Симптоми

Біль у правому боці під ребром: що може боліти в правому боці

Біль під ребрами може мати різну природу. Найчастіше причинами її виникнення є патологічні процеси, серед яких хвороби жовчного міхура, жовчовивідних шляхів, набряки, захворювання печінки. Ці органи знаходяться в області підребер’я і будь-які порушення їх роботи призводять до появи болів. Важливо відразу визначитися з характером і локалізацією больових відчуттів, і вжити своєчасних заходів по лікуванню хвороби.

Біль у правій руці: як виникає, симптоми

Причинами гострої або тупий біль в області ребер можуть стати різні фактори, але більшість з них говорять про розвиток серйозної патології, що несе загрозу життю пацієнта. При виникненні гострого больового синдрому слід негайно звернутися до лікаря, а при наступних симптомах необхідна невідкладна медична допомога:

 • тупі, ниючі болі в правому боці.
 • гострі, різкі болі, з’являються в правому підребер’ї.
 • періодичні колючі болі, які виникають при русі, можуть супроводжуватися нудотою і тривають не більше півгодини (такий синдром говорить про те, що орган обмежений).

Болі можуть бути викликані сильним забоєм при різних травмах. Зовні це буде проявлятися синцями або саднами на грудній клітці. Звернення до лікаря в такому випадку також є обов’язковим.

Причини болю в правому боці під ребрами

Основними причинами болів в правому підребер’ї є:

 • хвороби шлунково-кишкового тракту.
 • патології жовчного міхура, включаючи холецистит в гострій або хронічній стадії, печінкові кольки, дискінезію жовчовивідних шляхів.
 • збільшення селезінки, печінки, травми цих органів.
 • патології дванадцятипалої кишки, шлунка, включаючи гастрити, виразкові зміни, злоякісні новоутворення.
 • хвороби печінки (гепа іти, цироз, ракові пухлини).
 • деякі хвороби підшлункової залози (панкреатит в гострій або хронічній стадії, рак, болі можуть локалізуватися з лівого боку, але віддають в праву).
 • патології нервово-ендокринної регуляції.
 • туберкульоз, малярія в хронічній формі.
 • імунні порушення, включаючи червону системну вовчак.
 • септичні патології.
 • гемолітична анемія.
 • остеохондроз.
 • лейкози, лімфоми, інші гемобластіческіе патології.
 • інфекційний мононуклеоз.
 • гастралгическая форма нфаркта міокарда.
 • очеревинні гематоми.
 • сухий плеврит, правобічна пневмонія, злоякісні новоутворення та інші патологія легень.
 • поддіафрагмальний абсцес.
 • сечокам’яна хвороба, гломерулонефрит в будь-якій формі, гострий, хронічний пієлонефрит.

Крім того, причинами болів можу стати післяопераційні ускладнення і інші хронічні захворювання, що зачіпають область підребер’я.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Всі ці патології мають свої характерні ознаки, що дозволяє точно визначити причину їх утворений я і почати правильне лікування.

При визначенні причини болю спереду під ребрами враховуються дані фактори:

 • характер больового синдрому (постійні болі, приступообразні, ниючі, що оперізують, що стріляють, різкі , тупі).
 • супроводжують симптоми (блювота, нудота, лихоманка).
 • чи є перехід хворобливих відчуттів на інші органи, наприклад, на лопатку, в підключичну область.
 • чи є точна локалізація больових відчуттів (спереду або ззаду під ребрами, праворуч або ліворуч, посередині).
 • сила болю (помірна, слабка ая, сильна, нестерпна, відчуття важкості).
 • початкові причини, що викликали болю (травма, переохолодження, їжа та інші).
 • наявність факторів, що знижують дискомфорт (тепло, різні компреси, анальгетики, зміна положення тіла).
 • чинники, які посилюють болі (глибоке дихання, зміна положення тіла, кашель, чхання, надмірно різкі рухи).
 • закономірність больових відчуттів (ранкові, денні, нічні болі, на голодний або ситий шлунок).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Шишка на коліні - що це може бути, чим небезпечне і що робити

Своєчасно проведена діагностика і правильно поставлений діагноз дозволять виключити ризик розвитку ускладнень.

