Травми

Розтягнення зв’язок гомілкостопу: ознаки, діагностика та лікування

Заняття легкою атлетикою, гірськолижним спортом, футболом і хокеєм, відсутність звички дивитися під ноги і вибирати правильну взуття — все це дає високе навантаження на зв’язки.

Причиною розриву може стати елементарна незручність — якщо стопа підвернеться всередину, може порватися большеберцовая або дельтовидная зв’язка. При повороті стопи назовні страждає малоберцовая група зв’язок. І саме подібного роду травми трапляються особливо часто.

Медики виділяють кілька основних причин, здатних привести до пошкодження зв’язкового апарату:

 1. наявність в анамнезі травм зв’язок гомілковостопного суглоба.
 2. ожиріння.
 3. професійні заняття спортом.
 4. хвороби сполучної тканини.
 5. артроз гомілковостопного суглоба.
 6. плоскостопість.
 7. клишоногість ..
 8. аномалії розвитку кісткової системи.
 9. подворачіваніе стопи (всередину або назовні).
 10. удар по стопі без подворачіванія.

Ступені розтягнення зв’язок гомілковостопного суглоба

 • 1 ступінь. Розрив зв’язок не носить яскраво вираженого характеру, діагностується незначний надрив окремо взятих мікроскопічних волокон або їх пучка. Рухливість суглоба не порушена, існує можливість його обстеження методом пальпації. Хворий може злегка приступати на травмовану ногу.
 • 2 ступінь. Наявність великої кількості розірваних волокон і яскраво виражених симптомів пошкоджень. Присутність больового синдрому, що має схожість з відчуттями, як при переломі трубчастих кісток. Неможливість наступати на травмовану ногу, втрата працездатності на термін від 5 до 7 діб.
 • 3 ступінь. Повний відрив зв’язок (однієї або декількох). Наявність сильних болів і симптомів перелому кісток гомілки. Анатомічні зміни співвідношення складових гомілковостопного суглоба і, як наслідок, порушення функціоналу стопи.

Основні ознаки

Симптоми, характерні для перелому кісточки, дуже схожі на ті, що присутні при розтягуванні голеностопа II-III ступеня. Саме тому не варто затягувати з візитом до лікаря травматолога-ортопеда самостійна постановка діагнозу чревата вкрай важкими наслідками як для зв’язок, так і для м’язів ноги.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Якщо травма гомілковостопного суглоба незначна (I ступінь), больові відчуття, в принципі, відсутні, а рухливість стопи не обмежена, потерпілий не відразу звертає увагу на інформацію, що з’явилася після травми проблему. І продовжує дотримуватися звичного способу життя.

Однак, на наступний день з ушкодженою ногою починають відбуватися явні зміни — з’являються набряк і гематома, виникають болі, починається посттравматичний запалення. Хворий ніяк не спирається на ногу і кульгає, але поки ще не втрачає здатність до самостійного пересування. З кожною годиною болю стають інтенсивнішими, гематома (крововилив) виразніше, місцева температура неухильно підвищується.

Симптоми при розтягуванні ноги II і III ступеня більш виражені:

