Препарати

Пироксикам: форми випуску, показання та протипоказання

Клініко-фармакологічна група

Пироксикам нестероїдний лікарський препарат з групи протизапальних засобів.

Умови продажу в аптеці

Препарат можна придбати, не пред’являючи рецепт від лікаря.

Вартість

В аптеці Пироксикам можна купити приблизно за ціною 70 рублів.

Склад ліки і форми випуску

Придбати Пироксикам можна в вигляді: капсул, гелю, а також розчину в ампулах. Для застосування препарату зовнішньо випускається гель в тюбиках по 30 грам або 50 грам. Розчин препарату застосовується для ін’єкцій і уколів. Діюча речовина пироксикам.

Доза активної речовини в капсулі 10 мг або 20 мг.

1 г гелю містить ½ г піроксикаму. Крім діючої речовини в складі гелю є і допоміжні: 95% етиловий спирт, карбомер, метил парагідроксибензоат, троламін, пропіленгліколь, очищена вода.

Одна таблетка містить 20 мг піроксикаму.

Фармакологічний ефект

Використання Піроксикаму дозволяє впливати комплексно:

 • знижує больові відчуття в післяопераційний і посттравматичний період.
 • зменшує неприємні відчуття при болісних менструаціях.
 • знижує набряклість тканини навколо пошкодженого хребця або су тава.
 • зупиняє запалення.
 • знижує хворобливі відчуття при ортопедичних захворюваннях і ревматичних проявах.
 • допомагає знизити температуру шкіри на ураженій ділянці.
 • знімає жар і гарячковий стан при запаленні.
 • сприяє поліпшенню рухливості суглобів в відновлювальний період.
 • не дає вироблятися речовин, які провокують виникнення запальних процесів при інфекційних і ревматичних захворюваннях хребта і суглобів.

Чинне речовин вбирається за короткий період часу: максимальна концентрація піроксикаму спостерігається після закінчення 3-5 годин. Концентрація в плазмі досягає 98%. Метаболізується в печінці, виведення продуктів метаболізму відбувається з сечею.

Показання до застосування

В інструкції із застосування рекомендовано застосування Піроксикаму в наступних випадках:

 1. при подагрі і шийно-плечовому синдромі.
 2. Під час нападів гострого болю в поперековій ділянці, в тому числі при запаленні сідничного нерва.
 3. при гінекологічних захворюваннях: циститі, аднекситі, а також при болісних менструаціях (з 12 років).
 4. при хворобах м’яких тканин суглобів: тендиніт, бурсит, періартриті .
 5. При отриманні перелому, вивиху або розтягування.
 6. Больові відчуття після гінекологічних, ортопедичних, стоматологічних та хірургічних втручань.
 7. При хворобах суглобів: хронічному та псоріатичний поліартрит , ревматоїдному артриті та остеоартриті, анкілозуючому спондиліті та синдромі Рейтера, виразкової хвороби шлунку, а також артрозах.

Таблетки і гель також використовують для лікування важких інфекцій верхніх дихальних шляхів, м’язових болів і невралгії, а також при болях у хребті.

Протипоказання

Препарат не можна застосовувати:

 1. В останньому триместрі вагітності.
 2. При лактації.
 3. В дитячому та підлітковому віці: гель дозволений до використання з 14 років. таблетки, капсули і супозиторії використовувати тільки з 18 років.
 4. При наступних наявних захворюваннях: поліпоз носа, астма бронхіальна. а також анафілатоксіческіе реакції при прийомі нестероїдних ліків і ацетилсаліцилової кислоти.
 5. Важкі ниркові порушення, при яких показник КК ≤ 30 мл / хв.
 6. В разі високої сприйнятливості до речовин, які входять в склад, а також до інших нестероїдних протизапальних засобів і ацетилсаліцилової кислоти.

