Лікування

Бішофіт: як їм лікуватися

Опис

Сольовий мінерал бішофіт залягає під землею на великій глибині. Його витравлюють з підземних пластів, розчиняючи водою на дні свердловин. Саме шахтарі першими дізналися про його цілющі властивості. Вони мили видобутої сіллю руки після зміни, і ті з них, хто страждав хворобливими суглобами, стали помічати значні поліпшення свого стану. Після вивчення хімічного складу бішофіту вчені підтвердили його корисну дію на організм. Потім з мінералу стали готувати ліки для лікування суглобів, нервової системи і порушень обміну речовин в організмі.

Основна сфера дії бішофіту — зняття болю і запалення в суглобах. Крім того, препарат добре впливає на кровопостачання організму, а також допомагає зняти напругу при стресах і перевантаженнях нервової системи, налагодити сон при регулярній безсонні.

Склад

Бішофіт — сховище корисних елементів. У його складі понад сімдесят компонентів. В основному цей мінерал містить хлорид магнію. Саме великою концентрацією магнію обумовлена ​​велика користь бішофіту для суглобів.

Значення магнію для організму складно переоцінити, оскільки він бере участь майже у всіх клітинних процесах. Цей елемент необхідний організму для:

 • побудови кісток.
 • регуляції роботи м’язів.
 • передачі нервових імпульсів.
 • підвищення загального імунітету.

Магній запускає обмін речовин в нервовій системі, поліпшує мозковий кровопостачання, знижує кров’яний тиск, налагоджує обмін жирів і вуглеводів, попереджає атеросклероз судин. При його недоліку сповільнюється безліч біохімічних реакцій, а його заповнення дозволяє організму правильно працювати і відновлюватися.

Хлорид магнію легко всмоктується, тому його застосування в складі бішофіту — дієвий і швидкий спосіб збільшити вміст цього життєво важливого елементу в організмі.

Також мінерал містить:

 • Невисокі концентрації солей:
  • магнію бромід регулює операції гальмування і збудження в головному мозку, знижує збудливість.
  • кальцію хлорид надає протівоаллер ическое дію, налагоджує капілярний обмін в судинах при запальному процесі.
  • кальцію сульфат бере участь в утворенні кісток.
  • кальцію гідрокарбонат забезпечує стабільність реакцій в крові.
  • калію хлорид впливає на тканинний обмін в організмі.
  • натрію хлорид підтримує стабільний тиск в плазмі і міжклітинної рідини.
 • Важливі мікроелементи:
  • кремній налаштовує жировий обмін і сприяє зміцненню судин.
  • йод сприяє процесам розсмоктування і регенерації, руйнує б Ктер.
  • бром заспокоює нервову систему і налагоджує сон.
  • мідь знімає запалення і біль.
  • залізо підтримує оптимальний рівень клітинного і системного метаболізму.
  • бор зміцнює суглоби, стабілізує водно-сольовий і вуглеводний обмін,

а також цинк, селен, срібло, рубідій, титан, молібден, літій і інші.

Показання

Бішофіт широко застосовують в комплексному лікуванні різних захворювань. Використовуючи цей мінерал у вигляді ванн, сольових компресів і мазей, лікують:

 • прогресуючі артрози.
 • остеохондроз.
 • ревматоїдний артрит.
 • больові синдроми в області спини — люмбаго.
 • анкліозірующій спондилоартрит — хвороба Бехтерева.
 • ураження корінців спинного мозку — радикуліт.
 • контрактуру м’язів і суглобів.
 • нервово-м’язові захворювання.
 • шпори п’ят.
 • ускладнення після травм і переломів.
 • інші кістково-м’язові порушення.

Крім того, добре допомагають ванни з розчином б ішофіта при:

 • гіпертонії (на додаток до основного лікування).
 • мігрені.
 • стресі.
 • безсонні.
 • неврозах.
 • судомах.
 • порушеннях вегетативної нервової системи.
 • серцево-судинних патологіях (також тільки на додаток до основного лікування і після консультації з кардіологом).
 • захворюваннях сечостатевої сфери.
 • хронічної втоми.
 • псоріазі і остеопорозі.

