Лікування

Що таке артроскопія

Що таке артроскопія
Існує всього 8 точок для проколів при артроскоіческом дослідженні (для самого артроскопа і додаткових ендоскопічних інструментів)

Особливості оперативного втручання

Далі розглянуті основні етапи процедури.

Анестезія та обладнання

Операція артроскопія передбачає масочний або ендотрахеальний наркоз. У ряді випадків процедуру проводять і під місцевою анестезією (обколюють знеболюючим препаратом відповідний суглоб). Вкрай рідко робити операцію доводиться із застосуванням спинномозкової анестезії — в цьому випадку анестетик вводиться безпосередньо в спинномозковій канал. Устаткування, за допомогою якого проводиться діагностична процедура:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

 • артроскоп. Це металева жорстка трубка (4-5 мм), оснащена системою лінз. Завдяки цьому пристрою зображення виводиться на монітор (до нього кріпиться мережевий кабель).
 • Троакар. Гострий інструмент, використовується для проколювання тканин.
 • Канюлі для подачі (відведення) фізрозчину в суглоб. Це металева конструкція, оснащена спеціальним краником для регуляції напору рідини.
 • Артроскопічна зонд. Це вигнутий металевий стрижень для огляду суглобової порожнини. На пристосуванні присутні спеціальні мітки для оцінки розміру аномальних утворень (хондро-, остеофитов).
 • Інші ендоскопічні інструменти.

Етапи операції і реабілітаційний період

Терміни перебування пацієнта в стаціонарі при артроскопічний діагностиці залежать від виду захворювання, ступеня інвазивності хірургічного втручання, особливостей організму самого хворого. Операція проводиться під загальним, рідше — місцевим наркозом, іноді пацієнтам вводиться спінальна анестезія.

Артроскопія колінного суглоба проходить наступним чином:

 • пацієнта укладають на спину на операційний стіл. «Робоча» коліно згинають під прямим кутом (ногу поміщають в утримувач або стегно укладають на стіл, а гомілку при цьому вільно звисає з нього).
 • Після початку дії наркозу стегно і гомілку иммобилизуют еластичним бинтом (щоб знизити кровонаповнення судин).
 • На стегно накладають джгут, після чого бинт знімають.
 • В суглобову порожнину вводиться артроскоп. Перед цим на шкірі робиться надріз, троакаром проколюється жирова клітковина і сама капсула суглоба.
 • Як правило, під час операції хірург робить кілька проколів — для введення ендоскопічних інструментів і канюль для дренування суглобової порожнини. Всього в коліні налічується 8 точок, які можна проколювати при проведенні артроскопії.
 • Останній етап — огляд, оцінка стану окремих елементів колінного суглоба, його «працездатності».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що таке діарея і чим вона може бути небезпечна?

важливо! По завершенні маніпуляцій пацієнт може перебувати в клініці від декількох годин до 1-3 днів.

Що таке артроскопія
По завершенні маніпуляцій прооперований суглоб мобілізують ортезнимі пов’язками або еластичними бинтами

Реабілітаційний період після артроскопії передбачає іммобілізацію «робочої» області (суглоб фіксують ортезной пов’язкою, спеціальним лангет). Щоб відновити правильне місцевий кровообіг, виключити набряклість, біль, температуру в післяопераційний період лікар призначає еластичне бинтування і носку спеціального компресійного білизни (1-3 діб після закінчення хірургічного втручання).

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Для запобігання вторинного інфікування пацієнта проводять антибіотикотерапію, при наявності місцевого дискомфорту роблять ін’єкції знеболюючими препаратами. Поліпшити відтік лімфи допомагає масаж (проводиться тільки під наглядом лікаря при наявності відповідних показань). Спеціальні вправи в перший день після артроскопії дозволяють виключити дисфункцію і зберегти правильну «працездатність» суглоба (цим питанням займається фахівець з ЛФК).

Як правило, рани в місцях проколів заживають досить швидко (за кілька днів). Період повного відновлення колінного суглоба після артроскопії займає 2-3 місяці. Як проводиться артроскопічна діагностика плеча:

 • пацієнта укладають на здоровий бік, хвору руку відводять вгору, фіксують за допомогою вантажу.
 • Роблять пункцію суглоба (розширюють його порожнину за допомогою введення фізіологічного розчину).
 • Хірург надрізає шкіру, за допомогою троакара потрапляє в суглоб.
 • артроскопії лікар оглядає проблемний осередок, робить проколи для введення інших ендоскопічних інструментів.

Що таке артроскопія
Показаннями до проведення процедури можуть бути будь-які захворювання, травми суглобів, а також не бходімость в проведенні повноцінного оперативного втручання в даній області

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Реабілітація після діагностичної операції на плечі передбачає введення антибіотиків і знеболюючих препаратів, холодні компреси на область суглоба, носку ортезной пов’язки (2-3 тижні), лікувальну фізкультуру, щадна навантаження на прооперовану область не менше 6 місяців.

Можливі ускладнення

Питома вага клінічних випадків з негативними наслідками артроскопії становить не більше 1% від усіх проведених операцій. У список можливих ускладнень процедури входять ятрогенні травми (ті, що є наслідком медичних маніпуляцій), гемартроз (освіта, скупчення кров’яних згустків всередині суглоба), рубці, спайки, хворобливі свищі, тромбоз глибоких вен, тромбоемболія.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Адамов корінь: характеристика лікувальних властивостей рослини

Elena

Менісціт колінного суглоба: що це, симптоми і методи лікування

Tanya

Суглобова гімнастика Валентина Дикуля: користь і вправи

Murcia

Видалення міжхребцевої грижі: все про хірургічне лікування

Pasha

Рецепти народних засобів лікування остеохондрозу хребта

Megusta

Забій гомілковостопного суглоба: симптоми, діагностика та лікування

Axel

Туберкульоз кісток і суглобів: симптоми, перші ознаки і лікування

Bobby

Моноартрит: що це, види, симптоматика і лікування

Elena

Як лікувати сідничний нерв

Axel

Залишити коментар