Лікування

ЛФК при остеохондрозі поперекового відділу хребта

Перш ніж приступати до фізичних вправ, необхідно проконсультуватися з лікарем-неврологом. ЛФК в ряді випадків остеохондрозу поперекового відділу може бути протипоказана, або може бути встановлено обмеження на весь комплекс вправ.

Весь комплекс ЛФК можна розділити на 3 групи:

 1. виконуються на першому етапі гострого періоду (при сильних болях).
 2. виконуються на другому етапі гострого періоду (при ослабленні больових відчуттів).
 3. виконуються в період ремісії (больові відчуття мінімальні або навіть відсутні).

Необхідно скласти план лікувальної фізкультури і робити гімнастику, суворо дотримуючись інструкції, що не д опускаючи змішування вправ з різних груп.

Час доби для вправ при поперековому остеохондрозі не має значення. Однак важливо відзначити, що зарядку слід починати через годину після прийому їжі.

Не потрібно робити вправи, які заподіюють вам біль. Якщо ж ви відчули дискомфорт в спині під час зарядки, радимо вибрати іншу вправу, або зменшити його амплітуду.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

ЛФК при остеохондрозі поперекового відділу хребта принесе максимум користі при дотриманні наступних правил:

 • займатися необхідно кожен день.
 • робити вправи повільно, звертаючи увагу на роботу м’язів.
 • стежити за диханням.
 • отримувати консультації від лікуючого лікаря і обговорювати результати лікування.

З чого почати: одяг та інвентар

Перш ніж приступити до ЛФК для лікування остеохондрозу поперекового відділу хребта важливо підготувати одяг та інвентар.

Необхідно знати, як одягатися:

 • одяг не повинен бути занадто просторою, але і не утрудняти ваших рухів .
 • самий підходящий варіант — комфортна бавовняна одяг, можливо з додаванням вовни, яка не дозволить переохолодити поперековий відділ.

Під час занять лікувальною гімнастикою при остеохондрозі поперекового відділу хребта немає необхідності створювати особливі умови. Досить мати товстий валик, який слід покласти під гомілки в положенні лежачи. Це дозволить розслабити поперековий відділ хребта.

Комплекс вправ в період загострення остеохондрозу попереку

Так як в гострому періоді хворим необхідно дотримуватися постільного режиму, всі вправи при поперековому остеохондрозі зводяться до нормалізації загального самопочуття, роботі над диханням. У домашніх умовах гімнастику для спини можна робити як в ліжку, при наявності жорсткого ортопедичного матраца, так і на щільному килимовому покритті, попередньо постеливши гімнастичний килимок. Вправи необхідно робити в кількості до 8-10 раз, звертаючи увагу на своє самопочуття.

Можливий комплекс ЛФК для першого етапу гострого періоду:

 • лежачи на спині, зігнути ноги в колінах. Підклавши під гомілки валик, створюємо прямий кут між стегном і гомілкою. Далі згинаємо по черзі пальці в кулак і розгинає. Ноги згинаємо і розгинає в гомілковостопному суглобі.
 • Лежачи на спині, ліву ногу згинаємо в коліні так, щоб стопа стояла на поверхні ліжка. Створюємо гострий кут між гомілкою і стегном. Права нога залишається прямою на ліжку. Повільним рухом згинаємо праву ногу до положення лівої, потім так само, ковзаючи, розгинаємо. Вправа необхідно зробити 8 разів, далі міняємо ноги.
 • Вихідна позиція вправи 1. Витягуємо руки вздовж тулуба. Прямі руки піднімаємо вгору і кладемо за голову. Робимо вправу по черзі з кожною рукою.
 • Вихідна позиція вправи 2. Спочатку 8 раз відводимо убік праву ногу, далі робимо те ж саме лівою ногою.
 • Вихідна позиція вправи 1. Щільно притиснувши поперек до ліжка або килимку, починаємо розгинати по черзі ноги в колінах. Стежимо, щоб працювали тільки коліна.
 • Лежачи на спині, згинаємо ноги в колінах. Ступні повинні стояти на поверхні ліжка. Згинаємо ноги і по черзі підтягуємо їх до живота. Стежимо за самопочуттям. Якщо не відчуваєте больових відчуттів, то амплітуду можна збільшити.
 • Вихідна позиція 6. Робимо вправу «жаба», розводячи по черзі коліна в сторони.
 • Вихідна позиція 1. Здійснюємо кругові рухи ступнями в гомілковостопному суглобі за годинниковою стрілкою по черзі.
 • Лежимо на спині, стежимо, щоб ноги були випрямлені, а руки витягнуті уздовж тулуба тильною стороною догори. На глибокий вдих згинаємо руки в ліктьовому суглобі, на видих — розгинає.
 • Початкове положення 1. Дихаємо, максимально задіявши діафрагму, протягом 1-2 хвилин. При вдиху максимально надуваємо живіт. Роблячи видих, втягуємо живіт.
 • ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Корінцевий остеохондроз грудного та поперекового відділу

  Повторювати даний комплекс ЛФК необхідно 2-3 рази в день при умови хорошого самопочуття.

