Лікування

Зубна імплантація та протезування верхніх зубів

Зубна імплантація — це коли зубні імплантати хірургічно поміщаються в щелепнi кістки, де вони замінюють коріння відсутніх зубів. При звичайному способі відновлення відсутніх зубів конструкції кріплять до сусідних зубах — мостовидний протез, метод же імплантації є більш надійним і ефективним і дає можливість уникнути обточування зубів поруч. Також, зубні імплантати мають назву внутрішньокісткових, оскільки імплантуються в щелепних кістках людини.

Для багатьох людей зубні імплантати — це найкомфортніший метод відновлення відсутніх зубів, для деяких же — єдино можливий. Чому ж не встановити звичайний зубний протез або міст? Оскільки, такі альтернативи підходять не для всіх, а саме для тих, хто страждає від захворювань слизової рота, має слабо виражені альвеолярні відростки (кістку щелепи), мучиться від нудоти під час носіння звичайних протезів. Загалом, зубні імплантати можуть бути корисні, якщо у Вас один або кілька зубів відсутні і вимагають відновлення. І при цьому Ви:

чи маєте щелепнi кістки, якi повністю сформувалися;
чи маєте здорові тканини порожнини рота;
чи маєте хороший стан здоров’я, яке вплине на загоєння кістки;
чи не можете або не хочете носити зубні протези;
чи готові присвятити кілька місяців процесу;
не паліте цигарки.

Також, у Вас має бути хороший стан порожнини рота. Перед процедурою лікар-стоматолог оцінить і, при необхідності пролікує зуби, також варто усунути проблему кровоточивості ясен, якщо така є. Необхідно дотримуватися правил гігієни порожнини рота і регулярно відвідувати стоматолога.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Курці, люди, які страждають від хронічних захворювань, таких як діабет або хвороби серця, або пацієнти, яким була проведена променева терапія в області голови / шиї, вагітні і пацієнти, що проходять гормональну терапію, оцінюються лікарем комплексно і індивідуально.

Які переваги та недоліки зубних імплантатів?

У зубних імплантатів багато переваг, в тому числі:

Відновлення зубів в їх природному вигляді — після установки протеза на зубному імплантаті ніхто не здогадається, що у Вас був відсутній зуб (або декілька зубів).
При установці сусідні зуби не задіюються, тобто НЕ обтачиваются.
Щелепна кістка не атрофується. При відсутності зубів пропадає жувальна навантаження на щелепу, внаслідок чого відбувається атрофія альвеолярних відростків. При установці зубних імплантів і повне відновлення втрачених зубів, всі процеси відновлюються, таким чином, щелепна кістка не атрофується.
Покращений комфорт. Знімні протези можуть призводити до хворобливості і запаленні ясен. При використанні зубних імплантів ясна зберігається в естетичному вигляді та дискомфорт не виникає.
Легко приймати їжу. Зубні імплантати функціонують як Ваші власні зуби, дозволяючи вживати в їжу ваші улюблені продукти впевнено і без болю. Можна також є жорстку їжу, без страху пошкодити імплантат.
Довговічність. Імплантати дуже довговічні і прослужать багато років. При гарному догляді багато імплантати служать все життя.
Зручність. Догляд за зубними імлантатамі нічим не відрізняється від класичного догляду за порожниною рота. Жодних додаткових дій від Вас не буде потрібно.

До недоліків імплантації зубів можна зарахувати відносно високу вартість проведення процедури, а також наявність індивідуальних протипоказань.

Відзначимо, що відсоток приживлюваності зубних імплантатів варіюється в залежності від того, де в щелепи знаходяться імплантати, але, як правило, зубні імплантати мають успіх 95-97%. Це означає, що при належному догляді Ви зможете жити з імплантатами все життя.

Чому відсутність зубів є небезпечним?

Втрата зуба — не просто косметичний дефект. Вона здатна запустити в людському організмі незворотні зміни, з часом лише прогресуючі.

