Лікування

Гімнастика для тазостегнових суглобів по Бубнівська

Гімнастика для тазостегнових суглобів по Бубнівська
Чому болить тазостегновий суглоб

  • під час виконання вправ важливо стежити за дихальною активністю — вдих і видих повинні бути рівними, глибокими. При правильному співвідношенні дихальних рухів людина швидко наситить свою кров киснем, який рознесеться до кожної клітинки, забезпечуючи і суглобові елементи.
  • при виконанні методики дуже важливо прислухатися до власного організму і правильно трактувати його сигнали. Якщо при виконанні певних дій у людини виникає дискомфорт, з’являється біль, паморочиться голова або відчувається нестача повітря, або загострився артроз, то вправи потрібно припинити. Особливу увагу рекомендовано приділяти серцевої діяльності і прислухатися до роботи цього органу.
  • ключова ідея методики — виконувати вправи з поступовим ускладненням, правда, ця методика виключена на першому етапі реабілітації. Тому при освоєнні елементів фізкультури потрібно не шкодувати себе, а дозовано додавати кількість повторів, роблячи навантаження на щабель більшою, ніж була раніше. При цьому така порада не стосується початкового етапу. Тут навантаження повинна бути розміреним і рівномірної, адже організм пацієнта тільки втягується в виконання вправ.
  • виконуючи комплекси вправ, не варто збільшувати навантаження через силу. Пацієнту головне не перебороти себе, а допомогти організму відновитися, тому необхідно найсуворіше стежити за тим, щоб всі вправи виконувалися легко і з задоволенням. Зарядка не повинна приносити болю.
  • один з головних моментів у виконанні вправ — систематичність. Гімнастика тільки тоді буде приносити позитивний результат, якщо хворі будуть виконувати вправи щодня. В іншому випадку методика Бубновського, про яку пацієнти будуть згадувати час від часу, очікуваних результатів не дасть. Звичайно, позитивний ефект проявиться не відразу, оскільки опорно-рухова система досить консервативна і змусити її змінитися, нехай навіть і в кращу сторону, буває важко, але при систематичному виконанні всіх цілей можна досягти.
  • якщо фізичні вправи залишають після себе судоми в м’язах ніг, то зняти дискомфортні відчуття можна за допомогою легкого масажу литкового зони, але припиняти вправи не варто. Незначні судоми — цілком нормальний прояв фізичного навантаження.
  • при опрацюванні тазостегнового суглоба не потрібно забувати і про колінному, і гомілковостопному суглобах. Вони також повинні бути задіяні у вправах по Бубновського.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Диклоберл ретард - ефективний засіб для суглобів

Найголовніше, що необхідно пацієнтам під час лікування за методом Бубновського, запастися терпінням і позитивними емоціями, щоб без перешкод пройти весь тривалий шлях лікування і знайти здоров’я. Лікування фізкультурою по Бубновського можна побачити в інтернеті. Там є відео лікарів, які лікують хворих від коксартрозу.

Вправи при коксартрозе

Вправи при артрозі кульшового суглоба виконуються в лежачому положенні. Для досягнення мети вони повинні бути регулярними. Доктор Бубновский пропонує виконувати хворим наступний комплекс рухів.

Гімнастика для тазостегнових суглобів по Бубнівська
Вправи не повинні приносити дискомфорту при їх виконанні

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Перша вправа виконують лежачи на спині, а нога повинна бути зігнута в коліні. Її випрямляють на рівні грудей, оскільки високі підйоми в такому випадку можуть спровокувати болі суглобового зчленування. У такому положенні утримують не менше чотирьох-п’яти секунд. Плавно, притримуючи ногу руками, її повертають у вихідне положення, а потім виконують ті ж самі дії з другою ногою.

Наступна вправа також виконується в положенні лежачи, в початковому положенні ноги випрямлені і лежать на підлозі. При виконанні рухів ногу потрібно підняти, не згинаючи в коліні, а потім повільно підвести вгору, наскільки це можливо. Такі ж елементи гімнастики роблять і з другою кінцівкою.

Вправа на розведенні колін також виконується лежачи на підлозі. У вихідному положенні ноги випрямлені і розправлені. Пацієнту необхідно зігнути обидві ноги в колінному суглобі, а потім спробувати розвести коліна на максимальну ширину, впираючись стопою в підлогу.

При положенні лежачи руки ставлять так, щоб долоні були щільно притиснуті до поверхні підлоги. Ноги рекомендовано зігнути в колінах.

РАДА. Візуально необхідно представити, що на нозі в області стопи прикріплений якийсь предмет, який необхідно скинути, виштовхнути.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Для цього пацієнти повинні підняти ногу в коліні і випрямити її так, немов ногою здійснюється поштовх. В результаті нога повинна бути максимально випрямлена. Далі кінцівку повертається у вихідну позицію і те ж саме робиться з другою ногою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Артроз реберно - хребетних суглобів: види, симптоми і лікування

В такому ж самому становищі на спині потрібно зігнути нижні кінцівки в колінах, злегка привівши їх до тіла, і робити нахили колінами в сторони. При цьому тазова частина скелета повинна бути якомога щільніше притиснутий до підлоги і залишатися нерухомою. Ідеально, якщо під час вправи пацієнтам вдасться торкнутися колінами підлоги, однак робити такі рухи потрібно без болю.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

В початковому положенні пацієнти повинні зігнути ноги в колінах. При глибокому спокійному і розміреному вдиху коліна необхідно підняти, а на видиху — опустити. Вправа не варто робити із зусиллям і швидко. Найкращий ефект дадуть повільні і розмірені рухи.

Заключна частина вправ — це повний релакс для ніг на поверхні підлоги. В даному випадку проявляти активність буде голова. Її піднімають від статі і всім тілом нахиляються в сторону колін, намагаючись торкнутися чолом колінних чашечок.

Ці вправи допоможуть пацієнтам при коксартрозе, який тільки виявлений і знаходиться на тій стадії, коли ще є можливість допомогти хворим вилікуватися від артрозу консервативно.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Лікування артриту народними засобами в домашніх умовах

Maria

Метастази в хребті — класифікація, симптоми і тривалість життя

Maxim

Синдром ковзаючого ребра: що це, симптоми і лікування

Alex

Лікування сіллю остеохондрозу: кращі рецепти компресів, мазей, цілющі соляні ванни

Marina

Остеоартроз кульшового суглоба: ступеня, симптоми і лікування

Megusta

Масаж шийно — комірцевої зони: користь і техніка

Pasha

Лікування кісточок на ногах народними засобами

Coolio

таблетки Баралгин

Alex

Синовит лучезапястного суглоба: види, діагностика і лікування

Marina

Залишити коментар