Біль у суглобах

Забій куприка при падінні: що робити, симптоми, лікування і наслідки

Забій може статися в результаті:

 • Травми м’яких тканин. У більшості випадків це відбувається при падінні на сідниці. Під цей ризик потрапляють всі спортсмени, особливо — фігуристи.
 • фронтальний травм. Травми такого роду пов’язані з нещасними випадками, як правило, ДТП. Коли удар припадає на область попереку і куприк, ймовірність сильного зсуву кісток куприка зростає.
 • Бічних пошкоджень. Різкі удари, нанесені збоку, стають причиною зміщення хребців, відбувається розрив судин, і страждають м’які тканини.

В основному травм схильні професійні спортсмени і люди, які страждають захворюваннями кістково-м’язової тканини. В цьому випадку кісткова і хрящова тканини схильні до дегенеративно-дистрофічних змін, тому вони стають крихкими. В такому випадку, будь-яка травма може привести до наслідків.

Як довго може хворіти куприк

Больовий синдром може тривати від кількох годин до кількох тижнів, у важких випадках біль переслідує потерпілого довічно, набуваючи хронічний характер (відзначаються періоди затишшя і загострення, пов’язані з фізичним навантаженням).

Біль може бути різної інтенсивності в залежності від ступеня забиття. Тільки досвідчений фахівець може визначити ступінь пошкоджень і призначити необхідний курс лікування.

ВАЖЛИВО !!! Лікувати забій куприка в домашніх умовах лікарі не рекомендують .

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Характерні симптоми

 • Під час удару або отримання травми пацієнт відчуває різкий і гострий біль.
 • Больовий синдром поширюється на нижні кінцівки.
 • При русі дискомфорт помітно посилюється, але практично зникає, коли людина перебуває у спокої.
 • в області пошкодження шкірні покриви набрякають, і формується г матом.

.uf44e2ece0557bbb3533e5ba31843365a {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .Uf44e2ece0557bbb3533e5ba31843365a: active, .uf44e2ece0557bbb3533e5ba31843365a: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .Uf44e2ece0557bbb3533e5ba31843365a {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .Uf44e2ece0557bbb3533e5ba31843365a .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .Uf44e2ece0557bbb3533e5ba31843365a .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .Uf44e2ece0557bbb3533e5ba31843365a: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Вивих суглоба: ознаки, діагностика та лікування

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Папули на шкірі: симптоми і лікування

Забій куприка має свої відмінні риси, такі, як мінливість больового синдрому.

Неприємні відчуття можуть посилюватися:

 • в разі пальпації пошкодженої ділянки.
 • під час статевого акту.
 • після тривалого сидіння на твердій поверхні.
 • при дефекації.

Можливі наслідки

Небажання звернутися до лікаря можуть призвести до негативних наслідків:

 • Виникають патологічні зміни в облас і крижово — куприкового зчленування, що призводить до проблем родової діяльності у жінок, ускладнень дефекації і зниження статевої активності як у жінок, так і у чоловіків.
 • Хронічний перебіг забиття в області крижів може привести до появи постійних болів в цій галузі, виникнення болю в попереку не тільки під час зміни погоди, але і при тривалих рухових навантаженнях, а так само при вагітності.
 • при нагноєнні з’явилася гематоми можуть утворитися кісти і свищі.
 • Також гематома може капсуліроватьс я, що призведе до утворення фіброзної оболонки і появи пухлини в цій області.

Діагностика

В обстеження травматичних ушкоджень куприка входять деякі обов’язкові пункти, які призначає досвідчений фахівець:

 • з’ясування історії хвороби, збір анамнезу.
 • огляд пошкодженої ділянки.
 • пальпація крижово-куприкової області пацієнта .
 • проведення рентгенологічного дослідження, переважно в кількох проекціях.
 • в разі якщо відомостей для точного встановлення диагн за недостатньо, вдаються до допомоги КТ або МРТ, в залежності від наявних протипоказань.

Перша допомога і лікування забиття куприка

Лікувати цю травму потрібно негайно. Незалежно від того, наскільки сильно ви вдарилися, з якою силою була нанесена травма і болить крижі. Оскільки він є частиною хребта, а ця недуга досить підступний, ігнорування може призвести до негативних наслідків і переходу травми в хронічну форму. Біль може часом затихати, а після виникати в більш важкій формі.

Без рентгенівського обстеження повноцінна діагностика травми крижів неможлива.

Не меншу роль відіграє і перша допомога:

 • Укласти потерпілого на живіт і забезпечити йому спокій.
 • Прикласти холод до місця удару.
 • В разі сильного болю дати анальгетики (но-шпа чи анальгін).
 • Негайно звернутися до лікаря або викликати швидку допомогу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Невус Ядассона: причини і методи лікування

В перші години найбільш важливо забезпечити потерпілому спокій. Він допоможе зняти навантаження на крижі і хребет в цілому, а також запобіжить ускладнення. Транспортувати хворого необхідно в горизонтальному положенні. Якщо температура стала підніматися, негайно повідомте про це лікаря.

