Діагностика

Що входити в обовязки лікаря- діагноста?

Діагностом називають фахівця, що досліджує всі органи і системи людського організму для постановки достовірного діагнозу, на підставі якого буде проводитися лікування пацієнта.

лікар діагност

Зараз лікар-діагност це самостійна спеціальність, хоча діагностика захворювань входить в обов’язки всіх профільних фахівців. Зазвичай лікуючий лікар проводить діагностику загальних захворювань у власному кабінеті, але якщо необхідно додаткове обстеження хворого можуть направити до лікаря-діагноста. Якщо ви не хочете нікуди виходити, і бажаєте отримати діагноз онлайн, то клікайте здесь.

Етапи та процес проведення діагностики фахівцем

При постановці діагнозу лікарем використовуються різноманітні діагностичні засоби. У своїй діяльності діагност спирається на здоровий глузд, отримані в процесі свого навчання знання, досвід і різні медичні інструменти, що допомагає йому отримати уявлення про те, що відбувається в організмі хворого.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Крім цього лікарем проводиться опитування пацієнта і його огляд для виявлення відхилень і виключення помилкових припущень.

В обов’язки діагноста входить не тільки проведення діагностики захворювань. До їх числа також відносять оцінку тяжкості захворювання, прогнозування його подальшого розвитку і винесення рішення про те, яке лікування необхідно пацієнту.

Розглянемо окремо кожен з основних етапів діагностики, не залежно від її типу, що проводиться діагностом медичних установ.

Опитування пацієнтів лікарем-діагностом

Для з’ясування загальної картини стану хворого лікаря необхідно виявити всі симптоми захворювання:

об’єктивні симптоми являють собою результати вимірювання пульсу і кров’яного тиску, температури тіла, дані аналізу сечі, крові та рентгенографії;
суб’єктивні симптоми — це відчуття, які відчуває пацієнт.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Спочатку лікар-діагност запитує про симптоми хвороби: де, як і коли вони виникли, чи були їх прояви раніше. Зазвичай він цікавиться, чи є подібні захворювання у родичів хворого. Потім лікар задає питання про харчування пацієнта, наявності у нього шкідливих звичок, місце роботи, спосіб життя і вподобання в проведенні дозвілля. Отримані відповіді дозволяють диагносту сформувати найбільш повне уявлення про пацієнта і дати оцінку ймовірності наявності у нього певних захворювань.

У разі постановки діагнозу маленьким дітям, лікар використовує інформацію, отриману під час опитування його батьків. Часто функціональний діагност задає мамі малюка питання про протікання вагітності і пологів, про значущі етапах життя дитини: коли він став ходити, говорити і т.д. Утруднення постановки точного діагнозу можуть викликати спроби батьків по-своєму тлумачити симптоми.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Іноді дитина вже може самостійно описати власні відчуття, але не може пояснити місце локалізації болю — такий опис може бути неточним. У зв’язку з цим батькам необхідно якомога точніше і повніше відповідати на питання фахівця для постановки їм правильного діагнозу.
Обстеження пацієнтів лікарем-діагностом

Провівши в медичній клініці первинний опитування, лікар-діагност приступає до проведення фізичного обстеження. Спочатку їм виконується зовнішній огляд хворого, включаючи очі, шкіру і мову, за результатами якого дається оцінка загального стану пацієнта. Потім лікар, натискаючи шпателем на мову хворого, проводить огляд області глотки і мигдалин, а далі — проводить вимірювання температури тіла.

Пацієнтам з надмірною вагою вимірюється зріст, вага, об’єм талії і грудної клітини. Те ж проробляють і дітям для оцінки збільшення їх зростання і ваги.

Оцінити статтю
[Усього: 0 Середній: 0]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Дисфункція скронево — нижньощелепного суглоба

Megusta

За яких обставин звертаються до вертебролога?

Marina

Тягне біль під коліном

Murcia

МРТ колінного суглоба: що показує і як проходить ( з фото )

Andrey

Біль у шиї і плечах

Maria

УЗД кульшових суглобів новонароджених немовлят: норма кутів і розшифровка

Maria

Контрактура ліктьового суглоба

Alfonso

Хрускіт в коліні при згинанні і розгинанні

Tanya

Дегенеративно — дистрофічні зміни шийного відділу

Bobby

Залишити коментар