Препарати

Розігріваючі мазі для м’язів і суглобів

Оскільки в основі цих препаратів лежать натуральні інгредієнти, такі мазі не мають яскраво вираженого токсичного впливу на організм. Вони добре поєднуються з іншими медикаментами і відрізняються невисокою ціною. Тому їх часто використовують в домашніх умовах для зняття симптоматики при захворюваннях суглобів і м’язів. Вони можуть виявитися корисними для шиї, для ніг, рук, спини, для попереку, тому краще мати це засіб у своєму особистому аптечці.

Принцип дії

Принцип дії зігріваючих мазей заснований на тому , що тепловий ефект від їх нанесення прискорює біохімічні процеси в організмі. Як це працює? Під впливом тепла відбувається підвищене вироблення ферментів. вени, артерії і капіляри розширюються, а швидкість обмінних процесів зростає. Таким чином, посилюється приплив крові до місця нанесення мазі, що збільшує надходження кисню, поживних і біологічно активних речовин до хворих суглобів. М’язи тіла під дією зігріваючих мазей розслабляються і стають більш еластичними, що веде до зникнення больового синдрому.

Алгоритм впливу даних препаратів на організм наступний:

 • При нанесенні мазі на шкіру в районі вогнища болю активні інгредієнти препарату проникають в запалені тканини.
 • Діючі речовини лікарського засобу знаходять рецептор, що відповідає за передачу сигналу про біль, і проникають в його мембрани.
 • Після впливу мазі рецептор блокується і не може принимати больові сигнали від суглобів і м’язових структур.
 • Це усунене ланка в больовий ланцюга унеможливлює передачу імпульсів від нервових закінчень в центральну нервову систему. Відповідно, людина перестає відчувати біль в місці впливу препарату.

Найчастіше лікування зігріваючими мазями призначається в комплексі з нестероїдними протизапальними препаратами, глюкокортикостероїдами і міорелаксантами. Така комбінована терапія дозволяє впливати на вогнище запалення мінімальними дозами і не допускати негативних наслідків від прийому медикаментів.

Варто відзначити, що зігріваючі мазі і гелі не можуть загальмувати процес руйнівних змін в суглобах і навколосуглобових тканинах. Вони не допускають поширення запального процесу, але не знімають його.

Класифікація і склад

Согревающие мазі можуть бути двох типів: біологічно активні добавки або фармакологічні препарати. Як їх відрізнити?

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

 • Дізнатися БАДи легко за кількістю вхідних в них компонентів — в середньому від 10 до 15. Біодобавки з Китаю або Кореї можуть бути ще більш багатоскладові — в них налічується близько двох десятків інгредієнтів. Дія таких лікарських засобів засновано на корисні властивості ефірних і косметичних масел, а також трав’яних екстрактів. Найпопулярнішими БАДами з зігріваючим ефектом є: мазі 911 з бджолиною отрутою, Окопник з червоним перцем, Артро-Актив розігріваючий, бальзам Дикуля, Живокост.
 • Фармакологічні препарати зазвичай мають в основі не більше двох головних дійових компонентів. Така комбінація медикаментозних засобів продовжує і підсилює терапевтичний ефект. Найчастіше лікарі рекомендують такі мазі з розігріваються ефектом, як Фіналгон, Никофлекс, Капсикам, Випросал, Наятокс, Апизартрон, Вірапін.

Варто звернути увагу на активні інгредієнти в складі мазей — у деяких препаратів вони однакові, а ціна різна. Так, наприклад, зміїна отрута міститься як в Віпросале, так і в Наятоксе, а бджолиний — і в АПІЗАРТРОН, і в Вірапін. Також частими компонентами зігріваючих мазей є: екстракт пекучого червоного перцю, ментол, камфора, скипидар. Для якнайшвидшого вбирання і швидкого впливу на уражену ділянку в зігріваючі мазі додають ефірні масла з хвойних дерев і чагарників. Найчастіше для цих цілей використовують масла кипариса, ялиці, ялівцю, ялини туї і сосни. Косметичні масла в складі зігріваючих мазей забезпечують швидке потрапляння інгредієнтів препарату в підшкірну жирову клітковину, зв’язки, м’язи і синовіальну рідину. Масла мигдалю, зародків пшениці, персика і виноградної кісточки мають антисептичну ефектом. Вони не допускають проникнення хвороботворних бактерій в осередок запалення і покращують стан шкіри.

