Біль у суглобах

Чому болять суглоби пальців рук: причини і лікування

В даній статті розповідається про причини виникнення больових відчуттів, а також про способи їх лікування.

Причини виникнення болів

Чому ж виникають хворобливі відчуття? Ревматологи поділяють біль в суглобах на механічні і запальні. Болі запального характеру проявляються вранці скутістю пальців рук протягом години або навіть довше.

Якщо почати ними рухати, хворобливі відчуття стають менше. Хворі кажуть також і про інші симптоми: почервоніла шкіра в районі суглобів, набрякли пальці і не виходить робити якісь рухи, тобто вони стали менш гнучкими.

Механічні болю часто супроводжуються місцевим запаленням. Іноді слабо вираженим, що не всі звертають на нього увагу.

Чим же може бути викликана біль і як проявляються симптоми різних захворювань?

1 . Ревматоїдний артрит. У 5-7% пацієнтів больові відчуття пов’язані саме з цим хронічним аутоімунним захворюванням. Ця хвороба має системний запальний характер: поразки в основному піддаються дрібні суглоби людського тіла, але у виняткових випадках цей процес переходить і на великі, а також внутрішні органи.

Запалення починається з п’ястно-фалангових суглобів вказівного, середнього і безіменного пальців: людина може бачити набряк і почервоніння шкіри в цьому місці, яка до того ж гаряча на дотик. Больові відчуття дуже сильні: для людини стає проблемою стиснути руку в кулак.

Зазвичай уражаються і права, і ліва рука. Відмітна особливість цього захворювання проявляється в тому, що болі починаються вночі або вранці, при цьому людині важко рухати кистями. До вечора зазвичай все проходить.

2. Псоріатичний артрит. При цьому захворюванні болі виникають в області між дистальною фалангою і кісточкою. Сліди прояви цієї хвороби помітні на поверхні шкіри: пальці набрякають настільки, що починають нагадувати «сосиски».

Колір шкіри також змінюється на червоний з синюватим відтінком. Хворому дуже важко просто згинати й розгинати кисті рук і великі пальці.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

3. Інфекційний артрит. З’являється гостра біль, який не проходить протягом декількох годин або навіть днів. Хворий суглоб гарячий на дотик. Підвищується температура, людини морозить.

4. Подагра. Симптом, що характеризує цю хворобу, проявляється в нестерпного болю як на кінчиках фаланги, так і в усьому пальці. Жертвами цієї хвороби найчастіше стають жінки та чоловіки, яким вже виповнилося 50 років.

В цьому віці може порушитися обмін сечової кислоти, яка накопичується в суглобах і хрящах, не даючи їм правильно функціонувати.

5. Остеоартроз. До цього захворювання незапального характеру частіше схильні жінки старшого віку. Крім того, що суглоби болять, вони ще деформуються і товщають, їх рухливість обмежена. Що ж може послужити поштовхом до розвитку цієї хвороби? Лікарі називають серед основних такі, як спадковість, порушення метаболізму, особливості праці та т.д.

.u27feeef1e451320f6639962a5e4f26fc {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U27feeef1e451320f6639962a5e4f26fc: active, .u27feeef1e451320f6639962a5e4f26fc: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U27feeef1e451320f6639962a5e4f26fc {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U27feeef1e451320f6639962a5e4f26fc .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U27feeef1e451320f6639962a5e4f26fc .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .U27feeef1e451320f6639962a5e4f26fc: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Болить поперек: що робити і як лікувати

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Симптоми і лікування хламідіозу у дітей

6. Стенозуючий лігаментит. Людина скаржиться на біль при згинанні і розгинанні кисті. Іноді долоню неможливо розігнути назад, її як би «заклинює». При розгинанні хворий може виразно почути клацання. За симптоматиці все це нагадує ще артрит і артроз. Щоб встановити точний діагноз, лікар призначить рентгенівські дослідження.

7. При різартрозе болить суглоб великого пальця на руці. Може розвинутися після того, як людина перенесла інфекцію, інтоксикацію чи травмувався, а також виконував дії, які призвели до перевантаження суглоба. Симптоми не дають сумніватися в постановці діагнозу: біль концентрується в одному місці і посилюється, коли ви провертаєте ключ, відкриваєте кришку, обертає ручку дверей.

Спочатку болить великий палець на руці лише після якихось певних дій, але в подальшому біль не проходить і в стані спокою. Згодом відбувається деформація суглоба, при якій його активність сходить нанівець.

8. При ревматизмі біль з’являється різко і раптово. Крім цього, пальці червоніють, набрякають, опухають і запалюються, ними важко або неможливо рухати. У хворого також підвищується температура і можуть з’явитися висипання на шкірі. Лікуватися треба тільки у лікаря, без будь-якої самодіяльності.

