Лікування

Мазь від остеохондрозу: ефективні препарати

Ця стаття розповість, які мазі допомагають при шийному, грудному і поперековому остеохондрозі і допоможе вибрати оптимальний засіб серед безлічі препаратів.

Причини появи остеохондрозу та особливості терапії

Остеохондроз — найпоширеніше захворювання спини. З’являється він при сидячому способі життя, систематичних порушеннях харчування, надмірній вазі, нездорової поставі. Все це запускає механізм руйнування тканин суглобів. Порушується еластичність міжхребцевих дисків і, як наслідок, розвивається остеохондроз. Хвороба може охопити будь-які відділи хребта.

Лікування потрібно проводити комплексно, незалежно від того, в якому місці з’явилася хвороба. Тому пацієнту паралельно призначають і медикаменти, і масаж, і фізіотерапію і лікувальну фізкультуру. Мазі від остеохондрозу особливо добре діють на ранніх стадіях патології.

Лікувальний курс спрямований на припинення основних проявів хвороби і включає в себе:

 1. Купирование запалення в хребті, яке виникає між хребцями через пошкодження хрящової тканини і впливає на нерви, завдаючи гострий біль.
 2. Ліквідація больового синдрому анальгетиками — знеболюючими мазями.
 3. Прийом препаратів для розширення судин, прилеглих до хребта.
 4. Відновлення постраждалих хрящів і сполучні х тканин.

Переваги мазей

Гідність мазей, як препаратів місцевої дії, в їх локальному впливі на пошкоджену ділянку. Вони не проникають через стравохід і не подразнюють шлунок, на відміну від медикаментів, прийнятих всередину.

Саме через такого точкового впливу мазі здатні швидко купірувати біль, знімати запалення і напруження м’язів в області поразки. Деякі місцеві препарати можуть загальмувати руйнування хрящової тканини і запустити її відновлення.

Протизапальні мазі

Такі мазі належать до групи нестероїдних протизапальних засобів. Вони покращують рухливість суглобів, знімають спазм м’язів.

Один з найбільш ефективних препаратів цієї групи — Фастум гель. У його складі міститься кетопрофен, який надає активну дію проти болю, запалення, набряклості і володіє також антиексудативною впливом. Цей медикамент здатний пригнічувати виробництво простагландинів, що викликають запалення і біль. А за рахунок додаткових складових гелю кетопрофен глибше проникає в тканини, локально діючи на уражену ділянку.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Препарати комплексної дії

Такі препарати допомагають домогтися стабільного очікуваного результату в лікуванні остеохондрозу. За рахунок їх комплексного впливу на організм пацієнти отримують комбінований ефект: йде біль і запалення, запускається регенерація тканин, а також антимікробну і антитромботичну дію.

Часто лікарі призначають гель Долобене, комбінована дія якого пояснюється вмістом в його складі таких активних речовин, як:

 1. Гепарин натрію. Має протизапальну і антитромботичну дію. Знижує активність гіалуронідази — речовин, які поділяють хрящові волокна, завдяки чому починається відновлення сполучних тканин.
 2. Диметилсульфоксид. Діє як анальгетик, знімає запалення, болючість і набряки. Дезактивує гідроксильні радикали, які у великих кількостях викликають запалення і руйнування м’яких тканин. Місцево знеболює за рахунок зниження швидкості больових імпульсів. Покращує підшкірні обмінні реакції і володіє гігроскопічними властивостями, завдяки чому проходять набряки. Легко проникає через шкіру, допомагаючи глибокому проникненню в тканини інших лікарських компонентів.
 3. Декспантенол. Потрапляючи під шкіру трансформується в вітамін групи В — пантотенову кислоту, яка бере участь в процесах побудови (анаболічних) і руйнування (катаболічних), що відбуваються в тканинах. Сприяє регенерації пошкоджених ділянок шкіри.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Препарати і народні засоби від мішків під очима

.u86ea5fee22809848f3f1e7a58de6cd00 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U86ea5fee22809848f3f1e7a58de6cd00: active, .u86ea5fee22809848f3f1e7a58de6cd00: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U86ea5fee22809848f3f1e7a58de6cd00 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U86ea5fee22809848f3f1e7a58de6cd00 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U86ea5fee22809848f3f1e7a58de6cd00 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .U86ea5fee22809848f3f1e7a58de6cd00: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Гідазепам: дози, показання та протипоказання

Завдяки винятковому складу, мазі комплексної дії вміють ефективно допомагати від шийного та поперекового остеохондрозу. При їх використанні налагоджується циркуляція крові в болючій ділянці, йдуть утворилися в судинах тромби. Вони швидко знімають больовий синдром, активізують процес відновлення хрящів і хребет знову стає рухомим.

