Лікування

Ортопедична подушка при шийному остеохондрозі: як вибрати

Звичайно, вилікувати хондроз така хитрість не допоможе, але часткове зняття симптоматики — це теж величезний плюс. За більш радикальним лікуванням (медикаментозним, фізіотерапевтичним) слід звернутися до лікаря.

Вимоги до ортопедичних подушок

Для тих, хто вперше вирішив спробувати новий аксесуар для сну, важливим є питання: як вибрати ортопедичну подушку?

Тут є кілька основних критеріїв:

 • По-перше, важливо розуміти, що така подушка — річ індивідуального користування, вона повинна враховувати саме ваші фізіологічні особливості.
 • По-друге, ця спальна приналежність не повинна бути громадилися кой. Розміри такої подушки, а також її обсяг залежать від ширини і висоти ваших плечей і від улюбленої пози для сну.
 • По-третє, потрібно правильно підібрати тип наповнювача, щоб він був досить щільним і пружним.
 • Ну а по-четверте, ортопедична подушка повинна мати хоча б один пружний валик.

Тільки при дотриманні всіх цих умов нова подушка стане вашим незамінним помічником під час відпочинку. Вона дозволить звести нанівець всі м’язові затиски шиї, поліпшити кровопостачання головного мозку і насичення його киснем. При цьому даний аксесуар не дасть хребців шийного відділу зміщуватися під час сну.

Чому це важливо? Тому що саме внаслідок таких зсувів відбувається затиск артерій між хребцями, що веде до виникнення больових відчуттів. Якщо ви часто прокидаєтеся «з розбитою головою», шумом у вухах, не відчуваєте себе відпочилим після сну, то ортопедична подушка може стати вашим порятунком.

Її рекомендується використовувати як тим, у кого вже діагностовано шийний хондроз, так і тим, хто хоче уникнути даного захворювання. Тому що профілактика хвороб завжди вигідніше для вашого здоров’я і гаманця, ніж їх лікування.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Наповнювачі для ортопедичних подушок

Ортопедична подушка, як і будь-яка інша, по суті, складається з напірника і наповнювача . Саме на внутрішній зміст цього аксесуара варто звернути особливу увагу. Це раніше вважалося, що найкраще спати на подушках, набитих пером. Зараз їх не особливо шанують за високу алергенність. В якості наповнювача для сучасних ортопедичних подушок зазвичай використовують такі матеріали:

 • Гречана лузга — відмінно тримає форму і ідеально підходить тим, хто страждає від шийного остеохондрозу і викривлення хребта.
 • Бамбукове волокно — також натуральний природний наповнювач, який має високу пружність.
 • охолоджуючий гель — здатний підстроїтися під вигини саме вашої голови і шиї, а ефект холоду створить додаткові приємні відчуття.
 • Латекс — дуже пружний, пружний мат ріал, найбільше підходить тим, хто вважає за краще спати на спині.
 • Незалежні пружини з латексу або поліуретану — такий наповнювач швидко приймає форму вашого тіла і допомагає уникнути больових відчуттів при поворотах в будь-яку сторону.
 • Матеріал з ефектом пам’яті — частіше за все, в його основі також лежить використання поліуретану або латексу. Такі «запам’ятовують» подушки швидко прогинаються під ваші анатомічні особливості і так само миттєво повертаються в початкове положення, коли ви встаєте.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Головний біль при остеохондрозі шийного відділу: причини, симптоми, лікування

.u9ef62fc4d341c7bf09d5d892eeb51421 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U9ef62fc4d341c7bf09d5d892eeb51421: active, .u9ef62fc4d341c7bf09d5d892eeb51421: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U9ef62fc4d341c7bf09d5d892eeb51421 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U9ef62fc4d341c7bf09d5d892eeb51421 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U9ef62fc4d341c7bf09d5d892eeb51421 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .U9ef62fc4d341c7bf09d5d892eeb51421: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Ударно-хвильова терапія: що лікує, користь і шкода

Так з якого ж матеріалу краще всього вибрати подушку? Це залежить від ваших фінансових можливостей і рекомендацій лікаря.

