Травми

Розрив зв’язок гомілкостопу: повний і частковий

Залежно від ступеня травмованості у хворого може піти на відновлення рухових функцій ноги від двох тижнів до трьох місяців. Протягом цього періоду потерпілому буде проблематично пересуватися самостійно і доведеться використовувати спеціальні засоби — милиці або тростину. Зазвичай лікування розриву зв’язок відбувається без оперативного втручання — воно потрібне лише в особливо складних випадках. Найчастіше досить консервативних методів: правильно підібраних ліків, що фіксує пов’язки, фізіопроцедур, лікувальної гімнастики.

Якщо ви відчуваєте біль в гомілкостопі, варто негайно звернутися за консультацією до травматолога-ортопеда.

Види розривів зв’язок гомілкостопу

зв’язки гомілковостопного суглоба можна розділити на три основні групи в залежності від їх розташування:

 1. Міжкісткової зв’язки (між великої та малої гомілкових кістками).
 2. Зовнішні (прикріплені до зовнішньої щиколотки).
 3. всередині ня (прикріплені до внутрішньої щиколотки).

Порушення цілісності однієї або декількох груп і називається розривом зв’язок гомілкостопу. Всі травми, властиві цій частині нижніх кінцівок, можна розділити по тяжкості ушкоджень і настали наслідків. Зазвичай діагностують такі види проблем гомілковостопних зв’язок:

 • Розтягування коли волокна втрачають свою еластичність, але розриву не відбувається, і зв’язки здатні утримувати суглоб.
 • Частковий розрив — коли цілісність ряду волокон порушена, а функціонування травмованого відділу ноги утруднено.
 • Повний розрив — коли порушується цілісність всіх волокон Таран-малогомілкової і дельтоподібного зв’язки гомілкостопу. Суглоб втрачає можливість фіксації в певній зоні, вставати на ногу стає неможливим.
 • остеоепіфізеоліз — особливий тип пошкодження зв’язкового апарату ноги. При ньому зв’язки практично зберігають свою ідентичність, але відривається край кістки, до якої вони кріпляться. За больовим відчуттям цей тип пошкоджень аналогічний повного розриву зв’язок.

Причини

Головною причиною пошкодження зв’язок гомілковостопного суглоба є різноманітні травми. Найчастіше гомілковостопного зчленування травмується при наступних маніпуляціях:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

 • Згинання стопи назад при бігу або швидкій ходьбі, коли пальці ноги постійно наступають на піднесення.
 • Прямі або бокові удари в нижню частину гомілки або по стопі.
 • подворачіваніе стопи назовні або всередину при інтенсивній ходьбі або бігу по нерівній поверхні.

Симптоми

Симптоматика розриву гомілковостопних зв’язок досить відчутна. Найчастіше після отримання травми людина відчуває больовий синдром, відчуває труднощі при русі стопи. У місці пошкодження зв’язок можуть з’явитися набряклості і гематоми. Розглянемо ці ознаки докладніше:

 • Гостра пекучий біль. Вона виникає локально, в місці пошкодження зв’язок. Виявляється гостро при неправильному положенні стопи (наприклад, подворачіваніе) під час інтенсивних навантажень: при бігу або швидкій ходьбі. Практично при будь-якій травмі голеностопа в перший час біль досить сильна. Судити про ступінь пошкодження зв’язок може тільки фахівець.
 • Гематома. Вона зазвичай супроводжує повного розриву зв’язок. Чим швидше і інтенсивніше після травми вона проявляється, тим сильніше розрив. При більш легких пошкодженнях голеностопа можуть виникати поодинокі синці і підшкірні крововиливи.
 • Набряк. У перші години після травми він дислокується навколо пошкодженого зчленування, потім поширюється на область щиколотки. Чим виражено набряк, тим сильніше травма.
 • Порушення функції голеностопа. І частковий, і повний розрив відчуваються хворобливістю при вставанні на травмовану кінцівку. Саме тому люди з розривом зв’язок гомілкостопу або кульгають, або зовсім не можуть спиратися на хвору ногу. Неприємні відчуття виникають не тільки при рухах, але і під час дотиків до постраждалої стопі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Спортивне харчування для відновлення зв'язок і суглобів

