Діагностика

Біль у суглобах ніг

Біль у суглобах ніг
Головна ознака остеоартрозу плюснефалангового суглоба — поява «шишечки» навпроти великого пальця ноги. Така деформація ноги необоротна

Це захворювання має високі показники по частоті серед всіх пацієнтів ортопедів і травматологів. Його особливість в тому, що воно активно прогресує, і винні в цьому самі пацієнти. Якщо кістка збільшена, то це сигнал до того, щоб поміняти розмір взуття на той, який не буде стискати плюснефаланговийсуглоб з деформованою кісткою. Ігнорування цієї рекомендації є провокатором для активізації процесу деформації, і зупинити цей круг дуже складно.

Остеомієліт

При цьому захворюванні ураження кісток, хрящів і зв’язок настільки сильне, що всередині зчленування утворюється гній , від чого болять суглоби. Причина гнійно-некротичних уражень — патоген, який потрапив всередину суглоба. У переважній більшості випадків остеміеліт є наслідком травми (перелому, частіше відкритого) в цьому місці. Болі при цьому захворюванні з’являються раптово. Вони сильні настільки, що людина не може рухати ногою і інстинктивно намагається знайти те положення кінцівки, при якому біль не настільки сильна.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Дуже швидко наростає набряк тканин. Через набряклості тканин явно просвічує венозний малюнок. Гіперемія спочатку місцева, але пізніше може піднятися температура всього тіла. Згодом гостра фаза остеомієліту спадає, і хвороба переходить в хронічну форму. Інтенсивність болю слабшає. Таке полегшення стану не повинно обманювати пацієнта, воно не призведе до лікування без стороннього втручання.

В подальшому це призведе до деформації кісток і навіть нерухомості суглобів. Що робити таким пацієнтам? Звичайно, потрібно терміново відвідати лікаря, причому бажано для цього скористатися каретою швидкої допомоги. У домашніх умовах можна внутрішньом’язово зробити укол анальгетика, щоб максимально швидко знизити інтенсивність больових відчуттів.

Запалення в зв’язках і сухожиллях

Якщо болять суглоби, то причина може бути в сполучних кістки елементах в нижніх кінцівках. Навіть невелике запалення в них може привести до появи дискомфорту. Болі при цьому виникають при ходьбі, а в стані спокою майже не відчуваються. Як і в попередньому випадку, болі посилюються при натисканні на запалену ділянку. При здійсненні рухів можна почути ледь помітний клацання. Шкіра на нозі навколо хворого зчленування гіперемована.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Причини появи болів в суглобах рук і ніг - повний аналіз, діагностика і лікування

Пухлина суглоба

Найчастіше вони носять доброякісний характер. Небезпека полягає в можливому прогресуванні захворювання, збільшенні розмірів, руйнуванні кісток і подальшому переродження в рак. Дегенеративні зміни (артроз) — одна з найчастіших причин цього захворювання. Клінічна картина дуже слабка. Кістки деформовані і випирають як при стандартному артрозі. У перший час біль майже не докучає пацієнту, але поступово вона заподіює сильний дискомфорт навіть ночами.

Діагностика включає в себе рентгенографію, КТ та МРТ. Остаточний діагноз можна ставити тільки після біопсії, на яку лікар направляє пацієнта після всіх апаратних діагностичних процедур.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Захворювання хребта

Хворіти суглоб ноги може виникати через проблеми в хребті. Пов’язано це з тим, що при ураженнях суглобів хребта змінюється хода і постава людини, в результаті чого навантаження на ноги стає анатомічно неправильною. Навантаження при ходьбі розподіляється нерівномірно. Такі «відбиті» болю відрізняються неточною їх локалізацією. Так, в різні моменти вони можуть з’являтися як в якомусь суглобі ноги, так і прострілювати всю кінцівку.

Дифузний фасциит

При цьому захворюванні запальний процес зачіпає сполучну оболонку м’язів, які з’єднують суглоби. Тут проходить безліч нервових закінчень, які затискаються опухлими тканинами. Найчастіше з’являються такі процеси на стопі в області п’яти.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Болі при цьому постійні, тягнуть. Явний симптом дифузного фасциита — обмеження рухливості. Людині боляче наступати на хвору ногу, в результаті чого він намагається підсилити навантаження на здорову ступню. З боку здається, що людина кульгає. Якщо вчасно не звернутися до лікаря, то і здорова кінцівку зовсім скоро заявить про себе болями.

Бурсит

При цьому захворюванні запалюється не як кістка або зв’язка, а суглобова сумка. В результаті цього в ній накопичується рідина, яка заважає людині нормально рухатися. Зовні ця зона виглядає опухлої, розширеної. Хворобливість при бурситі не надто сильна, і навіть дотику до суглоба приносять швидше тупий біль.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Біль в суглобах рук і ніг

Maria

Аналізи на остеопороз: показання та як проводяться

Andrey

Аналіз крові на ревмопроби: що це, норма і розшифровка ( таблиця )

Dmitry

Контрактура колінного суглоба

Bobby

Денситометрія: рентгенівська, ультразвукова і розшифровка результатів

Coolio

Ревматоїдний фактор: що це таке, норма, причини відхилень

Serega

Біль у нозі від стегна до коліна

Dmitry

МРТ колінного суглоба: що показує і як проходить ( з фото )

Andrey

Рентген плечового суглоба — що показує і як проводиться

Serega

Залишити коментар