Лікування

Лікування суглобів: чим і як лікувати хворі суглоби

Артроз буває первинним (коли захворювання проявляється на раніше здоровому суглобі, наприклад, знос від постійних фізичних навантажень) і вторинним (наслідок раніше перенесених травм).

Артрит ж завжди характеризується запальними процесами в тканинах і часто є симптомом інших захворювань в організмі. Для артриту характерна гостра біль, почервоніння і розпухання самого суглоба і найближчих до нього м’язів. У деяких ситуаціях артрит може бути наслідком артрозу — наприклад, коли внаслідок тривалих артрозних процесів відбуваються зміни зовнішньої поверхні кістки, з’являються шипоподібні нарости, які при відколювання провокують гостре запалення хворого суглоба.

Найчастіше виникнення артрозу викликає знос суглоба, надмірна вага, генетична схильність або перенесена раніше травма. Причини артриту більш різноманітні. Спровокувати запальний процес в суглобі можуть не тільки безпосередні пошкодження тканини, але і цілий ряд наступних факторів:

 • інфекція бактеріального, грибкового або вірусного характеру.
 • травми суглобів (відкриті і закриті , вроджені та набуті).
 • порушення гормонального фону, роботи ендокринної системи (частіше властиво жінкам).
 • надмірна вага, ожиріння (створює постійне навантаження на суглоби).
 • патології центральної нервової системи.
 • порушення метаболізму.
 • погане кровоснаб ення тканин внаслідок порушень роботи кровоносної системи.
 • ослаблена імунна система, імунодефіцитні стани.
 • переохолодження.
 • алкоголізм.

Існує кілька видів артриту, які класифікують залежно від чинників, що спровокували їх появу. Щоб підібрати і призначити правильну терапію, необхідно з’ясувати який саме артрит у хворого, так як методи лікування суглобів при кожному типі захворювання дуже відрізняються.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Для дегенеративного та інфекційного типів артриту може бути застосовано тільки місцеве лікування, для ревматоїдного та реактивного потрібен курс антибіотиків широкого спектру дії, а для подагри — лікування сечової системи і супутніх захворювань.

Симптоматика артриту і артрозу

Як вже говорилося раніше, ці два поширених захворювання статутів хоч і споріднені один одному, але мають різну етіологію. У артрозу і артриту схожа симптоматика, через що часто поставити правильний діагноз, спираючись тільки на первинний огляд, стає неможливим, однак, існують і деякі відмінності.

Для артрозу і артриту властиві такі симптоми:

 • Біль — у випадку з артрозом ниючий, довгограюча, але помірна. З’являється лише після тривалих навантажень на суглоб, після відпочинку стає менш інтенсивною або проходить зовсім. При артриті біль гостра, іноді нестерпний,, супроводжується пульсацією і сіпанням триває і в стані спокою, може сильно загостритися в нічний час і вранці. Для артриту ж характерно відчуття скутості в суглобах вранці, тривалістю більше 1 години.
 • Хрускіт — симптом, більш властивий для артрозу, з’являється через порушення структури і цілісності хрящової тканини, на перших стадіях може проявлятися клацанням і легким похрускування.
 • Зменшення або повна відсутність рухливості — при артрозі значно знижується рухливість суглоба, амплітуда його руху. При артриті суглоб стає зовсім нерухомий, характерна скутість у всьому тілі через гострі больових відчуттів.
 • Набряк і припухлість в області суглоба і сусідніх тканин скоріше характерні для артриту.
 • Збільшення суглоба, поява хворобливих великих наростів, особливо на суглобах нижніх кінцівок — явна ознака подагричного артриту.
 • Почервоніння шкіри навколо суглоба також симптом артриту, як і підвищення температури в запаленої області або в усьому тілі.
 • слабкість, швидка стомлюваність, втрата апетиту — явні ознаки артриту, на тлі загального підвищення температури часто може свідчити про наявність інфекційного, гнійного або ревматоїдного артриту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чому виникає некроз головки плечової кістки та як його лікувати?

