Біль у суглобах

Розтягнення зв’язок колінного суглоба: ознаки, причини, діагностика та лікування

Саме вони роблять структуру суглоба цілісної і захищають його при великих навантаженнях.

Колатеральних зв’язки служать для бокового з’єднання стегнової і гомілкової кісток гомілки. Розтягування такий бічної зв’язки трапляється при ударі по коліну збоку, при якому кістки сильно зміщуються вправо або вліво.

Причиною пошкодження передньої і задньої хрестоподібних зв’язок, розташованих глибоко в суглобової порожнини, найчастіше є сильне згинання або розгинання коліна, падіння на нього або удар ззаду або спереду.

Cвязка надколінка забезпечує його з’єднання з великогомілкової кісткою гомілки. Причиною його пошкодження може бути падіння на коліно або незручне приземлення при стрибку.

Розтягування колінних зв’язок вважається досить поширеним видом травми, особливо у спортсменів. Також причиною розтягування можуть стати вроджені патології стопи, плоскостопість, захворювання, що викликають ослаблення м’язів (міастенія) або малорухливий спосіб життя в літньому віці.

Крім того, з розтягуванням зв’язок часто стикаються особи, які мають зайву вагу, а також пацієнти, які страждають від запально-дегенеративних патологій опорно-рухового апарату (артрозів, артритів).

Симптоми

Розтягнення зв’язок коліна проявляється:

 • болем при травмуванні і після, яка є особливо сильною при натисканні на коліно, згинанні і розгинанні, болючою також є опора на травмовану ногу.
 • набряком і синцями, які можуть з’явитися лише з часом.
 • скутістю коліна, відчуттям нестабільності, утрудненнями рухів, при важких травмах ногу взагалі неможливо згинати й розгинати.
 • хворобливими клацанням і хрускотом в суглобі.

Ступені тяжкості

Розрізняють три ступеня тяжкості травми:

 1. Легку (1-я ступінь). Характеризується несуттєвим пошкодженням і неяскраво вираженими симптомами, що тривають від 1 до 3 тижнів.
 2. Середню (2-я ступінь). В цьому випадку зв’язки травмуються сильніше, через їх перерозтягнення і надривів вони втрачають здатність до підтримання цілісності суглоба. Будь-які рухи в коліні даються з великими труднощами.
 3. Важку (3-й ступінь). Характеризується повним або майже повним розривом однієї або декількох зв’язок коліна. При цьому потерпілий відчуває сильний біль, він може впасти в шоковий стан. Коліно стає нестабільним, що проявляється його повної скутістю або, навпаки, разболтанностью (можливістю рухатися понад звичайної амплітуди).

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Зазвичай пошкоджується відразу кілька в’язок, найбільш часто зустрічається травмування внутрішньої колатеральної і передньої хрестоподібної.

При травмуванні зовнішньої коллатеральной зв’язки в процес залучаються інші анатомічні структури коліна (меніски, сухожилля), що пояснюється більш складною будовою зовнішнього бічного відділу.

при важкому вирощуючи еніі часто трапляється розрив судин, що супроводжується кровотечею в порожнину суглоба. Можливий розрив нервових волокон, через що порушується нервова провідність в нозі. При розтягуванні 3-го ступеня м’язові сухожилля можуть розриватися або навіть повністю відриватися від кісток. В цьому випадку успішне лікування може проводитися тільки за допомогою кваліфікованого фахівця.

Перша допомога

Що робити, якщо відбулося розтягнення зв’язок ноги? Перш за все, не панікувати і не робити поспішних дій, щоб не погіршити стан травмованої ділянки і не допустити ускладнень. Причиною виникнення багатьох проблем при пошкодженні зв’язкового апарату є саме неправильне надання першої допомоги.

