Препарати

Дипроспан: інструкція і побічні ефекти уколів

Фармакологічні властивості

Дипроспан має в своєму складі 2 діючі речовини бетаметазона дипропионат і бетаметазона натрію фосфат. Перший обумовлює пролонгує ефект, другий відповідає за швидкість його настання. Невиражене дію на водно-сольовий метаболізм надає Дипроспаном меншу небезпеку, ніж Мінералокортикоїди. Після використання останніх з’являються набряки, підвищується артеріальний тиск, порушується серцевий ритм, розвивається остеопороз.

Лікарський препарат володіє наступними ефектами:

 • Протизапальний — зупиняє запальну реакцію. В результаті ліквідуються ознаки запалення — гіпертермія ураженої ділянки, набряк, болючість і почервоніння шкіри в даній області.
 • Протиалергічний — усуває наслідки алергії.
 • Імунодепресивний — в високих дозах надає супрессивное дію на імунітет .
 • вазоконстрикторное — зменшує діаметр кровоносних судин, знижує кровотік і судинну проникність. В результаті зменшується кількість рідини, що виділяється в тканину при запальному процесі, розвивається гіпертензія.
 • антипроліферативні — зупиняє клітинний ріст в місці ураження.
 • антишокова — збільшує несприйнятливість організму до стресових ситуацій, гіпертермії, раптового падіння вмісту глюкози і іншим станам, при яких підвищується вироблення гормонів і клітин крові.

Дипроспан впливає на метаболізм білків, жирів і вуглеводів в організмі. Препарат пригнічує білковий синтез, призводить до розщеплення білків в шкірних покривах, кістках і м’язах. Чим небезпечне це стан? В результаті даного процесу сповільнюється загоєння поверхні рани, атрофуються шкірні ділянки, розвивається слабкість м’язів і їх омертвіння. Ліки підвищує розпад ліпідів в тканинах кінцівок, сприяє перерозподілу жирів і їх відкладенню в верхній частині тіла. Дипроспан стимулює утворення і накопичення глюкози в печінці, знижує її захоплення тканинами, підвищує вміст глюкози в крові.

Склад і форми випуску препарату

Глюкокортикостероїди , що містять бетаметазон, виробляють під різними торговими іменами і в різних лікарських формах. Як правило, це ліки зовнішнього використання — мазі, спреї разом з розпилювачем, креми.

Таблеток в аптеках не знайти. Під назвою Дипроспан виготовляють суспензію для парентерального введення, за винятком внутрішньовенних та підшкірних ін’єкцій. Згідно з інструкцією із застосування, уколи Дипроспану призначають одноразово або нетривалим курсом. В упаковці міститься 1 або 5 скляних ампул з розчином.

1 ампула Дипроспану ємністю 1 мл містить 2 форми бетаметазона, відповідні 5 і 2 мг діючої речовини і кілька допоміжних субстанцій. Зовні це прозора або світло-жовта в’язка рідина з білими частинками без сторонніх включень. При збовтуванні утворюється суспензія з плавно осідають дрібними крупинками.

допоміжні речовини:

 • натрію дигідрофосфат — регулятор кислотності, стабілізатор, водозберігаючих компонент.
 • хлористий натрій , спирт бензиловий, соляна кислота — розчинники, дезінтоксикаційні речовини.
 • динатрію едетат — для формування стійких комплексів.
 • поліоксиетилену сорбітан моноолеат — стабілізатор, емульгатор, підтримує необхідну в’язкість.
 • метиловий і пропіловий ефір пара-гідроксибензойної до іслоти — антисептики, консерванти.
 • натрію кармеллоза — розпушують агент, дезинтегратор.
 • макрогол (полімер етиленгліколю), стерильна вода — розчинник, сполучна речовина.

Дія Дипроспану

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Всебічний ефект Дипроспану обумовлений його можливістю швидко проходити через клітинну мембрану. Загальний вплив на організм на рівні клітин проявляється утворенням одних і пригніченням синтезу інших клітинних білків. Завдяки наявності фтору в складі бетаметазона, протизапальна реакція виникає швидко.

Згідно з інструкцією із застосування, терапевтичний ефект Дипроспану спостерігається через 10-20 хвилин після прийому.