  Перелік вправ для другого етапу гострого періоду остеохондрозу поперекового відділу хребта

  Дана група вправ спрямована на зміцнення м’язів преса і сідниць. Для найбільш ефективного результату лікування остеохондрозу попереку, вправи цієї групи необхідно виконувати після опрацювання попереднього комплексу.

  ЦІКАВІ НОВИНИ:

  Загрузка...

  .u9db63ed195784bef6aa6fd2fa86a3fec {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U9db63ed195784bef6aa6fd2fa86a3fec: active, .u9db63ed195784bef6aa6fd2fa86a3fec: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U9db63ed195784bef6aa6fd2fa86a3fec {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U9db63ed195784bef6aa6fd2fa86a3fec .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U9db63ed195784bef6aa6fd2fa86a3fec .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .U9db63ed195784bef6aa6fd2fa86a3fec: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Остеохондроз шийно-грудного відділу: як лікувати

 • Лежачи на спині, згинаємо ноги в колінах, ставимо ступні на поверхню ліжка або килимка. Повільно робимо вдих і піднімаємо крижі, при цьому спираємося на нижнегрудной відділ хребта, залишаємося в найвищій точці на 1 секунду, робимо видих, опускаємося.
 • Залишаємося в тій же вихідній позиції. Вдихаємо на повні груди, видихаємо, піднімаючи повільного голову, одночасно напружуючи м’язи черевного преса.
 • Лягаємо на спину, ноги і руки витягнуті, лежать на ліжку, долоні дивляться вниз. Робимо вдих, далі видих, напружуючи сідничні м’язи. Знаходимося в такому положенні 8-10 секунд. Потім розслабляємося, після чого робимо вдих.
 • Залишаємося в тому ж положенні. Здійснюємо ковзання п’ятою правої ноги по килимку, підтягуємо до сідниці, залишаємося в такому позиції 3-5 секунд, потім випрямляє ногу. Те ж робимо лівою ногою. Повторюємо 8 разів, після чого робимо таке ж вправу двома ногами одночасно.
 • Займаємо позицію лежачи на спині, витягнувши руки вздовж тулуба, а ноги зігнуті в колінах. Підкладаємо під гомілки валик, щоб забезпечити прямий кут між стегном і гомілкою. Робимо вдих, піднімаємо таз вгору, залишаємося в такій позиції кілька секунд, далі робимо видих, опускаємо таз на ліжко. При цьому валик служить опорою для ніг.
 • Встаємо на килимок на коліна, плавно сковзаємо долонями по килимку, сідаємо сідницями на п’яти, повертаємося в колишню позицію.
 • Встаємо на коліна на килимку, розслабивши м’язи шийного відділу хребта. Підборіддя впирається в груди, дивимося вниз. Глибоко вдихаючи, піднімаємо поперековий відділ хребта вгору (робимо позу «кішка»), залишаємося в такому положенні декілька секунд. Видихаючи, повертаємося у вихідну позицію. Важливо тримати спину горизонтально в вихідної позиції, постійно дивлячись вниз.
 • ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Спондилолистез шийного відділу хребта: ступеня, симптоми і лікування

  Фізичні вправи в період ремісії остеохондрозу попереку

  Комплекс ЛФК в підгострий період остеохондрозу поперекового відділу хребта грунтується на поступовому збільшенні навантаження на роботу м’язів. Вправи для спини в підгострий період продовжуємо так само робити в домашніх умовах, але тепер краще використовувати гімнастичний килимок.

  .uce1e7432cf0860697ddfbbd20e62ced4 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .Uce1e7432cf0860697ddfbbd20e62ced4: active, .uce1e7432cf0860697ddfbbd20e62ced4: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .Uce1e7432cf0860697ddfbbd20e62ced4 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .Uce1e7432cf0860697ddfbbd20e62ced4 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .Uce1e7432cf0860697ddfbbd20e62ced4 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .Uce1e7432cf0860697ddfbbd20e62ced4: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Озонотерапія: що це, користь і шкода

  ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

 • Приймаємо положення лежачи, випрямивши ноги. Згинаємо і розгинає ноги по черзі.
 • Залишаємося в тому ж положенні. Здійснюємо ковзання п’ятою правої ноги по килимку, підтягуємо до сідниці, залишаємося в такій позиції 3-5 секунд, потім випрямляє ногу. Те ж робимо лівою ногою. Повторюємо 8 разів, після чого робимо таке ж вправу двома ногами одночасно.
 • Лежачи на спині, витягуємо руки вздовж тулуба, ноги також випрямляє. Роблячи вдих, плавно піднімаємо по черзі вгору прямі руки, кладемо за голову. Видихаючи, повертаємо руки в колишню позицію.
 • Залишаємося в тому ж положенні. Здійснюємо ковзання п’ятою правої ноги по килимку, підтягуємо до сідниці, залишаємося в такій позиції 3-5 секунд, потім випрямляє ногу. Те ж робимо лівою ногою. Робимо 8 разів, після чого робимо таке ж вправу двома ногами одночасно.
 • Перебуваючи лежачи на спині, згинаємо ліву ногу, підтягуємо до живота. Праву ногу залишаємо на килимку витягнутої. Далі піднімаємо праву ногу кілька разів. Міняємо ноги, робимо ті ж рухи.
 • Лягаємо на спину, поклавши руки уздовж тулуба. Згинаємо ноги в колінах, стежимо, щоб ступні щільно притискалися до підлоги. Вдихаючи, піднімаємо таз вгору, максимально задіявши м’язи преса і стегна. Видихаючи, повертаємося у вихідну позицію. Важливо робити дану вправу повільно.
 • Лежимо на спині, зігнувши ноги в колінах, ступні щільно притиснуті до підлоги. Руки необхідно схрестити на грудях. Видихаючи, голову і плечі піднімаємо, максимально задіявши м’язи преса. Вдихаючи, повертаємося в колишню позицію.
 • Лягаємо на спину, ноги і руки витягнуті, долоні дивляться вниз. Робимо вдих, далі видих, напружуючи сідничні м’язи. Знаходимося в такому положенні 8-10 секунд. Потім розслабляємося, після чого робимо вдих.
 • Лежимо на спині, зігнувши ноги в колінах, ступні щільно притиснуті до підлоги. Видихаючи, піднімаємо ноги, підтягнувши коліна до грудей. Якщо є складнощі з виконанням вправи, можна допомагати собі руками. Залишаємося в такій позиції кілька секунд. Вдихнувши, повертаємося в колишню позицію.
 • Встаємо на килимок на коліна, плавно сковзаємо долонями по килимку, сідаємо сідницями на п’яти, повертаємося в колишню позицію.
 • Стоячи на колінах, відводимо ліву ногу назад. Стежимо за рівновагою. Залишаємося в такій позиції 5 секунд. Повертаємося в колишню позицію. Далі робимо те ж правою ногою.
 • Лягаємо на живіт, попередньо помістивши під нього валик. Руки розводимо в сторони. Роблячи глибокий подих, відриваємо голову і плечі від килимка. Залишаємося в такому положенні декілька секунд. Повертаємося в попереднє положення, робимо видих. Важливо рівно тримати голову, дивлячись перед собою.
 • ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Симптоми і схеми лікування остеохондрозу шийного відділу хребта 2 ступеня

  Діафрагмальне дихання — обов’язковий етап в комплексі лікувальної фізкультури, яким необхідно закінчувати вправи. На даний етап досить відводити 2-3 хвилини після тренування.

  Представлені вправи є ефективним методом при лікуванні остеохондрозу поперекового відділу хребта. Вони досить просто виконуються в домашніх умовах, не вимагають спеціальної підготовки. При виконанні гімнастики для спини можна також використовувати відео, де буде наочно показано, як правильно виконати ту чи іншу вправу ЛФК. Які саме вправи робити і в якій послідовності, кожен може вирішити самостійно.

  Важливо пам’ятати, регулярні заняття спортом є основою для профілактики і лікування остеохондрозу поперекового відділу хребта.

  .

  Оцінити статтю
  [Усього: Середній: ]

  САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


  Загрузка...

  Схожі статті

  Протрузія шийного відділу хребта — що це, симптоми і лікування

  Undershmidtther

  Перелом основи черепа: симптоми, наслідки та виживання

  Sasha

  УЗД колінного суглоба: показання, проведення і що показує

  Undershmidtther

  Що таке блокада хребта

  Alex

  Вправи при грижі поперекового відділу хребта

  Lamaxima

  Лікування хондроза шийного відділу хребта в домашніх умовах

  Bobby

  Як лікувати остеохондроз народними засобами

  Undershmidtther

  До якого лікаря звернутися, якщо болить ліктьовий суглоб

  Lamaxima

  Коксартроз тазостегнового суглоба 2 ступеня: діагностика та лікування

  Axel

  Залишити коментар