Препарати

Структум: показання, склад, аналоги

Склад і форма випуску

Випуск ліків здійснюється у формі невеликих желатинових капсул (розмір №0), покритих оболонкою блакитного кольору. Препарат приймають перорально, тобто всередину. Усередині капсул міститься світлий порошок кремового кольору, основною діючою речовиною якого є хондроїтину сульфат у вигляді солі натрію. Концентрація цієї речовини в одній капсулі структум дорівнює 500 мг. Також в складі структум є допоміжні компоненти, а саме:

 • кармін індиго.
 • діоксид титану.
 • желатин.

Капсули Структум упаковані в блістери по 12 штук. Упаковка складається з 60 капсул (5 блістерів) та інструкції по застосуванню структум.

Крім того, Структум проводиться у вигляді ампул для ін’єкцій. Ін’єкції мають пролонгований (подовжений) ефект, тому ставити їх необхідно через добу. Курс терапії складається з 25-40 уколів. Можливо поєднання перорального прийому ліків і внутрішньом’язового його введення (тільки за рішенням лікаря).

Фармакодинаміка і фармакокінетика

Основна діюча речовина структум хондроитин відповідає за регуляцію метаболічних процесів в тканинах волокнистого і гиалинового хряща. Він сприяє утворенню глікозаміногліканів, які є головною складовою ланкою міжклітинної речовини хрящової тканини. Завдяки цьому медикамент зменшує інтенсивність розвитку дегенеративних процесів, для яких характерне пошкодження міжклітинної речовини хрящової тканини і клітин. Крім того, хондроїтин впливає на обмінні процеси в кістковій тканині: він сприяє її швидкої регенерації і зменшення вираженості вимивання солей кальцію, що зберігають міцність мінерального матриксу.

Завдяки такому біологічній дії цей препарат виконує захисну функцію для хрящової тканини і зменшує інтенсивність запалення.

Діюча речовина досить швидко і на 70% всмоктується в системний кровотік з просвіту кишечника. Для хондроитина характерно рівномірний розподіл в тканинах і подальше накопичення в кістках і хрящах. Частково він виводиться нирками через сечу.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Показання до застосування

В офіційній анотації препарату сказано, що вживання структум в формі капсул показано як засіб патогенетичного (спрямованого на зменшення сили прояви патології за рахунок відновлення нормального функціонування хрящової і кісткової тканини) лікування хвороб, що відрізняються порушенням харчування і пошкодженням хрящової тканини. До таких хвороб відносяться:

 • артроз.
 • остеохондроз.
 • артрит з локалізацією в будь-яких суглобах.
 • остеоартроз.

Протипоказання до застосування

Протипоказанням до використання капсул Структум виступає індивідуальна непереносимість будь-якого компонента медикаменту, що призводить, як правило, до розвитку алергії. Крім того, ліки не можна приймати хворим у віці менше 15 років, так як його безпеку для дітей до сих пір не доведена.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Інструкція по застосуванню, показання та аналоги оксолінової мазі

Спосіб застосування та дозування

Структум у вигляді капсул призначений для перорального прийому. Капсули ковтають цілими, запиваючи великою кількістю води. Дорослим і підліткам старше 15 років необхідно пити по одній капсулі (50 мг) двічі на добу відразу після їжі. Тривалість першого курсу і періодичність лікування повинна становити мінімум півроку. Лікувальна дія після пройденого курсу лікування, як правило, зберігається від 3 до 5 місяців. Якщо буде необхідність, через деякий інтервал часу курс терапії можна повторити. При цьому тривалість і режим дозування препарату визначається лікарем в залежності від індивідуальних особливостей пацієнта, стадії захворювання та результативності вже пройденого до цього курсу лікування.

.u3b2583c6a92c658eef7d910821e0ee49 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U3b2583c6a92c658eef7d910821e0ee49: active, .u3b2583c6a92c658eef7d910821e0ee49: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U3b2583c6a92c658eef7d910821e0ee49 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U3b2583c6a92c658eef7d910821e0ee49 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U3b2583c6a92c658eef7d910821e0ee49 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .u3b2583c6a92c658eef7d910821e0ee49: hover .postTitle {text-decoration: underline! important. } Читайте також: Кінська сила для суглобів: показання та протипоказання

Побічні ефекти

При вживанні структум у вигляді капсул можуть розвинутися побічні реакції та явища, а саме:

 • з боку системи травлення можуть виникнути нудота і блювота.
 • На шкірі може з’явитися алергія у вигляді висипки, еритеми або характерних змін, що нагадують кропивницю.

При виникненні будь-якого побічного дії необхідно відразу припинити прийом структум і проконсультуватися з фахівцем, об він скорегував призначене лікування.

Особливі вказівки

Перед тим, як почати прийом капсул, необхідно прочитати інструкцію із застосування структум. Є особливі вказівки, що вимагають пильної уваги в період застосування даного медикаменту, а саме:

 • При наявності у пацієнта супутніх проблем у формуванні тромбу Структум застосовується під медичним наглядом в умовах лабораторного контролю функціонального стану гемостазу (згортання крові).
 • Діюча речовина структум здатне посилювати лікувальну дію фібринолітиків, непрямих коагулянтів і антиагрегантів, тому при їх одночасному використанні необхідні лабораторний контрол і медичний нагляд функціонального стану гемостазу.
 • Структум краще не вживати вагітним і годуючим груддю жінкам, так як немає будь-яких підтверджених даних щодо його безпеки для організму плоду, що розвивається і немовляти.
 • З огляду на те, що діюча речовина структум не впливає безпосередньо на нервову систему, його застосування можливе при занятті видами діяльності, які вимагають достатньої концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Нурофен гель - склад, показання до застосування і лікувальну дію

Капсули Структум можна ку пити в будь-якій аптеці без рецепта лікаря. Але не рекомендується самостійно призначати собі цей препарат, спочатку краще проконсультуватися з лікарем, який і прийме рішення про доцільність застосування саме цього лікарського засобу.