За тривалістю дії все глюкокортикостероїди ділять на 3 групи. Дипроспан відноситься до 3 групи — глюкокортикоїдів тривалого (понад 24 годин) ефекту. Він стабілізує стан хворого на період до 72 годин. Лікарський препарат пригнічує функції гіпоталамус-гіпофіз-надниркової системи. Чим небезпечне це вплив? При тривалому застосуванні часто виникає синдром відміни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Дипроспан: інструкція із застосування, протипоказання, відгуки

.u6f2a1f3cd530eb9ffb669b192a4d2d0d {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U6f2a1f3cd530eb9ffb669b192a4d2d0d: active, .u6f2a1f3cd530eb9ffb669b192a4d2d0d: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U6f2a1f3cd530eb9ffb669b192a4d2d0d {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U6f2a1f3cd530eb9ffb669b192a4d2d0d .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U6f2a1f3cd530eb9ffb669b192a4d2d0d .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .U6f2a1f3cd530eb9ffb669b192a4d2d0d: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Преднізолон: показання та побічні дії

Фармакокінетика Дипроспану:

 1. Має хорошу розчинність.
 2. До 62-64% з’єднується з білками плазми крові.
 3. бетаметазона натрію фосфат виводиться з організму через добу, бетаметазона дипропионат — через 10 днів і більше.
 4. Метаболізується в печінці.
 5. Неактивні метаболіти виводяться нирками, невелика частина — жовчю .

Від чого допомагає Дипроспан

Як часто застосовувати ліки — визначає тільки лікар. У більшості випадків препарат використовується як допоміжний в складі базисної терапії. Що лікує Дипроспан, так це:

 • Кістково-м’язові хвороби — остеоартроз, остеохондропатії. Препарат призначають при артриті, при артрозі, при шпорі п’яти.
 • Захворювання сполучної тканини, стоп, хребта, епікондиліт ліктьового зчленування.
 • Ревматоїдний артрит, інші системні патології — склеродермія, червоний вовчак, розсіяний ангиит, хвороба Вагнера.
 • Захворювання сідничного нерва, псоріаз, радикуліт, люмбаго.
 • Хвороби м’яких тканин — запалення суглобових сумок, тканин сухожилля, м’язів і зв’язок.
 • Травматичний шок, посттравматичний артрит. Останній часто спостерігається у спортсменів. При болях в суглобах зазвичай досить 5 уколів за рік.
 • Алергічні процеси — сінна, лікарська лихоманка, алергічні хвороби очей, вуха або бронхів, укус комах, анафілактичний шок.
 • Захворювання шкіри та лімфатичної тканини, пухлини, хвороба Крона та інші патології кишечника.
 • Опіковий, кардіогенний, гемотрансфузійних шок.
 • Порушенні функції кори надниркових залоз, патології крові, нефротичний синдром.

Введення Дипроспану в порожнину суглоба не здійснюють при інфекційних процесах.

Як водити Дипроспан

На думку фахівців, терапія глюкокортикостероїдними препаратами — непростий процес. Як правильно ставити Дипроспан і його скасовувати, не порушивши функцію кори надниркових залоз, знає тільки лікар. Для попередження розвитку синдрому відміни слід дотримуватися рекомендацій по тривалості курсу та кількості ліки. Спостерігають також відповідь організму на ін’єкції. Отримавши потрібний ефект, переводять хворого на підтримуючу терапію, повільно зменшуючи дозування. Здійснюють річний контроль стану пацієнта.

Для попередження інфікування при ін’єкціях потрібно строго дотримуватися асептичних заходів: стерилізувати інструменти, очищати руки і місце введення дезінфекційними препаратами. Як вводити Дипроспан — вирішується в індивідуальному порядку.

