Харчування

Як правильно вибрати йогурт

На прилавках магазинів представлений широкий асортимент йогуртів. Як розібратися в цьому різноманітті? На що звертати увагу при покупці популярного кисломолочного продукту? На ці та інші питання відповідають експерти.

Як вибрати йогурт

Натуральный йогурт — кисломолочний продукт, який виробляють з використанням заквасочних мікроорганізмів — термофільних стрептококів і болгарської молочнокислої палички, зміст яких в готовому продукті на кінець терміну придатності має бути не нижче 1 × 10КОЕ / г В магазинах такі йогурти завжди зберігаються в холодильнику (на «холодної полиці ») при температурі 4 ± 2 ° С.

Від інших кисломолочних продуктів йогурт відрізняється підвищеним вмістом сухих знежирених речовин молока (СОМО). Зміст СОМО в йогурті без добавок — не менше 9,5%; в йогуртах з наповнювачами — не менше 8,5%.

Якщо в маркуванні продукту відсутня інформація про такий зміст молочнокислих мікроорганізмів, то даний продукт повинен називатися не йогуртом, а, наприклад, йогуртную продуктом.

Молочнокислі організми в йогуртах — це пробіотики (біфідо- і лактобактерії), які є частиною корисної мікрофлори нашого кишечника. Якщо щодня їсти 100-200 г йогурту, це позитивно позначиться на роботі шлунково-кишкового тракту, отже, буде сприяти зміцненню всього організму. Крім того, йогурт допомагає організму краще засвоювати надходять з їжею мінерали і мікроелементи.

Чим йогуртний продукт відрізняється від йогурту?

Йогуртний продукт відрізняється від йогурту зниженим вмістом молочнокислих мікроорганізмів (КУО), так як за технологією його приготування застосовується термізація, проте за складом це такий же продукт, як і йогурт, але при його виробництві допускається застосування загусники, консервантів Дані продукти , звичайно, можуть перебувати на одній полиці, так як не містять в своєму складі замінника молочного жиру (рослинного жиру).

Зовнішній вигляд та маркування

Упаковка. Це перше, на що рекомендує звернути увагу перед покупкою. Упаковка повинна бути цілою, без будь-яких пошкоджень. Розміщений на упаковці текст повинен добре читатися. Найменування продукту — «йогурт».
Відсоток жирності (масова частка жиру). Це не основна інформація, але вона важлива для людей, які дотримуються дієти і враховують вміст жиру в продукті. Для знежиреного йогурту (з масовою часткою жиру менше 0,5%) допускається не вказувати масову частку жиру.
Термін придатності йогурту — не більше 30 діб.
Температура зберігання — 4 ± 2 ° С.
У складі на першому місці має бути зазначено сировину, з якого виготовлений йогурт, наприклад незбиране або нормалізоване молоко з використанням закваски.

У складі йогуртів — сухе молоко

Не лякайтеся, якщо бачите в складі напис «сухе молоко». Його використання офіційно дозволено, так як пов’язано з вимогами законодавства про підвищений вміст в йогурті СОМО. Без сухого молока виробник ніколи не вийде на необхідну норму, яка встановлена ​​для чистих натуральних продуктів: 9,5% масової частки СОМО.

Якщо виробник в складі йогурту не вказує сухе молоко, при цьому випускає йогурт як «натуральний» або «класичний», то він вводить покупця в оману, так як незрозуміло, яким чином він домагається підвищеного вмісту СОМО, хіба що молочну сировину з вмістом СОМО НЕ менше 9,5% отримує від елітних корів, що, як ви розумієте, малоймовірно.

Дозволені і заборонені добавки

Іноді на етикетці можна прочитати «збагачений йогурт». Це означає, що до молочнокислим мікроорганізмам виробник додатково вніс біфідокультури, додав ацидофільну паличку — Крім того, є йогурти, в які внесені інулін, вітаміни, але такі продукти дорожче коштують і, як правило, віднесені або до продуктів дитячого харчування , або до категорії «лікувально-профілактичний продукт».

Чому і які Е-добавки дозволені у фруктових йогуртах?

Обов’язкові добавки в йогурти — це, звичайно, закваска молочнокислих мікроорганізмів. Якщо йогурт «білий», як ми його називаємо, то в ньому, крім молока, молочних продуктів, необхідних для нормалізації його по масовій частці білка, жиру (наприклад, вершки, сухе молоко), Закваски і цукру (але іноді і без нього — це вже чиста класика, як мечніковских кисле молоко), нічого більше немає. Але найчастіше йогурт випускається з фруктовим наповнювачем. Такий йогурт, крім перерахованого вище, містить фруктовий наповнювач. Також допускаються і стабілізуючі добавки (щоб молоко і фрукти в процесі зберігання не вступили один з одним у суперечність, щоб маса зберегла первісну структуру, щоб не виділилася сироватка). У складі фруктового наповнювача і просто в рецептурі фруктового йогурту можуть міститися дозволені харчові добавки — барвники, ароматизатори, стабілізатори, згущувачі, антиокислювачі та т. Д.

Яких добавок в йогурті не повинно бути?

Стабілізаторів і загусників в молочній частини йогурту. Це не вітається: швидше за все, такий продукт містить трохи білка, тому і було потрібно внесення загустителя. Чим більше в йогурті масова частка молочного білка, сухого молочного залишку (СОМО), тим консистенція продукту буде щільніше і густіше без всяких добавок.
Класичний «правильний» йогурт не потребує таких добавках, як мікрокристалічна целюлоза (вельми спірне ставлення дієтологів і лікарів до цього інгредієнта з точки зору дієтології), крохмаль (він створює желеподібну, занадто густу консистенцію), інші немолочні вуглеводи (крім, мабуть, цукру , а також моносахаров — глюкози, фруктози, галактози).
Консервантів. У йогурті має бути протягом усього терміну придатності нормоване значення живих молочнокислих мікроорганізмів. Вони не зможуть вижити, якщо в продукт додати консервант.

Важливо. Списку заборонених добавок в йогурті немає, є тільки дозволені. Ті, що не вирішені, не повинні бути присутніми в йогуртах. Наприклад, консерванти. Консерванти в йогурті — якраз із серії «невирішених» добавок.

Консервант вбиває не тільки шкідливі, патогенні бактерії, але і корисні, молочнокислі. Тому виробник і сам нізащо не буде додавати в цей продукт консервант, він не зацікавлений в тому, щоб усі корисні йогуртні бактерії загинули, якщо тільки, звичайно, він не виробляє «а-ля йогурт», «йогуртний продукт» (в якому не нормовано кількість молочнокислих бактерій).

Оцінити статтю
[Усього: 0 Середній: 0]

Схожі статті

Лимон при подагрі: чи можна їсти, користь і шкода

Lamaxima

Дієта при артрозі суглобів: що можна, а чого не можна їсти

Tanya

Харчування для суглобів: що шкідливо, а що корисно

Axel

Імбир при подагрі: чи можна і як правильно приймати

Axel

Рис при подагрі — чи можна їсти?

Maria

Рисова дієта при остеохондрозі: правила і чим корисна

Axel

Вплив кави на суглоби і кістки: корисні властивості та можливу шкоду

Serega

Дієта при подагрі: таблиця продуктів, що можна і що не можна їсти

Andrey

Гранат і гранатовий сік при подагрі — чи можна вживати?

Alex

Залишити коментар