Гострий больовий синдром в області правого підребер’я посередині спереду

Болі з правого боку під ребрами можуть виникнути з різних причин. Відчуття при цьому варіюються — від тянущей і ниючий біль до так званого кинжального синдрому. Це дуже різкі, практично нестерпні болі, що з’являються при проривної виразки дванадцятипалої кишки або шлунка. За відчуттями такий біль схожа з проникненням в живіт гострого предмета, звідки і пішла її назва. Хворий прагнути прийняти позу ембріона для зниження больового синдрому, шкірні покриви набувають сірого відтінку.

.u2bde373a36043f2a92eea1b5df68b715 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U2bde373a36043f2a92eea1b5df68b715: active, .u2bde373a36043f2a92eea1b5df68b715: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U2bde373a36043f2a92eea1b5df68b715 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U2bde373a36043f2a92eea1b5df68b715 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U2bde373a36043f2a92eea1b5df68b715 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .U2bde373a36043f2a92eea1b5df68b715: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Набряк гомілковостопного суглоба: ознаки, діагностика, наслідки

Початкова локалізація болів знаходиться під ложечкою, але поступово вона зміщується в праву частину підребер’я, що пов’язано з розподілом вмісту шлунка по всій черевної порожнини. Болі періодично вщухають, але потім наростають з новою силою. Відсутність своєчасного лікування може обернутися розвитком перитоніту і, як наслідок, смертю хворого.

При зверненні до лікаря оцінюється загальний стан пацієнта, проводиться діагностика, аналізується історія хвороби. Проривна виразка зазвичай характеризується тривалим виразковим анамнезом і загостренням передвиразковий стану, який проявляється нудотою і сильними болями в області живота. Виняток — політравма, післяопераційний період, гостра виразка.

Найсильніший больовий синдром в нижньому правому підребер’ї спереду

Гострий холецистит характерний сильним болем в області правого нижнього підребер’я, яка віддає в надключичні область, шию і під праву лопатку. Больовий синдром дуже інтенсивний, хворий не може знайти собі місця, так як біль продовжує нити при будь-якому положення тіла. При погіршенні стану з’являються такі супутні симптоми, як посилення болю при положенні лежачи на правому боці, яскраво виражене гарячковий стан, постійна блювота, пожовтіння шкірних покривів і білків очей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чи може при вітрянці боліти живіт?

Запальний процес можна сплутати з печінковими коліками, при яких по жовчних протоках просувається камінь. Симптоматика схожа, але блювота відсутня, як і поява сильної лихоманки. При печінкових кольках ефективні спазмолітики, однак при гострому холециститі вони не дадуть знеболюючого результату. У цьому випадку необхідна екстрена госпіталізація, так як подібний стан оцінюється вкрай небезпечним для життя хворого. Лікування призначається після обстеження, самостійний прийом лікарських препаратів без звернення до фахівця заборонений.

Гостра оперізуючий біль під ребрами

Якщо болить праворуч під ребром спереду , при цьому болі різкі і мають оперізуючий характер, а не точкову локалізацію, то такий симптом говорить про панкреатиті. В ході цього захворювання болі виникають раптово і швидко поширюються в область під лопатками по верхній половині живота. Але інтенсивність не збільшується при вдиху, кашлі, зміні положення тіла. Хворий може лежати на будь-якому боці, але больовий синдром при цьому не посилиться і не зменшиться.

