Лікування

Остеопатія: що таке і що лікує?

Ключовий принцип остеопатії: організм — єдина система.

Щоб докладніше пояснити всю суть технік остеопатії, засновник філософії доктор Стілл написав книгу, яка не втратила своєї актуальності і сьогодні. Особливо тепер, коли для лікування багатьох патологій застосовується комплексна терапія, популярність всіляких методик альтернативної медицини зростає з кожним днем. Для досягнення лікувального ефекту, фахівець-остеопат виконує масажні маніпуляції, м’яко впливаючи на внутрішні органи пацієнта.

Остеопатия: що це таке простими словами

Остеопатия — це сфера альтернативної медицини, що дозволяє визначати і лікувати порушення взаємодії органів і частин тіла пацієнта (анатомічного і фізіологічного).

В процесі лікування, причини порушень усуваються, функції організму відновлюються. Суть остеопатії випливає з ідеї: природа наділила організм усім необхідним для самолікування. Використовуючи чутливість своїх рук, фахівець працює з тілом хворого, посилюючи його природну здатність до самовідновлення, самозцілення. Як видно з визначення, остеопатія не має наукової основи, а базується на вірі в можливості організму. До звичайної, традиційної, науковій медицині вона не має відношення. Тому будь-який, піддає себе остеопатіческая лікування, робить це на свій страх і ризик — припустити наслідки неможливо.

Хоча дані методи лікування не мають наукового обгрунтування і не визнані традиційною медициною, вони широко застосовуються в неврологічних клініках багатьох країн. Крім масажу до філософії остеопатії відносять: гомеопатію, рефлексотерапію, біоенергетику та інші техніки китайської медицини, однак, дані методики науково необґрунтовані.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Деякі горе-фахівці називають себе остеопатії, подивившись відео в інтернеті та вивчивши кілька масажних рухів. Але все не так просто. Щоб осягнути цю складну філософію, фахівці здобувають вищу медичну освіту. Це дозволяє вивчити всі особливості функціонування організму, що вкрай необхідно в роботі остеопата.

Що лікує лікар-остеопат

Завдання остеопата не в вирівнюванні спини або розминці м’язів. Його основна мета — визначити, де саме стався збій, який орган спровокував це. На остеопата покладається велика відповідальність, адже він один виступає як: діагност, терапевт, невролог, мануальний терапевт, ортопед.

Як працює остеопат: визначаючи зони, де трапилися спазми, доктор виявляє набряклість на ділянках з обмеженою рухливістю. Набряки утворюються в тих місцях, де застоюється кров і лімфа. Впливаючи на ту чи іншу ділянку тіла, він домагається потрібного результату на ділянці ураження.

Показання

Рекомендується пройти сеанс остеопатії, якщо мають місце такі захворювання і стану:

 1. Хвороби лор-органів.
 2. при патологіях хребта: остеохондрозі, сколіозі, при грижі хребта та ін.
 3. захворювання неврологічного характеру : невралгія міжреберна, внутрішньочерепний тиск (патологічне), мігрені, головні болі від перенапруги та ін.
 4. Патології дихальних шляхів.
 5. СБО в роботі шлунково-кишкового тракту: захворювання жовчного міхура, панкреатит та ін.
 6. Розлади в сечостатевій сфері: хворобливі менструації, запалення простати, безпліддя, еректильна дисфункція.
 7. Відновлювальний період після хірургічного втручання або травми, перелому.
 8. Під час вагітності можна поліпшити стан організму в цілому: слабшає біль в спині, проходить набряклість, токсикоз перестає турбувати.
 9. Все частіше остеопатію використовують при підготовці жінки до розродження: кістки стають більш рухливими, що справ ає пологи легшими і безпечними для дитини.
 10. Остеопатия для немовлят особливо важлива, адже дана філософія дозволяє виявити і виправити те, що непоправно у дорослих і дітей старшого віку (родові травми, наслідки стрімкого розродження).
 11. Якщо у дитини ДЦП, плоскостопість, затримка розвитку, гідроцефалія, часті застуди, захворювання шлунково-кишкового тракту та ін., йому необхідна допомога дитячого остеопата.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що таке вузлики Гебердена і Бушара ( фото )