9. Тунельний синдром виникає у людей, чия діяльність пов’язана з комп’ютером: через довгої роботи з мишкою починає хворіти вказівний палець. Його діагностують і у молодих людей, які проводять за комп’ютерними іграми велика кількість часу.

Фактори ризику

Всі ці хвороби можуть виникнути з наступних причин:

 • гормональний збій: дуже часто спостерігається при вагітності.
 • відхилення в захисній системі людини.
 • спадковість.
 • хронічні захворювання.
 • порушується обмін речовин.
 • наявність шкідливих факторів, наприклад, руки довго знаходяться в холодній воді і т.д ..
 • мікротравми, що виникають у спортсменів або через умови р боти, виконання якої дає навантаження саме на кисті рук.

Тільки лікар, травматолог або ревматолог, зможе правильно визначити причину виникнення болю або виявити хворобу, якої викликані хворобливі відчуття, і вибере, чим і як буде вас лікувати.

біль при згинанні і розгинанні пальців

Якщо ви відчуваєте біль, коли сгибаете або розгинаєте пальці, то це може бути перший ознака таких недуг, як:

 • защемлення нервових закінчень хребта.
 • стенозирующий лігаментит.
 • артроз суглобів .
 • тунельний синдром.
 • остеоартроз.
 • тендовагініт.

Зверненням до лікаря повинно бути негайним, якщо пальці розпухли біля основи, а їх згинання та розгинання приносить сильний біль.

Симптоми

Якщо ви виявите у себе один або декілька з перерахованих симптомів, то це вказує на серйозну хворобу і привід звернутися до лікаря :

 1. На суглобах з’явилися вузлуваті потовщення.
 2. Почали скрипіти пальці.
 3. Чи відчуваєте при натисканні гостру і різкий біль.
 4. помітили, що шкіра в місцях суглобів в почервоніла.
 5. Важко виконувати пальцями точні дрібні рухи.
 6. Підвищення температури тіла.
 7. Помітили, що суглоби змінилися — трансформувалися.
 8. на пальці в місці згину з’явилося ущільнення.
 9. Виникають труднощі при стисненні долоні в кулак.
 10. Помітили запалення і припухлість навколо суглобів.
 11. Найсильніше больові відчуття ночами , вдень вони практично зникають.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ревматоїдний артроз: симптоми, діагностика та лікування

Діагностика

Щоб призначити правильне лікування, а також вжити заходів для профілактики, треба виявити причину болю і постав ть діагноз. Лікарі зазвичай призначають такі аналізи і діагностику:

 • загальний аналіз крові та сечі.
 • кров на біохімію, щоб перевірити в ній наявність ревматоїдного фактора, пуринів, антистрептококових антитіл.
 • зробити рентген.
 • комп’ютерна або магнітно-резонансна томографія.

Треба розуміти, що будь-який дискомфорт, що виникає при згинанні долоні, повинен стати приводом для звернення до лікаря. Якщо не звертати увагу на цю проблему, то це може привести до серйозних наслідків, аж до інвалідності.

Що робити при болю в суглобах пальців рук?

Звернення до лікаря-хірурга необхідно, якщо у вас помітні такі симптоми, як:

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
 • Застосування знеболюючих ліків не дає полегшення і біль не проходить.
 • При виникненні больових відчуттів в суглобі спостерігається збільшення температури або інші відхилення в здоров’я, наприклад, кон’юнктивіт, висипи на шкірі і т.д.
 • Після травмування з’явилися болі, набряклість ь суглоба і деформація.
 • Біль не проходить більше семи днів.

.u69dca6d98f0aca4d9993ba273d350d68 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U69dca6d98f0aca4d9993ba273d350d68: active, .u69dca6d98f0aca4d9993ba273d350d68: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U69dca6d98f0aca4d9993ba273d350d68 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U69dca6d98f0aca4d9993ba273d350d68 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U69dca6d98f0aca4d9993ba273d350d68 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .U69dca6d98f0aca4d9993ba273d350d68: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Оніміння пальців лівої чи правої руки

Лікування

Треба лікувати насамперед хвороба, через яку виникли болі. Якщо причина в запальному процесі, то призначають курс антибіотиків, гормонів і нестероїдних протизапальних препаратів. А ось при дистрофическом ураженні спочатку відновлюють пошкоджені хрящі за допомогою хондропротекторів, а також масажу, мануальної та фізіотерапії.

Лікування лікарськими препаратами

Якщо йде запальний процес, то хворому призначають препарати, які знімають біль і жар, а також мають протизапальний ефект, такі як індометацин, ібупрофен, піроксикам, вольтарен та інші.

