Біль у суглобах

Набряк гомілковостопного суглоба: ознаки, діагностика, наслідки

Він відчуває великі навантаження, так як:

 • дає стопі можливість рухатися.
 • дозволяє людині підтримувати вертикальне положення.
 • управляє рівновагою.

Якщо людина більшу частину свого життя сидить і не дає своєму тілу регулярні фізичні навантаження, то це може спровокувати механічне пошкодження суглоба, так як він має властивість зношуватися.

Найсильніше ризикують люди з цукровим діабетом, варикозним розширенням вен, остеопорозом, ревматизмом. Але це не всі фактори, які можуть викликати набряк голеностопа.

Травми

З цієї причини набряк гомілковостопного суглоба трапляється найчастіше.

Які бувають травми голеностопа:

 • вивих голеностоп може травмуватися під час ходьби, наприклад, по камінню, коли ви оступилися, а також як результат надмірних навантажень, через що можуть порватися тканини і зв’язки.
 • перелом — може статися при травмуванні таранної кістки. Вона знаходиться на «відкритому» місці і тому страждає сильніше інших. Хоча мала і велика гомілкові кістки теж піддаються навантаженням, а перелом або тріщина на будь-який з них дає сильний набряк і болить.
 • рани — це пошкодження тканини відкритого або закритого типу, яке супроводжується болем і кровотечею. Набряклість з’являється тому, що відбувається застій крові через крововтрати.
 • розтягнення зв’язок характерно для таких травм як падіння, забиття або швидке і стрімкий рух: при цьому відбувається частковий розрив сухожиль. Симптоми такі: голеностоп набрякає і болить, в ушкодженому місці утворюється гематома.
 • забій з’являється як результат механічного удару: чим сильніше удар, тим більше виражений і набряк.

Артрит

запальне захворювання, що характеризується окостенінням хрящової тканини суглоба, наслідки якого призводять до того, що людина не може рухати ногою. Його провокує інфекція, яка потрапляє в тканину суглоба по системі кровопостачання.

Найчастіше їм хворіють жінки похилого віку та чоловіки, але зараз він діагностується і у дітей. Може бути викликано порушеннями роботи імунітету, обміну речовин, подагрою і ревматизмом.

Артрит може протікати в гострій або хронічній формі. Гостра форма розвивається швидко, суглоб сильно набрякає: якщо колір шкіри на цьому місці червоний, то він ще й гнійний. Хронічна форма протікає з ледве помітним набряком суглоба, але людина відчуває, що йому важко і боляче ходити.

Якщо не лікувати цю хворобу, через 2 роки хворий хрящ повністю піддасться руйнування. Тому не зволікайте з походом до лікаря, якщо помітили у себе почервоніння і набряклість шкірного покриву, а також відчуваєте хворобливі відчуття, коли сгибаете і розгинаєте суглоб.

Хвороби судин

Захворювання судинної системи служать джерелом виникнення такої патології, як зміна вен, при цьому посилюється тиск на стінки судин і йде порушення кровопостачання. Найбільш часто зустрічаються, це:

 • тромбоз в вені утворюється тромб: це згусток крові, який закриває собою проток. Це впливає на кровопостачання, і в ногах накопичується рідина. Характерні сильний біль і набряк в області гомілки. Після закінчення якогось часу набряклість видно на одній нозі, там, де є тромб.
 • тромбофлебіт — це захворювання, яке викликане запаленням венозної стінки на місці утворення тромбу. Симптоматика: гострий біль, набряк, підвищення температури, слабкість.

Запалення суглобів

Запалення дуже часта причина пухлини гомілковостопного суглоба через таких хвороб, як:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

 • бурсит — це запалення суглоба, яке характеризується постійною тупим болем, що виникає, коли людина йде, в задній частині гомілки і п’яті. Це болить ахіллове сухожилля, яке запалене. Помітно почервоніння і припухлість шкіри. Дуже важко піднятися на носки, розігнути стопу.
 • синовит — це рідкісний недуг, коли запалюється синовіальна оболонка. Характерні сильні болі і набряклість, яка обмежує рухливість.

Кардіологічні захворювання

Серцеві хвороби сприяють накопиченню рідини в тілі людини, що веде до набряку нижніх кінцівок, в тому числі і гомілковостопного суглоба.

Причини можуть бути в:

 • серцевої недостатності.
 • підвищеної проникності і звуженні судин .
 • захворюваннях легенів, нирок, печінки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Заміна колінного суглоба, реабілітація після операції

Вагітність

Майже всі вагітні жінки скаржаться на набряклість нижніх кінцівок. Це часто відбувається в II-III триместрі вагітності: в цей час плід набирає вагу швидкими темпами, і матка збільшується. До цього приєднуються такі неприємні симптоми, як головний біль, підвищення тиску, судоми.

