Хвороби

Артрозо — артрит

Артрозо - артрит
Неправильне або несвоєчасне лікування застуди може привести до розвитку запального процесу в кістковій тканині і подальшого руйнування кісток

Що таке первинне і вторинне захворювання? У першому випадку діагноз ставлять, коли запалення і деформація в кістковій тканині з’явилася раптово, без видимої причини. Вторинне захворювання найчастіше розвивається на тлі перенесеної інфекції або ж після травми.

артроз-артрит плюснефалангового суглоба

За частотою локалізацій цей діагноз займає лідируючу позицію. В цьому випадку патологічні процеси вражають передню частину стопи. Це пов’язано з тим, що дрібні суглоби несуть величезне навантаження. Воно дуже часто трапляється з професійними спортсменами (бігуни, футболісти, атлети), які рухаються, виробляють руху ногами, в рази більше звичайних людей.

У жінок, які вважають за краще ходити на високих підборах, також з часом розвивається артрозо -артріт плюснефалангового суглоба. Нарешті, до цього може призвести і вроджене плоскостопість. Дефект, який з’являється при артрозі плюснефалангового суглоба, виглядає дуже неестетично. Головний симптом, який відзначають ці хворі — це збільшення кісточки в області великого пальця. Згодом можуть викривлятися пальці ніг, а над суглобами з’являються вузлики.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

На больові відчуття звертають увагу дуже рідко, адже вони, так чи інакше, завжди є у багатьох. При несвоєчасному лікуванні хвороба може перейти далі, і до діагнозами приєднається артроз гомілковостопного суглоба, коли навіть найпростіші кругові рухи стопою будуть приносити біль.

Симптоми

Як запідозрити у себе це комплексне захворювання суглобової тканини? Симптоматика тут така:

  • болю в області суглоба;
  • періодично, навіть при невеликому русі може з’являтися хрускіт;
  • краса шкірних покривів в місці захворювання;
  • різкий стрибок температури, що з’явився без симптомів інших захворювань;
  • інтоксикація — в рідкісних випадках, коли стадія розвитку недуги вже серйозна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Артрозо - артрит, хвороба, що руйнує колінний суглоб

Лікарі ідентифікують тяжкість захворювання в залежності від ступеня ураження. Стадії хвороби всього три. 1 — больові відчуття дуже слабкі і з’являються періодично. Мало хто з пацієнтів вважає за необхідне відвідати лікаря для постановки діагнозу і отримання кваліфікованої допомоги, хоча артроз 1 ступеня ефективно лікується консервативними методами.

Болі стають яскраво вираженими. При русі ногою або рукою людина відчуває незвичну тяжкість. Амплітуда рухів також знижується. При навантаженнях на суглоб може бути помітно збільшення його розмірів. Так, при локалізації на гомілкостопі збільшується кістка великого пальця, який на зводі є вирішальною точкою при ходьбі. Лікування артрозу 2 ступеня не завжди дозволяє повернути стан кісток в стан, який був у пацієнта раніше.

Навіть звичні руху приносять біль. Деформація кісток може бути помітно виражена, що говорить про внутрішній руйнуванні суглоба. Захворювання може поширитися на суміжні суглоби. Больові відчуття при цьому захворюванні в перший час непостійні. Вони можуть зовсім зникнути і з’явитися тільки при навантаженні. Надалі болю набувають хронічного, постійний характер.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Артрозо - артрит
В основі терапії — прийом протизапальних препаратів, кількість яких в сучасній фармацевтиці дуже багато

Лікування

терапія передбачає поетапне поліпшення суглоба. На першому етапі необхідно знизити активність запального процесу. Якщо в тканинах є інфекція, то застосовуються відповідні антибактеріальні і протизапальні препарати, частіше за все — у вигляді місцевих ін’єкцій. Для зниження набряклості і зменшення гіперемії пацієнту можуть бути прописані антигістамінні препарати.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Чи потрібно приймати знеболюючі препарати? Незважаючи на те, що це всього лише симптоматична терапія, і до основного лікування анальгетики не мають ніякого відношення, приймати їх при сильному болі потрібно. При зниженні больових відчуттів спадає набряклість в місці запалення, і процеси відновлення тканин протікають швидше. На другому етапі необхідно відновити рухливість тканин зв’язок і хрящів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Артрозо - артрит колінного, тазостегнового, гомілковостопного і плечового суглобів

Для цього застосовуються різні методи — масаж (остеопатіческій, точковий), вплив ультразвуком і магнітними хвилями, лікування грязями. Серед препаратів, що застосовуються на цьому етапі, хондропротектори. Вони захищають суглоб від руйнівного впливу зовнішнього середовища і допомагають поліпшити харчування клітин. Дуже добре себе зарекомендувала ЛФК.

Природний розігрів суглобових тканин дозволяє відновити провідність нервових імпульсів, поліпшити харчування клітин і прискорює їх відновлення.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

вивих ліктя

Marina

Коксартроз 1 ступеня

Marina

Остеохондроз попереково — крижового відділу хребта: як вилікувати

Dmitry

Що таке гігрома

Pasha

Симптоми раку кісток і суглобів у дорослих

Maxim

Спондильоз попереково — крижового відділу хребта: лікування

Scooby

Гігрома в області стопи

Marina

Хвороба Бехтерева у жінок

Serega

Артроз крижового — куприкових зчленувань

Undershmidtther

Залишити коментар