Головне, щоб наповнювач не утворював грудок, швидко відновлював початкову форму, легко піддавався чищенні і не сприяв розвитку алергічних реакцій.

На що звернути увагу при покупці

Асортимент ортопедичних подушок на прилавках профільних магазинів широкий і різноманітний. Як знайти ту єдину, що подарує вам міцний здоровий сон? У ортопедичної подушки є кілька основних показників, які допоможуть вам визначитися з вибором. Не рекомендується в перший раз замовляти цей аксесуар через інтернет — для початку варто подивитися, помацати, візуально оцінити подушку. І звернути увагу на три особливості:

Розмір

Найбільш популярними є два стандартних розміру ортопедичних подушок: малий — 50 на 40 см і великий — 70 на 60 см. Звичайно, при бажанні ви можете замовити аксесуар з іншими параметрами, якщо в цьому є необхідність.

Але довжина і ширина в таких подушках не головне — набагато більше значення має висота. Саме цей параметр є наріжним каменем при виборі подушки, так як він враховує ваші індивідуальні фізіологічні особливості.

Для того, щоб правильно розрахувати необхідну висоту вироби, необхідно виміряти відстань від краю плечової кістки до шиї і додати до нього пару сантиметрів. Число, що є ідеальною висотою ортопедичної подушки для тих, хто вважає за краще спати на боку. Тим, хто зазвичай відпочиває на спині, потрібно вибрати аксесуар з меншою висотою. В іншому випадку голова буде перебувати на дуже великому піднесенні, і тоді може статися зсув шийних хребців уві сні.

Але і занадто низька подушка не підійде для гарного відпочинку: з нею голова буде закидатися назад, а це створить додаткове напруга в м’язах шиї. Саме тому даний аксесуар краще вибирати на дотик, як то кажуть, «з приміркою». Спробуйте подушку прямо в магазині, щоб вдома не зіткнутися з неприємними сюрпризами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як вибрати засіб від врослого волосся? Огляд найпопулярніших рецептів і аптечних препаратів

Форма

Визначившись з розмірами і висотою, зверніть увагу на форму виробу — вона може бути різною.

 1. Звичайно, найбільш популярною залишається прямокутна подушка. Зазвичай вона має два пружних валика з боків і поглиблення в центрі — для голови. Пам’ятайте, що на такій подушці повинна лежати тільки шия і голова, а плечі необхідно розташувати нижче. Тільки таке положення під час сну здатне забезпечити лікувальний ефект від даного аксесуара. Вироби прямокутної форми зазвичай вибирають ті, хто звик спати на боці.
 2. Якщо левову частку часу сну ви проводите на спині, то вам підійде подушка у формі валика. Вона може бути як у вигляді дуги, так і прямий. Аналогічні аксесуари часто використовують, крім іншого, в сидячому транспорті — поїздах і літаках — при тривалих поїздках. Зверніть увагу, що такі подушки зазвичай не володіють високою жорсткістю, тому підходять не всім.
 3. Найрідкісніша форма ортопедичної подушки — овал. Такі вироби мають рельєфні виступи з двох сторін і ідеально підходять для тих, хто страждає від шийного остеохондрозу.

.ufcb98e0ae982ce983dcbc9697bd07f72 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .Ufcb98e0ae982ce983dcbc9697bd07f72: active, .ufcb98e0ae982ce983dcbc9697bd07f72: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .Ufcb98e0ae982ce983dcbc9697bd07f72 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .Ufcb98e0ae982ce983dcbc9697bd07f72 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .Ufcb98e0ae982ce983dcbc9697bd07f72 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .Ufcb98e0ae982ce983dcbc9697bd07f72: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Масаж шийно-комірцевої зони: користь і техніка

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Жорсткість

Зазвичай розрізняють три види жорсткості ортопедичних подушок. Найм’якша призначена для любителів спати на животі. Аксесуар середньої жорсткості підходить тим, хто бачить сни, лежачи на спині. Найжорсткіша подушка — вибір людей, що віддають перевагу спати на боці. Для того, щоб правильно визначити необхідну саме вам жорсткість, проаналізуйте свої улюблені пози для сну: як ви засинаєте, в якому становищі прокидаєтеся. Це допоможе вам не помилитися у виборі.