 • Біль з’являється відразу після отримання травми. Вона настільки сильна, що створюється відчуття перелому трубчастих кісток. Будь-яка спроба спертися на ногу викликає новий напад болю. Якщо стопі забезпечити нерухомість, больові відчуття вщухають. Але один рух ногою — і вони поновлюються знову. Якщо пошкодження не критично, потерпілий може пересуватися самостійно. Але якщо наслідки травми досить важкі і біль не терпима — без допомоги оточуючих йому не обійтися.
 • Набряк. Найважливіший показник розтягнення зв’язок гомілковостопного суглоба. З’явитися він може і на латеральної, і на медіальній щиколотках. Саме через набряк, що здавлює нервові закінчення і судинні пучки, виникає біль. Чим він сильніше, тим інтенсивніше больовий синдром. Набряклість тримається протягом семи днів, причому, вона не охоплює всю стопу або гомілку. Як тільки набряк спаде, з’явиться гематома.
 • Гематома (синяк). Ще одна ознака того, що відбулося розтягнення зв’язок гомілкостопу. Протягом тижня після отримання травми гематома буде неухильно зростати і, врешті-решт, «захопить» всю кісточку. Але тільки в травмованій частині. Пройде пара-трійка тижнів і гематома дійде до підошовної області стопи. Протягом всього періоду з гематомою відбуваються певного роду перетворення — з плином часу її колір змінюється з темно-синього на жовтий. Пов’язано це з процесом розпаду клітин крові — чим синяк «старше», тим він світліше.
 • Відсутність можливості самостійного пересування. Розтягнення зв’язок гомілкостопу II і III ступеня вимагає дотримання режиму повного спокою. І не тільки через те, що спертися на пошкоджену стопу просто неможливо. Подібний вид травми загрожує серйозними наслідками — не варто нехтувати приписами лікаря. Через пару тижнів нога повністю відновиться але вимагається неухильне дотримання всіх лікарських рекомендацій. Як вилікувати таку травму, знає тільки фахівець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Причини відкладення солей в суглобах ( можливі хвороби ), симптоми і лікування

.u75b33ed3d48eb1287928673dc5e1142d {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U75b33ed3d48eb1287928673dc5e1142d: active, .u75b33ed3d48eb1287928673dc5e1142d: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U75b33ed3d48eb1287928673dc5e1142d {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U75b33ed3d48eb1287928673dc5e1142d .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U75b33ed3d48eb1287928673dc5e1142d .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .U75b33ed3d48eb1287928673dc5e1142d: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Вивих тазостегнового суглоба: лікування

Діагностика розтягування голеностопа

 • Рентгенографія. Процедура обов’язкова — без її проведення поставити точний діагноз не вдасться. Симптоматика перелому елементів суглоба і симптоматика розтягування мають багато спільного. І тільки за допомогою рентгенівського обстеження, проведеного в бічній і прямій проекції, можна диференціювати ці травми і виключити ймовірність помилки. Фото пошкоджень, зроблене на сучасному апараті, дозволить фахівцеві врахувати всі нюанси і не упустити жодної деталі.
 • УЗД. Дослідження додаткове, але не менш важливе і інформативне. Показаннями до проведення цієї процедури є наявність набряку і гемартроза. Саме УЗД дозволить діагностувати таке пошкодження, як розрив волокон зв’язки.
 • МРТ. Призначається лікарем в ситуаціях, коли необхідно оперативне втручання. Однак, якщо розрив зв’язок гомілкостопа поєднується з розривом синдесмоза і кісткових елементів, без даного дослідження не обійтися. МРТ зможе показати суглоб у всіх проекціях.

Перша допомога

Саме грамотно і своєчасно надана перша допомога при подібного роду травмах — запорука повного і швидкого одужання. І можливість уникнути будь-яких ускладнень — функції суглоба зможуть повністю відновитися, а процес регенерації мікроскопічних волокон зв’язки пройде успішно і в найкоротші терміни.

Що ж робити і які використовувати кошти, якщо опинився поруч з постраждалим?

 • Прикласти холод і залишити його на травмованій області голеностопа (хвилин на 15). Через 30 хвилин процедуру необхідно повторити — швидко прикладений холод сприяє купірування болю і затримує поширення набряку. Ідеальним варіантом у цій ситуації буде лід або пляшка з холодною водою. Підійде і будь-яка продукція з морозилки — головне, загорнути її в будь-яку тканину.
 • Забезпечити спокій нозі до того моменту, коли буде встановлений точний діагноз (наступати на неї ні в якому разі не можна!). Для цього необхідно провести її фіксацію за допомогою тугий пов’язки або шини — щоб уникнути ускладнень до огляду лікаря нижня кінцівка повинна залишатися повністю нерухомою.
 • Покласти ногу на невеличке підвищення, наприклад, валик.
 • знеболити — дати потерпілому таблетку або зробити укол.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що таке апарат Сургитрон? Методика проведення лікування в гінекології при ерозії, а також в дерматології при папіломах

