Новини

Через коронавируса в Україні різко виріс рівень бідності

Через коронавируса в Україні різко виріс рівень бідності
Фото: pixabay

Найнижчий рівень бідності був зафіксований в 2008 році

В Україні найнижчий рівень бідності був зафіксований в 2008 році і склав 19,9%. Про це розповіла міністр соціальної політики Марина Лазбеная. в інтерв’ю LB.ua.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

За словами чиновниці, в цьому році соціологи прогнозують рівень бідності на рівні 45%. Найнижчий показник бідності в Україні був у 2008 році, тоді це було 19,9%, і якби не короновірусні криза, то ми мали б непогані шанси досягти цього показника в найближчі три роки, сказала вона.

Лазебная зазначила, що на початку поточного року, коли ще не було пандемії Covid 19, експерти прогнозували рівень бідності близько 30%. Вже зараз вони уточнили, що критерій бідності в Україні прогнозується 45%, додала глава міністерства соцполіткі.

Сьогодні міністр бачить основним завданням системи соціальної допомоги допомогти людині вийти на самозабезпечення. Це не я придумала, це європейська модель, так працюють всі країни. Немає такого, що ми всім говоримо: заходите, всім роздаємо гроші. Ці вертолітні гроші, як їх називають, це не вихід. Країни цим шляхом не йдуть. І ми також будемо виходити з-за зайнятості людей і надання необхідних соцпослуг, розповіла Лазебная.

Також вона зазначила, що міністерству повинно вистачити коштів до кінця року на реалізацію соціальних програм. Ми порахували: ті програми, які сьогодні потрібні для того, щоб підтримати країну в нормальному стані, не дати людям впасти в прірву бідності, обійдуться приблизно в 10% ВВП. Тих коштів, за які відповідає Міністерство соціальної політики, нам достатньо, резюмувала міністр.

Раніше в Міністерстві соціальної політики запевняли, що підстав для різкого зростання рівня бідності в Україні через пандемію коронавируса немає. Протягом останніх трьох років в Україні спостерігається впевнене вихід з кризи.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  У МВФ спрогнозували відновлення світової економіки через три роки

Нагадаємо, на початку березня компанія Research Branding Group провела соціологічне дослідження громадської думки Соціальне самопочуття. Оцінка ситуації в країні, в ході якого отримали картину соціального стану справ в Україні. Компанія запитала українців, з якою частотою і на що їм не вистачало грошей за останній рік. Труднощів з грошима (в категорії Опинитися без засобів до існування) не відчувають менше половини українців всього 37%. Ще 10% вказали, що стикаються з фінансовими проблемами раз на рік, а 13% раз на півроку. В цілому 33% опитаних вказали, що грошей їм не вистачає як мінімум раз на місяць раз в квартал.

Як повідомлялося, середньомісячні доходи 41% українців не перевищують 3,7 тис. Грн. А третина людей змушена виживати на зарплату менше фактичного рівня прожиткового мінімуму (3,2 тис. Грн.). Такі дані навела Державна служба статистики в звіті за 3 квартали 2018 року.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

В Європі дали добро. Україна отримає 1,2 млрд євро на порятунок економіки

Scooby

У Фінляндії собак навчили розпізнавати Covid — 19, похибка мінімальна

Bobby

ВООЗ визнала епідемію коронавируса надзвичайної міжнародної ситуацією

Elena

Air France — KLM вже поніс 1,8 млрд доларів збитків через коронавируса

Maxim

Десятки хворих — в Кременчуці через Covid — 19 закривають обласну лікарню

Dmitry

Вчені повідомили про успішне випробування ліки від коронавируса

Bobby

Доплати 300 % лікарі не отримали: Зеленський пригрозив покарати місцева влада

Dmitry

Брак систем і робочих рук: у Києві не справляються з тестами на Covid — 19

Alex

В Україні почали випробування препарату для лікування Covid — 19

Alfonso

Залишити коментар