Як вибрати правильну ортопедичну подушку при шийному остеохондрозі

Для шийного відділу хребта ортопедична подушка — справжня палочка- виручалочка. Якщо ви відчуваєте болю в області шиї, запаморочення або слабкість після відпочинку, не скупіться на новий аксесуар — це придбання окупиться вашим хорошим самопочуттям. Скільки ж може коштувати така подушка? В середньому ціна виробу становить від 1000 до 3500 рублів. При таких витратах ви отримаєте в подарунок здоровий сон, ранкову бадьорість і відсутність неприємної симптоматики. Для таких бонусів ціна не велика. Самим бюджетним варіантом зазвичай є подушка у формі валика, а найбільш дорогими моделями вважаються подушки з ефектом пам’яті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Підвищення тиску при остеохондрозі шийного відділу

Якщо ви страждаєте остеохондрозом, вибирати новий аксесуар для сну варто в спеціалізованому магазині за допомогою консультанта. Перед цим було б непогано проконсультуватися з лікарем — можливо, його досвід і рекомендації вам знадобляться при покупці. Зверніть увагу на наявність всіх необхідних сертифікатів вироби і ярмо відповідність стандартам якості продукції. Ну і, звичайно ж, випробуйте вподобану вам модель перед тим, як купити — в профільних точках продажів для цього зазвичай створені всі умови. Якщо ви вирішите піти далі у вашій турботі про свій організм і, зокрема, про хребті, зверніть увагу на ортопедичні матраци. При поєднанні цих двох аксесуарів досягається максимальний позитивний ефект для всього хребетного стовпа.

Хворі на остеохондроз, якими замінено стару пір’яну подушку на ортопедичну, відзначають поліпшення сну і зняття больових відчуттів.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Відгуки користувачів аксесуара зводяться до головного: при початковій стадії захворювання такий виріб просто незамінне.

Якщо шийний хондроз вже набрав чинності, то до зміни аксесуарів для сну має сенс додати масаж і фізіопроцедури. Природно, все це робиться після консультації з лікарем.

Кому необхідна ортопедична подушка

Звичайно, в ідеалі ортопедична подушка буде корисна всім — від дітей до людей похилого віку, від здорових людей до тих, хто вже зіткнувся з проблемами шийного відділу хребта. Це корисний аксесуар, здатний не тільки рятувати від проблем з м’язами шиї, а й здійснювати їх профілактику. Серед тих, кому рекомендовано придбати ортопедичну подушку в першу чергу, є кілька основних категорій:

 1. Хворі на остеохондроз.
 2. Люди, які страждають від нестійкості шийних хребців.
 3. Ті, кого переслідують запаморочення і головні болі.
 4. Люди, які часто відчувають біль в шиї і спині.
 5. Пацієнти, які перенесли травми хребта.

чи потрібен саме вам новий аксесуар для сну — справа суто особиста. Але якщо ви хочете зробити своєму хребту приємне, то варто відвідати ортопедичний магазин. Можливо, після зміни подушки ви зможете поглянути на світ по-новому, тому що кожне ваше ранок стане по-справжньому добрим, а сни — солодкими.

.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

З’ясовуємо чи можна їсти квашену капусту при подагрі?

Dmitry

Як пити желатин для лікування суглобів — рецепти настоянок, компреси

Bobby

До якого лікаря звернутися, якщо болить ліктьовий суглоб

Lamaxima

Настоянка каштану на горілці: застосування і рецепт

Andrey

Як зміцнити зв’язки і суглоби

Murcia

Спондилоартрит: класифікація, діагностика і лікування

Andrey

Глюкозамін Максимум

Murcia

Що радить робити Бубновский, якщо болять коліна

Tanya

Артропатіческій псоріаз: симптоми, діагностика та лікування

Axel

Залишити коментар