лікування розтягнення зв’язок гомілкостопу

При I і II стадії розтягнення зв’язок лівого або правого голеностопа можна організувати лікування в домашніх умовах:

 • протягом першої доби періодично (хвилин на 15) прикладаючи ть холод на травмовану область.
 • Зафіксувати ногу еластичним бинтом, залишивши відкритими п’яту і пальці. Або скористатися гіпсовою пов’язкою — в залежності від тяжкості отриманих ушкоджень. Пов’язку необхідно носити не менше 10 днів, на ніч бажано знімати.
 • Якщо пов’язка гіпсова, перебувати в ній більше тижня лікарі настійно не рекомендують. Фіксація суглоба може привести до його нестабільності — одному з видів ускладнень. Справа в тому, що «закуті» в гіпс зв’язки знаходяться, що називається, не в тонусі. І це, природно, негативно позначається на їх працездатності.
 • В процесі лікування необхідно використовувати протизапальну мазь. Вона не тільки зведе до мінімуму запальні процеси, а й допоможе впоратися з болем. Відмінним вибором стане «Долгит», «Діпріліф», «Диклофенак», Долобене ».
 • Якщо набряк і гематома на пошкодженій області зберігаються протягом тривалого часу, можна вдатися до допомоги антикоагулянтів прямої дії — таких, як« Гепатрін »або« Индовазин ».
 • Не варто забувати і про правильне положення травмованої ноги — вона повинна знаходитися на невеликому підвищенні. Так і біль зніметься, і набряклість швидше пройде, і загальне самопочуття поліпшиться.

.ub60cf792ecfc30e8f3ba0ed0bf1725f4 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .Ub60cf792ecfc30e8f3ba0ed0bf1725f4: active, .ub60cf792ecfc30e8f3ba0ed0bf1725f4: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .Ub60cf792ecfc30e8f3ba0ed0bf1725f4 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .Ub60cf792ecfc30e8f3ba0ed0bf1725f4 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .Ub60cf792ecfc30e8f3ba0ed0bf1725f4 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .Ub60cf792ecfc30e8f3ba0ed0bf1725f4: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Розтягнення зв’язок колінного суглоба: ознаки, причини, діагностика та лікування

III стадія розтягнення зв’язок гомілкостопу, що означає повний розрив зв’язки і її відрив від підстави кістки, передбачає неминуче оперативне втручання. Тільки за допомогою певних хірургічних маніпуляцій, які полягають в накладенні сухожильного і кісткового шва, можна буде відновити безперервність зв’язки.

Після операції необхідно носити пов’язку протягом 30 днів і проводити консервативне лікування, поліпшує кровообіг в нозі і прискорює процеси регенерації.

Ідеально підійдуть такі препарати, як «Детралекс», Тівортін »,« Венорутинол ». Вони розширять просвіт артеріальних судин і допоможуть позбутися від післяопераційних набряків.

При розтягуванні голеностопа ні в якому разі не рекомендується:

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
 • Розтирати пошкоджену ногу спиртовими розчинами.
 • Використовувати сухе тепло, розпарювати, приймати гарячу ванну (по крайней мере, протягом семи днів після травми).
 • Залишати на ніч ногу в еластичному бинті.
 • Проводити будь-які масажні процедури , намагатися, перемагаючи біль, самостійно розробляти травмований суглоб.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Симптоми і лікування гіпергідрозу: до якого лікаря звернутися за допомогою?

Реабілітація остан е розриву зв’язок

Скільки часу займе реабілітаційний період, залежить від тяжкості травми. І від тих наслідків і ускладнень, які виникли в результаті порушення хворим лікарських приписів.

