Діти

Як правильно вибрати сонцезахисний крем для дитини

Чи потрібен дітям дитячі сонцезахисні засоби ? Лікарі часто говорять батькам, що ультрафіолетові промені є природними ліками, користь якого важко переоцінити.

Сонячні промені сонця є профілактикою рахіту, регулюють обмін кальцію і фосфору. Завдяки сонцю в організмі виробляється життєво важливий вітамін D, який без сонця не синтезується.

Але годинами бути на сонці зовсім не потрібно, перевищення дози може нашкодити. УФ-індекс протягом доби має різні показники (від нуля і вище).

З підвищенням показника сонячного випромінювання підвищується потенційна небезпека для шкіри, зменшується період часу, за який УФ-випромінювання може завдати шкоди дитячому здоров’ю.

Батькам важливо знати, як вибрати сонцезахисний крем https://laskavaapteka.ua/katalog/gigiena-i-zashhita-ot-solncza/zashhita-ot-solncza/ для дітей.

Правила вибору сонцезахисного крему для дитини

Малюки, яким не виповнилося три роки, не володіють природним захистом від УФ-випромінювання, оскільки в їх організмі не виробляється в потрібній кількості меланін.

Немовлята не повинні знаходитися перші півроку під прямими сонячними променями, і для них не підходить жоден засіб захисту (і з позначкою «від 0» теж).

Сьогодні можна купити креми для дітей, яким виповнилося шість місяців.

Однак влітку з найменшими дітьми (навіть якщо завдано сонцезахисний крем) гуляти слід або вранці, або починаючи з п’ятої вечора.

Поверхні землі досягає UVB-випромінювання і UVA (відповідно, В і А). Найбільша активність UVB з 10 ранку до 16 дня. Вони не проникають через хмари і вікна, але мають чималу потужністю.

UVA присутні в світловий період дня постійно, проникають через вікна і хмари, завдяки цьому випромінюванню ми загоряємо.

Як вибрати сонцезахисний крем для дитини? Потрібно запам’ятати, що показник SPF, що позначається на етикетці, говорить про те, як засіб захищає від дії сонячних променів.

Іншими словами, скільки можна знаходитися під прямим ультрафіолетом до обгорання.

Виробники випускають засоби захисту з різними SPF. Захист прямо пропорційна показнику.

Випускаються SPF 50 і далі до 100, хоча ефективність таких кремів лише злегка перевищує ефект безпечнішою захисту з SPF 30.

Які бувають сонцезахисні креми

Прийнято ділити креми, що захищають від ультрафіолету, на дві підгрупи:

Фізичні (мінеральні, неорганічні) містять оксид цинку (захист від випромінювання В і А), діоксид титану (захист від випромінювання В).
Хімічні (органічні) з октокріленом, авобензон та ін. Захисні механізми обумовлені хімічними реакціями, що виникають під дією сонця.

Всі ці кошти відображають і поглинають частину УФ-випромінювання, все креми в невеликій кількості здатні вбиратися в шкірні покриви (в цьому немає нічого страшного), все фільтри захищають від УФ-випромінювання.

Який сонцезахисний крем вибрати для дитини? Головна різниця між засобами захисту: більшість хімічних фільтрів можуть сприяти появі фотоконтактного дерматиту (висипань, зумовлених реакцією між хімречовинами і впливом сонця).

Також недоліком є ​​нестабільність деяких фільтрів, швидко руйнуються на сонці.

Крім того, батькам не слід забувати про індивідуальні реакції дитячої шкіри, про потенційний ризик появи роздратування від крему навіть без дії сонячного випромінювання (роздратування здатні викликати консерванти, ароматизатори і т.п.).

Дитячі лікарі радять купувати захист на базі рослинних компонентів: вони додатково зволожують і живлять дитячу шкіру. Наявність в складі пантенола надає дуже позитивний ефект.

Отже, фізичні засоби захисту відносяться до безпечних. Їх мінусом є щільність, креми візуально непрозорі, їх важко наносити, на шкірі від них залишаються сліди.

Оцінити статтю
[Усього: 0 Середній: 0]

Схожі статті

Перелом ключиці у новонародженого під час пологів: причини і наслідки

Lamaxima

Шишка на шиї у дитини — причини появи і що робити

Alfonso

Реактивний артрит у дітей: симптоми, діагностика та лікування

Megusta

Стенди для дитячоко садочку с темою ОБЖ

admin

Якщо у дитини болять коліна: причини, ніж це небезпечно і що робити

Megusta

Нестабільність шийного відділу хребта у дітей: симптоми, діагностика та лікування

Andrey

Дисплазія сполучної тканини у дітей: що це, симптоми і лікування

Undershmidtther

Вправи і ЛФК при плоскостопості у дітей — методика виконання

Megusta

Хвороба Шляттера колінного суглоба у підлітка: причини, діагностика та лікування

Andrey

Залишити коментар