.ucd40d21307a48807a0ad99195d2e37de {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .Ucd40d21307a48807a0ad99195d2e37de: active, .ucd40d21307a48807a0ad99195d2e37de: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .Ucd40d21307a48807a0ad99195d2e37de {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .Ucd40d21307a48807a0ad99195d2e37de .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .Ucd40d21307a48807a0ad99195d2e37de .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .Ucd40d21307a48807a0ad99195d2e37de: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Біль у стопі: що робити і як лікувати

Методи лікування

Лікування розриву зв’язок гомілковостопного суглоба зазвичай проводиться консервативними методами. У першу добу після травми до пошкодженої частини кінцівки необхідно прикладати охолоджуючі компреси. Для забезпечення спокою ноги проводиться фіксація зчленування — зазвичай вона здійснюється за допомогою еластичних бинтів або гіпсу. Після всебічної діагностики лікуючий лікар призначає медикаментозне лікування, що відповідає стану хворого. Для якнайшвидшого відновлення після травми найчастіше застосовуються фізіопроцедури, масаж, лікувальна гімнастика. Цей комплекс заходів можна застосувати практично до всіх постраждалих від розриву гомілковостопних зв’язок. Лише одному з десяти пацієнтів, який отримав найбільш гостру травму, призначаються додаткові процедури. У їх числі — операція на стопі, пункція гомілковостопного суглоба, лікарська блокада. Тому так важливо звернутися за допомогою до фахівців вчасно — при виникненні перших проблем з функціонуванням стопи.

Розглянемо методи лікування травм голеностопа детальніше:

Охолодження травмованої області

В перші години після отримання травми особливо важливо не допустити великого набряку і знизити планку больових відчуттів. Для цієї мети до пошкодженої стопі рекомендують прикласти щось холодне (наприклад, лід). Необхідність впливу холодом зберігається протягом 14-18 годин після отримання травми.

Фіксація суглоба

Для того, щоб запобігти подальшому пошкодження зв’язок в результаті руху ногою, травмовану стопу необхідно зафіксувати. Це буде сприяти знаходженню постраждалих тканин в одному положенні і їх швидкому відновленню. При неправильної фіксації або її відсутності термін реабілітації після травми може розтягнутися з одного до декількох місяців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Лікування артриту, симптоми, ознаки, причини, повний аналіз захворювання

Для іммобілізації стопи зазвичай використовують гіпс, лонгету (відразу після травми) або еластичний бинт (у відновлювальному періоді). Замість бинта може бути застосований спеціальний гомілковостопний ортез — медичне пристосування для фіксації суглоба.

Медикаменти

Основна мета призначення медикаментозних препаратів при лікуванні пошкодження зв’язок гомілковостопного суглоба — боротьба з больовим синдромом. Для зняття больових відчуттів, набряклості і запалення пацієнтові зазвичай виписують нестероїдні протизапальні препарати. Вони можуть бути як ліками для зовнішнього застосування (мазі і гелі), так і в формі уколів і таблеток. Для несення на травмовану частину ноги зазвичай виписують такі препарати, як Фастум, Долобене, Гепатромбин і т.д. В уколах найчастіше пацієнтам з розривом зв’язок призначають Кетанов, Ревмоксикам і Моваліс. Диклофенак, Ларфікс, Німід, Імет часто прописуються для прийому у вигляді капсул і таблеток. Але медикаментозне лікування при травмах голеностопа не є головним: воно бореться з симптоматикою, а відновлення зв’язок відбувається завдяки внутрішнім силам організму.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Фізіотерапія і ЛФК

Фізіотерапевтичні процедури після розриву зв’язок гомілковостопного суглоба не призначаються в перші 72 години після травми. У цей «час тиші» пошкоджену стопу краще добре зафіксувати і не чіпати. Далі, в період відновлення після травми, пацієнту можуть прописати ультрависокочастотних терапію, парафінові аплікації, теплі компреси зі спиртом, магнітотерапію. Які фізіопроцедури можуть бути корисні саме вам, повинен визначити лікар.