Фізіотерапія

 • Використання ультразвуку дозволить поліпшити мікроциркуляцію в травмованої області і прискорить відтік лімфи. До того ж, після проведення ультразвукових процедур покращитися вбирання застосовуваних мазей, а будь-який лікувальний препарат зуміє акумулюватися в пошкоджених тканинах.
 • УВЧ прискорить репаративні процеси і знизить запалення, сприятиме розширенню судин і поліпшить обмін речовин.
 • Парафінотерапія усуне запальні процеси в пошкоджених зв’язках і допоможе впоратися з больовими відчуттями. Проводити цю процедуру можна в будь-який час незалежно від того, як давно була отримана травма.
 • Магнитотерапия сприятиме поліпшенню відтоку крові і лімфи, зведе до мінімуму запалення і «допоможе» лікарських препаратів вбиратися швидше.
 • Електрофорез, проведений з використанням новокаїну або нестероїдних протизапальних препаратів, розширить судини, поліпшить мікроциркуляцію, знеболити і зніме навіть сильне запалення.

Гімнастичні вправи

Мета проведення подібних мероприя ий — зміцнення зв’язкового апарату гомілковостопного суглоба. Однак, займатися гімнастикою можна тільки з дозволу лікаря і не раніше, ніж через 30 днів після травми.

В деяких, особливо важких випадках, повинно пройти не менше трьох місяців — занадто ранні фізичні навантаження можуть завдати тільки шкоди .

Фахівці рекомендують:

 • ходьбу на пальцях стопи протягом декількох хвилин щодня.
 • ходьбу як на внутрішній, так і зовнішній стороні стопи.
 • вчинення кругових обертань стопою.
 • біг підтюпцем по піску.
 • ходьбу на п’ятах.
 • стрибки на місці і з скаку кой.
 • фіксацію обох стоп гумою і подальше їх обертання, згинання / розгинання, зведення / розведення.
 • катання стопою пляшки.
 • підняття пальцями стопи дрібних предметів з підлоги.
 • плавання.
 • заняття на велотренажері.

Ускладнення і прогноз

Ускладнення можуть виникнути як в ранньому, так і в пізньому посттравматичному періоді.

в ранньому періоді:

 • Вивихи (підвивихи) суглобів.
 • Нагноєння гематом або самих суглобів.
 • Гемартрози (скупчення крові в суглобових порожнинах).

в пізньому періоді:

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

 • Нестабільність суглобів (відбуваються часті вивихи в гомілкостопі).
 • Плоскостопість (найбільш схильні ті, чиї зв’язки часто травмуються).
 • Артроз (порожнини суглобів піддаються незворотних змін).
 • Артрит (в порожнині голеностопа відбувається накопичення рідини).

Як лікувати розтягнення зв’язок гомілкостопу — може вирішити тільки лікар. Травма I ступеня, швидше за все, заживе швидко і без ускладнень. Пошкодження II і III ступеня зажадають особливої ​​уваги з боку фахівця. І індивідуального підходу до кожної ситуації — адже від того, як він буде лікувати, залежить багато чого.

Справа в тому, що наслідки важкої травми передбачити неможливо — в процес рубцювання залучаються нервові тканини і в ході загоєння утворюються особливі вузлики. Це загрожує хворому болями і дискомфортом в майбутньому, нестійкістю відновленої зв’язки і її схильністю до частих пошкоджень.

Уникнути таких неприємних наслідків нескладно — просто потрібно в процесі виконання спортивних вправ використовувати супорти.

В більшості випадків прогноз після травмування зв’язок гомілкостопу сприятливий — головне, щоб діагноз був поставлений правильно, а лікування надано своєчасно, і пара «лікар-хворий» працювала разом — адже процес реабілітації і дотримання правил безпеки не менш важливі, ніж самі лікувальні процедури.

.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Вивих ключиці — симптоми травми і методи лікування

Maria

Розтягування ахіллового сухожилля: симптоми і лікування. Відмінності від розриву

Elena

Що робити при переломі човноподібної кістки зап’ястя?

Murcia

Як надати першу допомогу при вивиху пальця на нозі?

Andrey

Вивих плечового суглоба: види, ознаки, методи лікування

Megusta

Розтягування литкового м’яза: симптоми і лікування болю

Coolio

Види і лікування переломів поперекового відділу хребта

Murcia

Види перелому орбіти очі і методи його лікування

Dmitry

Чим лікувати розтягнення стегнових м’язів і зв’язок?

Alfonso

Залишити коментар