9a314c: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Болі в грудній клітці: від чого болить і що робити

Вальгусна деформація

Найпопулярнішою причиною, чому болить кісточка великого пальця на нозі, є вальгусна деформація стопи. Дане захворювання розвивається, в основному, у жінок, оскільки саме вони носять вузьку взуття з довгим носком і високі нестійкі підбори. Опорно-руховий апарат в організмі жінки значно слабкіше, ніж чоловічий, він не може справлятися такими навантаженнями і поступово деформується.

Для профілактики вальгусной деформації вкрай важливо вибирати зручне взуття на стійкому каблуці. При носінні важкої незручного взуття протягом цілого дня, обов’язково потрібно ввечері дати ногам відпочити, зробити розслабляючий масаж, ванночку для ніг з морською сіллю, відмінно допоможуть фізичні вправи для зняття напруги і набряку.

Якщо захворювання спадкове, такі заходи не зможуть зупинити його розвиток, в цьому випадку звернення до лікаря допоможе впоратися з проблемою і не допустити обмеження рухливості і працездатності. Поставити точний діагноз і призначити кваліфіковане лікування може тільки досвідчений фахівець. Саме він виключить інші можливі причини больового синдрому кісточки, наприклад, артроз або клишоногість.

Артроз пальців ніг

Перш, ніж звернутися до лікаря, уважно проаналізуйте свої відчуття, щоб на підставі ваших скарг доктор зміг скласти повну картину і діагностувати хворобу. Незважаючи на те, що на ранній стадії хвороба практично не проявляється, кожна жінка повинна дбати про своїх ногах.

Вибирайте правильну взуття, застосовуйте ортопедичні устілки, які оптимізують навантаження на стопу і не дають можливості захворювання прогресувати. У запущених випадках, коли кісточка починає рости і опухати, заважаючи ходьбі, необхідна хірургічна операція, щоб відновити нормальний спосіб життя.

Неврома Мортона

Досить рідкісна хвороба, при якій больовий синдром не зачіпає великий палець ноги, а відчувається в суглобі вказівного, а також на середньому і безіменному — це неврома Мортона. Нервові закінчення, які знаходяться на зводі стопи, піддаються постійному тиску і навантаженні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Німіють пальці рук: причини і що робити

При защемленні нервових закінчень виникає біль в суглобах середніх пальців, якщо защемлення постійне, захворювання носить хронічний характер. Великі навантаження і довгострокова ходьба значно збільшують больовий синдром, особливо сильний біль виникає при згинанні і розгинанні.

Зупинити перебіг хвороби і поліпшити свій стан вам допоможе лікар-ортопед. На додаток до курсу лікування вам будуть призначені спеціальні фізичні вправи для розвитку суглобів.

Біль в подушечках

Іноді сильний біль локалізується не в пальцях ніг, а в подушечках під ними. Це місце дуже ніжне, м’яке і вразливе, будь-яка надмірне навантаження і просто втома може викликати пухлини, мозолі. Вам допоможе правильний догляд за ногами.

Якщо ви носите протягом дня високі підбори, то ввечері обов’язково зробіть ванночку для ніг і нанесіть на подушечки кокосове масло: така процедура зніме дискомфортні відчуття і сприятиме швидкому загоєнню ранок і мозолів .

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

більші травми слід лікувати під наглядом лікаря-травматолога. Для запобігання таких ситуацій придбайте ортопедичні устілки, які допоможуть правильно розподіляти навантаження на стопу. Якщо на подушечках з’явилися сухі мозолі або бородавки, необхідне спеціальне лікування.

Бородавки це вірусне захворювання, тому, в першу чергу, потрібно позбутися від вірусу в організмі, а потім видалити бородавки в косметичному кабінеті.

Особливості лікування

до того, як лікар з’ясує причину болю і призначить лікування, ви можете полегшити свій стан, організувавши спокій для хворого: кінцівку можна зафіксувати еластичним бинтом або надіти бандаж. Знеболюючі мазі з вмістом нестероїдних протизапальних засобів, наприклад, диклофенак або ібупрофен, допоможуть позбутися від дискомфортних відчуттів.

.ub5e33cb624f75112a0761d4027936685 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .Ub5e33cb624f75112a0761d4027936685: active, .ub5e33cb624f75112a0761d4027936685: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .Ub5e33cb624f75112a0761d4027936685 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .ub5e33cb624f75112a0761d4027936685 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .Ub5e33cb624f75112a0761d4027936685 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .Ub5e33cb624f75112a0761d4027936685: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Болить поперек: що робити і як лікувати

В будь-якому разі ці заходи лише полегшують стан хворого, необхідно терміново звернутися до лікаря-професіонала, який поставить діагноз і призначить саме вам відповідне лікування.