Що стосується цінової політики, то найчастіше фармакологічні препарати виявляються трохи дорожче. Це залежить не тільки від ефективності ліки, але і від впізнаваності бренду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ефективні препарати для суглобів і хрящів: список назв

Так, наприклад, середня вартість Финалгона — 330 рублів, никофлекс — 320 рублів, Капсикам — 300 рублів, а Наятокса — 250 рублів. Біологічно активні добавки можуть бути як недешевими (ціна бальзаму Дикуля від болю в суглобах — 230 рублів), так і недорогими (911 з бджолиною отрутою — 70 рублів). Середня вартість Артро-Активу також відносно невелика — 110 рублів, а за 145 рублів можна купити Живокост з золотим вусом

Які мазі ідеально підійдуть саме для вас — краще уточнити у фахівця. Це може залежати від тяжкості захворювання, занедбаності процесу, схильності до алергічних реакцій на деякі препарати. Оскільки вибір даних коштів достатньо великий, перед покупкою ліків в аптеці спочатку проконсультуйтеся з лікарем.

.u7935e6b1a29ba19727c3abb43d259966 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U7935e6b1a29ba19727c3abb43d259966: active, .u7935e6b1a29ba19727c3abb43d259966: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U7935e6b1a29ba19727c3abb43d259966 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U7935e6b1a29ba19727c3abb43d259966 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U7935e6b1a29ba19727c3abb43d259966 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .U7935e6b1a29ba19727c3abb43d259966: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Мелоксикам: склад, показання та протипоказання

Найефективніші зігріваючі мазі

Фармакологічні препарати, на думку фахівців, більш ефективні для зняття симптомів хвороб суглобів і м’язів, ніж біологічно активні добавки. Саме тому невропатологи, травматологи і ревматологи частіше призначають пацієнтам з патологіями опорно-рухового апарату саме ці кошти. Список зігріваючих мазей для спини досить широкий. Які ж з них кращі?

Найбільшою популярністю серед лікарів користуються такі препарати:

 • Капсикам. Мазь із специфічним запахом скипидару і камфори. Основними діючими речовинами є також диметилсульфоксид, бензілнікотінат, нонівамід. Всі ці інгредієнти, взаємодіючи один з одним, мають знеболюючу дії, а також покращують мікроциркуляцію крові в місці нанесення. Застосовується для зняття суглобової або м’язового болю, як розігріваючої мазі для спортсменів.
 • Фіналгон. Двокомпонентна мазь на основі нікобоксіла і ноніваміда. Має аналгетичну ефектом, має судинорозширювальну дію. Активізує кровообіг в місці нанесення, прискорює обмінні процеси і ферментативні реакції. Зазвичай призначається при болях в спині, бурситах, артритах і спортивних травмах, пов’язаних з розтягуванням зв’язок та забоями.
 • Никофлекс . Трьома основними діючими речовинами є гідроксиетил саліцилат, капсаїцин натуральний (екстракт пекучого перцю) і етілнікотінат. Також до складу входить масло лаванди, яке надає мазі специфічний запах. Допомагає зняти набряклість, прибрати больовий синдром, має протизапальну активність. Цю мазь часто призначають при артрозах, ударах, розтягненнях, невралгії.
 • Апизартрон. Головними трьома діючими речовинами препарату є бджолина отрута, ізотіоціанаталліл і метилсаліцилат. Мазь має знеболюючу дію, допомагає зняти набряки. Показана до застосування у випадках пошкодження сухожиль, при радикулітах, невритах, невралгіях і хворобах опорно-рухової системи.
 • Випросал. Складається з чотирьох основних компонентів: отрути звичайної гадюки, камфори, скипидару і саліцилової кислоти. Препарат добре справляється з болем будь-якої інтенсивності, покращує кровообіг в місці нанесення, має судинорозширювальними властивостями. Призначається при артралгії, невралгії і міозиті.
 • Ефкамон. Багатокомпонентна мазь, до складу якої входять натуральні масла (гірчичне, евкаліптова, гвоздикове), метилсаліцилат, камфора, ментол, стручковий перець. Надає відволікаючу і знеболюючу дію, покращує мікроциркуляцію крові. Призначається при невралгії, артриті, ревматизмі, ударах, гангліоніт шийного та грудного відділу хребта.
 • Наятокс . В’єтнамська мазь з чотирма діючими компонентами: зміїна отрута, евкаліптова олія, камфора, метилсаліцилат. Допомагає в боротьбі із запальним процесом, знімає біль, має антисептичний ефект. Виписується при артритах, радикулітах, невралгії.
 • Артро-Актив . До складу препарату входять такі інгредієнти, як хондроїтин сульфат, глюкозамін сульфат, ацетил глюкозамін і екстракт ладану. Сприяє відновленню суглобового хряща. Застосовується при остеохондрозі і остеоартрозі.
 • Мета Т. Це багатокомпонентна гомеопатичний засіб, до складу якого входять близько 20 інгредієнтів. Надає болезаспокійливу і протизапальну дію, допомагає нормалізувати кількість синовіальної рідини і відновити хрящову тканину. Застосовується для лікування остеохондрозу, гонартроза, коксартрозу, плечолопаткового періартріта.
 • Траумель С . Гомеопатична мазь, в складі якої понад 15 компонентів, в тому числі ехінацея, календула, беладона, арніка. Допомагає знімати набряки і запалення. Застосовується при вивихах, розтягненнях, в післяопераційний період, а також при бурситах, періартритах і інших захворюваннях опрно-рухового апарату.
 • Бальзам Дикуля для суглобів . До складу мазі входять природні компоненти: бджолина отрута, віск і прополіс, масляні витяжки, екстракт чаги, муміє, масло чайного дерева, ведмежа жовч. Знімає запалення, біль і набряклість, активізує обмін речовин і мікроциркуляцію крові, виводить шкідливі солі з організму. Застосовується при спортивних травмах, ударах, радикуліті, невралгії, остеохондрозі, розтягненнях і переломах.
 • Живокост з золотим вусом . Основними інгредієнтами є: екстракт живокосту, екстракт бодяги, ефірні масла, сульфат хондроїтину, глюкозамін. Має протизапальну і знеболюючу ефектами. Препарат використовується при легких травмах, розтягненнях зв’язок і сухожиль, ударах, при ранах шкіри, радикуліті, невралгії, міжхребцевих грижах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Застосування препарату Гіалуром CS для лікування суглобів