Ліки у формі таблеток, капсул або свічок не можна застосовувати:

 1. При запаленні кишечника: виразковий коліт і хвороба Крона.
 2. При захворюваннях серця.
 3. При кровотечах, в тому числі цереброваскулярних.
 4. При порушений і функцій нирок, в тому числі гострих або хронічних, при яких КК ≤ 30 мл / хв.
 5. При печінкової хронічній недостатності II стадії і загостренні інших хвороб печінки.
 6. Після операції аортокоронарного шунтування .
 7. При наявності ерозії або виразкових змін на слизовій шлунка або дванадцятипалої кишки, а також кровотечах в шлунку і кишечнику.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Золотий Вус: властивості, показання та протипоказання

Крім того, щоб не допустити виникнення побічних реакцій, слід обережно використовувати Пироксикам при діагностуванні у пацієнта: ішемічної хвороби се рдца, уражень судин головного мозку, застійної серцевої недостатності, дисліпідемії або гіперліпідемії, цукрового діабету, захворювань периферичних артерій, КК ≤ 60 мл / хв, зараження Helicobacter pylori та інші серйозні захворювання тіла. А також при зловживанні алкоголем, куріння, тривалий прийом нестероїдних ліків, в літньому віці. З великою обережністю треба використовувати даний препарат при прийомі антикоагулянтів (Варфарин), антиагрегантів (Клопідогрел або ацетилсаліцилової кислоти), пероральних глюкокортикостероїдів (преднізолон), селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну (Пароксетин і Сертралін, Флуоксетин і Циталопрам).

.uf16c2bd8a7acce24c41067d19bcc216b { padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .Uf16c2bd8a7acce24c41067d19bcc216b: active, .uf16c2bd8a7acce24c41067d19bcc216b: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .Uf16c2bd8a7acce24c41067d19bcc216b {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .Uf16c2bd8a7acce24c41067d19bcc216b .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .Uf16c2bd8a7acce24c41067d19bcc216b .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .Uf16c2bd8a7acce24c41067d19bcc216b: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: НІМУЛІДУ: показання до застосування та аналоги

Застосування при вагітності та грудному вигодовуванні

Пироксикам не можна застосовувати в останньому триместрі вагітності.

на початку і в середині вагітності препарат може бути призначений лише тоді, коли передбачувана користь для матері вище, ніж шкоди для здоров’я плоду. Досліджень, як впливає прийом Піроксикаму на плід, в цей період не проводилося. Дія ліків може спровокувати закриття у плода боталлова протоки раніше покладеного терміну. ​​

При необхідності використання лікарського засобу під час вигодовування грудним молоком, годування слід припинити, так як пироксикам накопичується в молоці.

Таблетки : дозування і застосування

Пироксикам в таблетках слід приймати після прийому їжі або під час їди. Таблетку слід проковтнути і запити великою кількістю води.

Дозування препарату залежить від конкретного недуги:

 • При лікуванні ревматоїдного артриту, спондиліту і остеоартрозу рекомендується прийом 20 мг на добу.
 • При остропротекающая хворобах опорно-рухової системи: у перший і другий день захворювання по 40 мг в день, після приймати від 7 до 14 днів 20 мг в день.
 • При нападах подагри добовий прийом 40 мг, тривалість прийому таблеток від 5 до 7 днів.

Таблетки, вкриті оболонкою

Таблетки прини ают всередину під час прийому їжі.

Лікар індивідуально призначає, як часто і в якій дозуванні приймати ліки.

В яких дозах пити препарат, залежить і від конкретної хвороби:

 • в перший і другий день захворювання опорно-рухової системи по 40 мг на добу (одноразово або розділити на декілька прийомів), потім для підтримки терапевтичного результату по 20 мг на добу.
 • При лікуванні ревматоїдного артриту, анкілозуючого спондилоартриту і остеоартрозу призначається первинна і підтримуюча добова доза 20 мг. Деяким пацієнтам для підтримки результату лікування вистачає на добу і 10 мг препарату, а в особливо серйозних ситуаціях дозу можна підвищити до 30 мг (одноразово або розділити на декілька прийомів).
 • При болю після хірургічної операції або після травми призначають первинну дозу 20 мг в день (іноді призначають 40 мг: одноразово або розділити на декілька прийомів). Максимальна доза ліків на добу — 40 мг.

Капсули

Лікарський препарат Пироксикам у вигляді капсул приймають всередину.

Рекомендації щодо дозування залежать від захворювання:

 • При різкому захворюванні скелетної мускулатури в перший і другий день хвороби призначають по 40 мг на добу (одноразово або розділити на декілька прийомів), після цього в протягом 7-10 днів по 20 мг в день.
 • При терапії ревматоїдного артриту, остеоартрозу та виразкової хвороби шлунку приймають по 10-30 мг на добу тривалий час.
 • При аль одісменорее в перший і другий день при появі симптомів 40 мг на добу за 1-2 рази, потім від 1 до 3 днів денна доза 20 мг.
 • При терапії нападів подагри в перший і другий день слід прийняти на добу 40 мг за один прийом, після цього приймати по 40 мг (одноразово або розділити на два рази) щоденно протягом 4-6 днів.
 • При ювенільному ревматоїдному артриті дозволено застосування ліків (по 20 мг в день) для дітей старше 14 років з вагою вище 46 кг.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  УЗД лучезапястного суглоба: показання та проведення

Гель

Необхідна кількість гелю наноситься на шкіру в хворому місці (приблизна довжина стовпчика 3 см). Мазь треба акуратно втирати в шкіру. Повторити процедуру слід 3 або 4 рази за добу.