.ua62b1a515abff3936b36afec2659de5c {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .Ua62b1a515abff3936b36afec2659de5c: active, .ua62b1a515abff3936b36afec2659de5c: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .Ua62b1a515abff3936b36afec2659de5c {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .Ua62b1a515abff3936b36afec2659de5c .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .Ua62b1a515abff3936b36afec2659de5c .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .Ua62b1a515abff3936b36afec2659de5c: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Перелом щиколотки: лікування та реабілітація

Інші причини

Стимулювати набряк також можуть:

 • розлади щитовидної залози: людина скаржиться на сонливість, млявість, часті запори , збільшення маси тіла, набрякання мови.
 • алергічна реакція на лікарські засоби.
 • інфекції суглоба, викликані вірусами і бактеріями.
 • надмірні фізичні навантаження, коли сильно тисне на п’яти зайва маса тіла, або взуття підібрана неправильно.

Симптоматика набряку

Не тільки активні люди, а й ті, хто мало рухається, не застраховані від болю і набряку гомілковостопного суглоба. Якщо отримана травма, то больові відчуття з’являються відразу, і будуть посилюватися, якщо ви намагаєтеся поворушити травмованої кінцівкою.

Якщо травми не було, а суглоб пухне, і біль з кожним днем ​​стає все сильніше, то це привід звернутися до медичного закладу.

Симптоми можуть проявлятися в такий спосіб:

 • боляче згинати й розгинати стопу.
 • часта пульсація в місці травми.
 • синець, почервоніння або, навпаки, блідість і синюшність шкіри.
 • підвищується температура тіла.
 • посилення і і зменшення набряклості.
 • спостерігається загальна слабкість.

Лікар по патологічним ознаками виявить причину і призначить лікування.

Перша допомога

Якщо ваш гомілковостопний суглоб починає хворіти і набрякає тільки в конкретний час доби, вранці або ввечері, треба обов’язково йти до лікаря для правильної постановки діагнозу.

Якщо ж ви точно знаєте, що травмувалися або ж набряклість з’явилася через великих фізичних навантажень, то ось способи надання першої допомоги для зменшення болю:

 1. Треба зняти з ноги обу вь і одяг.
 2. Лягайте на спину, під ногу покладіть невелику подушечку або згорнуту тканину, щоб її трохи підняти: так вона буде набрякати повільніше.
 3. Накладіть на травмоване місце лід або холодний компрес хвилин на 20. Будьте уважні: не переохолодити ногу.
 4. Закріпіть стопу нерухомо, наклавши еластичну пов’язку.
 5. Цю процедуру потрібно виконувати з моменту травмування 6-8 разів за добу.

Якщо перша допомога допомогла, набряклість і больові відчуття зменшилися, то треба продовжити докладати холодний компрес і користуватися мазями, що застосовуються при розтягненнях. Якщо ж через три дні біль не пройшла, а набряклість збільшилася, необхідно звернеться в стаціонар.

Діагностика

Перш ніж почати лікувати набряк гомілковостопного суглоба, необхідно з’ясувати причини його появи. Саме тому лікар обов’язково призначить повне обстеження, яке включає:

 1. Загальні аналізи сечі і крові.
 2. Біохімічний та імунологічний аналіз крові.
 3. Рентгенологічне дослідження для виявлення артриту.
 4. Магнітно-резонансну томографію для того, щоб подивитися стан зв’язок і хрящів в суглобі.
 5. Ультразвукове дослідження для виявлення патології в м’яких тканинах і суглобової сумці.
 6. артроскопії.

Провівши всі ці дослідження і проаналізувавши отримані дані, лікар поставить діагноз і після призначить лікування. Іноді може постати питання про проведення операції.

Лікування

Терапія ставить перед собою такі цілі:

 • визначити і усунути причини захворювання.
 • підвищити тонус вен.
 • поліпшити кровообіг пошкодженого місця.
 • відновити ушкоджений суглоб, якщо це потрібно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Симптоми, діагностика та лікування субакроміального бурситу плечового суглоба

Медикаментозне лікування

Застосовувати медикаментозні засоби треба тільки за призначенням лікаря, в іншому випадку, ви можете ще більше нашкодити собі.