Протизапальні і антимікробні властивості цього мінералу активно використовують в стоматології і лікуванні ЛОР-захворівши аній, дерматитів і різних шкірних подразнень і алергії (у вигляді мазей).

Бішофіт слід застосовувати тільки за призначенням лікаря. Тільки він зможе після діагностики захворювання призначити необхідне дозування і спосіб лікування.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що це означає і як потрібно лікуватися, якщо при діагнозі герпес запалилися лімфовузли?

Правила застосування в вигляді розчину

Розчин на основі бішофіту можна використовувати при лікувальних ваннах, компреси, фізіопроцедурах і полоскання.

Ванни

Цей метод лікування практикують не тільки в санаторних, але і в домашніх умовах. Додаючи розчин бішофіту роблять загальні і місцеві ванни.

.u5f538992a863808595f4291a6ea47d12 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U5f538992a863808595f4291a6ea47d12: active, .u5f538992a863808595f4291a6ea47d12: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U5f538992a863808595f4291a6ea47d12 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U5f538992a863808595f4291a6ea47d12 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U5f538992a863808595f4291a6ea47d12 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .U5f538992a863808595f4291a6ea47d12: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Декспантенол: для чого застосовується, форми випуску, протипоказання

В першому випадку велику ванну наповнюють водою температурою близько + 40 Cº. Потім розводять її ліками з розрахунку 2 літри розчину на 100 літрів води. Також можна розчинити у воді 200 грам сухої солі мінералу. Ванну приймають протягом 10-20 хвилин.

Для досягнення лікувального ефекту проводять курс з 10-12 процедур через день, 1-2 рази протягом року.

У другому випадку 250 мл лікарського засобу додають в літр води і опускають в нього травмовану кінцівку на 30 хвилин. Температуру води при цьому роблять трохи вище, ніж при загальних ваннах.

Після ванни просушують тіло чистим рушником. Приймати душ не слід. Інакше змиється сольова плівка, яка благотворно впливає на організм ще протягом кількох годин.

Компреси

Для приготування компресів сольовий розчин можна застосовувати в нерозбавленому вигляді або розвести в гарячій воді в рівних пропорціях.

Болісний ділянку тіла попередньо прогрівають близько п’яти хвилин грілкою або синьою лампою розжарювання — рефлектором Мініна. Потім протягом такого ж часу мінерал втирають в це місце і зверху накладають змочену розчином бішофіту бавовняну тканину або марлю. Після чого накривають вощеного (воскової) папером і утеплюють. Компрес ефективно ставити на тривалий час, бажано на ніч.

Вранці хворе місце необхідно промити теплою водою.

Такі процедури проводять через день 10-12 разів.

фізіопроцедури

Фізіотерапію із застосуванням бішофіту проводять методом електрофорезу. Для цього просочені 10% -ним розчином мінералу лікарські прокладки поміщають під електроди і впливають на хвору ділянку тіла за допомогою гальванічного струму. Після закінчення процедури на тілі залишається лікувальна сольова плівка, яку змивати не слід. Потрібно накрити це місце чистою тканиною і утеплити на кілька годин.

Курс лікування включає 10-20 сеансів, які проводять щодня, в середньому по 15-30 хвилин.

Полоскання

Полоскання розчином бішофіту знайшли застосування в стоматології і при лікуванні ЛОР-захворювань.

при запаленні носових пазух, глотки і порожнини рота мінерал розводять водою у співвідношенні 1 чайна ложка на літр води і роблять їм полоскання або примочки на область ураження. Для цих же цілей ефективні і інгаляції: три столові ложки розчину на 1 літр гарячої води.

В стоматології, крім полоскань, бішофіт застосовують у вигляді аплікацій, ванночок і турунд, введених в міжзубні проміжки. Препарат розводять водою в концентрації: на 1 частину розчину — 10-15 частин води.

Правила застосування в вигляді гелю і мазі

Аптечний бішофіт у вигляді гелю-бальзаму використовують при розтираннях і лікувальних масажах. Він добре знімає біль і запалення в суглобах, запускає процес регенерації кісток, допомагає відновленню хрящової тканини, корисний для роботи м’язів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Якщо болять і хрустять коліна, як лікуватися?