При наявності ознак розтягнення зв’язок колінного суглоба слід:

 • покласти потерпілого або посадити його, усунувши навантаження на пошкоджену ділянку. Важливо пам’ятати, що будь-які рухи в даному випадку можуть привести до посилення набряку, больового синдрому і внутрішнього крововиливу.
 • укласти уражену кінцівку на піднесення, щоб зменшити приплив крові до травмованого ділянці і знизити набряклість.
 • прикласти до проблемній зоні холод на 15-20 хвилин (це може бути загорнутий у тканину лід, пакет молока з холодильника і т. д). Визначити місце прикладання можна по набряку, який при травмі з’являється дуже швидко. Якщо льоду або охолоджених продуктів під рукою не виявиться, можна використовувати звичайний холодний компрес, який потрібно міняти кожні 10 хвилин.
 • обмежити рухливість набряклої зони за допомогою шини, для спорудження якої можна застосувати парасольку, палку, тростину або будь-які інші підручні матеріали. Для перев’язування пошкодженого суглоба краще використовувати еластичний бинт або трикотажну тканину. Не можна допускати здавлювання набряклі ділянки і порушення кровообігу.
 • дати потерпілому знеболюючий засіб, краще одне з сучасних сильнодіючих препаратів типу «Солпадеїн», «Кетанов», «Ібупрофен». При цьому не можна перевищувати дозу, щоб не допустити побічних ефектів.
 • викликати «Швидку допомогу» або доставити потерпілого до лікарні, де йому будуть надані кваліфіковані медичні послуги.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Причини і симптоми реактивного артриту у дітей, методи лікування захворювання

.u5c321da7ec9a3dac998505b7cb441da9 {padding : 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U5c321da7ec9a3dac998505b7cb441da9: active, .u5c321da7ec9a3dac998505b7cb441da9: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U5c321da7ec9a3dac998505b7cb441da9 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U5c321da7ec9a3dac998505b7cb441da9 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U5c321da7ec9a3dac998505b7cb441da9 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .U5c321da7ec9a3dac998505b7cb441da9: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Бурсит колінного суглоба: чим і як лікувати

Діагностика

Діагностика починається з опитування потерпілого про походження травми і візуального огляду, в процесі якого лікар визначає , наскільки серйозними є пошкодження, і які структури суглоба вони зачіпають.

Найчастіше при діагностиці використовують:

 • Магнітно-резонансна томографія (МРТ) використовується для отримання пошарових знімків в різних проекціях з якісним зображенням всіх структур, в тому числі сухожиль, зв’язок і хрящі .
 • Комп’ютерна томографія (КТ) — альтернатива МРТ.
 • УЗД (ультразвукове дослідження) — один з найбільш доступних методів, що дозволяє фахівцеві детально розглянути пошкоджену область суглоба. Проводити такі дослідження повинен лікар з відповідною підготовкою і кваліфікацією.
 • Артроскопія — ендоскопічний метод, за допомогою якого можна досліджувати внутрішню порожнину суглоба. Він вважається малою хірургічною операцією і застосовується і для діагностики, і для лікування. Артроскопія використовується для визначення характеру травми і ступеня пошкодження, коли це можна зробити за допомогою інших методів, і дозволяє ушивать зв’язки, зупиняти кровотечу і виконувати інші лікувальні маніпуляції.
 • Рентген в кількох проекціях в разі пошкодження зв’язок коліна розглядається тільки в якості допоміжного методу діагностики. На рентгенівських знімках не помітні зв’язки і м’які тканини, що оточують суглоб. У цьому випадку доктор при визначенні характеру пошкодження може спиратися тільки на непрямі ознаки.

Лікування

Метою будь-якого лікування травми ноги є відновлення її повної функції, особливо коли мова йде про спорт. Але це не завжди можливо. Звичайно, завдяки сучасним методам лікування є можливість справлятися навіть з важкими травмами суглоба. Однак іноді доводиться робити не одну, а кілька послідовних операцій, після яких пацієнт повинен пройти поетапну реабілітацію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Пристрій і кровопостачання колінного суглоба

Тактику лікування лікар вибирає, з огляду на характер травми і ступінь її тяжкості.