абсолютно точно виконуйте всі рекомендації лікаря слідувати «околомедицинских» порадами друзів і знайомих неприпустимо, адже тільки кваліфікований професіонал зможе поставити вас на ноги.

Будь-курс лікування хвороби суглобів вимагає найсуворішої дієти. На додаток до дієти доктор пропише вам препарати, що відповідають вашому діагнозу. При подагрі ви будете приймати засоби, що знижують рівень сечової кислоти і посилюють виведення солей з організму.

При артриті необхідні імуностимулятори та протизапальні препарати, іноді антибіотики.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чому утворюється гусяча шкіра? Як відрізнити її від фолікулярного гіперкератозу? методи лікування

Остеоартроз лікується не тільки протизапальними мазями, але і доповнюється курсом ін’єкцій і фізіотерапії. Якщо ви маєте намір застосовувати народні засоби, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Головне завдання зупинити перебіг хвороби на ранній стадії, оскільки в запущених випадках суглоб деформується і повністю руйнується, позбавляючи пацієнта можливості ходити.

рецепти народної медицини

  1. Березові листя, квіти чорної бузини і кори верби (по 1 чайній ложці) залити окропом і настоювати 10-12 годин. Процідити і використовувати для компресів три рази в день протягом 14 днів.
  2. Глину розводять у воді кімнатної температури, накладають на кілька годин на уражені ділянки, прикривають для збереження тепла або надягають шкарпетки. Обмеження за кількістю процедур немає. Таким же чином застосовують крейду, прикладають магніт або мідні монети.
  3. Плоди каштана подрібнюють і півлітра порошку заливають склянкою спирту, кип’ятять на водяній бані 20 хвилин. Остигнула сумішшю змащують хворі суглоби.
  4. Столову ложку солі розмішують в склянці води, використовують як компрес не менше 10 днів.
  5. В 700 г вершкового масла шарами додають березові бруньки, добу тримають на рівному спеку, додають 2 ч. л. камфорного масла. Застосовують як мазь на ніч.
  6. Свіжою кропивою обертають ноги на ніч, прикривають хусткою або надягають шкарпетки. Дуже болюча процедура, але дієва ефект помітний вже після 3-4 рази.
  7. Листя каланхое поміщають в півлітрову пляшку, заливають до верху спиртом, на 7 діб прибирають в темне місце. Використовують як розтирання не менше 1,5 місяців.

Є протипоказання, необхідно проконсультуватися з фахівцем.

Профілактика захворювань

Досить часто виникнення хвороб в суглобах пов’язано зі станом нирок і печінки. Ці органи виводять з організму всі шкідливі речовини, для постійної правильної роботи їм необхідна велика кількість рідини, тому так важливо пити багато води.

Білкову їжу і вуглеводи слід вживати в першій половині дня, щоб травна система змогла повністю їх переробити. Для безперебійний роботи організму, в тому числі, опорно-рухового апарату, необхідно приймати вітаміни, в тому числі, вітамін А і Д в достатній кількості.

Щоб нирки і печінку функціонували оптимально, потрібно харчуватися не менше 5 разів в день маленькими порціями. Ні в якому разі не відмовляйтеся від жирів вони потрібні для формування жовчі в печінці. Фізичні вправи допоможуть потримати опорно-руховий апарат в працездатному стані, при заняттях спортом суглоби краще забезпечуються кров’ю, що перешкоджає їх усихання.

Спирально-вихрові тренажери дають можливість рідини безперешкодно потрапляти в суглоби. Щоденний набір фізичних вправ підтримує м’язовий корсет і забезпечує стабільне функціонування хребта.

Нервова система підтримує працездатність всього організму в цілому. Приділяйте більше уваги своєму здоров’ю: якщо з’явилися тривожні симптоми якого-небудь захворювання, негайно звертайтеся до лікаря, щоб запобігти розвитку хвороби.

.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Болі в грудній клітці: від чого болить і що робити

Dmitry

Біль у шиї з правого і лівого боку: причини, лікування

Alex

Симптоми і лікування основних хвороб суглобів рук: список поширених

Maxim

Вправи при шийному остеохондрозі в домашніх умовах

Serega

Чому німіє ліва рука від ліктя до пальців: способи лікування

Axel

Гострий біль в попереку: причини, перша допомога, діагностика, лікування

Marina

Що робити, якщо болять суглоби — лікування, повний опис причин виникнення болю

Lamaxima

Болі в області серця при остеохондрозі: кардіологічні симптоми

Dmitry

Ниючий біль в попереку: чому виникає, де шукати причину і способи лікування

Alfonso

Залишити коментар