Удома можна самостійно приготувати бішофітові мазь. Для цього розчин мінералу змішують з 100 грамами попередньо розтопленого тваринного жиру.

бішофітові гель — ефективна допомога для суглобів при артрозах, коксартрозах, артритах кистей рук.

При лікуванні артрозу коліна гель попередньо нагрівають до + 40 Cº і втирають легкими рухами. Потім накладають на хворе місце теплу пов’язку. Ліки починає діяти протягом п’яти годин. Результат буде краще, якщо поєднувати мінерал з блакитною глиною і провести повний курс з 15 таких процедур.

При патології кульшових суглобів (коксартрозе) гель наносять 2-3 рази на день. Найбільший ефект досягається при використанні бішофіту спільно з лазерною терапією та електрофорезом.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

При артриті кистей рук гель наносять 3 рази на день і утеплюють пальці.

Розтирання

Невелика кількість кошти наносять на чисту суху шкіру і акуратно втирають в проблемну ділянку пару хвилин. Після обробки утеплювати хворе місце не потрібно.

Процедуру слід робити два-три рази на день протягом двох тижнів. При необхідності лікування повторюють через один-два місяці.

Масаж

Використання бішофітові гелю при масажі підсилює лікувальний ефект. Гель попередньо наносять на шкіру і масажують хворобливу ділянку кілька хвилин. Такий масаж можна виконувати і самостійно. Після сеансу необхідно утеплити хворе місце.

При призначенні масажних процедур в санаторних умовах бішофіт гель застосовують в поєднанні з мінеральним воском — озокеритом. Разом ці дві речовини надають найкращий ефект при лікуванні хребта і суглобів. Завдяки розігріваються властивостям озокериту магній глибше проникає в шкіру, посилюючи капілярний кровообіг.

Протипоказання

Бішофіт заборонено застосовувати в наступних випадках:

 • захворювання суглобів в гострій фазі.
 • пухлини різного характеру.
 • висока температура тіла.
 • відкриті рани на шкірі.
 • серйозні порушення кровообігу.
 • серцево-судинна недостатність.
 • атеросклероз судин головного мозку.
 • прогресуюча стенокардія.
 • порушення серцевого ритму.
 • перв ий триместр вагітності.
 • алергія на компоненти мінералу.

.u76c31c9d061c592243072f195734165f {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U76c31c9d061c592243072f195734165f: active, .u76c31c9d061c592243072f195734165f: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U76c31c9d061c592243072f195734165f {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U76c31c9d061c592243072f195734165f .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U76c31c9d061c592243072f195734165f .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .U76c31c9d061c592243072f195734165f: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Мукосат: склад, форми випуску, аналоги

Ліки на основі бішофіту слід приймати з обережністю літнім людям і дітям до 9 років.

Передозування

Бішофіт — високоактивний мінерал . Тому при лікуванні важливо дозувати препарат відповідно до призначень лікаря. В іншому випадку у пацієнта можуть з’явитися розлади м’язової мускулатури і алергія на шкірі, що супроводжується лущенням і почервонінням. У таких ситуаціях необхідно відразу ж змити засіб водою і повідомити про це лікаря.

Побічні ефекти

Природний мінерал практично нетоксичний, тому побічні ефекти він викликає рідко.

в окремих випадках спостерігалися загальні алергічні прояви у вигляді почервоніння, свербіння і сухості шкіри. Після застосування бішофітові ванн може виникнути бальнеологічна реакція — прискорений ритм серця, слабкість і запаморочення. У цих випадках терапію бішофітом слід призупинити на кілька днів і звернутися за консультацією до лікаря.

Застосування під час вагітності

Вплив бішофіту на організм при вагітності і лактації не вивчено. За загальним правилом в цей час він протипоказаний. Особливу обережність слід дотримуватися при лікуванні гелем-бальзамом з додаванням бджолиної отрути. Тому, щоб уникнути нанесення шкоди організму, прийом цього мінералу вагітними жінками можливий тільки за призначенням лікаря.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Гель бішофіт для суглобів: показання, інструкція із застосування, відгуки

Вплив на керування транспортними засобами

Бішофіт не впливає на швидкість реакції організму. Тому його можна застосовувати і при управлінні транспортом і при роботі з механізмами, які потребують підвищеної уваги і концентрації.