Якщо больові відчуття дуже сильні, прописують гормони-кортикостероїди, які вводяться безпосередньо в порожнину суглоб а. Тривале застосування хондропротекторів показано при остеоартрозі: вони припиняють руйнування хряща.

Фізіотерапія

В першу чергу, при виникненні больових відчуттів, необхідно прибрати будь-які фізичні навантаження на руки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чому виникає жировик на голові? Методи лікування ліпоми: ліки, народні засоби і операція

Фізіотерапевтичні процедури, до яких відносяться електрофорез з новокаїном, магнітно-резонансна терапія і електросон, також дають хороший ефект.

При настанні поліпшення можна лікуватися і такими методами, як фізіотерапія, грязелікування, масаж, оздоровча гімнастика, пара інотерапія і ультразвук.

Якщо немає загострення хвороби, можна продовжити лікування в санаторії, де рекомендуються сірководневі, радонові, грязьові процедури. Все це можна застосовувати тільки після повного обстеження лікарем.

Дієта

Якщо болять суглоби, то необхідно вживання наступних продуктів:

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

 1. Риба та інші дари моря . Вони багаті кальцієм, залізом і фосфором і допомагають нормалізувати мінеральний обмін.
 2. Масло з льону або риб’ячий жир. Містять омега-3 жирні кислоти, що сприяють поліпшенню стану судин і допомагають відновити обмін жирів.
 3. Оцет, зроблений з яблучного соку, сприяє процесу ощелачивания крові і виводить солі з організму.

# gallery-1 {margin: auto. } # Gallery-1 .gallery-item {float: left. margin-top: 10px. text-align: center. width: 33%. } # Gallery-1 img {border: 2px solid #cfcfcf. } # Gallery-1 .gallery-caption {margin-left: 0.} / * see gallery_shortcode () in wp-includes / media.php * /

Риба
Масло
Оцет

Крім перерахованого вище необхідно додати в свій раціон такі продукти, як:

 • листя салату.
 • редис.
 • жовтки яєць.
 • ягоди смородини.
 • горіхи.
 • гранат.
 • інжир.
 • кольорову капусту.
 • оливкова олія.
 • імбир.
 • натуральні сири з невисоким відсотком жирності.

Обмежте або виключіть зовсім зі свого раціону такі продукції ти харчування: жирну молочну продукцію, солодощі, борошняні вироби, майонез, копчені продукти, міцні чай і каву, все гострі і солоні страви. Також не бажано вживання шпинату, щавлю і ревеню, так як в них міститься щавельная кислота.

Народні засоби

Перш ніж лікуватися народними засобами, обов’язково проконсультуйтеся з фахівцем! Багато способи дають хороший терапевтичний ефект укупі з медикаментозним лікуванням, але лікар в будь-якому випадку повинен спостерігати за вашим лікуванням.

Ось деякі мазі і настої, які можна зробити вдома. Вони допоможуть вам полегшити біль.

 1. До вершкового масла додайте подрібнені листя лаврове листя і хвою ялівцю. Кожен день робіть масаж рук з цією маззю.
 2. зітреш крейда і додайте в нього кисломолочний продукт, наприклад, кефір або ряжанку. Зробіть з цієї суміші компрес і прикладайте його на ніч. Точно також можна використовувати і зварені вівсяні пластівці.
 3. Вживання березового соку, багатого вітамінами і корисними речовинами, добре впливає на весь організм.
 4. Змішайте оливкову олію з декількома краплями свіжого соку часнику. Столову ложку цього настою треба пити натщесерце вранці. він допоможе зняти запалення при загостренні нездужань .

Вправи

Виконання нескладних вправ допоможе вам тримати в тонусі опорно — руховий апарат і дожити до похилого віку без хвороб . Ви повинні турбуватися тим , що болять суглоби на пальцях рук , і чим це треба лікувати .

Проконсультуйтеся з лікарем і виберіть спосіб лікування , що підходить саме вам .

.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Болі в кистях рук: причини і лікування

Alfonso

Причини і лікування прострілів в шиї: різновиди, способи діагностики та профілактики

Marina

Артрит пальців рук: діагностика і засоби для лікування

Scooby

Німіють пальці рук: причини і що робити

Undershmidtther

Чому після застуди болять суглоби: що робити для полегшення стану

Megusta

Чому німіє ліва рука від ліктя до пальців: способи лікування

Axel

Коли болить шия: причини і методи лікування

Tanya

Лікування болю нижче попереку у жінок: зона крижів

Megusta

Повна характеристика пяточного бурситу: що це за хвороба, як лікувати

Andrey

Залишити коментар