Ректальні свічки

Пироксикам в формі свічок має ректальне застосування.

Лікарський засіб призначають застосовувати таким чином: 1 свічку в дозуванні 20 мг один раз на день або через кожні 12 годин свічку в дозуванні 10 мг.

Якщо у пацієнта напади подагри, застосовують по 1 свічці в дозуванні 20 мг 2 рази на добу.

Побічна дія

Використання Піроксикаму тривалий час або прийом препарату в завищених дозах може викликати побічні реакції. Найбільше страждає шлунок: це може проявитися у вигляді подташніванія, іноді блювання, біль в епігастрії, а також діареї. Прийом ліки слід відмінити при появі шлункової кровотечі.

При прийомі препарату можливі прояви побічних симптомів у вигляді:

 • свербіння.
 • погіршення зору.
 • набряку Квінке.
 • появи симптомів васкуліту.
 • головного болю.
 • порушення сну.
 • набряків гомілок.
 • висипань на шкірі у вигляді кропивниці.
 • бронхоспазму.

.u6b61fd1ee7b5b63ea7acb31bf2409ae7 {padding: 0px. margin: 0. padding-top: 1em! important. padding-bottom: 1em! important. width: 100%. display: block. font-weight: bold. background-color: #eaeaea. border: 0! important. border-left: 4px solid # 16A085! important. text-decoration: none. } .U6b61fd1ee7b5b63ea7acb31bf2409ae7: active, .u6b61fd1ee7b5b63ea7acb31bf2409ae7: hover {opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. text-decoration: none. } .U6b61fd1ee7b5b63ea7acb31bf2409ae7 {transition: background-color 250ms. webkit-transition: background-color 250ms. opacity: 1. transition: opacity 250ms. webkit-transition: opacity 250ms. } .U6b61fd1ee7b5b63ea7acb31bf2409ae7 .ctaText {font-weight: bold. color: # 000000. text-decoration: none. font-size: 16px. } .U6b61fd1ee7b5b63ea7acb31bf2409ae7 .postTitle {color: # 16A085. text-decoration: underline! important. font-size: 16px. } .U6b61fd1ee7b5b63ea7acb31bf2409ae7: hover .postTitle {text-decoration: underline! Important. } Читайте також: Гідазепам: дози, показання та протипоказання

Препарат може надати побічні дії на системи життєзабезпечення організму:

 1. Дія препарату на систему кровотворення може спровокувати анемію, лейкопенію і зменшення агрегації (злипання) тромбоцитів.
 2. Серцево-судинна система може відреагувати на прийом препарату нестабільністю артеріального тиску, серцебиттям і задишкою.
 3. Застосування ліки може викликати порушення функцій гепатобіліарної системи і підвищити рівень тра нсаміназа печінки.

Ректальное застосування супозиторіїв може викликати, крім роздратування слизової прямої кишки, також кровотечі і кров’янистий стілець. Використання гелю може привести до почервоніння шкіри, свербіння, і появі дерматиту в місці застосування засобу.

Важливо знати, що частота прояву побічних ефектів залежить від того, яка кількість ліки приймає пацієнт на добу.

Ознаки передозування

Симптоми передозування препаратом Пироксикам наступні: сонливість, погіршення зору. При передозуванні великою дозою ліки людина може втратити свідомість.

Якщо виявлені симптоми передозування, то проводять симптоматичне лікування. Даний препарат не виводиться при гемодіалізі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Жабій камінь: показання та протипоказання

Особливі рекомендації

Перш ніж застосовувати лікарський засіб, ознайомтеся з нижченаведеними зауваженнями:

 1. Не можна приймати дані ліки разом з алкоголем.
 2. Пироксикам уповільнює швидкість реакції людини, тому при його використанні бажано не виконувати роботу, що вимагає підвищення уваги.
 3. Якщо у пацієнта діагностовано такі хвороби, як: астма бронхіальна, риніт алергічний, поліпоз носа, а також хронічні хвороби дихальних пу їй, призначити ліки повинен лікар.
 4. Дуже обережно призначають ліки хворим, якщо у пацієнта в анамнезі: хвороби шлунково-кишкового тракту (хвороба Крона і виразковий коліт), артеріальна гіпертензія, хронічні захворювання серцево-судинної системи та інфекційні хвороби, а також в літньому віці.