До препаратів цієї групи також відносять:

 • гепариновой мазь.
 • гелі ФІТОБЕНЕ і ДІП Риліф.

Знеболюючі і зігріваючі мазі при остеохондрозі

Такі засоби допомагають при лікуванні шийного і поперекового остеохондрозу, завдяки своєму анальгізірующее і місцевим дратівної дії.

Завдана на хвору ділянку мазь починає зігрівати оброблену поверхню. Внаслідок її судинорозширювальний дії поліпшується приплив крові і підвищується температура в місці нанесення мазі. В болючій ділянці активізуються обмінні процеси, починається інтенсивне живлення тканин. Саме це і допомагає отримати знеболюючий ефект.

Завдяки своїй здатності розігрівати тканини, такі мазі допомагають при спазмах в колінному та інших суглобах, що виникають через сильної м’язової напруги.

Розігріваючі мазі збуджують нервову систему, тому їх не рекомендують наносити ввечері і перед сном. З огляду на досить сильного дратівної дії наносити мазь потрібно тонким шаром, акуратно втираючи в шкіру.

Согревающие і знеболюючі місцеві засоби лікарі призначають при загостренні захворювання — для лікування, а під час ремісії — для профілактики.

З цієї групи препаратів широко застосовують мазі:

 • Скипидарна.
 • Салвісар.
 • Фіналгон.
 • Никофлекс.
 • Капсикам.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Дієві аналогічні препарати ліки Фламакс

хондропротектори

В комплексній терапії остеохондрозу окреме місце займають хондропротектори. Це потужні препарати, які не тільки стимулюють відновлення хрящової тканини, але і зупиняють її руйнування.

На думку вчених руйнування хрящів починається при значному нестачі хондроитин сульфату — складової частини синовіальної рідини. У нормі його повинні виробляти самі хрящові тканини суглобів. Ця речовина незамінне для роботи кісткової системи в цілому. Воно регулює метаболізм в хрящових клітинах, сприяє виробництву гіалуронової кислоти, бере участь в етапах відкладення кальцію в кістках. При його нестачі відбуваються запальні реакції.

Проблему було розв’язано з виявленням заміни цієї речовини. Так з’явилися препарати під назвою «хондропротектори» з активним компонентом в своєму складі — хондроїтином.

Крім відновного ефекту, ці медикаменти збільшують вироблення синовіальної рідини, усувають запалення і зменшують болі при русі. Дія мазей на основі хондропротекторів полягає також в їх здатності покращувати обмін фосфору і кальцію. В наслідок чого поступово відновлюється кісткова тканина, суглобові сумки і сама поверхня суглоба.

Застосовуючи хондропротектори можливо уповільнити патологічні зміни в хребті і поліпшити еластичність міжхребцевих дисків.

Основні лікувальні функції таких препаратів:

 • стримують механізми руйнування кісткової тканини.
 • гальмують переродження хрящової тканини і нормалізують метаболізм речовин ній.
 • знижують втрату кальцію.
 • виконують функції мастила суглобових поверхонь.
 • стимулюють рег енерацію хрящів.
 • знімають запалення в суглобах.

.uc7de20590116b05214d87d1690a07b7d {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .Uc7de20590116b05214d87d1690a07b7d: active, .uc7de20590116b05214d87d1690a07b7d: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .Uc7de20590116b05214d87d1690a07b7d {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .Uc7de20590116b05214d87d1690a07b7d .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .Uc7de20590116b05214d87d1690a07b7d .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .Uc7de20590116b05214d87d1690a07b7d: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Голковколювання: користь і шкода для здоров’я

Хондропротектори виробляють у вигляді капсул, гелів і мазей. Для отримання очікуваного результату використовувати їх слід тривалий час і строго за призначенням лікаря. Тільки він зможе визначити, який препарат призначити в кожному конкретному випадку, орієнтуючись на особливості перебігу хвороби і її локалізацію.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Найбільш відомі препарати цієї групи у вигляді мазей:

 • Хондроитин.
 • Хондроксид.
 • Мукосат.