Після того, як виявлено недуга, через якого опух голеностоп з правого або лівого зовнішнього боку, ніж лікуватися, мазями або таблетками, буде призначено, виходячи з рекомендацій щодо застосування ліків:

 • сечогінні засоби: «кетазон», «Фуросемід», «бенемід», які виводять рідину з тіла.
 • негормональні протизапальні засоби: «Ібупрофен», «Мелоксикам», «Диклофенак», «Кетопрофен». Призначаються при набряках, викликаних запальними хворобами, такими, як артрит, артроз і т.д. Разом з прийомом ліків хворий повинен лежати в ліжку і відпочивати.
 • хондропротектори: «Терафлекс», «Алфлутоп», «Ортофлекс», «Структум». Призначаються для відновлення хрящової тканини. Приймати їх необхідно 4 6 місяців.
 • знеболюючі препарати місцевої дії: «Новокаїн», «Лідокаїн», «Анестезин».
 • гормональні препарати для внутрішньосуглобового введення: «Гідрокортизон». Застосовується, щоб загальмувати процес руйнування суглоба. Можна використовувати 1-2 рази за рік. В цілому таке лікування потрібно, щоб полегшити стан хворого.
 • препарати, що допомагають відновити кровопостачання в області травми: «Гепарин», «Актовегін».

Якщо причина пухлини гомілковостопного суглоба полягає в запальному захворюванні, лікар може призначити антибіотики.

Якщо пухлина спровокована проблемами з серцево-судинною системою, будуть призначені серцеві глікозиди і бета-блокатори. При захворюваннях нирок прописують антибіотики і сечогінні препарати, а при нефротичному синдромі застосовують імуносупресори.

При виявленні у пацієнта ниркової недостатності, може знадобитися дезінтоксикаційна терапія. Компресійний трикотаж носять при варикозному розширенні вен, а також застосовують венотоникі, що випускаються у вигляді мазей і таблеток.

Народні засоби

Для полегшення стану можна скористатися рецептами настоїв, які ви можете приготувати вдома.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Відвар з трав

Рекомендується пити, щоб відновити водно-сольовий баланс, якщо у вас є проблеми з печінкою.

 1. Змішайте висушену траву в наступній пропорції: 20 грам горицвіту, зібраного навесні, 20 грам чистотілу, 30 грам хвоща польового, 30 грам тисячел істніка.
 2. Візьміть 2 столові ложки цього збору і залийте їх літром окропу. Дати настоятися 45 хвилин.
 3. Приймати по 0,5 склянки за півгодини до їди.

.u66fbddc2a80b7f1361aecc826ec815bb {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U66fbddc2a80b7f1361aecc826ec815bb: active, .u66fbddc2a80b7f1361aecc826ec815bb: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U66fbddc2a80b7f1361aecc826ec815bb {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U66fbddc2a80b7f1361aecc826ec815bb .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U66fbddc2a80b7f1361aecc826ec815bb .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .U66fbddc2a80b7f1361aecc826ec815bb: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Запалення гомілковостопного суглоба: лікування голеностопа


Відвар з лляних насіннячок

Відновлює кровопостачання і допомагає працювати нирках.

 1. Насипте в велику каструлю 4 столові ложки лляного насіння, залийте їх окропом.
 2. Поставте в темне місце на 2 години.
 3. Процідіть і пийте по 150 мл кожні 3-4 години.


Холодний компрес

Знімає набряк при регулярному використанні.

 1. Візьміть сухі квіти шавлії і ромашки і залийте їх окропом . Дайте настою охолонути, після процідіть.
 2. Налийте відвар в тару для льоду і поставте в морозилку до повного заморожування.
 3. Накладати компрес з льодом на стопу не довше ніж на 15 хв.


Настоянка з бруньок берези

Готується заздалегідь: повинен настоятися 21 день. Чистить всі органи і сприяє прискоренню метаболізму.

 1. Візьміть 20 г сухих бруньок берези і залийте їх 100 мл спирту.
 2. Дайте настоятися в сухому темному місці 3 тижні.
 3. Приймати щодня по 1 чайній ложці за півгодини до їжі.


Компрес з лопуха (Картоплі)

Цей компрес може допомогти при пухлини голеностопа.

 1. Робиться з бульб картоплі. Їх треба протерти на тертці так, щоб вийшла кашка. Таку ж суміш можна зробити зі свіжого листя лопуха.
 2. Покладіть масу на місце, яке болить і зафіксуйте. Зверху одягніть вовняний носок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ендопротезування колінного суглоба: докладний посібник до операції


Мед і оцет

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Приймати всередину.

 1. Візьміть 1 чайну ложку меду і 1 чайну ложку оцту, налийте 200 мл теплої води, розмішайте.
 2. Напій треба пити тричі на день 21 день або поки не зійде набряк.


Ванни з трави

Рекомендується робити ввечері, так як вони не тільки швидко знімають пухлина, але і сприяють більш здоровому сну.