.u919fe78da4113e6cf5c2fbac41d8a933 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U919fe78da4113e6cf5c2fbac41d8a933: active, .u919fe78da4113e6cf5c2fbac41d8a933: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U919fe78da4113e6cf5c2fbac41d8a933 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U919fe78da4113e6cf5c2fbac41d8a933 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U919fe78da4113e6cf5c2fbac41d8a933 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .U919fe78da4113e6cf5c2fbac41d8a933: hover .postTitle { text-decoration: underline! important. } Читайте також: Забій куприка при падінні: що робити, симптоми, лікування і наслідки

Також з дозволу доктора ви можете почати займатися лікувальною гімнастикою. Спершу варто робити це дуже обережно, щоб не пошкодити травмовані зв’язки. Наприклад, можна почати зі згинання та розгинання пальців пошкодженої ноги. Згодом розробка стопи в рамках ЛФК повинна стати більш інтенсивної і включати в себе вправи для всієї нижньої частини кінцівки, в тому числі, ходьбу. Природно, під час лікувальної фізкультури у вас не повинно виникати ніяких больових відчуттів. Якщо дискомфорт присутній, варто негайно припинити гімнастику і проконсультуватися з лікарем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Біль в попереку віддає в ногу - повний аналіз, причини, лікування і профілактика

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Буває і так, що всі перераховані вище методи лікування не в змозі повернути рухливість гомілковостопного суглоба. Якщо травмовані зв’язки не бажають гоїтися, то фахівці можуть вдатися до додаткових засобів. Так при повному розриві зв’язок і відсутності позитивної динаміки при консервативному лікуванні може бути призначена операція по зшивання зв’язок гомілкостопу. Пункцію суглоба проводять в разі скупчення крові в суглобової порожнини. При тривалому запаленні без поліпшення стану хворого організовують лікарську блокаду глюкокортикоїдами.

Багатьох хвилює питання: скільки заживає розрив зв’язок гомілковостопного суглоба? Відгуки пережили травму різняться. Це не дивно, адже тут багато що залежить від тяжкості та характеру пошкоджень, загального стану організму і того, наскільки точно ви дотримуєтеся всі рекомендації лікаря. В середньому реабілітація після пошкодження голеностопа займає від 15-20 днів до двох-трьох місяців. Оскільки багато в даному випадку залежить від вашої старанності і відповідальності, будьте гранично зібрані і дотримуйтеся порад лікаря заради якнайшвидшого одужання.

Профілактика після реабілітації

Будь-яка травма — свіжа або застаріла має певні наслідки для організму. Після пошкодження зв’язок гомілкостопа вам доведеться дещо змінити свій спосіб життя, щоб не допустити повторення цієї ситуації в майбутньому.

 • Закінчивши лікування травмованої ноги, не забувайте про фізкультуру і гімнастики і регулярно зміцнюйте м’язи ніг спеціальними вправами в домашніх умовах. Якими саме, скільки разів в день, з якою інтенсивністю — повинен визначити лікар.
 • Жінкам варто відмовитися від постійного носіння незручного взуття і високих каблуків. Ідеальний каблук після травми голеностопа не повинен бути вище 5 сантиметрів.
 • Отриманий досвід змусить вас більш уважно ставитися до своєї ваги, станом здоров’я, рівнем фізичних навантажень, харчування. Спеціальна дієта не буде потрібно, але стежити за наявністю в їжі всіх необхідних вітамінів і мікроелементів (в першу чергу, кальцію) вам доведеться.
 • Про професійний і екстремальному спорті після травми голеностопа доведеться забути, інакше це призведе до ще більших пошкоджень нижніх кінцівок. Якщо ж ви все-таки зважитеся брати участь в змаганнях і активних іграх, необхідно вибрати правильну, зручне взуття і уникати нерівних поверхонь.

Навіть незначні болі в стопі після розриву гомілковостопних зв’язок — це привід не тільки знизити фізичне навантаження, але і повторно звернутися до лікаря. Дбайте про здоров’я своїх ніг — і ви далеко підете!

.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Термін відновлення розриву і розтягнення зв’язок гомілковостопного суглоба

Murcia

Лікування та реабілітація після перелому крижів

Alex

Як пити муміє для зрощування кісток при переломах?

Maxim

Розтягнення зв’язок плеча ( плечового суглоба ): причини, симптоми, лікування

Pasha

Відновлення після перелому сідничної кістки

Undershmidtther

Чим може загрожувати перелом потиличної кістки черепа?

Tanya

Перша допомога при переломі виличної кістки і її лікування

Pasha

Розтягнення зв’язок гомілкостопу: ознаки, діагностика та лікування

Maxim

Вивих тазостегнового суглоба: симптоми і лікування

Scooby

Залишити коментар