Гомеопатичні мазі

Гомеопатичні мазі використовують при остеохондрозі для зняття болю і стимуляції кровообігу в тканинах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Основні ознаки остеохондрозу тазостегнового суглоба: симптоми і лікування

Їх основу складають натуральні рослинні і мінеральні речовини. Тому вони майже не мають протипоказань (за винятком гіперчутливості до окремих компонентів) і, як наслідок, ризику появи алергії.

З гомеопатичних місцевих засобів часто застосовують:

 • Мазь Траумель С .
 • бальзам Живокост.
 • Гель-бальзам Сабельник.

Мазі для масажу

У складі комплексного лікування остеохондрозу шиї і попереку важливе місце займає масаж з використанням спеціальних мазей. Масажні процедури допомагають впоратися з болем і запаленням, а також відновити пошкоджені тканини.

Одне з найпопулярніших і давно відомих засобів серед таких препаратів — бальзам Дикуля.

Він робить багатобічна вплив:

 • нормалізує обмінні процеси, відновлюючи харчування тканин хребців і міжхребцевих дисків.
 • покращує рух крові в судинах, що особливо актуально при шийному остеохондрозі з характерним порушенням мозкового кровообігу.
 • попереджає розвиток ускладнень.
 • надає активний протизапальний ефект.
 • збільшує виробництво синовіальної рідини.
 • стимулює висновок суглобових солей.
 • знімає набряклість ураженогосуглоба.
 • сприяє відродженню хрящової тканини.

Бальзам виробляють повністю з натуральних складових:

 • очищена вода, насичена іонами срібла.
 • лікувальні масла — обліпихи і чайного дерева.
 • екстракти лікарських рослин: шипшини, алое, ромашки, гінкго білоба, чистотілу.
 • продукти бджільництва: бджолиний я д, прополіс і віск.
 • муміє.
 • ведмежа жовч.
 • екстракт чаги.
 • гідролізат колагену (чистий білок).
 • вітаміни А і Е.

Серед інших препаратів для лікувального масажу використовують:

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

 • мазь Живокосту.
 • гель Артроцін.

народні засоби

Гарним доповненням до традиційної терапії служать народні засоби від остеохондрозу. Вони здатні швидко знеболює і дають стабільний профілактичний ефект.

Мазі, приготовлені вдома самостійно, допомагають від остеохондрозу шийного, поперекового і грудного відділів.

Натуральні інгредієнти таких коштів практично не дають побічних явищ і алергії (за винятком гіперчутливості до окремих компонентів). Для досягнення очікуваного результату застосовувати їх слід довго.

Ось деякі рецепти для приготування домашніх ліків:

 1. Бадилля хрону подрібнити до кашоподібного стану і змішати з попередньо розм’якшеним вершковим маслом.
 2. Змішати в однакових пропорціях бджолиний віск і нутряний жир і додати до суміші трохи аміаку.
 3. Свіжу м’яту, білокачанну капусту, кропиву і квіти сирени, взяті в рівних пропорціях подрібнити до кашоподібного стану і нанести на хворе місце.

Існує безліч мазей місцевої дії з індивідуальними характеристиками, показаннями і вартістю. Всупереч їх відносної нешкідливості, користуватися ними слід строго за рекомендацією лікаря. Тільки він зможе підібрати ліки для кожного конкретного випадку, в залежності від етіології та форми захворювання, спираючись на показники діагностики.

Є протипоказання. Необхідна консультація спеціаліста

.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Шишки на пальцях ніг — причини появи і як лікувати

Andrey

Бурсит колінного суглоба: причини, симптоми і лікування

Alfonso

Плечова плексопатия: види, симптоми і лікування

Undershmidtther

Випіт в колінному суглобі: причини появи, симптоми і лікування

Dmitry

Тріщина в ліктьовому суглобі: симптоми, діагностика та лікування

Coolio

Безпечні аналоги Диклофенак — таблетки, мазі, ін’єкційні розчини

Megusta

Компресійний перелом хребта: що це, симптоми, наслідки та лікування

Coolio

Фіброзит: що це, симптоми і методи лікування

Maxim

Як лікувати артроз колінного суглоба народними засобами

Bobby

Залишити коментар