 1. Налийте в таз теплу воду і насипте в неї висушені листочки липи, звіробою, мати-й-мачухи, березові бруньки і т.п.
 2. опустився ті в таз хвору ногу на 15-30 хвилин.

Є протипоказання, необхідно проконсультуватися з фахівцем.

Дієта при набряках

Треба прагнути вживати більше продуктів, які сприяють виведенню рідини з організму, такі, як:

 • овочі: огірок, баклажан, буряк, гарбуз, морква, морська капуста.
 • фрукти: кавуни, дині, яблука, виноград, лимон.
 • кисломолочні та молочні продукти з невисоким відсотком жирності.
 • зелень: шпинат, цибуля, кріп, петрушка.
 • яйця.
 • мед.
 • чаї з лекарствен них трав, таких, як меліса, материнка, шипшина, брусниця.

Не можна вживати такі продукти:

 • все солоні, гострі, жирні, смажені, копчені .
 • алкоголь, а також газовану воду і квас.
 • міцні чай і каву.
 • тартар і майонез.
 • напівфабрикати з м’яса.
 • консерви з риби.
 • кисломолочні та молочні з високим відсотком жирності.
 • солодкі і борошняні вироби.
 • апельсини, мандарини і т .п ..
 • фаст-фуди, горішки, чіпси, сухарики з різними добавками.

Зразкове меню:

 1. Снідати предпочт тельнее кашами, звареними на воді або овочевими супами.
 2. В обід краще з’їсти страви з кролятини або нежирну рибу з листям салату.
 3. Увечері повечеряти сиром, випити кефір або будь-який інший кисломолочний напій.

Профілактика

Щоб залишатися здоровим, необхідно дотримуватися наступних заходів профілактики:

 • Спортивні заняття. Кращою профілактикою є заняття спортом в воді, в тому числі акваеробіка. Водні заняття дають м’язам хороше навантаження, але при цьому судини не розширюються і набрякають через тиск води. Лікарі також рекомендують більше ходити, щоб попередити набряк: не менше 3 000 метрів за день. А ось важкою атлетикою, хокеєм, гірськими лижами і т.п. краще не займатися, так як існує небезпека отримати травму голеностопа.
 • Розминати м’язи і підбирати правильне взуття. Лікарі радять вибирати взуття з каблуком не більше 5 см. Якщо каблук вище, то литкові м’язи перестають скорочуватися і ноги набрякають. Кожен день робіть таку вправу: 20 раз переступити з п’яти на носок і назад. Підйом по сходах також дуже корисний для судин.
 • Компресійне білизна. Носіть гольфи або панчохи зі спеціального трикотажу, коли займаєтеся спортом і під час фізичних навантажень. Вони підтримають ваші судини і перерозподілять тиск. Одягати їх краще вранці, лежачи в ліжку. Щовечора по 10 хвилин лежите, піднявши ноги вгору: це допоможе нормалізувати тиск в судинах.
 • Питний режим. За день треба випивати близько 1,5 літрів води. Але після 7 години вечора постарайтеся не вживати багато рідини.
 • Масаж. Масаж стоп рекомендується робити три рази в тиждень: жорстким рушником або щіткою з м’якою щетиною розтирайте пальці, стопи та ікри круговими рухами. В кінці обов’язково нанесіть на ноги крем або рослинне масло.
 • Контролюйте масу тіла. Зайві кілограми можуть стати причиною набряку гомілковостопного суглоба на обох ногах. Дотримуйтеся правильного харчування, помірно займайтеся спортом і відпочивайте з користю для здоров’я.

Щоб набряк гомілковостопного суглоба не став хронічним, що може привести до втрати рухливості суглоба, сходіть до лікаря відразу ж, як виявите у себе симптоми.

Медикаментозні засоби і народна медицина однаково допомагають впоратися з проблемою. Але краще виконуйте рекомендації щодо профілактики, тоді вдасться уникнути цієї проблеми в майбутньому.

.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Чому хрустять коліна і що з цим робити?

Marina

Реабілітація після заміни тазостегнового суглоба

Andrey

Болить суглоб великого пальця на нозі: чим лікувати і як, причини появи болю

Sasha

Біль в попереку віддає в ногу — повний аналіз, причини, лікування і профілактика

Andrey

Біль в тазостегновому суглобі лежачи на боці вночі: чому болить і що робити

Elena

Кіста Бейкера колінного суглоба

Alfonso

Чому болить хребет посередині спини? Методи лікування і усунення болю.

Tanya

Повна характеристика пяточного бурситу: що це за хвороба, як лікувати

Andrey

Чому з’являються болі в куприку при сидінні і вставанні: причини, діагностика та лікування

Maria

Залишити коментар