Новини

На складах накопичилося 40 млн штук. Бізнес проти заборони на експорт масок

На складах накопичилося 40 млн штук. Бізнес проти заборони на експорт масок
Pixabay

МОЗ не закуповує у вітчизняних підприємств засобів індивідуального захисту

Українські підприємства легкої промисловості виступили проти рішення Кабміну про продовження заборони на експорт засобів індивідуального захисту до 1 липня, прийнятого урядом 27 травня. На складах компаній накопичилося понад 40 млн штук медмасок і понад 6 тисяч ізоляційних халатів, на які від МОЗ не надходить замовлення. Про це заявив глава Федерації роботодавців України Дмитро Олійник на засіданні Кабміну, пише UBR.ua.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Він звернувся до прем’єр-міністра Денису Шмигаль з проханням відстрочити прийняття рішення про продовження заборони на два тижні по конкретних позиціях, які мають певний запас твердості, і прийняти його в разі надходження держзамовлення.

Олійник нагадав, що українська легка промисловість проінвестувала значні кошти у виробництво засобів індивідуального захисту і готова забезпечити потреби МОЗ. На сьогоднішній день вітчизняні підприємства здатні щодня виробляти 400 тис. Ізоляційних халатів, 240 тис. Костюмів біологічного захисту та 20 млн медмасок.

Ми зробили (продукцію), поклали на склади і не можемо експортувати. З точки зору держави — це нонсенс, — підсумував Олійник.

В свою чергу Шмигаль розповів про домовленості з держпідприємством Медичні закупівлі, яке буде віддавати перевагу при укладанні контрактів про покупку засобів індивідуального захисту українського виробника.

Я впевнений, що так і буде, і ви будете мати хороший державне замовлення. У нас фактично виділено на закупівлі 2,9 млрд грн, — запевнив Олійника прем’єр, додавши, що в медустановах необхідно створити як мінімум тримісячний запас засобів індивідуального захисту.

Сьогодні, згідно з відкритими даними, тільки в закладах першої черги забезпеченість засобами індивідуального захисту складає 70%, підсумував прем’єр.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Відзначимо, що уряд дозволив продажу на зовнішні ринки одноразових водонепроникних ізоляційних лабораторних медичних халатів в разі, якщо вони відносяться до 1-5 типам захисту від інфекційних агентів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Коронавірус стане історією: чеська музей відкриває виставку масок

Кращі захисні маски своїми руками. Вчені розкрили секрет матеріалів

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Білл Гейтс виділяє $ 10 млн на вирішення проблеми коронавируса

Maria

Ще одна країна посилила правила в’їзду для українців

Andrey

Інфекціоніст: виходити з карантину треба методом пунктиру

Scooby

Американців, які перехворіли на Covid — 19, не пустять в армію США

Alex

Не допустити пневмонії: дієвий рецепт з Тибету

Murcia

Дослідники визнали дверні ручки невинними в поширенні коронавируса

Elena

Мішені обрані: вчені визначили слабкі місця коронавируса

Murcia

Понад 10 тисяч українців перемогли Covid — 19, число нових випадків знижується

Marina

Covid — 19: США виділили Україні додатковий мільйон — куди підуть гроші

Serega

Залишити коментар