Хвороби

некроз суглобів

некроз суглобів
Залежно від стадії розвитку патологічного процесу, уражається від 10 до 50% загальної маси кісткової тканини суглоба

Примітно, що за своїми клінічними проявами некроз суглобів схожий з артрозом. Головна відмінність між цими патологічними процесами полягає в тому, що перший розвивається більш стрімко (від декількох днів до 2-3 тижнів). Згідно з даними медичної статистики, від некрозу тазостегнового суглоба, в основному страждають молоді чоловіки (25-40 років), які ведуть активний спосіб життя. Жінки хворіють значно рідше. У 60% клінічних випадків патологічний процес зачіпає один, в 40% — обидва суглоби.

Стадії

Початкові симптоми некрозу — тимчасові слабкі хворобливі відчуття в «постраждалому» зчленуванні. Ступінь пошкодження кісткової тканини — не більше 10% від загальної маси. Другий етап розвитку асептичного некрозу головки плечової або тазостегнової кістки «заявляє про себе» гострим болем, що віддає в пах. Сама головка тріскається, некротичними процесами уражається не менше 30% кісткової тканини.

Третя стадія патології призводить до пошкодження вертлюжної западини (якщо вести мову про тазостегновому суглобі), некроз вражає не менше половини кісткових клітин, з’являються ознаки вторинного артрозу . Суглоб малорухомий, періодично виникають сильні больові відчуття. На четвертому етапі суглобового некрозу головка кістки повністю руйнується, атрофуються м’язи стегон, сідниць.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Види

За походженням виділяють кілька типів омертвіння тканин колінного, гомілковостопного, плечового і тазостегнового суглобів:

 • посттравматичний (причина некрозу — пошкодження судин, що живлять зчленування).
 • етілтоксічний (наслідок зловживання алкогольними напоями).
 • пострадіальний (суглобова головка страждає через перенесеного опромінення).
 • глюкокортикоїдний (некроз развіваетс я після тривалого прийому Кортизону).
 • декомпрессаціонний (часто виникає у аквалангістів в результаті занадто швидкого підйому вгору з-під води).
 • ренальний (аваскулярний некроз стегна — ускладнення захворювань нирок).

Симптоми

Остеонекроз шийки стегна «заявляє про себе» поступовим всиханням стегнових м’язів ( «постраждала» нога візуально здається худіше і коротше здорової). Такі зміни призводять до погіршення ходи, людина починає кульгати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Куркума для лікування суглобів

некроз суглобів
Біль в стегнових і сідничних м’язах, підсилює під навантаженням, — рання ознака патологічного процесу відмирання кісткової тканини тазостегнового суглоба

Інша симптоматика:

 • болю в області паху, передньої, задньої частини стегна, иррадирующие в коліно.
 • болевоі сй синдром посилюється під навантаженням (коли людина встає з дивана, стає на ногу ).
 • присутня постійна ломота в коліні.
 • після ходьби або інший навантаження починають б леть м’язи сідниць, попереку.
 • через 2-5 днів від початку розвитку патологічного процесу нога стає практично нерухомою, через 2 тижні атрофуються м’язи стегна.

Важливо! Загальний стан хворих з некрозом кісткової тканини стегна, плеча, кисті ніяк не змінюються, аналіз крові залишається в нормі.

Діагностика і лікування

Щоб виявити некротичні процеси в ушкодженому суглобі, лікар, насамперед, відправляє пацієнта на рентген. Інші діагностичні методи: сцинтиграфія, комп’ютерна томографія. Критеріями обстеження, що дозволяють підтвердити відповідний діагноз, є: рухливість суглоба, присутність больових вогнищ в стегні, позиції, в яких з’являється біль, м’язова маса і сила стегнової, сідничної мускулатури, характер ходи.

Результати проведених лабораторних досліджень можуть продемонструвати ознаки порушення кровотоку в капілярах, підвищення внутрішньокісткового тиску, синдром гіперкоагуляції. В цілому діагностика асептичного некрозу проводиться в кілька етапів. На першому етапі, на підставі клінічних скарг і результатів візуального огляду пацієнта, лікар відправляє його на рентгенографію обох тазостегнових суглобів.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Мінімальні осередки відмерлої кісткової тканини показує МРТ. Пізні стадії патологічного процесу добре видно на рентгені, додаткових досліджень не потрібно. Те, яке лікування некрозу головки тазостегнового суглоба буде проводитися, залежить від віку пацієнта, а також ступеня вираженості і локалізації аномального процесу. У дорослого хворого, на відміну від дитини, самолікування неможливо.

При виборі тактики лікування некрозу також враховуються і інші фактори: очікуваний термін життя, супутні захворювання, загальний стан пацієнта. Лікувальна терапія на початкових стадіях некрозу носить консервативний характер і включає симптоматичне медикаментозне лікування (прийом знеболюючих препаратів), фізіотерапевтичні заходи, лікувальну фізкультуру, ортопедичну терапію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Огляд ліків від артриту суглобів: загальні препарати і для лікування конкретних видів хвороби

Ліки

Для зняття активного запального процесу можуть призначатися нестероїдні протизапальні засоби (Диклофенак, Індометацин, Бутадион, Пироксикам). Основне завдання цих медикаментів — заспокоїти біль в стегні, зняти супутній больового синдрому м’язовий спазм. Щоб впоратися із застоєм крові в ураженому вогнищі, хворі приймають судинорозширювальні препарати (Трентал, Теонікор).

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Важливо! Ефективність зазначених ліків спостерігається протягом 6-8 місяців з початку розвитку некротичних процесів.

некроз суглобів
Ендопротезування — найпопулярніший хірургічний метод лікування некрозу головки тазостегнового суглоба

Склади з вітаміном D, хондропротектори , кальцитоніни відновлюють структуру пошкодженої кістки, запобігають її подальше руйнування. Консервативне лікування лише уповільнює патологічний процес руйнування хряща, тимчасово покращує загальний стан хворого. Чим раніше вжиті відповідні заходи боротьби з аномалією, тим вище шанс уникнути негативних наслідків некрозу.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

бурсит стопи

Alex

Перелом шийки плечової кістки

Andrey

Анкілоз суглобів: ознаки, причини і лікування

Elena

Артроз реберно — хребетних зчленувань

Axel

Кіста в хребті

Serega

вивих надколінка

Alfonso

Остеохондроз попереково — крижового відділу хребта: як вилікувати

Dmitry

Грудної остеохондроз: ознаки, причини, діагностика

Axel

Вивих пальця на руці

Andrey

Залишити коментар