.u9d98c5418f1719ffff6d67017c0babdc {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U9d98c5418f1719ffff6d67017c0babdc: active, .u9d98c5418f1719ffff6d67017c0babdc: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U9d98c5418f1719ffff6d67017c0babdc {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U9d98c5418f1719ffff6d67017c0babdc .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U9d98c5418f1719ffff6d67017c0babdc .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .U9d98c5418f1719ffff6d67017c0babdc: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Ортопедична подушка при шийному остеохондрозі: як вибрати

Протипоказання

Застосовувати остеопатіческая терапію для лікування слід дуже обережно, виключно за призначенням лікаря. Оскільки дана методика має ряд протипоказань і може привести до погіршення самопочуття, не слід записуватися до остеопату при наступних патологіях і станах:

 • Гострі патології паразитарного або інфекційного характеру.
 • Онкологічні захворювання (допускається тільки після видалення пухлини, в стадії ремісії).
 • Збої в роботі ендокринної системи.
 • Гострі розлади психіки.
 • Алкогольна залежність.
 • Розлади кровообігу.
 • Гострі хвороби органів дихання (запалення легенів, пл брешіть, бронхіт та ін.).
 • відкриті травми.
 • Укуси отруйних павуків, змій та ін.
 • Опіки.
 • Алергічна реакція.

Види остеопатії

Лікування остеопатії має кілька напрямків:

 1. структуральних своїми прийомами нагадує мануальну терапію. Використовується для роботи з хребтом, суглобами, зв’язками, м’язами. Остеопат масажує певні ділянки тіла, повертаючи пацієнту рухливість. Гарного ефекту можна досягти при захворюваннях суглобів, кісток: артрити, артрози, сколіоз, дефекти будови стопи, наслідки травм і мн.др.
 2. Основи вісцеральної (внутрішньої) остеопатії — нормалізувати роботу внутрішніх органів і систем. За допомогою цього напрямку лікують: органи дихання, підвищений тиск, серцевий м’яз, збої в роботі шлунково-кишкового тракту, енурез, гінекологічні хвороби, патології.
 3. Краниальная — найделікатніша з методик остеопатії, заснована на виявленні мимовільних коливань органів і систем людського організму. Позбавляє тканини від стресового напруги, налагоджує психоемоційний стан. Ефективний спосіб лікування для людей будь-якого віку. Досвідчені фахівці, торкаючись руками, виявляють ознаки захворювань в будь-якій частині тіла. Якщо подивитися на процес лікування з боку, створюється враження, що руки лікаря лежать на крижах або голові пацієнта. Це ілюзія. Остеопат «промацує» мікроскопічні руху черепних кісток, хребта, одночасно налагоджує кровообіг, циркуляцію рідини в спинному мозку. Хороші результати відзначаються після остеопатії шийного відділу при остеохондрозі і остеопатії таза.
 4. Краніосакральна — налагоджує роботу краніосакральної системи: черепні кістки, головний, спинний мозок, хребет, куприк, система кровообігу в спинному і головному мозку. За допомогою техніки делікатного масажу, фахівець впливає на структури черепа і хребта. Під час лікування внутрішні органи і суглоби розслабляються, защемлення нервових волокон усуваються. Імунітет пацієнта зміцнюється, психологічний стан нормалізується, настрій поліпшується. Даний напрямок використовується для лікування наслідків інсульту, головного болю, запаморочення, при погіршенні пам’яті і інших розладах неврологічного або психічного характеру.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що таке тендиніт колінного суглоба?