Існують наступні способи введення:

 • Внутрішньом’язово — вводять глибоко в область з великим вмістом м’язової тканини. Як часто проводять внутрішньом’язові уколи, обумовлене самою хворобою. При захворюваннях шкіри вистачає 1 ампули, при алергії — для повної ліквідації клінічної симптоматики необхідно 2 мл ліків. При бурситах потрібен цілий курс (1 ін’єкція Дипроспану за тиждень) з початковою дозуванням 1 мл. При виражених болях відразу застосовують 2 мл препарату, можливо повторити маніпуляцію через 2-4 тижні для закріплення ефекту. Дозування Дипроспану при ревматоїдному артриті — 1, можна 2, мл розчину внутрішньом’язово.
 • Внутрішньосуглобово — в порожнину великого суглоба вводять 1 або 2 ампули, середнього зчленування — 0,5 або 1 ампулу, дрібного сполуки- 1/4 або 1/2 ампули. Вже через пару годин після введення зникає біль, обумовлена ​​артритом або артрозом, відновлюється рухливість кісткового зчленування. Дія триває місяць і більше.
 • періартікулярний — в простір навколо суглоба. Блокади препаратом часто проводять у такий спосіб. Застосовують ліки разом з місцевим анестетиком. Спочатку змішують в шприці (першим беруть Дипроспан) і енергійно струшують. Пункційної голкою здійснюють прокол в потрібному місці, виходячи з дозування — 0,2 мл глюкокортикоидного препарату на 1 кв.см. Дипроспан з лідокаїном (або іншим анестетиком) спрацьовує моментально, потрібний ефект (ліквідація болю, набряку, почервоніння тканин, малорухомості) триває 3 дні.
 • Внутрішньошкірно, внутриочагово або надходження в тканину ліки — введення тонкої голки в шкіру на невелику глибину. При ураженнях шкіри — безпосередньо в патологічний осередок. Блокада Дипроспаном при грижі хребта допомагає ефективно зменшити больовий симптом і набряки. При болях в спині призначають внутрішньошкірні уколи, виходячи з 0,2 мл на 1 кв.см, але не більше 1 мл / тиждень.
 • Інтрабурсально — вводять препарат неглибоко в синовіальну порожнину, прагнучи уникнути пошкодження судин і нервів . При лікуванні бурситу суглоба плеча для блокади достатньо 1-2 мл розчину, результат можна побачити через 15 хвилин. Зникають біль і набряки, пропадають дискомфорт і гіперемія, через пару годин повертається рухливість суглоба.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Хондроітин з глюкозаміном для суглобів: опис, інструкція, відгуки

.u62e01bd4c363b5ea0220b6d29387d34f {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U62e01bd4c363b5ea0220b6d29387d34f: active, .u62e01bd4c363b5ea0220b6d29387d34f: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U62e01bd4c363b5ea0220b6d29387d34f {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U62e01bd4c363b5ea0220b6d29387d34f .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U62e01bd4c363b5ea0220b6d29387d34f .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .U62e01bd4c363b5ea0220b6d29387d34f: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Ібупрофен: опис, показання та протипоказання

Якщо потрібного ефекту немає, від Дипроспану відмовляються, повільно зменшуючи дозування, аж до повного скасування ліки.

Дітям не призначають через відсутність клінічних даних.

Передозування препаратом великій небезпеці для життя не представляє. Виявляється безсонням, слабкістю, нудотою, нервовим збудженням, депресією. При довгому прийомі великих кількостей — недостатністю надниркових залоз, гіпертензією, затримкою виведення рідини, зменшенням щільності кісток.

Побічна дія

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Частота появи небажаних реакцій і їх вираженість обумовлені кількістю ліки і тривалістю його застосування. Наслідки мають оборотний характер.

До побічних ефектів належать:

 • Гіпертензія, ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок.
 • Порушення метаболізму — підвищення виведення калію, кальцію , азоту, затримання рідини, зниження кислотності, розростання жирової тканини на зразок пухлини. Підвищується рівень натрію в сироватці крові, збільшується вага.
 • Кандидоз, порушення менструального циклу, зниження функції надниркових залоз, гіпергідроз.
 • Запаморочення, зміни настрою, безсоння, збудливість.
 • Захворювання шлунково-кишкового тракту, підвищення ризику кровотеч.
 • Поразка скелетних м’язів, зменшення кісткової щільності, спазм, збільшений ризик переломів, неправильне загоєння поверхні рани.
 • Зміна кольору шкіри, вугри , розтяжки, атрофія, дерматит, гнійне ушкодження тканини, крововиливи яния в шкірні покриви або слизові оболонки.
 • Катаракта, глаукома, зміщення очного яблука, порушення зору.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Мета Т: показання, інструкція із застосування, відгуки

Дипроспан не рекомендують вагітним і годуючим, людям з печінковою і нирковою недостатністю , особам похилого віку. У період терапії Дипроспаном не проводять вакцинації. Після внутрішньосуглобового курсу лікування не перевантажувати суглоб. При використанні препарату протягом 6 місяців необхідна консультація офтальмолога.