При втраті навіть одного верхнього зуба його пара на нижній щелепі майже не бере участі в процесі жування їжі. Внаслідок цього навантаження беруть на себе сусідні зуби. Результат — порушення їх зв’язкового апарату, через що ризик випадання і розвитку пародонту стає вкрай високим.

Втрата кількох зубних одиниць підвищує ймовірність, що зміниться висота прикусу. Внаслідок цього нижня третина обличчя стає менше. Це не тільки призводить до естетичної проблеми — появі ранніх зморшок. Через нерівномірно розподіленого навантаження страждає скронево-щелепної суглоб — починаються запальні процеси, дистрофічні зміни.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Пацієнт може відчувати больові відчуття під час пережовування їжі, розмови. Неправильне пережовування їжі призводить до появи захворювань шлунка та інших органів шлунково-кишкового тракту. Методи протезування верхніх зубів

Сучасна ортопедична стоматологія використовується безліч ефективних технологій по відновленню зубів. Використовуються протезування верхніх зубів різних типів:

мостовидні. Являють собою незнімну конструкцію, встановлюються при втраті 1-2 одиниць зубного ряду. Кріплять її на опорні одиниці;
знімні пластинкові. Недорогі знімні конструкції, що встановлюються на місце втрачених зубів. Можуть бути частковими (відновлюють кілька одиниць зубного ряду) і повними (відновлюють весь зубний ряд);
бюгельні (дугові). Є знімною конструкцією, де застосовується легка металева дуга. Довговічне зручне рішення, здатне добре відновлювати жувальну функцію;
умовно-знімні. Можуть зніматися тільки стоматологом. Як кріплення може використовуватися система замків (аттачменов) або телескопічна система без опори на небо;
коронки і мости на імплантатах. На сьогоднішній день установка імплантаційні систем є пріоритетним методом протезування в європейських країнах. Їх установка можлива навіть при повній адентії.

Головна складність при заміщенні дефектів в бічній групі — близькість гайморові пазухи. Вкрай важливо, щоб вона була довшою, ніж майбутній імплантат. Це можливо тільки при наявності достатнього обсягу кісткової тканини. У ряді випадків потрібна спеціальна операція, при якій підсаджується кісткова тканина або ж синтетичний субстрат.
Протезування повністю беззубою верхньої щелепи

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

При повній адентії можливе використання різних типів протезів — пластинкових пластмасових, що лежать на слизових рота, умовно-знімних, які фіксуються за допомогою імплантатів.

Повноцінне відновлення з функціональної і естетичної точки зору можливо, якщо встановити мінімум чотири внутрішньокісткових імплантату. Також допустимим вважається використання базальних, слизових імплантатів, але такі методи не набули широкого поширення.

Акрилові знімні протези відрізняються своїми особливостями. Пластина майже повністю перекриває тверде небо. Клапанну зону потрібно збільшувати, щоб поліпшити фіксацію протези. Проте у такого способу протезування є істотний недолік — пацієнти часто відзначають підвищений блювотний рефлекс, а також загальний дискомфорт.

Проте варто відзначити, що протезування беззубої верхньої щелепи є більш простим, ніж нижньої щелепи. Це пов’язано з тим, що основа протеза не буде стикатися з рухомою слизової, за рахунок чого поліпшується фіксація і знижується дискомфорт при прийнятті їжі.

Оцінити статтю
[Усього: 0 Середній: 0]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Серонегативний спондилоартрит: симптоми, діагностика та лікування

Andrey

Бубновський — комплекс вправ для хребта в домашніх умовах

Coolio

Аспаркам для дітей

Murcia

Остеофіти п’яткової кістки: що це, види, діагностика і лікування

Scooby

Хвороба Кеніга: симптоми, діагностика та лікування

Alex

Остеомієліт: що це, причини, симптоми і лікування

Maria

Остеопороз колінного суглоба: причини, симптоми і лікування

Alex

Перелом пальця руки: симптоми, діагностика та лікування

Tanya

Дегенеративні зміни менісків колінного суглоба: діагностика та лікування

Scooby

Залишити коментар