.u8547208f71be46ba46d9602aae4c7aea {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U8547208f71be46ba46d9602aae4c7aea: active, .u8547208f71be46ba46d9602aae4c7aea: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U8547208f71be46ba46d9602aae4c7aea {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U8547208f71be46ba46d9602aae4c7aea .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U8547208f71be46ba46d9602aae4c7aea .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .U8547208f71be46ba46d9602aae4c7aea: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Лікування суглобів народними засобами

Діагностика артриту

Правильна діагностика — запорука успішного лікування, щоб визначити як правильно лікувати суглоби, потрібно розібратися з першопричиною недуги. Для діагностування артриту недостатньо одного лише зовнішнього огляду. В обов’язковому порядку лікарем (ревматологом або ортопедом) повинна бути призначена рентгенографія, як в стандартній, так і в бічній проекції. Це допоможе розглянути, які саме відбулися зміни в тканинах, з’ясувати має місце артрит або артроз, визначитися зі стадією захворювання.

При наявності в суглобі синовіальної рідини пацієнтові призначають мікробіологічний аналіз, так як такий симптом характерний для інфекційного, септичного , ревматоїдного артритів, завжди мають інфекційне або вірусне походження. У деяких випадках призначається УЗД суглоба, комп’ютерна томографія або термографія. Для визначення ступеня пошкодження суглоба і точного стану структури хрящової тканини призначається артроскопія.

Методи лікування хвороб суглобів

Існує дуже багато способів лікування артриту і артрозу — від медикаментозних, до народних засобів. Звичайно, підбирати лікування самостійно не рекомендується — краще довірити це професіоналам, які точно знають, як правильно лікувати суглоби.

Будь-яка самодіяльність може призвести не тільки до більш складної стадії захворювання, але і до повної втрати суглоба, а в випадку з артритами інфекційного і септичного характеру — і до летального результату.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Лікування диклофенак при лактації

Однак ще до відвідування лікаря можна зайти аптеку і придбати протизапальні і знеболюючі засоби — терпіти сильний біль неправильно, в цьому згодні і лікарі і пацієнти. Лікар зможе призначити курс лікування після проходження пацієнтом діагностики і встановлення остаточного діагнозу.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Лікування суглобів — довгий і трудомісткий процес, для досягнення хороших результатів доведеться запастися терпінням. Існує цілий комплекс заходів, спрямованих на боротьбу з артритом і артрозом. Перш за все — медикаментозна терапія.

Якими препаратами лікувати суглоби

Оскільки лікування багатоступінчате, то і одним-єдиним ліками справа не обмежиться. Зазвичай для лікування таких хвороб суглобів як артрит або артроз застосовується наступна схема:

 1. Знеболюючі препарати — насамперед призначаються медикаменти, що знімають больові симптоми і запальну реакцію. Це можуть бути анальгетики (анальгін, парацетамол), нестероїдні протизапальні препарати (аспірин, ібупрофен, індометацин, піроксикам). При помірних артрозних болях показано використання знеболюючих мазей, гелів і розтирань для зовнішнього застосування (диклофенак, вольтарен, Хондроксид).
 2. Для усунення гострих запальних процесів, а також сильних болів, у випадках, коли нестероїдні протизапальні препарати не досить ефективні, призначаються кортикостероїдні протизапальні засоби у вигляді ін’єкцій безпосередньо в осередок запалення (преднізолон, кортизон, дексометазон, гідрокортизон).
 3. Протинабрякові засоби частіше призначаються при ртрітах, для виведення зайвої рідини із запалених ділянок (димедрол, тавегіл, гідрокортизон).
 4. Міорелаксанти — препарати, покликані розслабити мускулатуру, усунути обмеження руху в пошкоджених суглобах (лідокаїн, скутаміл). Найчастіше застосовуються при артрозі.
 5. хондопротектори — препарати лікують суглоби, при артрозах різних форм. Головна функція медикаментів цієї групи — збереження суглобів, нормалізувати його стан і відновити структуру хрящової тканини. Існують як засобу лікуючі суглоби для перорального застосування (артерій, структум, Терафлекс, хондролон), так і ін’єкції (адгелон, нолтрекс, алфлутоп). Для важких форм існують аналоги внутрішньосуглобової рідини, які вводять безпосередньо в ушкоджений суглоб (Остеніл, сінвіск, Синокром, дьюралан).
 6. При інфекційному, ревматоїдному, реактивному артриті показані імунологічні (імуно-, гаммаглобулин, суха плазма) і імуномодулюючі (ауротіопрол, ликопид, віферон) препарати. Також призначаються противірусні, антибактеріальні або протигрибкові препарати в залежності від збудника.
 7. Для зупинки прогресування захворювання у важких випадках ревматоїдного артриту застосовуються хвороба-модифікують антиревматичні препарати (арава, Неорал, цітоксан, имуран) .Основна функція таких засобів — зберегти суглоб від повного руйнування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Сезонна алергія і її лікування ( препарати )