При легкому розтягуванні :

 1. суглобів забезпечують нерухомість шляхом іммобілізації: туго бинтують коліно еластичним бинтом або надягають спеціальний бандаж (брейс).
 2. Охолоджують уражену область, наприклад, прикладаючи до неї лід. Це робиться для зменшення набряку тканин і болю.
 3. Спочатку виключають будь-які рухи хворою ногою і опору на неї. Ходити в цей час можна тільки з милицями.
 4. Під час лежання пацієнта хвору ногу піднімають вище рівня серця, щоб зменшити набряк.

Зазвичай цих заходів буває достатньо. Також лікар може доповнити лікування тепловими фізіотерапевтичними процедурами і прийомом протизапальних і знеболюючих препаратів.

При розтягуванні середнього ступеня тяжкості потрібні більш серйозні заходи. Для іммобілізації пацієнта на 3 — 4 тижні накладають бандаж або гіпсову пов’язку.

Обов’язковою є медикаментозне лікування на основі протизапальних і загальнозміцнюючих засобів, а також теплове лікування в фізіотерапевтичному кабінеті. Після зняття пов’язки лікування доповнюється масажем і лікувальною гімнастикою.

Для лікування важкого розтягування спочатку проводиться операція, під час якої відновлюється структура суглоба. Потім хворому як мінімум на два місяці накладають гіпсову пов’язку.

Гостра стадія травми потребує стаціонарного лікування в травматологічному або ортопедичному відділенні, потім слід диспансерне спостереження у лікаря-ортопеда.

Після виписки зі стаціонару пацієнтові призначається комплекс реабілітаційних заходів для розробки коліна, які дозволяють відновити руху в ньому в повному обсязі.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Реабілітація передбачає масаж, фізичні вправи, теплові процедури. Також рекомендується плавати в басейні і займатися на тренажерах.

Відновлення в домашніх умовах

Після надання першої лікарської допомоги в травмпункті або лікарні пацієнт продовжує лікування вдома, застосовуючи знеболюючі та протизапальні ліки і фітопрепарати.

.ub1c7e41068b7253f026e552573a35797 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .Ub1c7e41068b7253f026e552573a35797: active, .ub1c7e41068b7253f026e552573a35797: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .Ub1c7e41068b7253f026e552573a35797 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .Ub1c7e41068b7253f026e552573a35797 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .Ub1c7e41068b7253f026e552573a35797 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .Ub1c7e41068b7253f026e552573a35797: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Компресійний перелом хребта

В перші дні важливо забезпечити спокій, іммобілізацію травмованого ділянки за допомогою еластичного бинта або ортеза (спеціального наколінника, що застосовується при розтягуванні зв’язок).

У міру поліпшення стану, усунення запалення пацієнт під керівництвом лікаря приступає до самомасажу і починає виконувати спеціальні вправи, спрямовані на відновлення рухливості хворого суглоба.

Медикаментозне лікування

Зазвичай лікування проводиться з использовани ем:

 • нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ) — «Вольтарена», «Диклофенак», «Ортофену», «Фіналгеля», «Піроксикаму», «Мовалісу», «Індометацину».
 • гелів, мазей для поліпшення кровообігу, зниження набряклості і розсмоктування гематом — «троксевазин», «Троксігеля», «троксерутин», «ліотон», «Венорутіна».
 • знеболюючих засобів — «парацетамолу» , «Ібупрофену», «Солпадеїну», «Кетанова».

Ефективним засобом лікування розтягнення зв’язок будь-якого ступеня, в тому числі розтягнення медіальних зв’язок, вважає ся лікувальний пластир «НАНОПЛАСТ Форте». Він має протизапальну і зігріваючу дію, зменшує больові відчуття, покращує кровообіг, прискорює розсмоктування гематом. При його застосуванні можна поліпшити стан травмованої ділянки набагато швидше. Курс лікування цим засобом розрахований на 3-9 днів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чому виникає свербіж шкіри тіла у літніх людей? Причини старечого дерматиту, а також ефективні методи лікування

Народні засоби лікування

Доступні і недорогі, і при цьому, ефективні засоби з природного сировини можуть надати велику допомогу в лікуванні забитих місць, вивихів, розтягнень зв’язок на ногах.