Увага! Більш складні наслідки після травми куприка може спровокувати будь-який рух хворого. Так як небезпеку наражається спинний мозок, можливі ускладнення у вигляді паралічу нижніх кінцівок.

Оглянувши місце удару і, провівши діагностичне обстеження, лікар призначає певне лікування. У деяких випадках достатньо забезпечити хворому повний спокій і відсутність рухів. Коли травма не носить серйозний характер, пацієнт може проходити амбулаторне лікування, використовуючи мазі, таблетки і гелі.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

.u5c56b100ae08ad24c3e13285dc188514 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U5c56b100ae08ad24c3e13285dc188514: active, .u5c56b100ae08ad24c3e13285dc188514: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U5c56b100ae08ad24c3e13285dc188514 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U5c56b100ae08ad24c3e13285dc188514 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U5c56b100ae08ad24c3e13285dc188514 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .U5c56b100ae08ad24c3e13285dc188514: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Міжхребцева грижа поперекового відділу: причини і ознаки

Чим же ще лікувати куприк? Крім безпосереднього впливу на куприк, лікар може порекомендувати свічки з ихтиоловой маззю.

Крім цих коштів лікарі рекомендують:

 • Новокаїн.
 • Беладонна.

В разі якщо куприк довго не загоюється, а біль не зникає, можна використовувати спеціальну ортопедичну подушку. За своєю будовою вона нагадує коло для плавання.

Увага! Під час лікування і реабілітації після травми крижів, не варто приймати гарячі ванни.

Не виключайте кошти народної медицини, але використовуйте в комплексі з медикаментозною терапією. В основному народна медицина застосовується для зняття болю і запальних процесів. Після травми дуже важливо вести активний спосіб життя. За рекомендацією лікаря, кращої реабілітацією можуть стати велосипедні прогулянки і плавання в басейні. Фахівці рекомендують ці види спорту навіть у найскладніших ситуаціях.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Все про токсичній еритемі новонароджених: причини, наслідки та коли проходить

Хірургічне втручання

Операція необхідна тільки в наступних ситуаціях:

 • В разі обширного крововиливу в область куприка. У цьому випадку лікування полягає у видаленні згустків крові з пошкодженої області і зупинку кровотечі шляхом припікання судин.
 • Перебіг гнійного процесу. Лікар розкриває рану, промиває і дезінфікує її за допомогою спеціальних розчинів і накладає шви.
 • Перелом куприка або істотне зміщення хребців. Можливо видалення декількох частин куприка або стабілізація його хірургічним шляхом.

Справитися з лікуванням подібної травми, як правило, вдається консервативними методами лікування, операція ж застосовується лише в крайніх випадках.

Заходи профілактики

Не завжди можливо передбачити падіння, але можна зробити спробу убезпечити себе, спираючись на корисні поради:

 • В зимовий пору року вибирайте зручне взуття і використовуйте шипи, виготовлені спеціально проти ковзання.
 • пристібатися ремінь безпеки при поїздках за кермом.
 • Якщо ви все-таки отримали травму, не затягуйте з відвідуванням доктора і ретельно стежте за дотриманням всіх його рекомендацій.

Не варто займатися самолікуванням : патологія може перейти в хронічну форму, позбутися про яку буде вельми проблематично.

Ситуації, коли людина впала і відбив куприк, не є рідкістю. Найчастіше це відбувається в зимову пору року, в умовах ожеледиці та низьких температур повітря. Вчасно займіться лікуванням і не затягуйте з відвідинами лікаря. Відсутність якісної і своєчасної медичної допомоги може призвести до негативних наслідків і зниження якості життя. Звернути особливу увагу на лікування такої травми варто жінкам. Їм належить виносити і народити дитину. Як відомо, це досить складні періоди життя, а травми куприка здатні погіршити становище.

.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Чому після застуди болять суглоби: що робити для полегшення стану

Megusta

Біль в гомілковостопному суглобі: причини і лікування

Bobby

Запалення ліктьового суглоба: види, причини, лікування

Lamaxima

Болить поперек: що робити і як лікувати

Pasha

Чому болить коліно з внутрішньої сторони: причини, лікування, профілактика

Bobby

Про що говорить біль в плечах і шиї, основні причини

Bobby

Болить коліно — до якого лікаря звернутися?

Tanya

Причини появи болю в суглобах і м’язах, симптоми і лікування захворювань викликали біль

Maxim

Болі в попереку при вагітності: причини появи на різних термінах, методи лікування, профілактика

Lamaxima

Залишити коментар