.ue83a27d635da048d74cd2dd519132668 {padding: 0px . margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .Ue83a27d635da048d74cd2dd519132668: active, .ue83a27d635da048d74cd2dd519132668: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .Ue83a27d635da048d74cd2dd519132668 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .Ue83a27d635da048d74cd2dd519132668 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .Ue83a27d635da048d74cd2dd519132668 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .Ue83a27d635da048d74cd2dd519132668: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Адамове яблуко (маклюра) для суглобів: лікувальні властивості

Залежно від виду артриту, можуть призначатися різні медикаменти, спрямовані на боротьбу з вірусними інфекціями, підвищенням імунітету, нормалізацією гормонального фону, виведенням солей з організму або на придушення функцій імунітету у випадку з аутоімунної ревматоидной формою.

в будь-якому разі, тільки ревматолог зможе точно визначити, якими ліками лікувати суглоби для кожного конкретного випадку. Хворий може приймати самостійно тільки анальгетики для зняття болю, загальні протизапальні засоби. Допустимі різні мазі та гелі для місцевого застосування при артрозі, а також дієтичні добавки для відновлення хрящової тканини з колагеном і гіалуронової кислотою в складі, вітамінні комплекси.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Є протипоказання, необхідно проконсультуватися з фахівцем.

Додаткова терапія при артриті і артрозі

Жодні ліки не здатна дати моментальний ефект — мінімальний курс лікування становить три місяці, на запущених стадіях підтримуюча терапія проводиться один раз в рік все життя. Крім медикаментозного лікування також показані наступні супроводжуючі заходи:

 • ЛФК.
 • ортопедичний підтримує режим (фіксуючі пов’язки, бандажі тощо.).
 • фізіотерапія (електрофорез, магнітотерапія, лазерна Терпал і т.д.).
 • обгортання і грязьові ванни.
 • масажі (особливо при артрозі).
 • правильне харчування.

Головна умова комплексний підхід і бажання вилікуватися. Багато в чому для перемоги над артритом або артрозом потрібно перебудувати власний ритм життя, обов’язково позбутися шкідливих звичок, перейти на здорове харчування — і тоді всі зусилля будуть виправдані.

.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Лікування ішіасу препаратами

Megusta

Жене колінного суглоба: симптоми, діагностика та лікування

Pasha

Як лікувати суглоби народними засобами будинку

Marina

Килевидная деформація грудної клітини

Alfonso

З якими препаратами роблять уколи в коліно, назви і особливості ліків

Maria

Кращі препарати від остеопорозу у жінок: список діючих речовин

Elena

Артрит пальців ніг: причини, симптоми і лікування ( з фото )

Maxim

Біль в суглобі великого пальця ноги

Tanya

Лікування суглобів імбиром: рецепти, показання та ефективність

Serega

Залишити коментар