.u138e7db595ed270866bb1d071f0fb011 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U138e7db595ed270866bb1d071f0fb011: active, .u138e7db595ed270866bb1d071f0fb011: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U138e7db595ed270866bb1d071f0fb011 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U138e7db595ed270866bb1d071f0fb011 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U138e7db595ed270866bb1d071f0fb011 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .U138e7db595ed270866bb1d071f0fb011: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Скрутне дихання: чому важко дихати

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

До супутніх симптомів відносяться нудота і багаторазові блювотні позиви, особливо при спробах прийняти їжу або рідину. Після блювоти болю залишаються і можуть з часом посилитися. Активний розвиток хвороби спостерігається після прийому спиртного у великій кількості, при частому і рясному вживанні жирної, солодкої їжі. В основному ці обидві патології розвивається після свят, при нестриманості в їжі.

Гострий панкреатит вимагає негайного звернення до лікаря і госпіталізації. Якщо своєчасно не вжити жодних дій, хвороба може обернутися загрозою для життя пацієнта.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як часто і у кого може проявлятися герпес?

Гострий біль при вдиху спереду посередині під ребрами

Різкі, сильні болю з правого або лівого боку говорять про розвиток такої патології, як поддіафрагмальний абсцес. При будь-яких рухах чханні, глибокому диханні, кашлі біль підсилюється і стають різкими, а також можуть поширюватися під лопатку і в область ключиці. Загальний стан хворого нагадує нездужання при отруєнні організму, може супроводжуватися лихоманкою і підвищенням температури до +38 градусів.

Основна причина такого захворювання — ускладнення після проведеного хірургічного втручання. Також патологія розвивається в результаті травми черевної порожнини, як ускладнення гострого холециститу, апендициту, запалення тканин печінки.

Болить бік при важких травмах селезінки і печінки

Часто при складних травмах печінки або селезінки болить правий бік під ребрами. Це викликається розривом або размозжением органів через різні механічних впливів.

Такі патології призводять до надзвичайно складним порушень і вимагають негайного оперативного втручання. Також до розривів органів можуть привести збільшення селезінки, порушення процесу кровообігу, цироз печінки. При підозрі на подібні патології необхідно відразу ж звернутися до фахівця, який точно визначить проблему і призначить лікування.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Колючий біль в правому боці під ребрами, що виникає при кашлі і вдиху

Колючі болі під правим ребром при вдиху або кашлі є ознакою патології діафрагмальної частини плеври. Таке ускладнення характеризує розвиток запальних процесів в правій легені. При цьому болі можуть опускатися вниз, викликаючи захисну реакцію черевної порожнини. При таких симптомах необхідний терміновий візит до лікаря і точна діагностика, так як часто подібний больовий синдром плутають з приступом гострого апендициту і призначать оперативне втручання. У даній ситуації хірургія може мати самі негативні наслідки для життя людини.

Особливістю синдрому є неможливість точно локалізувати болю. Час появи хворобливих відчуттів також точно не визначається. Є ряд супутніх симптомів:

 • гарячковий стан.
 • герпетичний висип.
 • гіперемія шкірних покривів.
 • задишка, поява синюватого відтінку носогубного трикутника.
 • в деяких випадках розвивається респіраторно-вірусна інфекція.

Аналогічні симптоми можуть говорити про запальних процесах в легенях, що вимагає термінової госпіталізації.

Будь-які болі, що з’являються в правому боці, вимагають звернення до лікаря для проведення діагностики та відповідного лікування. Поява таких болів говорить про наявність серйозної патології, яка без належного лікування може загрожувати життю хворого.

.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Німіють руки вночі ( під час сну ): причини і що робити

Maxim

Шум в голові і вухах при шийному остеохондрозі: причини появи і лікування

Tanya

Чому в усьому тілі хрумтять кістки і чим це небезпечно?

Bobby

Якщо болять і ломить суглоби рук і ніг: причини і що робити

Lamaxima

Біль у ступні ( під пальцями ): причини, діагностика і чим лікувати

Sasha

Якщо болять і ломить кістки: причини і що робити

Coolio

Сутулість: що це і як від неї позбутися ( з фото )

Bobby

Біль в тазостегновому суглобі, яка віддає в ногу: причини і як лікувати

Elena

Якщо тягне ліву ногу від сідниці до коліна — причини і що робити

Elena

Залишити коментар