.u759d7e618efc587cf54eddba86e715d6 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U759d7e618efc587cf54eddba86e715d6: active, .u759d7e618efc587cf54eddba86e715d6: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U759d7e618efc587cf54eddba86e715d6 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U759d7e618efc587cf54eddba86e715d6 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U759d7e618efc587cf54eddba86e715d6 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .U759d7e618efc587cf54eddba86e715d6: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Лікування суглобів: чим і як лікувати хворі суглоби

Крім перерахованого вище, існують загальні остеопатіческій вправи, коли застосовуються методики розтягування, пожвавлення тканин. повільними круговими рухами, роблячи акцент на місцях розташування периферичних зчленувань, доктор розслабляє тіло, нормалізує рефлекторне сполучення між нервами і м’язами.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Лікування сколіозу остеопатії

Дуже часто причиною сколіозу є немаханічне викривлення хребта. Патологія виникає, якщо порушується розподіл навантажень в головному мозку і хребті. Понад 95% новонароджених з’являються на світ з схильністю до сколіозу (зміщення кісток, черепних мембран) і тільки у половини стан нормалізується. Остеопатія при сколіозі допомагає визначити спазмовані ділянки, нормалізувати їх рухливість, скорегувати положення кісток і м’язів. Після остеопатії хребта сама причина сколіозу зникає, тіло поступово випрямляється.

Остеопатия при шийному остеохондрозі

Все частіше для лікування всіляких видів остеохондрозу застосовується остеопатія. Особливо, коли мова йде про найсерйознішу, комірцевої зоні. При розвитку патологічного стану шийні м’язи перенапружуються, хребці шиї починають зміщуватися, судини пережимаються. Це призводить до того, що кровопостачання головного мозку порушується, у людини починаються нестерпні головні болі. Щоб впоратися з підступною недугою, пацієнту призначається остеопатія шиї. Делікатно впливаючи руками на необхідні точки, доктор справляється з проблемою, не приносячи дискомфорту пацієнтові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Тендиніт плечового суглоба: як лікувати

Остеопатия стопи

Особливо часто до остеопату звертаються люди з різними патологіями стопи. Більш ніж у половини дітей у світі діагностується плоскостопість. Якщо не приділити даному стану належного, а головне — своєчасної уваги, дефект залишиться на все життя і спричинить такі ускладнення:

 • натоптиші, мозолі.
 • дегенеративно-дистрофічні процеси в суглобах , що руйнують хрящову тканину і призводять до інвалідності.
 • хворобливі відчуття в спині.
 • набряклість, розширення вен, виразки.

Остеопати успішно борються з плоскостопістю, клишоногістю, деформацією суглобів та іншими порушеннями в будові стопи.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Деякі пацієнти, опинившись на сеансі стеопатіі за показаннями здоров’я, відчувають розчарування, оскільки не відчувають миттєвого поліпшення. Комусь здається, що фахівець не докладає належного зусилля, впливаючи надто вже делікатно, але так і повинно бути. Адже остеопат — НЕ масажист, а доктор, що розкриває приховані, необхідні для лікування резерви організму. Іноді, через 5-8 годин після сеансу, пацієнт відчуває неприємні, часом болючі відчуття — це говорить про те, що процес відновлення запущений і організм позбавляється від захворювання. Не варто лякатися, адже з кожним сеансом больові відчуття будуть слабшати, поки зовсім не зникнуть. Найголовніше — довести лікування до завершення і відчути, як під умілими руками фахівця оздоровився і зміцнився весь організм.

Є протипоказання, необхідно проконсультуватися з фахівцем.

.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Лікування колінного бурситу в домашніх умовах

Alex

Міжреберний міозит — причини, симптоми, діагностика та лікування

Dmitry

Вправи при грижі поперекового відділу хребта

Lamaxima

Перелом зап’ястя: види, симптоми, скільки носити гіпс

Bobby

Тендовагініт колінного суглоба: симптоми, діагностика та лікування

Marina

Гімнастика Бубновського для колінних суглобів, як виконувати?

Bobby

замінники Аспаркаму

Alex

Ендопротезування кульшового суглоба: ціна і умови

Elena

Перелом великого пальця на нозі: ознаки і лікування

Serega

Залишити коментар