Взаємодія з іншими ліками

При застосуванні Піроксикаму також важливо знати про те, яку дію він надає на інші препарати, якщо їх приймати одночасно з ним:

 1. Зменшує ефект від прийому діуретиків та антигіпертензивних ліків .
 2. при спільному прийомі з ліками, що містять літій, в плазмі крові може підвищитися вміст літію.
 3. Підвищується загроза прояви алергічних і побічних дій (особливо з боку шлунка і кишечника) при спільному прийомі з іншими нестероїдними ліками і глюкокортикоїдами.
 4. l i При спільному використанні з пероральними антикоагулянтами, сульфонамідами, налидиксовой кислотою, пероральними гіпоглікемічними препаратами, трийодтиронином, циклофосфамідом в плазмі крові може збільшитися їх концентрація.

Відгуки пацієнтів

Представляємо вам відгуки пацієнтів, які використовували Пироксикам:

Олена . У мене часто болить поперек, особливо коли доводиться довго сидіти і немає можливості встати і порухатися. Мене виручає гель Пироксикам. Наношу його на поперек в кількості, зазначеній в інструкції, і втираю в хворе місце. Він недорогий, але допомагає добре. Протягом дня біль проходить.

Алексей . У мене були сильні болі в нозі. Як написано в інструкції, брав по одній таблетці в день. Дії таблетки вистачало на добу. Привертає невисока вартість ліків і те, що добре знеболює. Після кількох днів застосування побічних дій не було.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Михайло . Через сильний біль в колінному суглобі і для профілактики запалення, я вже кілька років п’ю таблетки Піроксикаму щодня (дозування 20 мг). Під час сніданку випиваю одну таблетку. Обов’язково приймаю її тільки під час їжі і з молоком, а також пропиваю періодично ферменти для підтримки роботи печінки. Я задоволений дією ліків, побічних ефектів не було.

Аналогічні препарати

В аптеках можна знайти велику кількість препаратів, аналогічних за дією піроксикамом. Пам’ятайте, тільки лікар повинен підібрати вам аналог ліки. Велике значення має вік хворого, так як багато нестероїдні лікарські засоби не можна застосовувати дітям.

Замінники Піроксикаму:

 • Веро-Пироксикам.
 • Калмопірол.
 • Пірокам.
 • Піроксіфер.
 • Ревмадор.
 • Ревмоксикам.
 • САНІКА.
 • Фельден.
 • Фіналгель.
 • Хотемін.

Тільки лікар може порекомендувати вам, яким препаратом з аналогічною дією можна замінити Пироксикам.

Як зберігати і скільки

Умови зберігання Піроксикаму повинні бути наступні: темно і сухо, темпера ура в приміщенні не менше 15 ° C і не вище 25 ° C. Це препарат зі списку Б.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Виробники в інструкції до піроксикаму вказують такі строки зберігання:

 • Ліки в капсулах і таблетках протягом 3 років.
 • свічки, гелі та мазі на протязі 2 років.
 • Розчин для ін’єкцій протягом 5 років.

Дана стаття знайомить з препаратом, ціною на нього, відгуками пацієнтів і аналогами піроксикаму. Перед застосуванням обов’язково вивчіть інструкцію по застосуванню. Не починайте лікуватися самі, зверніться за консультацією до лікаря!

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Є протипоказання. Необхідна консультація спеціаліста

.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

В яких випадках призначають таблетки Калькохель?

Serega

Від чого допомагає і як застосовувати мазь Аертал?

Alfonso

Огляд препарату Хондроглюксід для лікування артрозу суглобів

Undershmidtther

Ефективні ліки і препарати для суглобів — опис засобів

Serega

Артритозамін: показання, інструкція, відгуки

Lamaxima

Урикозурические препарати: що це, показання та застосування

Megusta

Актовегін або Кавинтон: порівняння і що краще вибрати

Alfonso

Характеристика та застосування препарату Zometa

Pasha

Лікування остеопорозу за допомогою препарату Осталон

Andrey

Залишити коментар