Умови зберігання

Зберігати препарати бішофіту слід при температурі не вище + 25 Cº в сухому місці і берегти від сонця. Чи не піддавати сильному охолодженню і заморожуванню. Не застосовувати препарат, якщо вийшов термін придатності.

Синоніми і аналоги

На сьогодні невідомі ліки-синоніми з таким же структурним складом, як препарати бішофіту. Є аналоги природного походження з іншими діючими речовинами, але зі схожою лікувальним впливом на організм:

 • Лінімент Алором.
 • Розчин Афлутоп.
 • Бальзам з маслом DAU GIO VIM-1.
 • Крем для тіла Карипаин.
 • Гелі Біофриз, Ревмалгон, Траумель С.
 • Мазі Апізатрон, Випросал В, Гевкамен, Никофлекс.

Все аналоги бішофіту необхідно дозувати відповідно до інструкції по застосуванню за схемою, призначеною лікарем.

Ціна

Ліки на основі бішофіту є в аптеках в широкому продажі і продаються без рецепта. В середньому на препарати діють такі розцінки:

 • гель — 60-150 рублів за тубу об’ємом від 75 до 125 мл.
 • розчин — 66-200 рублів за флакон об’ємом від 100 до 500 мл.
 • сіль — 85-200 рублів за пакет від 180 до 500 гр.

Відгуки

Відгуки пацієнтів про лікування бішофітом підтверджують його позитивний вплив на організм:

«Лікар призначив мені лікування бішофітом після постановки діагнозу остеохондроз. Купила розчин в аптеці за 116 рублів 500 м Я почала робити компреси з цим мінералом на ніч, через день, всього 12 процедур. Поліпшення швидко наступило, болі вщухли, з’явився загальний тонус. Засіб дійсно допомагає. »

« Я лечу гелем бішофіт артроз, який викликав у мене сильні болі, запалення, складність при русі. За призначенням лікаря втираю бальзам в хворе місце 2-3 рази на день. Ще перед сном роблю зігріваючий компрес з цими ліками. Через кілька годин після застосування біль зменшується, і я знову можу вільно рухатися. Засіб працює навіть при сильних нападах. Радує доступність препарату і його невисока вартість. »

« Болі в спині мене мучили давно. Рятувалася спеціальними вправами і масажем. Але після народження дитини часу на заняття все менше, а спина болить сильніше. Мій лікар рекомендував купити розчин бішофіту — магниевую сіль з протизапальною дією. Я просто втирала це засіб в спину на ніч і спала, загорнувшись ковдрою. Полегшення відчула на наступний же день. Біль і скутість в м’язах спини пройшли. Тепер користуюся ним регулярно. Розчин виручив мене і при пошкодженні коліна. Втирала його в хворе місце і тепло закутала на пару годин. Через день розтирань все пройшло. »

« Я застосовую розчин бішофіту при грипі та застуді. Він відмінно зміцнює імунітет. При перших же симптомах відразу роблю ванночку для ніг, розводячи концентрат водою. Розміщую в нього ноги приблизно на півгодини. Так вдається зупинити поширення грипу та полегшити загальний стан організму. Тільки не можна це робити при високій температурі. »

Є протипоказання. Необхідна консультація спеціаліста

.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Хвороба Пертеса: симптоми, стадії, діагностика і лікування

Sasha

Лікування болю в коліні народними засобами

Dmitry

Субдельтоподібному бурсит плечового суглоба: симптоми, діагностика, лікування

Marina

Гімнастика при остеохондрозі шийного — грудного відділу хребта

Murcia

Лікування в домашніх умовах контрактури Дюпюітрена: можливо чи ні

Sasha

Мазь Диклофенак: характеристики, особливості використання, дозування, ціна

Pasha

Гонартроз колінного суглоба: що це, ступеня, симптоми і лікування

Undershmidtther

Гірудотерапія при подагрі: як лікувати хворі суглоби п’явками

Tanya

Забій ліктя ( ліктьового суглоба ): симптоми, діагностика та лікування

Pasha

Залишити коментар