Одночасний прийом ліків з:

 1. НПЗЗ і алкоголем — підвищує ризик кровотечі і виразкових патологій шлунково-кишкового тракту.
 2. Серцевими глікозидами — порушує функції організму в цілому.
 3. діуретики — виводить калій з організму.
 4. противосвертиваючих препаратами непрямої дії — змінює згортання крові.
 5. Інших глюкокортикоїдами — призводить до змін в аналізі крові.

Відгуки лікарів і хворих

Специ алісти вказують на велику ефективність і результативність Дипроспану. Ліки використовують в алергологічної практиці, пульмонології та інших областях медицини. Основний недолік препарату — велика кількість небажаних наслідків, що вимагає постійного контролю і не дозволяє повсюдно використовувати препарат.

Думки хворих про Дипроспаном:

«Призначення прямо в суглоб по 1 уколу в 3 тижні , враховуючи ще основну терапію, призвело до зникнення болю від ревматоїдного артриту. Добре себе почуваю »- Наталя.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

« Багато років турбує колінний артроз, болі з’явилися з приходом клімаксу — все випробувала, ніякого ефекту. Навіть не могла ходити без палички. Доктор зробив укол в коліно, і біль зменшилася, а після 3-х уколів — зовсім пропала. І про себе не нагадувала пару місяців. Дипроспан хороший, але надовго його не вистачає »- Марина Василівна, на пенсії.

« Завжди побоювалася гормонів. Але дуже турбувало плече, почалося запалення. Зволікати не можна. Лікар порекомендував укол в плече. І, правда, зовсім пройшло вже на третю добу »- Світлана.

Ціна Дипроспану і його замінники

Власник реєстраційного посвідчення — фармацевтична компанія Шерінг-Плау, Франція.

Інструкцію щодо застосування затвердили в 2011 році, вартість препарату встановлюють аптеки. Ампулу для ін’єкцій, вироблену в Бельгії, можна купити за 206 руб. Ліки відпускають лише за рецептом. Термін зберігання 18 місяців. Містять Дипроспан при кімнатній температурі, в темному місці, бережуть від дітей.

Флостерон аналог Дипроспану, як по активної речовини, так і за кількістю Бетаметазона. Проводять в такий же лікарській формі, йому притаманний той же діапазон дії. Але зараз Флостерон майже не побачиш в аптеці. Повним замінником Дипроспану є також Бетаспан Депо, вартість 7 ампул 523 рубля. Дексаметазон — Фторсодержащєє похідне Преднізолону. Володіє схожими фармакологічними характеристиками. Але побічних реакцій у дексаметазону більше, а тривалість ефекту менше. Дипроспаном ж властива більша імуносупресивну дію. Який аналог використовувати, вирішує фахівець, в залежності від найменування та тяжкості хвороби, анамнезу пацієнта.

Дипроспан усуває небажану симптоматику захворювання, але не лікує його. Неправильний прийом ліків збільшує ймовірність виникнення небажаних наслідків.

Є протипоказання. Необхідна консультація спеціаліста

.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Хондроліфт — натуральні засіб для лікування суглобів

Scooby

Сірдалуд — ефективний препарат при болях і спазмах в спині і м’язах

Sasha

Як потрібно застосовувати уколи препарату Вольтарен?

Scooby

Аналоги протеза синовіальної рідини Синокром

Murcia

Чим відрізняється Терафлекс від Терафлекс Адванс і що краще

Elena

Застосування препарату Німід Форте для лікування суглобів

Sasha

Препарат Суставін — ефективний комплекс для лікування суглобів

Bobby

Опис і застосування АПІЗАРТРОН в лікуванні суглобів

Maxim

Уколи Диклофенак: показання до застосування, дозування і побічні ефекти

Tanya

Залишити коментар