Передозування

При великому едіноразовом перевищенні рекомендованої дози капсул Структум можуть розвинутися нудота, блювота і діарея. У разі прийняття дози, що перевищує 3 г, ймовірне виникнення точкових підшкірнихкрововиливів, іменованих геморрагическими висипаннями. У таких випадках показано промивання шлунка і кишечника, а також прийом кишкових сорбентів і симптоматичне лікування в стаціонарних умовах.

Сумісність з алкоголем

Одночасне вживання алкоголю і структум не сприяє зміні властивостей цих ліків. Незважаючи на це, лікарі не рекомендують поєднувати прийом спиртовмісних коштів з даним препаратом, пояснюючи це недоцільністю вживання алкоголю при проходженні будь-якого роду лікувальної терапії.

Аналоги капсул Структум

Аналоги для капсул Структум виступають медикаменти , в складі яких є діючий компонент хондроїтину сульфат натрію. До таких препаратів належать:

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
 • Артрадол.
 • Мукосат.
 • Хондрогард.

.uf4956fc8aea6187eee80e19de10bcdbe {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .Uf4956fc8aea6187eee80e19de10bcdbe: active, .uf4956fc8aea6187eee80e19de10bcdbe: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .Uf4956fc8aea6187eee80e19de10bcdbe {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .Uf4956fc8aea6187eee80e19de10bcdbe .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .Uf4956fc8aea6187eee80e19de10bcdbe .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .Uf4956fc8aea6187eee80e19de10bcdbe: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Еглоніл: для чого його призначають

Глюкозамін також має схожий лікувальний ефект, тому є комплексні аналоги структум, що містять обидва компоненти. До таких аналогам відноситься препарат артрит.

# gallery-1 {margin: auto. } # Gallery-1 .gallery-item {float: left. margin-top: 10px. text-align: center. width: 50%. } # Gallery-1 img {border: 2px solid #cfcfcf. } # Gallery-1 .gallery-caption {margin-left: 0.} / * see gallery_shortcode () in wp-includes / media.php * /

Терміни та умови зберігання

Капсули Структум слід зберігати, по-перше, в непошкодженій оригінальній упаковці, по-друге, в сухому, темному, недоступному для дітей місці. При цьому температура повітря не повинна бути вище 25 ° С. Дане ліки зберігається не більше трьох років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Використання гелю Клензіт З від прищів: спосіб, показання, побічні ефекти

Ціна на препарат

Ціна за одну упаковку капсул Структум, що складається з 60 таблеток, становить в середньому 1419-1735 рублів.

що краще: Дона або Структум?

Лікарі вважають, що Дона, в порівнянні зі структум, має деякі переваги, а саме:

 • має більший терапевтичний ефект.
 • Приймати її потрібно 1 раз на добу.
 • Діє м’якше.
 • Виробляється в Європі.

Але для кожного пацієнта препарат повинен призначатися індивідуально, залежно від ос Обен організму і захворювання. Тому однозначно відповісти на це питання не можна. Країною-виробником структум є Росія, а фірмою-виробником ФармФирма «Сотекс».

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Відгуки пацієнтів про структум

Марина Н., 48 років . З дитячого віку у мене проблеми з поставою, через це недавно почали мучити болі. З’явився дискомфорт під час руху. Доктор призначив Структум і масаж. Через 4 місяці біль зник, але я не можу точно сказати, що це завдяки препарату. Можливо, допоміг масаж.

Олена З., 57 років . Мені поставили діагноз остеохондроз. Доктор прописав даний препарат, проте після пройденого курсу лікування ніякого результату не було.

Алла Е., 52 роки . Я страждаю від остеоартрозу тазостегнового суглоба. Якість життя від цього захворювання значно погіршився. Випробувала багато різних препаратів у вигляді крему, мазі і навіть ін’єкцій. За рекомендацією свого доктора купила Структум. Брала його протягом 5 місяців. Мені дані ліки дуже допомогло, і я повернулася до колишнього життя. Мій лікар зазначив, що мені пощастило, так як я входжу до числа людей, у яких за допомогою цих ліків зникають всі прояви хвороби.

Павло С., 59 років . Доктор прописав мені Структум в зв’язку з остеохондрозом. Через 2 тижні після початку прийому стало колоти в правому боці. Як виявилося, підвищилися показники печінки. Я зовсім не вживаю алкоголь і не курю, тому доктор довго не розумів, у чому причина цього болю. Через деякий час з’ясувалося, що це через хондропротектора. Виявляється, мій випадок був не першим. Тому, під час прийому структум особливу увагу потрібно приділити стану печінки.

Є протипоказання. Необхідна консультація спеціаліста

.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Секрет Парацельса для суглобів: склад, показання, інструкція, відгуки

Andrey

Знеболюючі ( анельгетікі ) при остеохондрозі — огляд ефективних засобів

Alfonso

Як правильно приймати препарат артрит МСМ Форте?

Murcia

Застосування таблеток Хондроитин для лікування суглобів

Pasha

Застосування ліки Ацеклофенак при лікуванні суглобів

Coolio

Лікувальні властивості мазі Бом — Бенге для суглобів

Andrey

Бонвіва — ефективний препарат при остеопорозі

Murcia

Застосовуємо свічки Мелоксикам для здоров’я суглобів

Sasha

Артрозан: опис, показання та інструкція із застосування

Tanya

Залишити коментар