Показання до застосування

Спектр застосування розігрівають і зігріваючих мазей досить широкий. По-перше, ними користуються при патологіях опорно-рухового апарату: артрит, радикуліт, невралгії, люмбаго, різних видах остеохондрозу. Рецидиви таких захворювань зазвичай супроводжуються гострим болем. Тоді, крім зігріваючих мазей, призначаються нестероїдні протизапальні препарати, анальгетики або глюкокортикоїди. Однак, якщо використовувати мазі регулярно, це знижує частоту виникнення болю в суглобах і м’язах. Цей ефект досягається за рахунок того, що в місцях нанесення препарату поліпшується кровопостачання і прискорюється насичення суглобів поживними речовинами.

По-друге, дані кошти показані до застосування при ударах, розтягненнях і розривах зв’язок і сухожиль, а також при вивихах.

По-третє, розігрівають мазі широко застосовуються в спортивному середовищі, де професіонали використовують їх для підготовки м’язів до серйозних навантажень.

Якщо причиною призначення мазі є запалення, то починати курс лікування можна не відразу, а через два або три дні після купірування процесу. Можливо і разове застосування засобу при виникненні ниючих болів в суглобах як реакції на зміну температур.

.u175bb8d6c04c7c103ecdc58a83884079 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U175bb8d6c04c7c103ecdc58a83884079: active, .u175bb8d6c04c7c103ecdc58a83884079: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U175bb8d6c04c7c103ecdc58a83884079 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U175bb8d6c04c7c103ecdc58a83884079 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U175bb8d6c04c7c103ecdc58a83884079 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .U175bb8d6c04c7c103ecdc58a83884079: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Жовч медична: від чого допомагає і чим корисна

Але найкраще використовувати зігріваючі мазі з дозволу лікаря, адже, постійно придушуючи больовий синдром, ви можете пропустити розвиток будь-якої серйозної патології.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Протипоказання

Согревающие мазі, як і інші препарати зовнішнього застосування (креми, гелі і т.д.), не можна наносити на ушкоджену шкіру. Через подряпини, тріщини, відкриті рани в кров можуть потрапити інгредієнти досить сильних препаратів, що може спровокувати системні побічні явища. Крім того, травмована шкіра під впливом розігрівають коштів може почати свербіти, з’явиться печіння, свербіж шкіри, можливе посилення болю.

Індивідуальна непереносимість інгредієнтів препарату може спровокувати появу алергічних реакцій або навіть хімічний опік. З зігріваючими мазями в цьому плані потрібно бути особливо обережними, адже в їх склад часто входять досить сильні алергени. Чого варті зміїний або бджолина отрута, не кажучи вже про високоаллергенних хімічних сполуках!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чистка суглобів за допомогою рису в домашніх умовах

Тому перед застосуванням мазі необхідно провести тестування на невеликій ділянці чутливої ​​шкіри — на згині ліктя або на зап’ясті. Спробуйте втерти невелику кількість ліків в дану ділянку і подивитися на шкірну реакцію через 45 хвилин. Якщо набряку і почервоніння в місці нанесення мазі не спостерігається, її можна використовувати безпосередньо для лікування.