за допомогою мазей і компресів з лікарськими травами та іншими природними компонентами можна швидше впоратися з набряками, болем, запаленням.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

При виборі народних засобів слід порадитися з лікарем. Якщо такої можливості немає, використовуйте поширені, перевірені рецепти.

Нижче ви знайдете домашні склади без дратівливих компонентів, які надають ефективну, але дбайливе дію:

 • капустяний лист для компресів від запалення і набряклості потрібно потримати на хворій ділянці пару годин, періодично замінюючи листя свіжими.
 • природний порошок «Бадяга» від гематом і припухлості тканин. Його потрібно в невеликій кількості розвести водою до стану кашки і нанести отриману масу на хвору ділянку на 20 хвилин, потім змити. Процедуру слід проводити щодня.
 • глиняні обгортання для зняття болю і запалення. Для приготування лікувальної маси 3 ст. л. блакитної глини потрібно розвести ромашковим відваром або водою, нанести її на хворий ділянку, потримати 15 хвилин, накривши харчовою плівкою, потім змити.
 • картопляний компрес від набряків і запалення. Натерши дві сирі картоплини, їх слід розкласти на чистої тканини на проблемній ділянці і закріпити на годину, після чого масу потрібно видалити, промити шкіру чистою водою.
 • компрес з меду і лопуха. Лист лопуха опустити в окріп на 30-60 секунд, коли охолоне змастити медом і соком алое і зафіксувати на запалених тканинах на 45 хвилин, не здавлюючи. Цю процедуру краще робити ввечері.
 • домашня мазь. Розтопивши 200 м несолоного сала, потрібно дрібно порізати листя евкаліпта, змішати компоненти і варити разом 10 хвилин. Після охолодження зберігати мазь в прохолодному місці, щодня наносити на хворий ділянку на 20 хвилин.

Є протипоказання, необхідно проконсультуватися з фахівцем.

Грамотне лікування допоможе вилікувати легку ступінь розтягування за один-два тижні. Щоб впоратися з важким ступенем, потрібно терапія терміном від місяця до півроку.

Профілактика розтягувань

Профілактика розтягувань і інших травм полягає у виконанні простих правил, які грунтуються, перш за все, на обережному поводженні в побуті і під час спортивних занять, підвищенні еластичності м’язів і зв’язок за допомогою спеціальних вправ, недопущення появи зайвої ваги, носінні захисних наколінників.

під час занять спортом потрібно взувати зручне взуття на ортопедичної підошві і захищати колі і спеціальної екіпіровкою, призначеної для конкретного спортивного вигляду. На силових тренуваннях навантаження повинна нарощуватися поступово і під керівництвом досвідчених інструкторів.

Сподіваємося, що знання про причини розтягнення зв’язок колінних суглобів, ймовірні наслідки цієї травми і методи її лікування, якими ми з вами поділилися, допоможуть вам уникнути травмонебезпечних ситуацій. Використовуючи отриману інформацію, ви зможете надати собі або іншим грамотну першу допомогу, якщо в цьому виникне необхідність.

.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Причини появи болів в суглобах рук і ніг — повний аналіз, діагностика і лікування

Dmitry

Компресійний перелом хребта

Dmitry

Запалення ліктьового суглоба: види, причини, лікування

Lamaxima

Причини появи болів в суглобах ніг — повний аналіз, діагностика і лікування

Lamaxima

Ниючий біль в попереку: чому виникає, де шукати причину і способи лікування

Alfonso

Гомілковостопний ортез: як вибрати, класифікація, показання до застосування

Alfonso

Коли болить шия: причини і методи лікування

Tanya

Причини клацань в суглобах і способи їх лікування

Dmitry

Болі в шийних лімфовузлах: причини, симптоми і лікування

Maria

Залишити коментар