Зверніть увагу на те, що на частині препаратів інгредієнти вказані на латині, а у зарубіжних — на мові виробника. Тому, якщо ви знаєте про наявність у себе алергії на певні ліки або рослини, краще переведіть назви компонентів на рідну мову, щоб точно знати склад.

Використовувати зігріваючі мазі заборонено пацієнтам з наступними патологіями:

 • Інфекційне ураження суглобів. Це захворювання супроводжується підвищеною температурою в осередках запалення, і додаткове теплове вплив на них небажано. Воно формує сприятливе середовище для розмноження хвороботворних бактерій, що вкрай не сприяє одужанню.
 • інфекційно-запальні хвороби шкіри з нагноєнням тканин. Використання зігріваючих мазей в цьому випадку гальмує процес регенерації тканин.

Дуже часто виникає питання: чи можна використовувати зігріваючу мазь вагітним жінкам? Лікарі вкрай не рекомендують застосовувати дані ліки в період виношування дитини. Справа в тому, що активні компоненти препарату здатні з легкістю проникати крізь плаценту, що може зашкодити розвитку плода. У крайніх випадках, під контролем лікаря, при вагітності можливе використання таких зігріваючих мазей, як Фастум-гель і скипидарна мазь.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Побічні ефекти

найчастіше при використанні розігрівають мазей проявляється такий побічний ефект, як алергія. Це може виглядати як висип, набряк або почервоніння в місці нанесення препарату. При виникненні такої реакції слід негайно змити мазь водою і протерти шкіру серветкою з будь-яким видом масла. Якщо алергічна реакція супроводжується задишкою або запамороченням, необхідно прийняти антигістамінний засіб (Супрастин, Зіртек, Зодак і т.д.).

Також при неправильному використанні медикаментів можуть спостерігатися такі симптоми, як головний біль, нудота, сонливість, відсутність апетиту, підвищене газоутворення.

При виникненні подібних реакцій слід припинити використання мазі і звернутися за консультацією до лікаря. Фахівець допоможе вам скорегувати дозування або вибрати інший препарат.

Інструкція по застосуванню

Для того, щоб зігріваючі мазі не завдали вам шкоди, слід чітко дотримуватися правил їх використання. Вони полягають у наступному:

 • Застосування розігрівають мазей для суглобів найбільш ефективно на початку захворювань або як профілактика для запобігання рецидивам.
 • Середня тривалість курсу становить від 7 до 15 днів. Більш тривала терапія вимагає консультації з фахівцем.
 • Мазь слід наносити на шкіру 2-3 рази на день, злегка втираючи її в осередок запалення. Якщо ліки має гелеву основу, воно прекрасно вбереться і без додаткової стимуляції.
 • Не наносіть препарат відразу на занадто велику ділянку шкіри — це може спровокувати прояв побічних ефектів.
 • Не кладіть на місце нанесення мазі оклюзійної (герметичній) пов’язкою — це може стати причиною хімічного опіку. Максимум, що ви можете собі дозволити для посилення ефекту — прикрити область нанесення ліки добре пропускає повітря тканиною.
 • Не допускайте попадання мазі на слизові — це може викликати біль і печіння. Для усунення неприємних відчуттів необхідно кілька разів промити ніс, очі, рот проточною чистою водою.

Мазі з зігріваючим ефектом застосовуються травматологами і ревматологами для усунення симптомів різних захворювань. Вони швидко позбавляють пацієнта від неприємних і больових відчуттів, але не лікують хворобу. Для того, щоб впоратися з патологіями суглобів і опорно-рухового апарату, необхідно звернутися до фахівця. Після комплексу діагностичних заходів лікар зможе призначити вам терапевтичні засоби, здатні перемогти або купірувати навіть найсерйозніші захворювання.

.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Мазь 911: види, показання та застосування

Maria

Тайські бальзами від болю в суглобах: види, інструкція, відгуки

Lamaxima

Мазь для суглобів Шунгіт: склад, показання, інструкція, відгуки

Megusta

Знеболюючі ( анельгетікі ) при остеохондрозі — огляд ефективних засобів

Alfonso

Кращі мазі при болях в колінному суглобі — огляд засобів

Elena

Кейвер — препарат для усунення больового синдрому

Serega

Огляд російських і зарубіжних аналогів ДИКЛОБЕРЛ

Alex

Препарат Фанігану для зняття больового синдрому

Alex

3 дієвих замінника препарату Гіалуром

Coolio

Залишити коментар